Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

>Czy grę rejestruję się na steamie czy też nie.
Tylko wersje pobrane ze Steama, reszta nie.

Dnia 17.05.2011 o 23:21, Dante_Syn_Spardy napisał:

Następne pytanie to czy podoba się gra i jak ją oceniacie.

Polecam moje wrażenia w postaci recki => http://gametrade.pl/g/wiedzmin-2-zabojcy-krolow-543/recenzja/harrolfo

Dnia 17.05.2011 o 23:21, Dante_Syn_Spardy napisał:

Ech pierwszej części nawet nie ukończyłem i jeszcze nie wiem czy kupię dwójkę. Lepiej poczekać i przejść jedynkę?

Bez znajomości jedynki możesz trochę się pogubić. Troszkę, ale jednak. I przydaje się znajomość książek.

Dnia 17.05.2011 o 23:21, Dante_Syn_Spardy napisał:

Czy może lepiej dać szansę dwójce bo jest lepsza od jedynki i bardziej mnie wciągnie?.

No dwójka jest o wiele lepsza, przede wszystkim dynamiczniejsza.

Dnia 17.05.2011 o 23:21, Dante_Syn_Spardy napisał:

To jakoś jest połączone fabularnie?

Dwójka to bezpośrednia kontynuacja jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 23:21, Dante_Syn_Spardy napisał:

Witam mam pytanie. Czy grę rejestruję się na steamie czy też nie.


Żadna wersja spoza steama nie może być doń przypisana.

Dnia 17.05.2011 o 23:21, Dante_Syn_Spardy napisał:

Następne pytanie to
czy podoba się gra i jak ją oceniacie.


Podoba się. Oceniam ją na 8;)
A tak serio to gra jest naprawdę świetna. Dialogi i zadania są ciekawe, muzyka przyjemna, grafika ładna. Jedynie optymalizacja jest trochę dziwna, bo potrafi mieć odchyły na różnych konfiguracjach. Ale jak ja gram na 3,5-letnim kompie na wysokich ustawieniach to nie jest źle.

Dnia 17.05.2011 o 23:21, Dante_Syn_Spardy napisał:

Ech pierwszej części nawet nie ukończyłem i jeszcze
nie wiem czy kupię dwójkę. Lepiej poczekać i przejść jedynkę? Czy może lepiej dać szansę
dwójce bo jest lepsza od jedynki i bardziej mnie wciągnie?. Niby mi się jedynka podobała
ale nie miałem czasu żeby przejść. To jakoś jest połączone fabularnie?


Lepiej najpierw przejść jedynkę, bo to również bardzo dobra gra. Ponadto po ukończeniu możesz przenieść sejwa do dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 23:13, Harrolfo napisał:

To ja niestety nie mam pojęcia.
Napisz może w konsulacie CDP Red.

@IMPARTIAL92 - to samo


Udało się (najprawdopodobniej bo póki co nie pobiera w ogóle). Wystarczyło zmienić nazwę folderu Downloads na jakąkolwiek inną. Luncher po odpaleniu tworzy nowy folder i nie pobiera. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze się zastanowię. Miałem nie kupować ale coś mi się wydaje że kupie. Tylko napisałeś i często o tym ludzie piszą że to nawet trudna gra nawet na poziomie normalnym. Ja raczej nie przepadam za trudnymi grami, gdzie się ginie 2515661 razy. Słyszałem że walka i jej opanowanie to najgorsza zmora. Znowu słyszałem że niski poziom trudności jest naprawdę niski. To trochę gorzej bo nie chcę żeby gra "sama się przechodziła". Naprawdę jest aż tak źle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie gdzie jest

Spoiler

burdelmama

w queście "Na kacu" (Akt I). Niby ma być w zamtuzie i jest jakaś kobieta w prawym pomieszczeniu, ale nie da się z nią pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 23:36, MortalPL napisał:

Kto mi powie gdzie jest

Spoiler

burdelmama

w queście "Na kacu" (Akt I). Niby
ma być w zamtuzie i jest jakaś kobieta w prawym pomieszczeniu, ale nie da się z nią pogadać.

Właśnie o to chciałem spytać XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 23:23, Redjevel napisał:

No ok tylko gdzie mam sie dostać ?:D

Jak najdalej od macek.
Moja metoda jest taka - najpierw, do krótkiego przestoju

Spoiler

Starucha

w atakach, turlamy się w prawo, potem, żeby nas nie rozgryzł, w lewo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zmienić ustawienia klawiszy? Bo wkurza mnie blokowanie klawiszem E, wolałbym zmienić blokowanie na SHIFT :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 23:19, BoskiJohny napisał:

Mam ten sam problem, gra co chwile wyłacza sie i wywala do launchera
Niestety nie wiem jak sobie z tym poradzić :/

U mnie to samo, jakoś niewiele osób ma z tym problem bo google niewiele wypluwa. Dodam, że u mnie gra nie wywala do launchera, tylko się wiesza, oczekiwanie aż ruszy z powrotem zwykle nic nie daje, trzeba albo zamknąć proces albo restart komputera. Wcale mi się nie podoba włączanie gry co 20 minut po kolejnym zwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Nie ma odpowiednio wyważonych poziomów trudności.
Według mnie wyglądają one tak:
Łatwy = Łatwy
Normalny = Trudny

I ja się pytam: a gdzie normalny normalny? :_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś w queście "Sklepik z marzeniami"(1 akt, Flotsam) ma czarny ekran po jego zakończeniu? Nic się nie da zrobić słychać muzykę, głosy ludzi i dupa... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 23:43, Pryka napisał:

Witam czy ktoś w queście "Sklepik z marzeniami"(1 akt, Flotsam) ma czarny ekran po jego
zakończeniu? Nic się nie da zrobić słychać muzykę, głosy ludzi i dupa... :|

To nie jest czasem ten quest z kadzidłami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych na mojej konfiguracji z podkręcona grafiką i procesorem od 3Ghz na viscie home premium 32bit na minimalnych 20-30 fps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 23:34, Dante_Syn_Spardy napisał:

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze się zastanowię. Miałem nie kupować ale coś mi się wydaje
że kupie. Tylko napisałeś i często o tym ludzie piszą że to nawet trudna gra nawet na
poziomie normalnym. Ja raczej nie przepadam za trudnymi grami, gdzie się ginie 2515661
razy. Słyszałem że walka i jej opanowanie to najgorsza zmora. Znowu słyszałem że niski
poziom trudności jest naprawdę niski. To trochę gorzej bo nie chcę żeby gra "sama się
przechodziła". Naprawdę jest aż tak źle ?

Walka nie jest aż takim koszmarem, trzeba się przyzwyczaić. Gram na trudnym i prolog przechodziłem kilka godzin, ale już załapałem o co chodzi. Bardzo dużo uników, blok w odpowiednim momencie i nie machanie mieczem na oślep - każdy cios przemyślany i od razu odskok. Także znaki dają ciekawe rezultaty, każdy jest przydatny i sam w końcu wypracujesz swój sposób walki. Trzeba nauczyć się ostrożności. Do tego w każdej chwili możesz zmienić poziom trudności w opcjach, zacząć na normalnym, w razie kłopotów zmienić na łatwy. Ogólnie gra bardzo satysfakcjonująca, zdecydowanie polecam kupno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 23:45, CrazyGambler napisał:

To nie jest czasem ten quest z kadzidłami?

Dokładnie ten, chciałem zamknąć mu ten cały interes ale nie mogę, bo mi się robi czarny ekran... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 23:45, gracz_155 napisał:

Dla zainteresowanych na mojej konfiguracji z podkręcona grafiką i procesorem od 3Ghz
na viscie home premium 32bit na minimalnych 20-30 fps

To bardzo słabo, mój komputer spełnia ledwo wymagania minimalne, do tego grafe mam gorszą niż wymagana (8500) a wyciągam na oko 20-25 FPS. Albo źle oceniasz albo masz śmietnik, nie komputer (bez obrazy):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 23:30, sirufok napisał:

Lepiej najpierw przejść jedynkę, bo to również bardzo dobra gra. Ponadto po ukończeniu
możesz przenieść sejwa do dwójki.


A co te sejwy dają? Bo CDP po macoszemu potrakotwał tą sprawę.

W2 mógł być największą premierą, a jest największą porażką. Sorry, ale jeżeli nawet kodu wydrukować nie potrafią to z czym do ludzi? Ja mam zgadywać, że "0" to "O"? Jedyne co pasuje to ŻAL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jak bierzesz recepture i idziesz do tego gościa, on cie zabiera do laboratorium i zawiązuje ci oczy przez jakiś czas nic nie widać

o ile to jest ten quest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować