Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Ok poszukiwań technicznych cudów ciag dalszy =)

Wyłączenie AA... wyłącza też filtry ekranu dla tekstur !
Absurdalne, ale jednak, wystarczy włączyć sobie wysokie i AA po czym zrobić screena, następnie wyłączyć aa i zrobić screena w tym samym miejscu - różnica widoczna gołym okiem.

Co by było weselej - teraz AA+bloom nie powodują u mnie zupełnej zmiany w fps [wyłączone czy włączone tyle samo, np przy smoku - 35-40 fps z i bez]

Druga sprawa - znalazłem winowajce spadków frame-rateu podczas walk.
O ile sama gra działa mi na wysokich bez zgrzytów o tyle potrafiła czasem podczas walki z dużą ilością wrogów dostawać czkawek, winny to niepozorna opcja odpowiedzialna za zabrudzenia - cały bajer tkwi w tym, że gdy atakuje nas wielu wrogów każde ich trafienie zmusza silnik [przy włączonej tej opcji] do generowania plam na podłożu i rozbryzgów.
Fajny eye-candy, ale póki go jakoś nie poprawią, zarzyna frame-rate [grac się da, ale takie okazjonalne czkawki z 40 na 15 fps są irytujące]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 02:23, Radovan napisał:

Bah, a moja nvidia 540M GT (teoretycznie troche lepsza od 5650) po 20 min dropuje fpsy
do 15-20..a początkowo pięknie sobie działa na 23-30 fpsach. W jakiej rozdziałce grasz?


Sprawdź temperatury, bo jako, że to laptop to powiedziałbym, że się po prostu przegrzewa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zgodze, oceny graczy sa malo warte. Albo jest to euforia i sa tam maksymalne oceny, albo zupelne rozczarowanie i niechec i 0 albo 1. Patrzylem na kilka profili osob dajacych slabe noty i zauwazylem, ze sa to czesto profile z jedna jedyna ocena (dla Wiedzmina 2), albo dla Wiedzmina 2 i dla DA2. Ocen pozytywnych nie sprawdzalem, ale nie zdziwie sie jesli jest tak samo. Zauwazyliscie, ze nie ma ANI JEDNEJ oceny "sredniej", z przedzialu 4-6?

Wieksze znaczenie maja oceny krytykow, ale te poki co tez sa swietne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2011 o 14:29, Pietro87 napisał:

Druga sprawa - znalazłem winowajce spadków frame-rateu podczas walk.
O ile sama gra działa mi na wysokich bez zgrzytów o tyle potrafiła czasem podczas walki
z dużą ilością wrogów dostawać czkawek, winny to niepozorna opcja odpowiedzialna za zabrudzenia
- cały bajer tkwi w tym, że gdy atakuje nas wielu wrogów każde ich trafienie zmusza silnik
[przy włączonej tej opcji] do generowania plam na podłożu i rozbryzgów.
Fajny eye-candy, ale póki go jakoś nie poprawią, zarzyna frame-rate [grac się da, ale
takie okazjonalne czkawki z 40 na 15 fps są irytujące]



Dobrze wiedzieć, wyłączam tą opcje całkowicie.
Czy jest różnica w graniu na XP a 7? Porównywał ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 14:31, zawcia napisał:

> Bah, a moja nvidia 540M GT (teoretycznie troche lepsza od 5650) po 20 min dropuje
fpsy
> do 15-20..a początkowo pięknie sobie działa na 23-30 fpsach. W jakiej rozdziałce
grasz?
>

Sprawdź temperatury, bo jako, że to laptop to powiedziałbym, że się po prostu przegrzewa...


Bardzo możliwe. Wczoraj doszła mi do 91 stopni, a dzisiaj dropy w 2 akcie mam już przy 83-84.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cięzko mi stwierdzić czy jest różnica, bo mam dostep do kilku kompów, z czego tylko dwa sa na XP a reszta an 7 ale te na xp maja nieco starsze podzespoły, tzn mój własny z E8400 i GTXem 260 i komp kumpla z Quadem i gtxem 280 [nie pamiętam dokładnie ten quad to bodajże q9xx, no ten który ma fabryczne takty 3ghz+, z głowy mi model wypadł]

reszta stoi na 7demce ale na prockach i5 i i7 oraz kartach gtx 570, 460 itp więc ćięzko to porównac bo tu już jest tez sama róznica technologiczna hardwareu.

U siebie na XP na wysokich tylko z wyłączoną opcją zabrudzeń i zarzuconym zmniejszeniem tekstu na małe [bo bez zmniejszenia tekstury full powodują podczas obrotu kamery dropy animacji] mam frame rate 30-60, praktycznie bez zspadków poniżej, a nawek jak gdzies zlece to na 26-28 klatek, więc jest zadziwiająco dobrze [rozdziałka 720p, bo 1440/900 i te pasy mnie dobijają =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 14:36, guru35 napisał:

powie mi ktos jaka zdolnośc pozwala pić mutageny?

Musisz wykupić talent, który będzie miał na obwódce taką niewypełnioną kropkę. Zaznaczasz go, klikasz enter i mutujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się powtarzam to przepraszam, ale w temacie jest ponad 300 stron i nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Jak uruchomić DLC, ściągnąłem przez launchera pliki zainstalowałem i kurtki nie ma zadanie z Trollem z pod tawerny wziąłem pokazało się tylko, że mam się zalogować na stronie witcher.com (czy coś takiego) w dzienniku nie ma żadnego wpisu o ww zadaniu. Kupca oczywiście też nie ma. Jest sposób aby uruchomić te DLC?
Poza tym grę co jakiś czas wywala do windows-a tak dla dopełnienia obrazu tej idealnej gry za prawie 250 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 14:09, Lfdracon napisał:

Jaki użytek jest z tych dwóch dodatków? Odblokowały mi się one po

Spoiler

wyrzuceniu dwóch
par podczas grania w kościanego pokera z mnichem we Flotsam

.

No nie mów, że TO jest właśnie ta nagroda. Przecież to jakaś bzdura jest - paczki językowe, kiedy i tak 99% ludzi przecież gra w wersję w jaką chce grać? Myślałem, że to jednak będzie coś innego. Z tym to nie wiem co autor miał na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byłbym wdzieczny za nazwe tego talentu ;D i co robić z tymi mutagenami ? narazie nie mam nic bo gre mam od kolegi ;D bo na 5 kompach mozna zainstalowac to mi pozyczyl ;D byłbym wdzieczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 14:41, Tank napisał:

Jeśli się powtarzam to przepraszam, ale w temacie jest ponad 300 stron i nie mogę znaleźć
odpowiedzi.
Jak uruchomić DLC, ściągnąłem przez launchera pliki zainstalowałem i kurtki nie ma zadanie
z Trollem z pod tawerny wziąłem pokazało się tylko, że mam się zalogować na stronie witcher.com
(czy coś takiego) w dzienniku nie ma żadnego wpisu o ww zadaniu. Kupca oczywiście też
nie ma. Jest sposób aby uruchomić te DLC?
Poza tym grę co jakiś czas wywala do windows-a tak dla dopełnienia obrazu tej idealnej
gry za prawie 250 zł.


ile zajmują Ci dlcki bo mi nadal launcher ich nie pobiera ??
może byś podesłał na maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam się nad tym zastanawiam...póki co ściągam polskie głosy (880 MB o_O), ale nie wiem czy to coś w grze zmieni ;p Przydałby się ktoś z CDP, żeby odpowiedzieć na to pytanie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż,najpierw spróbuję wyłączyć te opcje których w ogóle nie znam: SSAO,synchronizacja pionowa,i zmniejszę liczbę obiektów rzucających światło - zobaczymy co to da
w kwestii temperatury karty graficznej to u mnie nie jest źle - wentylator ustawiony na 50%,po ok.trzech godzinach gry temperatura wynosiła do 60 stopni.
P.S: w Empiku gra ( wersja podstawowa ) też nie jest zbyt droga - 89 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2011 o 14:40, Pietro87 napisał:

U siebie na XP na wysokich tylko z wyłączoną opcją zabrudzeń i zarzuconym zmniejszeniem
tekstu na małe [bo bez zmniejszenia tekstury full powodują podczas obrotu kamery dropy
animacji] mam frame rate 30-60, praktycznie bez zspadków poniżej, a nawek jak gdzies
zlece to na 26-28 klatek, więc jest zadziwiająco dobrze [rozdziałka 720p, bo 1440/900
i te pasy mnie dobijają =)]


W moim wypadku Quad 9550, 4 GB Ram i Radeon 4850HD 512MB (i tu właśnie może być szkopuł). Na wysokich detalach w rozdziałce 1440x900 są spadki animacji w

Spoiler

prologu w oblężonej wiosce

klatki spadają do 20 kilku...
A te pasy mi nie przeszkadzają, wręcz dodają filmowości :) Natomiast w 720p jest zdecydowanie lepiej powyżej 30 kl\s. ale frame rate nadal jest zachwiany i przez to nie czuć płynności w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ODPALILEM!!!!
w koncu po restarcie kompa ten patch zadzialal z linka: http://www.cdprojekt.pl/support/article/3129/5640/launcher_patch
^jak komus nie dziala wpisywanie klucza to sciagnijcie ten plik, u mnie zadzialalo, wpisalem ten sam klucz bo mialem go spisanego w pliku tekstowym wiec inaczej nie wpisywalem i teraz zadzialalo!

nie wiem czemu wam slabo gra chodzi, chyba ze po prologu jest duzy spadek fps, u mnie narazie to wyglada tak, jestem jeszcze na poczatku gry:

q6600@2.4ghz, gtx260 216sp, win7 64bit, 4gb ram, sterowniki 270.61 (bede patrzal jeszcze te najnowsze zeby zobaczyc czy szybciej bedzie) i gra chodzi bardzo dobrze z ustawieniami ultra

1440x900, ustawienia Ultra, wszystko na max, wylaczylem tylko vsync, zwiekszylem zasieg renderowania szczegolow na daleki bo byl normalny, budzet pamieci tez zwiekszylem na bardzo wysoki, ustawil sie normalny
- z uberprobkowaniem - 12 fps
- bez uberprobkowania- 36fps
gram bez uberprobkowania, nie widzialem narazie mniej niz 25 fps, generalnie jest 30-40, w pomieszczeniach 50-60
nie sprawdzalem jeszcze jak chodzi na nizszych ustawieniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie te pasy doprowadzają do szału połowa ekranu to gra połowa to czarne pasy.Nic nie widzę,muszę wytężyć niesamowicie wzrok.Po drugie gra dobrze działa dopóki nie walczymy z wieloma przeciwnikami gra traci wydajność i zaczyna się mały pokaz slajdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 14:45, Bambadil napisał:

Sam się nad tym zastanawiam...póki co ściągam polskie głosy (880 MB o_O), ale nie wiem
czy to coś w grze zmieni ;p Przydałby się ktoś z CDP, żeby odpowiedzieć na to pytanie
^^


Szczerze mówiąc nie rozumiem, po co ściągasz polskie głosy? Przecież polska i angielska wersja językowa są na płycie z grą - standardowo. Masz jakieś zagraniczne wydanie czy o co kaman?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować