Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Witam. Ja także mam problem z wyłączającą się grą. W prologu nie było żadnych kłopotów. Gra zaczęła wywalać się po scence z szubienicą we Flotsam, dodatkowo czasami zaczęły znikać tła interfejsu, czasami nie wczytuje się tekstura planszy do gry w kości, nie da się pograć nawet 5 minut. Dodam iż rozpocząłem grę drugi raz i problemy są nadal w tym samym fragmencie gry. Mam skromną nadzieję, że panowie z CDPR wydadzą w najbliższym czasie jakiegoś patcha naprawiającego poważniejsze problemy.
Mimo tych błędów grało się bardzo przyjemnie. Jak na razie 8.5/10 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem sie zapytać czy ktoś otrzymał może wiadomość albo jest gdzieś podana o odpowiedzi CDP w sprawie reklamacji figurek Geralta ? Napisałem wczoraj i dziś do DOK-u i nic nie odpisali. Może ktoś z moderatorów albo konsul CDP wie i się wypowie :)
Jak dla mnie Wiesiek jest tegorocznym kandydatem na grę RPG roku :D
PS. Wojman o co chodzi z tym polubieniem CDP i zestawem maga jesli można iwedzieć ? I czy można go jeszcze jakoś zdobyć czy już za późno?
No i czy ktoś wie jak na systemie Windows XP poprawić działanie gry? Bo mam Geforce GTX550 Ti , Athlona dwurdzeniowego 5600+ 2,6 GHz i 3 GB RAM-u i na minimalnych mi tnie i mam średnio 20-25 fps-ów ;/
Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś na temat tego DLC Tajemniczy Kupiec? Wczoraj dostałem paczkę za pobraniem a moje zamówienie na gramie nie jest jeszcze zaksięgowane. No i czy zamawiając grę jakiś tydzień temu dostanę to DLC? Nie wiecie też kiedy mają te zamówienia księgować i finalizować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 10:19, KERMIy napisał:

Wydaje mi się, że wiedźmin wskoczył w środek grupy wrogów bo kliknąłeś na któregoś z
tej grupki.

Nie mogę kliknąć na nikogo przecież, bo jako tako nie ma w tej grze żadnego celownika. Trzeba najechać teoretycznie na środek ekranu tego wroga, którego chcemy aktualnie uderzyc, problem w tym, że w ferworze walki i w ciągłym ruchu Geralta jak i wrogów jest to bardzo trudne dodając fakt, że często gra sama nie wie kogo zaznaczyć aktualnie.

Dnia 18.05.2011 o 10:19, KERMIy napisał:

A propo mnie bardzo denerwuje brak jakiegokolwiek "celowniczka"na środku ekranu lub strzałki
ponieważ wybór poszczególnego-konkretnego osobnika-wroga do zaatakowania z grupki powiedzmy
10 innych osobników-wrogów jest bardzo trudny. Niby wydaje mi się, że skierowałem atak
na powiedzmy gościa w moherowym berecie a wiesiek atakuje tego w kapeluszu ;-), itp.
itd.

To i brak możliwości sensownego wykorzystania aktywnej pauzy tudzież bullettime''u jest bardzo niefortunnym rozwiązaniem w momencie, kiedy twórcy zdecydowali się na zrobienie gry wymagające. Jeśli oni wymagają ode mnie pomyślunku i techniki to ja wymagam od nich odpowiednio dopracowanego systemu walki, niestety jestem z góry na przegranej pozycji, bo to oni dyktują warunki.
Mój pomysł na patcha:
-Dodanie blokady znacznika: wybiorę wroga do zaatakowania, naciskam klawisz żeby zablokować na nim wroga i walczę martwiąc się o to o co powinienem.
-Przede wszystkim dopracowanie komunikacji gracz-Geralt: wciskam spację - Geralt skacze, a nie czeka sekundę aż się w ogóle ruszy.
-Możliwość ruszania kamerą i zaznaczania wrogów w trybie aktywnej pauzy. To okrągłe menu może wygląda kozacko, ale w trakcie większej bitwy bardziej przeszkadza i nie nadaje się na nic.
Gdyby tak było od początku, nie klnąłbym na grę tylko na siebie, że nie umiem grać. No może niektóre postacie mają przegięty poziom hp, np. ten nieszczęsny Letho, którego ni cholery nie mogłem w najmniejszym stopniu uszkodzić na poziomie łatwym. A przygotować się do walki nie ma jak, bo jest nagle po dłuim czasie przerywników filmowych, które lecą w czasie rzeczywistym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 18:18, Some_kind_of_Devil napisał:

-Dodanie blokady znacznika: wybiorę wroga do zaatakowania, naciskam klawisz żeby zablokować
na nim wroga i walczę martwiąc się o to o co powinienem.


od tego masz klawisz ALT (lewy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 18:18, Some_kind_of_Devil napisał:

-Dodanie blokady znacznika: wybiorę wroga do zaatakowania, naciskam klawisz żeby zablokować
na nim wroga i walczę martwiąc się o to o co powinienem.


Ale taka opcja jest w grze... Domyślnie chyba pod lewym alt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat to spowolnienie w menu "kołowym" jest zapewne to po, aby bez problemowo zmienić znak, petardę podczas walki. Na początku jest to sporym ułatwieniem głownie ze względu na trudność walk na początku oraz na walkę nastawioną bardziej na ruch.

@topic

Spoiler

Jak pokonać królową tego robactwa w pierwszym akcie? Tam gdzie te kokony się rozwala. Mój srebrny miecz jest na nią za słaby a sama jest zbyt szybka aby móc spróbować z ataku w odwłok od tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

W pierwszym akcie idę do wraku statku pod zawalonym mostem i muszę znaleźć klucz do skrzyni. Otwieram ją, biorę papiery. Czytam tamte listy i musze znaleźć jakąś skrzynię do wysyłania wiadomości, pytanie - gdzie to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 18:28, Gromo napisał:

Spoiler

Jak pokonać królową tego robactwa w pierwszym akcie? Tam gdzie te kokony się rozwala.
Mój srebrny miecz jest na nią za słaby a sama jest zbyt szybka aby móc spróbować z ataku
w odwłok od tyłu.



Używaj znaku YArden i od tylca :)


Ja też mam pytanie ale quest z aktu 2 :

Spoiler

JAk rozwalić gniazda harpii? Bo wg poradnika mamy użyć pułapek ale nic to nie daje albo źle to robię....



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W

Spoiler

biurze pana, który płaci nam za zlecenia - imienia nie pomnę, ale drzwi do domu ma za straganami na głównym placu Flotsam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 18:30, JackXPPL napisał:

Spoiler

W pierwszym akcie idę do wraku statku pod zawalonym mostem i muszę znaleźć klucz do
skrzyni. Otwieram ją, biorę papiery. Czytam tamte listy i musze znaleźć jakąś skrzynię
do wysyłania wiadomości, pytanie - gdzie to jest?



Spoiler

Najpierw idziesz do gościa, który daje nagrody za wykonanie polowań na nekkery i endriagi. U niego dzięki znakowi Axii pozwala Ci zajrzeć do jego królewskiej skrzynki na listy. Nie wrzucaj swojego listu przed tym procederem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

optymalizacja rzeczywiscie lezy! w miescie w pierwszym akcie mam 20fps, w porywach 22, w lesie podobnie 23-24, chyba kogos pogielo, na minimalnych i maksymalnych jest dokladnie tyle samo fps, nic sie nie zmienia, nie mam 3d vision sterownikow, nigdy ich nie instalowalem, probowalem te nowe bety sterowniki i nadal to samo - 0 zmiany

komp quad 2.5ghz, 260gtx, windows7
wszystkie nowe gry cisna na maxa w 1440x900 w 40+fps, ale wiedzmin2 moze tylko wyciagnac 20fps hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 18:16, Xardas87 napisał:

ja mam mianowicie taki problem w zadaniu problem z trollem . Z kim trzeba pogadać o smierci
żony trolla .

Spoiler

Spóbuj porozmawiać z Zoltanem w oberży :)

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,czyli cała społeczność Wiedźmińska.
Odebrałem dzisiaj w SFERISie w Katowicach moją grę za niecałe 104 zł.
Następie pojechałem do Carrefour-a na Dąbrówkę w Katowicach, i co widzę;
WIEDŹMIN 2 za cenę 79.90zł.!!!!!!!!!
Czy ktoś sobie z nas jaja robi?
Gdybym wcześniej wiedział , to nie odebrałbym gry w Sferisie.
Na tym się nie skończyło.
Dzwonię do " gram.pl" , i pytam się skąd ta różnica?
Facet coś mi tam mówi o rozmowach z CD Project odnośnie cen.
Gram.pl nie mogło dać niższej ceny, bo by dopłacało.
I w tym momencie normalnie wiem ,że jest jakiś wałek z cenami!
Z CRYSIS 2 i WIEDŹMIN 2 straciłem 40 zł. na pre - orderach.
Anuluję moje wszystkie zamówienia.
Nie będę dopłacał do interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować