Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2011 o 22:58, lis_23 napisał:

A ja mam pytanko: jak używać bomb,petard i pułapek?

W ekwipunku wrzucasz je do podręcznych, potem ctrl wybierasz z koła i "r" używasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt trochę jest za słaby. Mało ramu, karta która raczej demonem wydajności nie jest, ale komputer spełnia minimalne wymagania i 5 FPSów pomimo tego nie powinieneś mieć. Praktycznie wszystko masz wyłączone i więc nie ma już czym poprawić wydajności. Jedyne co może pomóc do zmiana rozdzielczości na niższą, ale jak mówisz że nie zauważasz korzyści z tym płynących, to nie ma sensu zmieniać. Jedynie co zostaje to jakiś patch optymalizujący silnik gry, bądź zmiana któregoś z komponentów komputera, najlepiej dokupić 1 lub 2 GB kostkę ramu i wymienić kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 22:58, lis_23 napisał:

A ja mam pytanko: jak używać bomb,petard i pułapek?

Najpierw musisz je oczywiście mieć ;)
A wtedy: [I], wchodzisz w Petardy, przeciągasz na listę "Pod ręką", zamykasz okno ekwipunku.
[Ctrl], wybierasz (z prawej strony) interesującą Cię pułapkę/petardę/bombę. Od tej pory, dopóki będziesz miał jej co najmniej 1, to po naciśnięciu [R] postawisz pułapkę/szybko rzucisz bombą/petardą. Jeżeli przytrzymasz [R], to możesz wymierzyć bombą/petardą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam: Gdzie można w I akcie kupić mózgi utopców? Albo czy można same utopce spotkać w 1 akcie? I jak chcę zaistalować troll trouble to wyskakuje mi "do aktywaci wymagane są usprawnienia administratora". What?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 23:00, Kraju napisał:

Sprzęt trochę jest za słaby. Mało ramu, karta która raczej demonem wydajności nie jest,
ale komputer spełnia minimalne wymagania i 5 FPSów pomimo tego nie powinieneś mieć. Praktycznie
wszystko masz wyłączone i więc nie ma już czym poprawić wydajności. Jedyne co może pomóc
do zmiana rozdzielczości na niższą, ale jak mówisz że nie zauważasz korzyści z tym płynących,
to nie ma sensu zmieniać. Jedynie co zostaje to jakiś patch optymalizujący silnik gry,
bądź zmiana któregoś z komponentów komputera, najlepiej dokupić 1 lub 2 GB kostkę ramu
i wymienić kartę graficzną.

To raczej plany na (niekoniecznie odległą) przyszłość.
Jak do tej pory wszystko ( w tym i Crysis 2, ten to nawet w HD) działało na max detalach, tylko wiedźmin to odstępstwo od normy. Wiem że żadnego kombajnu nie mam, mimo to jednak przy TAKICH ustawieniach gra powinna te 30 klatek mieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 23:00, Kraju napisał:

Sprzęt trochę jest za słaby. Mało ramu, karta która raczej demonem wydajności nie jest,
ale komputer spełnia minimalne wymagania i 5 FPSów pomimo tego nie powinieneś mieć. Praktycznie
wszystko masz wyłączone i więc nie ma już czym poprawić wydajności. Jedyne co może pomóc
do zmiana rozdzielczości na niższą, ale jak mówisz że nie zauważasz korzyści z tym płynących,
to nie ma sensu zmieniać. Jedynie co zostaje to jakiś patch optymalizujący silnik gry,
bądź zmiana któregoś z komponentów komputera, najlepiej dokupić 1 lub 2 GB kostkę ramu
i wymienić kartę graficzną.


Nic z tych rzeczy nie musi robić.
Ja mam gorszy sprzęt, o którym już mu pisałem, a gra nie spada poniżej 15 fps we Flotsam z włączoną większością bajerów.
Według mnie ma zainstalowane sterowniki 3D lub po prostu ten dżifors jest za słaby.

Kolego Kwazis próbowałeś przeinstalować sterowniki do grafy odznaczając opcję 3D Vision?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 23:03, bobobo napisał:

I jak chcę zaistalować troll trouble to wyskakuje mi "do aktywaci wymagane
są usprawnienia administratora". What?


Uruchom wiedźmina w ten sposób: PPM>Uruchom jako administrator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 23:03, bobobo napisał:

Ponawiam: Gdzie można w I akcie kupić mózgi utopców? Albo czy można same utopce spotkać
w 1 akcie? I jak chcę zaistalować troll trouble to wyskakuje mi "do aktywaci wymagane
są usprawnienia administratora". What?


Mózgi utopców są do zdobycia w lesie. Poszukaj dobrze, respią się koło takiego wodospadziku, nieopodal ołtarza Vejopatisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, ludzie na gorszym sprzęcie ode mnie walą full, a Ci z lepszym lecą na minimum. Rozegrałem prolog, ale przy najmniejszych max 22 klatki, przy większych tak samo. Marzę o patchu, bo gra strasznie mnie ciągnie, ale nie da się czerpać przyjemności z gry przy takich ścinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 23:03, bobobo napisał:

Ponawiam: Gdzie można w I akcie kupić mózgi utopców? Albo czy można same utopce spotkać
w 1 akcie? I jak chcę zaistalować troll trouble to wyskakuje mi "do aktywaci wymagane
są usprawnienia administratora". What?

Ja też miałem taki komunikat..grę uruchimiłem w trybie administratora i instalacja poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 22:58, lis_23 napisał:

Może wyłącz sobie rozmycie obrazu podczas ruchu,u mnie to dużo dało

Tego koszmarnego "przybliżenia" przy otwieraniu drzwi wyłączyć nie można, zacząłem tęsknić za półgodzinnym ładowaniem z jedynki.

Dnia 18.05.2011 o 22:58, lis_23 napisał:

Interfejs jest mało intuicyjny ale nie aż tak tragiczny,widać wzorowanie się DAII - osobiście
wolę interfejs z jedynki a nawet z TWII - ale da się grać

Dla mnie to po prostu nieudana krzyzówka Assassin Creeda z TW, jakos analogii do DA II dostrzec nie mogę...

Dnia 18.05.2011 o 22:58, lis_23 napisał:

A jak to przeszkadza w grze? ;)

Miałem płonna nadzieję, że chociaż elementy wyglądu będę mógł dobrać, choc wolałbym po prostu wogóle inną postać.

Dnia 18.05.2011 o 22:58, lis_23 napisał:

Eee? ... muzyka,moim zdaniem jest świetna i bardzo klimatyczna - narzekam na aspekty
techniczne gry ale udźwiękowieniu i muzyce nie mogę wiele zarzucić,

Mnie te dźwięki wyprowadzają z równowagi... Po prostu nie lubię wycia.

Dnia 18.05.2011 o 22:58, lis_23 napisał:

poza tym że występuje
brak synchronizacji ruchów ust z wypowiadanymi kwestiami i że NPCe powtarzają w kółko
te same kwestie

Przemilczmy litościwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 23:10, Aurelinus napisał:

Tego koszmarnego "przybliżenia" przy otwieraniu drzwi wyłączyć nie można, zacząłem tęsknić
za półgodzinnym ładowaniem z jedynki.

Żartujesz, tak? Co Ci przeszkadza SEKUNDOWE przybliżenie na głównego bohatera? Ja właśnie bardzo sobie cenię w W2 brak loadingów, a nie jak w jedynce - co kawałek.

Dnia 18.05.2011 o 23:10, Aurelinus napisał:

> Interfejs

Mogę się zgodzić, jest mało czytelny, trzeba wprawy :)

Dnia 18.05.2011 o 23:10, Aurelinus napisał:

Mnie te dźwięki wyprowadzają z równowagi... Po prostu nie lubię wycia.

No sorry, a jakich utworów chciałbyś w średniowieczo-podobnych klimatach? Poza tym to nie jest wycie, a zgrabnie wkomponowane "arie". Wycie to masz na koncertach niektórych zespołów (chociażby Metallica ;) na żywo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się skorzystać ze zdolności "riposta" lub kontratakować przeciwnika po wykupieniu umiejętności? Czy tylko u mnie ikona przy bloku pojawia się na ułamek sekundy i nie ma możliwości kliknięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 23:10, Aurelinus napisał:

>
Tego koszmarnego "przybliżenia" przy otwieraniu drzwi wyłączyć nie można, zacząłem tęsknić
za półgodzinnym ładowaniem z jedynki.


Mi to w niczym nie przeszkadza,denerwują mnie tylko błędy graficzne podczas tego przechodzenia przez drzwi: doczytywanie się tekstur,oswietlenia,zmiana oświetlenia w locie,itp.

Dnia 18.05.2011 o 23:10, Aurelinus napisał:

Dla mnie to po prostu nieudana krzyzówka Assassin Creeda z TW, jakos analogii do DA II
dostrzec nie mogę...


Ja widzę duże podobieństwo do interfejsu z DAII

Dnia 18.05.2011 o 23:10, Aurelinus napisał:

Miałem płonna nadzieję, że chociaż elementy wyglądu będę mógł dobrać, choc wolałbym po
prostu wogóle inną postać.


Jak kucyk może wpływać na odbiór gry jako całości?
inną postać,czyli nie Geralta?

Dnia 18.05.2011 o 23:10, Aurelinus napisał:

Mnie te dźwięki wyprowadzają z równowagi... Po prostu nie lubię wycia.


Zależy co kto lubi,ja akurat słucham muzyki filmowej i mi muzyka bardzo się podoba,choć wiadomo,nie każdy utwór,ale owo " wycie ",jak najbardziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zadaniem "W piwie prawda",

Spoiler

odnalazłem Odrina, idę z nim do strażników, jednak wymyka mi się i wyzywa od chędożonych, idzie w stronę plaży i się kręci tam, gdzie jest zejście w dół i nic z nim nie mogę zrobić, jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawna sytuacja. Graficznie gra wygląda świetnie ale postacie podczas przerywników poruszają się śmiesznie. Czasami drgają, albo przyjmują jakieś nienaturalne pozy lub miny. Ogólnie ten aspekt jest jak na razie najsłabiej wykonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 23:43, Serafin42 napisał:

Też lubię kości... ale, WTF?!

Ty masz karetę, przeciwnik fula, więc o co kaman?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem dlaczego tak bardzo gnoicie Wieśka 2? Optymalizacja jest zależna od wielu czynników, a każdy z was ma tak naprawdę inną maszynę, więc części będzie chodzić bez zarzutu, nawet na słabszym sprzęcie, natomiast pewnej mniejszości, która krzyczy wszem i wobec, gra będzie po prostu sprawiać techniczne problemy. Taka jest kolej rzeczy. Nie wiem też dlaczego tak bardzo się uwzieliście na CDP RED? Chłopaki (i dziewczyny) robią co mogą, odpowiadają na maile (wprawdzie z 1-2 dniowym opóźnieniem ale jednak), piszą o wszystkich kłopotach, rozwiązaniach itp. Nie da się wszystkiego przewidzieć, jak to będzie po premierze. Zachodni wydawcy i producenci przemilczeliby wszystko i kazali po prostu czekać bez słowa informacji. Po drugie Wiesiek 2 wytrwał do dnia premiery z czystym kontem odnośnie piractwa. W prawdzie przez ten securom posiadacze EK ( w tym ja) musieli czekać pół dnia na obiecaną wczesniejszą, ekskluzywną premierę, ale jednak cdp pracowało całą noc. Takie rzeczy sie zdarzają, tym bardziej, że polscy twórcy gier nie mają tak rozwiniętego zaplecza jak jakieś EA czy Activision. Do tego akcja z darmowymi koszulkami i możliwośc reklamacji elementów EK - po prostu 1-klasa. ŻADEN inny producent by czegoś takiego nie zorganizował. To, ze aktywacja moze nie działać w pierwszych dniach było jasne dla mnie już od dawna. W końcu pokaźna ilośc osób z całego świata chce w tym samym momencie aktywować grę czy kody DLC. CDP miało potknięcia, ale wychodzi z nich z godnością. Popatrzcie chociażby na Sony. Miesiac nie było PSN, a teraz znów popełnili błąd i można się podszywać pod innych użytkowników. A gracze tu i na stronie thewitcher.com, którzy coś pisza o pozwach zbiorowych - pomyślcie 324456x... Nawet cena EK była tylko 30-40 zł większa niż podstawowa wersja gry na PS3 czy X360 - totalny żal, jak ktoś pisze, że wydał tyle kasy i jest niezadowolony z zawartości. Niektóre kolekcjonerski po 300-400zł zawierają np. tylko jakieś kartki pocztowe i zawartość DLC. To tyle, dziękuję i mam nadzieję, że docenicie to co robi CDP...spójrzcie chociażby na opinie z innych krajów - oni tak nie narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować