Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2011 o 14:36, DoMiNo1992 napisał:

> Rzeczywiście, cÓd nad Wisłą można by rzec :P Na przyszłość używaj jeśli nie
własnego
> rozumu, to przynajmniej autokorekty,
Możesz mnie nie obrażać? To że zrobiłem jedną literówkę, do tego przez przypadek i z
pośpiechu, ponieważ chciałem wracać szybko do gry nie znaczy, że jestem analfabetą.

Primo, nie obrażałem wcale nikogo, a jedynie pouczałem. Jeśli wydźwięk mojej wypowiedzi był wg Ciebie zbyt ostry, to pardon, nie było moim zamiarem urągać komukolwiek.
Secundo, napisanie "cód" przez ó to nie jest literówka, tylko byk ortograficzny. Literówka to omyłkowe zgubienie jakiejś literki czy inne wtrącenie dodatkowej. W tym konkretnym przypadku musiałeś zamierzenie wcisnąć alt i "o", to nie była żadna omyłka wywołana omsknięciem palucha po klawiszu :)
Po trzecie primo wreszcie (zwane tertio), nie zarzucałem Ci bycia analfabetą, jeno popełnienia karygodnego bykola :P Reszta Twojej wypowiedzi była na bardzo sensownym poziomie techniczno-językowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 00:29, JackXPPL napisał:


Co ta opcja / budżet pamięci na tekstury / w ogóle robi?,i jak powinna być ustawiona,im wyżej tym gorzej?

BelialDW - walka w God of War jest dużo,dużo łatwiejsza niż w Wieśku 2

barth89 - nie,nie potrzebuje płyty w napędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na nocnej premierze Tomasz Gop powiedział, że WSZYSTKIE DLC do Wiedźmina będą za darmo. Poza tym fajna atmosfera, zabawny Figurski, walki, Jelonek, ciekawa impreza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam... jutro yyy dziś stanę się posiadaczem Wiedźmina 2 ... Czy ubbersampling aż tak mocno obciąża kompa i co tak naprawdę daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 00:56, lis_23 napisał:

>
Co ta opcja / budżet pamięci na tekstury / w ogóle robi?,i jak powinna być ustawiona,im
wyżej tym gorzej?



U mnie to wyglądało tak: Ustawienie na średni - gra mocno klatkowała. Zmieniłem na "Bardzo duży" i gra dostała kopa jakbym zmienił procesor. Przynajmniej u mnie taka znaczna poprawa była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja limituje rezerwę ramu grafiki [i pewnie też samego ramu komputera], im więcej bufora przydzielisz tym płynniej gra wczytuje dane zamiast ładować je ciągle od nowa [im więcej tym więcej może załadować i przechować]

Dla GTXa 260 na opcji duży nic mi nie "przycina" [przy doczytywaniu terenu] i nie mam crashy prze około3h grania cięgiem.

Ale zapodanie tu zbyt wiele do możliwości karty może wysypać program.

Do tego dobrze dać zmniejszenie tekstur na małe, prawie niezauważalna różnica między teksturami bez zmniejszenia, a likwiduje to te irytujące fps dropy [póki cdp coś w patchu nie namodzi - zawsze to jakaś opcja]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 00:51, barth89 napisał:

Wiesiek 2 potrzebuje do gry płyty w napędzie? :)


Nie, po instalacji nie jest juz plyta do niczego potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wymyślił jakiś sposób jak do diaska zmienić trzy klawisze bohatera - rozwój, ekwipunek i dziennik? Kto w ogóle wpadł na taki poroniony pomysł by umieszczać najważniejsze funkcje tak daleko od WSADu?! Przestawiłem co mogłem w plikach .ini ale bez rezultatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem, że nie mam napisów w grze... (edycja premium). W menu opcje pokazują się tylko po najechaniu na nie myszką (ale to jeszcze dałoby się przeżyć). Jednak w samej grze, jak rozpoczyna się już pierwszy dialog to widzę, że są dwie opcje odpowiedzi do wybrania, ale nie ma tam tekstu żadnego, nawet po najechaniu myszką. Ktoś coś może poradzić na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 01:52, sp33dyS napisał:

A ja mam taki problem, że nie mam napisów w grze... (edycja premium)./...ciach.../Ktoś coś może poradzić
na ten temat?


Nie słyszałem jeszcze o takim błędzie, ale spróbuj zainstalować najnowsze stery do karty graficznej i sprawdź czy masz odpowiedniego DirectX, w razie czego możesz zainstalować go z płyty z grą... Jak to nie pomoże - pisz do działu pomocy technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 02:06, Kodi127 napisał:

Nie słyszałem jeszcze o takim błędzie, ale spróbuj zainstalować najnowsze stery do karty
graficznej i sprawdź czy masz odpowiedniego DirectX, w razie czego możesz zainstalować
go z płyty z grą... Jak to nie pomoże - pisz do działu pomocy technicznej


No tak się składa, że mam najnowsze stery (11.5a), a posiadając Win7 dx z płyty mi niewiele dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2011 o 02:08, sp33dyS napisał:

No tak się składa, że mam najnowsze stery (11.5a), a posiadając Win7 dx z płyty mi niewiele
dadzą.


No to pupcia zaszyta, pisz do CDP... Ewentualnie przeglądnij ich faq pomocy technicznej dla Wieśka, ale nie licz na wiele, bo nie przypominam sobie, żebym widział tam coś na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 00:59, mistrzgry napisał:

Witam... jutro yyy dziś stanę się posiadaczem Wiedźmina 2 ... Czy ubbersampling
aż tak mocno obciąża kompa i co tak naprawdę daje?


Ja gram z wszystkim na maxa w rodzielczości 1920x1200 i gra działa 50-70fps, po włączeniu ubersamplingu gra zwalnia do 20-25fps w zamkniętych przestrzeniach (domy itd).

Tu masz opiss tej opcji skopiowany z pliku readme:

Uberpróbkowanie: tryb renderowania wysokiej jakości w którym całe sceny są renderowane kilkukrotnie, tak, by uzyskać najlepszą możliwą jakość tekstur, szczegółów i antialiasingu (przewyższającego nawet antialiasing i anizotropię na najwyższych ustawieniach). Używać z rozwagą, wyłącznie na najnowocześniejszych systemach (zarówno pod względem karty graficznej jak i procesora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :D 2 pytanka : D

te podpowiedzi są za małe ledwo co idzie sie doczytać , wiecie jak to zmniejszyc ?;D
i jeszcze jedno :D

mam ustawienia na hight roz 1024x786 niestety takie bo ekran nie pozwala na lepsze ustawienia hight oprócz
zmniejszenie jakosci tekstur mam bez zmniejszania .budżet pamieci na tekstury mały . zasieg renderowania szczegółów bardzo bliski . reszta na full . i czemu sie tak dzieje że jak jest rozmowa to jeżeli pokaże sie geralt to tekstrury sie laduja tak przez 2 sec . na poczatku wyglada jak by były na minimum a po tych 2 sec wchodza a wysokie i tak jest w koło . prosze o ewentualne porady co zmniejszyc a za to co zwiekszyc zeby tego nie było a gra była płynna , to co napisałem wcześniej mam zmniejszone , thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, wiem że sprawa została już poruszana, ale minęło sporo czasu więc może wyszło coś nowego na ten temat. Mianowicie posiadam na moim Pc zarówno Windowsa 7 jak i Windowsa Xp. O dziwo! Windows Seven pokazuje mi w automatycznym wykrywaniu ustawień Pc_High za to ta sama specyfikacja na Windows Xp Pc_Medium. Tu moje pytanie, na którym systemie lepiej i z większą wydajnością grac tak naprawdę w Wiedźmina 2. Zdaje sobie sprawę jak bardzo autokonfigurator potrafi oszukiwać. Będę wdzięczny za wasze przemyślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 00:56, lis_23 napisał:

BelialDW - walka w God of War jest dużo,dużo łatwiejsza niż w Wieśku 2


Wiem, chodziło mi o ogólne porównanie do jej mocno zręcznościowego charakteru.

Od RPG oczekuję systemów walki opartych przede wszystkim na statystykach, mogą być turowe jak w starych Falloutach albo nawet wyklikiwane jak w Diablo, ale nie lubię gdy życie lub śmierć mojego bohatera zależą od tego czy model postaci stał wystarczająco blisko albo był obrócony we właściwą stronę.

W pierwszej chwili ucieszyłem się gdy usłyszałem, że W2 będzie miał poziom trudności w stylu rogue-like (nagła śmierć), ale teraz myślę, że to kiepski żart w zestawieniu z systemem walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować