Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2011 o 11:07, RamiroPL napisał:

Zaraz podeślę.

http://dl.dropbox.com/u/4763137/neutral%20wiedzmin%201%20save.rar

Nie chce mi sie wysyłać maila, w szkole jestem :)



Dziękować,

Czy trzeba miec zainstalowanego Wiedzmina 1 zeby te save importować ? i czy ta zbroja i mieczyk to mają jakieś dobre statystyki czy zaraz na poczatku gry coś lepszego można dostać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 11:25, Tenebrael napisał:


Spróbuj jeszcze wyłączyć EAX w sterownikach, jak swego czasu miałem kartę s serii SB,
to czasem w przypadku problemów to pomagało. Ale że to dawno było, to nie pamiętam już,
jak się dokłądnie sprawy miały - po prostu rzucam jakiś trop, gdybyś chciała dalej działać
w tym kierunku.


Thx, sprawdzę, o tym nie pomyślałem, a też właśnie kiedyś mi to pomogło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 11:37, Szymon666 napisał:

Czy trzeba miec zainstalowanego Wiedzmina 1 zeby te save importować ? i czy ta zbroja
i mieczyk to mają jakieś dobre statystyki czy zaraz na poczatku gry coś lepszego można
dostać ?


Nie trzeba mieć zainstalowanego Wieśka. Wystarczy że w moich dokumentach masz save''y z rozgrywki z Wiedźmina pierwszego. Zbroja jak i miecze są pomocne na początku, choć nie czynią Cię nieśmiertelnym lub nie zabijasz potworów jednym uderzeniem, to i tak warto je mieć. Dodatkowo dostajesz trochę kasy, więc warto importować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2011 o 11:37, Szymon666 napisał:

Czy trzeba miec zainstalowanego Wiedzmina 1 zeby te save importować ? i czy ta zbroja
i mieczyk to mają jakieś dobre statystyki czy zaraz na poczatku gry coś lepszego można
dostać ?


Nie. Możesz ręcznie stworzyć ścieżki według tego, co napisał Lucas tutaj: http://www.gram.pl/news_8AziG,i1_Jak_zaimportowac_save_z_pierwszego_Wiedzmina_do_drugiego.html

Zbroja Kruka jest ok, mieczyki na początku też troszke lepsze od stockowych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra korzysta z ustawień w windzie [warto pamiętać, że jak chcesz pograć np na słuchawkach a normalnie korzystałeś wcześniej z głośników 5.1 to trzeba przestawić schemat]

Ogółem technologiczny burak na poziomie pre-bety [widać te same błędy które miała pre-beta na filmikach]

Oceny 9/10, 90/100 rozbijają mnie na drobne.
Oprócz niewątpliwie ciekawej warstwy fabularnej technikalia są do dupy.
Od dzikiej optymalizacji [nie oszukujmy się, w2 nie jest jakąś rewolucją graficzna, wygląda "gorzej" niż taki crysis 2 i chodzi.. o wiele gorzej na masie configów na których nie powinien w ogóle spadać poniżej 50-60 klatek] po masę błędów w samej grze : jak wysypująca się interakcja ze światem, co nie raz wymaga wczytania starszego savea, błędy w samych zadaniach, błędy z kolizjami postaci [zdarzyło mi się, że atakujący mnie utopiec nie trafił mojej postaci tylko przez nią// przeniknął...], błędy w systemie walki czyli koślawe zatrzymywanie się po każdym ruchu co uniemożliwia zrobienie płynnego uniku i np rzucenia znaku.

Nie dał bym W2 za jego karygodne błędy technicznej więcej niż dałem DA2 [tez za karygodne błędy techniczne nomen omen] czyli 7/10 [może jako fan uniwersum naciągnął bym to na 75/100, ale to wszystko, 8-9-10... przesada gruba]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 11:27, Longer napisał:

> To normalne, że na kompie Athlon 5600+ 2gb ram gf9600gt mam ledwie 19 fps i to zarówno

> na maksymalnych, jak i minimalnych detalach?

Normalne, bo optymalizacja jest skopana;)


Wiedźmin ma bardzo zaawansowana grafikę która może rywalizować z najlepszymi w branży. Można było się więc spodziewać ze wymagania będzie miała wysokie. Karta 9600gt z tego co się orientuje ma już ponad 4 lata, więc nie ma co się spodziewać wielkich cudów. Ewentualne patche na pewno dużo poprawia, ale rewolucji tutaj nie będzie.
Wysokie wymagania gier robionych pod PC-ty zawsze były czymś normalnym i zawsze pod te tytuły trzeba było modernizować sprzęt. Wiedźmin jest tytułem przełomowym, stąd i te wymagania. Moim zdaniem i tak nie ma co narzekać, bo takie tytuły jak Wiesiek 2 wychodzą coraz rzadziej na PC, po prostu gier na PC-ty już się nie robi ( a szkoda ).
Poza tym o wiele brzydszy, konsolowy Dragon Age 2 też miał wysokie wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w Wiedźminie 2 można z poziomu gry zarządzać sejwami? Gram na poziomie trudnym i chociaż nie ginę zbyt często, to oczywiście z sejwowania korzystam regularnie. Nazbierało się tego całkiem sporo, a nie widzę opcji pozwalającej na usuwanie zbędnych zapisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Nie wiem w jaka grę grałeś ale to chyba nie był Wiedźmin 2. Ja jakiś wielkich błędów technicznych nie zaobserwowałem. Grafika w wiedźminie jest w tej chwili, obok Crysisa najlepszą na PC-ty, więc nie wiem skąd masz takie zdanie że nie ma w niej nic specjalnego - no chyba że grasz na niskich ustawieniach.
Nie chce uchodzić za jakiegoś fanboya, ale jeśli większość ocenia ta grę na 9/10 - 10/10 to coś w tym musi chyba być.
Błędy w grze mogą być też uzależnione od jakości sprzętu na jakim się w ten tytuł gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się żadne bardzo rzucające się w oczy błędy nie przytrafiły, co do optymalizacji to jest dziwna bo w prologu chodzi na full, w 1 akcie na średnich w 2 akcie znowu na full, a grafa jest moim zdaniem lepsza niż w Crysis 2.
A tak btw to identyczne cyrki ludzie mieli z pierwszym wiedźminem, trzeba czekać na patche i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem gdyż Wiedźmin 2 wywala mi do pulpitu podczas gry co jakieś 15-20min co może być tego przyczyną specyfikacja mojego komputera:
Windows 7 Ultimate 32Bit
Intel Core 2 Duo E8400 3.00
Geforce Asus GTS250 1GB
4 Gb ram DDR3 1600Mhz
Dysk Segate 500Gb
Czy ktoś ma podobny problem (Gra jest ustawiona na Wysokich ustawieniach graficznych oprócz cieni i odbić które są na minimum Rozdzielczość 1280x720)
Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prolog śmiga mi na lapku (radeon 4650) na minimalnych - czy później są jakieś ciężkostrawne plansze w stylu Starej Wyzimy z jedynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 10:51, Miniu napisał:

Mam dokladnie tego samego kompa i na Xp nie ma zadnych spadkow animacji w tym miasteczku
(rozdzielczosc 1280/1024 ustawienia ultra bez bloomow , ubersamplingu i SSAO).

edit cubbek - mozliwe ze jest to spowodowane jak pisal ktos tam wyzej "budzetem pamieci
na tekstury".
edit screen z dokladnymi ustawieniami jest w ktoryms z moich wczesniejszych postow.


Tej, ustawiłem twoją konfigurację i wydaje mi się, że jest lepiej, ale i tak FPSy są na poziomie 20-35. Kupię nowego procka, to myslę, że będzie ok :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 11:41, Pietro87 napisał:

Oceny 9/10, 90/100 rozbijają mnie na drobne.
Oprócz niewątpliwie ciekawej warstwy fabularnej technikalia są do dupy.
Od dzikiej optymalizacji [nie oszukujmy się, w2 nie jest jakąś rewolucją graficzna, wygląda
"gorzej" niż taki crysis 2 i chodzi.. o wiele gorzej na masie configów na których nie
powinien w ogóle spadać poniżej 50-60 klatek] po masę błędów w samej grze : jak wysypująca
się interakcja ze światem, co nie raz wymaga wczytania starszego savea, błędy w samych
zadaniach, błędy z kolizjami postaci [zdarzyło mi się, że atakujący mnie utopiec nie
trafił mojej postaci tylko przez nią// przeniknął...], błędy w systemie walki czyli koślawe
zatrzymywanie się po każdym ruchu co uniemożliwia zrobienie płynnego uniku i np rzucenia
znaku.

dziwne ja nic takiego nie mam jedynie optymalizacja trochę kwiczy z 1440x900 na custom med high 20-45 klatek a wygląda obłędnie i nie wyjeżdżaj tu z cryshitem 2 bo tego jedynie bloom i motion blurr ratuje ale i tak graficznie to W2 lepiej wygląda.Co do walki gram co prawda na normal ale walka wymaga przyzwyczajenia i trochę taktyki (dochodzą pułapki,zmieniona alchemia oraz system wypijania mikstur).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9600gt może i nie jest najnowsza prawda...ale skoro ja posiadam 8600 i mam wystarczającą ilość żeby pograć komfortowo a inni o wiele lepsze i jedyne na co ich stać to minimalne wymagania a i to z problemami to coś tu jest nie tak. Wypowiedzi, że niektórym gra działa lepiej na wyższych ustawieniach niż niższych też nie jest wyssana z palca. Wiedźmin 2 przełomowy? Bez przesady, może dla polskiej branży owszem, ale przełomu tutaj nie doświadczyłem.
Nie zrozum mnie źle, uwielbiam książki Sapka jak i pierwszą część. Druga jest jeszcze lepsza i jednym z lepszych erpegów ostatnimi czasy, ale na tą chwilą gra przypomina Gothica 3 tuż po premierze. Liczę, że tak jak w przypadku gry od zachodnich sąsiadów ukażą się patche naprawiające te bugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając problemy z dźwiękiem to 95% spadków wydajności da się rozwiązać ręcznie, bez czekania na patcha.
Poza tym, co dla jednych jest płynną rozgrywką dla innych nie jest grywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już w pierwszym akcie gdzie trafiasz do miasta gra zalicza ostry spadek jakości frameratu. Obawiam się że gra będzie dla Ciebie niegrywalna. Zależy jeszcze jakie masz dokładnie ustawienia graficzne gry i ile masz FPS-ów w prologu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 12:10, Selv napisał:

Pomijając problemy z dźwiękiem to 95% spadków wydajności da się rozwiązać ręcznie, bez
czekania na patcha.

Nie wątpię, jednak wielu jeszcze ma problemy...

Dnia 19.05.2011 o 12:10, Selv napisał:

Poza tym, co dla jednych jest płynną rozgrywką dla innych nie jest grywalne.

To zależy już od każdego gracza, dla mnie najważniejsza jest właśnie "płynna rozgrywka" bez przycinań czy nagłych "zwolnień" gry od efektów graficznych. Zawsze w erpegach najważniejsza była fabuła, grafika była tylko dodatkiem. Wiedźmin 2 jest super grą, jednak na 10/10 imo nie zasługuje moim zdaniem..Ale o gustach się nie dyskutuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś dokładnie napisać jak pokonac

Spoiler

kajrana? Bo już 9 razy próbowałem za zabić i jak narazie udało mi sie tylko odciąc mu zaledwie dwie macki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować