Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Jak ten alchemy suit ma się objawić? Bo chyba go nie mam, chociaż może to te znoszone rękawice.
Gdzie jest Tajemniczy Kupiec? Co to za koleś, którego gdy ograłem w kości w karczmie dał mi jakiegoś itema i pojawiło się okienko odsyłające do jakiejśtam strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 22:30, Lucas01 napisał:

Witam.
Co to te polskie napisy i teksty oraz polskie głosy w dodatkach do pobrania. Mam polską
wersję gry


Są przeznaczone do wersji np. z gog''a, która jest w wersji angielskiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te paczki to polska wersja dla posiadaczy goga. Posiadacze pudełkowej edycji gry, mogą to pominąć, wręcz są zmuszeni, gdyż paczkę i tak nie można zainstalować, bo w kółko się ściąga. Krótko mówiąc, olej to. ;)

RamiroPL
To DLC z CDA to rękawice zielarza.
Kolega niżej właśnie nam wyjaśnił gdzie jest kupiec.
Co do ostatniego pytania to nawet nie wiem o czym do końca mówisz, bo te komunikaty bardzo szybko znikają i możliwe ze też coś takiego miałem a przeoczyłem. A ten typek z którym wygrałeś w kości jak się zwał? Wtedy było by prościej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś na przystani, gdzie chyba zacząłeś akt, to (mając molo za sobą) idziesz prosto i wchodzisz w pierwszą chato-podobną konstrukcję na lewo. TK ma spiczasty kapelusz i okularki, a więc wygląda inaczej niż go prezentowała fotka na stronie sklepu.

@mejku - a możliwe, ale nie próbowałem go stworzyć, bo nie chciało mi się ganiać za składnikami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, już chyba sobie przypominam jak on wygląda. Eksplorując dogłębnie miasto zacząłem właśnie od przystani i przemierzałem dalej wzdłuż ulicy gdzie przed nią znajduje się ta konstrukcja gdzie po jednej jak i drugiej stronie są kupcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer: Athlon 64 X2 4400+, 3 GB ram, Radeon HD 4870 512 mb ram, Windows 7 64 bit.
Ustawienia gry mam takie jak na załączonym obrazku.
Gra działa naprawdę dobrze, dlatego postanowiłem nie zmieniać jak na razie ustawień, choć mam ochotę troszkę podkręcić grę, ale to zobaczę w przyszłości. Jak na razie jest dobrze, dlatego nie kombinuje, jaka jest ilość klatek to nie wiem, nie sprawdzałem. Powinna oscylować od 15 do 40.

20110518224451

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, bo to było widać po screenach, że to będzie koszmarek, ale jest po prostu dno. Nie wnikam w fabułę, bo nie choruję na wiedźminomanię, ale wykonanie gry woła o pomstę do nieba:
- denny system walki i QTE
- tragiczna kamera + oczopląs przy kążdym ruchu i zmianie lokacji
- fatalny, nieczytelny interfejs i ekwipunek
- kończę W1 w pancerzu kruków, zaczynam w jakieś szmacie
- wiedźmin w kitce :DDDD
- koszmarna muza (a ta w interfejsie dobija w minutę, w życiu bym nie pomyślał, że jeszcze to można skopać)

Mam nadzieję, że chociaż ta fabuła zachowa szczątki przyzwoitości, bo na razie to dla mnie niewypał roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 22:46, Kraju napisał:

Mój komputer: Athlon 64 X2 4400+, 3 GB ram, Radeon HD 4870 512 mb ram, Windows 7 64 bit.
Ustawienia gry mam takie jak na załączonym obrazku.
Gra działa naprawdę dobrze, dlatego postanowiłem nie zmieniać jak na razie ustawień,
choć mam ochotę troszkę podkręcić grę, ale to zobaczę w przyszłości. Jak na razie jest
dobrze, dlatego nie kombinuje, jaka jest ilość klatek to nie wiem, nie sprawdzałem. Powinna
oscylować od 15 do 40.

To ja tego nie rozumie...
Intel Core 2Duo E8400 2 rdzenie po 3GHz, 2 GB RAM, grafika GeForce 9600 GT, mam około 5 klatek na sekundę przy czymś takim jak na screenie.
Rozdzielczość jest ustawiona 1920x1080, ale kiedy ją zmieniam, nie ma absolutnie żadnej różnicy, a momentami odnosiłem nawet wrażenie, że na niższych rozdziałkach było gorzej.

20110518225136

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanko - czy włączenie/wyłączenie którejś z opcji grafiki mogłoby znacząco podnieść wydajność? Moje obecne ustawienia są na górze, czy zmiana czegokolwiek pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 22:54, Kraju napisał:

Odinstaluj sterowniki Nvidia 3D Vision. Podobno one bardzo psują wydajność gry.

Zainstalowałem łatkę, a 3D Vision nawet nie mam. No, w każdym razie nigdzie nie znalazłem. Mam tylko nVision.
W każdym razie domyślam się, że sprzęt nie jest za słaby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 22:48, Aurelinus napisał:

Wiedziałem, bo to było widać po screenach, że to będzie koszmarek, ale jest po prostu
dno. Nie wnikam w fabułę, bo nie choruję na wiedźminomanię, ale wykonanie gry woła o
pomstę do nieba:
- denny system walki i QTE

System walki sprawia (przynajmniej dla mnie), że gra jest trudniejsza i dynamiczniejsza. QTE nie bronię(choć czasami pasuje)

Dnia 18.05.2011 o 22:48, Aurelinus napisał:

- tragiczna kamera + oczopląs przy kążdym ruchu i zmianie lokacji

Kamera wcale nie jest taka tragiczna, w większości wypadków pokazuje to co potrzeba.

Dnia 18.05.2011 o 22:48, Aurelinus napisał:

- fatalny, nieczytelny interfejs i ekwipunek

Ja nie wiem gdzie on jest dla ciebie nieczytelny. Wszystko ładnie rozpisane, dobra czcionka, poręczne.

Dnia 18.05.2011 o 22:48, Aurelinus napisał:

- kończę W1 w pancerzu kruków, zaczynam w jakieś szmacie

Jeżeli zaimportowałeś save z 1 to pancerz kruka jest w twoim ekwipunku.

Dnia 18.05.2011 o 22:48, Aurelinus napisał:

- wiedźmin w kitce :DDDD

Realizm i zgodność z sagą.

Dnia 18.05.2011 o 22:48, Aurelinus napisał:

- koszmarna muza (a ta w interfejsie dobija w minutę, w życiu bym nie pomyślał, że jeszcze
to można skopać)

Mi tam się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy ktoś we Flotsam wygrał z mnichem w kości, stojącym na niższym piętrze karczmy w rogu? Mi udało się wygrać, mówi, że wręcza mi jakiś przedmiot, obok pojawił się komunikat, że coś wygrałem, z logiem GOG.com. O co chodzi? W ekwipunku nic nie znalazłem, w zakładce "Dodatki" też nic nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 22:48, Aurelinus napisał:


- denny system walki i QTE


Zbyt wiele ich na razie nie miałem ale da się żyć

Dnia 18.05.2011 o 22:48, Aurelinus napisał:

- tragiczna kamera + oczopląs przy kążdym ruchu i zmianie lokacji


Może wyłącz sobie rozmycie obrazu podczas ruchu,u mnie to dużo dało

Dnia 18.05.2011 o 22:48, Aurelinus napisał:

- fatalny, nieczytelny interfejs i ekwipunek


Interfejs jest mało intuicyjny ale nie aż tak tragiczny,widać wzorowanie się DAII - osobiście wolę interfejs z jedynki a nawet z TWII - ale da się grać

Dnia 18.05.2011 o 22:48, Aurelinus napisał:

- kończę W1 w pancerzu kruków, zaczynam w jakieś szmacie
- wiedźmin w kitce :DDDD


A jak to przeszkadza w grze? ;)

Dnia 18.05.2011 o 22:48, Aurelinus napisał:

- koszmarna muza (a ta w interfejsie dobija w minutę, w życiu bym nie pomyślał, że jeszcze
to można skopać)


Eee? ... muzyka,moim zdaniem jest świetna i bardzo klimatyczna - narzekam na aspekty techniczne gry ale udźwiękowieniu i muzyce nie mogę wiele zarzucić,poza tym że występuje brak synchronizacji ruchów ust z wypowiadanymi kwestiami i że NPCe powtarzają w kółko te same kwestie

A ja mam pytanko: jak używać bomb,petard i pułapek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować