Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2011 o 20:56, balin2 napisał:

>/.../. > Fraps

Fraps zadziałął
Zresztą wszystkie trudności, jakie mi się nagromadziły, zlikwidowałem, stosując się do rad RoneNa (wyczyściłem katalog, zainstalowałem nowe sterowniki i gra znowu chodzi. Co prawda nie przebiłem się jeszcze nawet przez prolog, ale przy

Spoiler

(minizadanie z balistą)

zdązyłem awansować o jeden poziom. Chyba dłużej tam zabawię, bo wytłukłem tylu nieprzyjaciół, że chyba już samodzielnie całą bitwę wygrałem ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
pisałem już ale w nawale postów nie znalazłem odpowiedzi ;D
mam problem z rejestracją gry. wchodząc przez menu w rejestracje nie mogę nic wpisać. Kursor jest aktywny klawiatura sprawna ;D. Wczoraj chciałem bezpośrednio ze strony cdprojekt ale nie mogłem odpalić ich strony ;D
Przeszedłem prolog na wysokim poziomie i jak na razie rejestracja to mój największy problem ;D
widziałem na forum że ktoś już miał taki problem udało się go rozwiązać?
Dodam że luncher patcha już odpaliłem i gra stwierdziła ze mam aktualną wersję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 10:08, Miniu napisał:

Zainstaluj jeszcze raz starowniki do karty i podczas instalacji wylacz calkowicie wsparcie
dla 3d.

Nigdzie nie mam wsparcia dla 3D, a w każdym razie nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 00:00, DazZy napisał:

/ciach/

Dzięki za rady, postaram się skorzystać, szczególnie z tym budżetem na tekstury,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 14:09, Pietro87 napisał:

Optymalizacja jest partaczna, o ile z mojej strony nie mam an co narzekać, bo na dwu
jajowym procku, na wysokich z wyłączoną opcją zabrudzeń która sama z siebie jest kopnięta
[i powoduje stutteringi podczas walk] i zmniejszeniem tekstur na ustawieniu małym [bo
ustawienie bez zmniejszenia powoduje irytujące dropy przy obracaniu kamery] gram w hd
[720p na razie, dopóki nie wprowadza normalnej obsługi 16:10] w 30-60 klatek, nie spadając
niżej.


Chwała Ci za tego posta, w końcu się pozbyłem irytujących spadków klatek przy gwałtownym obracaniu kamerą, nie mogłem dojść czemu tak jest... obniżyłem na małe zmniejszenie i jest git :)

Dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak wiem. mimo wszystko z punktu widzienia systemu, sterow nadal jest to CF. jedyna rónica jest taka, ze dwa GPU są, jak to okresliles, zamkniete w jednej karcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 13:27, Mjarosz napisał:

Nie da się ukryć, że W2 jest najładniejszym cRPG jaki do tej pory powstał. Najładniejszą
grą w ogóle nie jest, ale może z najlepszymi konkurować, co i tak jest dużym sukcesem
(a na niektórych polach wręcz z nimi wygrywać, na przykład w odwzorowywaniu materiałów)
- na jakich ustawieniach grałeś ?


Ultra bez ubersamplingu. I z wyłączonym bloomem, bo niesamowicie mnie irytuje, gdy obóz wojskowy, który z natury powinien być brudny, oblepiony pyłem i błockiem, świeci się tak, jakby właśnie przeszła przez niego armia sprzątaczek-pracoholiczek, w dodatku z armią lakierników depczących im po piętach, i lakierujących wszystko, od namiotów, przez trawę aż po piasek bezbarwnym lakierem.

Czy jest to najładniejszy RPG? W niektórych elementach tak (wykonanie elementów otoczenia i postaci), w innych nie (mimika, animacje). Ale że jest bardzo dobrze, to nie neguję.

Dnia 19.05.2011 o 13:27, Mjarosz napisał:

Prawda, ale to są gry sześcio, dziesięcio albo piętnastoletnie. Dzisiaj już się takich
gier nie robi (nad czym ubolewam), ale i tak jest dużo dłuższy od większości wychodzących
teraz.


Czyli nie jest wcale nowatorki, po prostu po części przywracane zostaje to, co zostało zaprzepaszczone. Ale nowatorstwem czy przełomowością tego nie nazywajmy.

Zresztą, no jak Cię mogę, jakie dzisiaj wychodzą sensowne RPG? Oblivion? Pffff.... Dragon Age 2? Eeee.... Mass Effect 2? Ha-ha-ha. Arcania? No dobra, EWENTUALNIE F: New Vegas, ale i tak od biedy tylko.

Biorąc pod uwagę, że dzisiaj tzw "RPG" to w zasadzie gry akcji, z poziomem złożoności niewiele większym od gier akcji, i takąż samą długością, to naprawdę nietrudno jest przebić te tytuły. Więc bierzmy pod uwagę też to, jaką Wiedźmin 2 ma konkurencję - a nie ma prawie żadnej.

Dnia 19.05.2011 o 13:27, Mjarosz napisał:

Trzeba się bardzo starać, przeklikować dialogi i olewać subquesty żeby taki wynik osiągnać.


No ok, to damy nawet, że 35 h. To sam Tron Bhaala miał więcej, a był to tylko dodatek, w dodatku nastawiony mocno na walkę.

Dnia 19.05.2011 o 13:27, Mjarosz napisał:

Kwestie gustu (mnie też momentami lekko razi kolorowość, ale nie jest czynnik najważniejszy,
jak w jednej recenzji którą znalazłem w necie - autor narzekał, że jest ''zbyt zielona
i on nie może przez to grać'')


Mnie nawet nie kolorowość, co sterylność. Choć kolorowość też, bo czasem mam wrażenie, że nie gram w Wiedźmina, tylko w jakąś Królewnę Śnieżkę...

Dnia 19.05.2011 o 13:27, Mjarosz napisał:

Nowatorski by był gdyby biegło się do przodu dziewiątką, uderzało mieczem klikając środkowym
przyciskiem myszy jednocześnie z F8, a aktywną pauzę włączało poprzez QTE. System nie
musi być nowatorski, ważne że działa (i mi osobiście bardzo pasuje, chociaż jest trudno
- zamierzenie).


Ok, nie mówię, że jest zły - ale znowu, nie nazywajmy tej gry w takim razie przełomową. Jest to solidny produkt, i tyle.

A co do walki, to imho sporo z tej trudności bierze się nie z samego poziomu trudności, ale z tego, że W2 wygląda, jakby z jednej strony chciał być grą akcji (kombinacje, bezpośredni wpływ na ciosy, jakie Geralt zadaje, konieczność klikania), a z drugiej tak nie do końca (brak możliwości przerwania aktualnego ruchu, brak kolejkowania komend). Takie troszkę ni to ni sio. Ale źle nie jest, nie przeczę.

Dnia 19.05.2011 o 13:27, Mjarosz napisał:

Zgoda w kwestii dialogów, trochę za rzadko mozemy się ''wtrącić''.


Co jest SPORYM minusem jak na grę, która miała być nastawiona na wybory i tworzenie historii, nie uważasz?

Dnia 19.05.2011 o 13:27, Mjarosz napisał:

Gra nie tylko nie jest zła, ale jest wręcz wyśmienita. Po pierwszych chwilach z nią bez
wahania wystawiłbym 10/10, teraz po dłuższym pograniu i poczytaniu recenzji osób nastawionych
bardziej krytycznie sam zaczynam zauważać pewne minusy. Ale to są tylko pstyczki, nie
wpływające na generalny odbiór gry. Ocena 9.0-9.5 jest w pełni uzasadniona :)


Moim zdaniem tych "pstyczków" jest nieco zbyt dużo. Owszem, gdyby był taki jeden czy dwa - w porządku. Ale ta gra jest taka, że... OGÓLNIE jest świetna, ale ma całą MASĘ (IMHO) drobnych, acz irytujących błędów, niedopatrzeń, kiepskich rozwiązań itp. To nieco tak, jakbyś miał Ferrari, ale na karoserii 50 drobniutkich zadrapań. Przy jednym możnaby sprawę olać, ale przy tylu - mocno psuje to efekt. I uważam, ze tak jest właśnie w Wiedźminem 2. Dla mnie tak 8/10 - dobrze, nawet bardzo, ale za wiele pojawia się tych drobnych "ale".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest koszmarnie krucha, czasem boje się wejść do dziennika zadań czy mapy, bo zaraz może się wysypać do windy. Jest mocno niedopracowana pod tym względem, wyszła trochę za szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

kupilem Edycje Kolekcjonerska i zainstalowalem ja, tylko jak chcem jeszcze zainstalowac patcha to pojawia mi sie ekran na ktorym stoi krytyczny blad w instalacji..a instalowalem gre ponownie juz cztery razy..moze ktos pomoc ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalować grę w katalogu bez polskich znaków.
Nazwij go np: "Wiedzmin 2"zamiast "Wiedźmin 2"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to napisałeś, szacunek.

Czyli było troszkę więcej niz 24 godziny spędzone w grze czy mniej niz 24 godziny. Że zaczełes w poniedziałek a skończyłeś tego dnia nie wiem ile czasu dziennie spedziłes przy grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tenebrael

Ogólnie zgadzam się do uwag, ale:

W dalszym ciągu będę się upierał, że innowacyjność i przełomowość nie jest potrzebna do zbawienia - nawet tylko biorąc dobre i sprawdzone rozwiązania (które niekoniecznie wcześniej występowały w takich kombinacjach) można stworzyć coś świetnego.

Co do dialogów. Grając w ME czy (szczególnie) DA odnosiłem wrażenie, że opcje dialogowe były wsadzone tylko po to, żeby były. Po co w ogóle wybór między trzema różnymi odpowiedziami utrzymanymi w różnych tonach, skoro nie wpływają one w zupełności na tok rozmowy poza jedną kwestią wypowiadaną przez bohatera ? Czułem się momentami jak grajac w Pokemona (tam często pojawiają się pytania typu: "Czy chcesz wyruszyć w Wielką Wyprawę" - do wyboru Tak i Nie, jednak po wybraniu Nie pojawia się "Czy aby na pewno ?" i zapętlenie). Tutaj przynajmniej wiem, że mam trochę mniejszy wpływ na przebieg dialogów, nikt nie udaje. Ale bronię tylko troszkę :]

Nie ma się natomiast do niczego przyczepić w kwesti ''dużych'' wyborów zmieniających znacząco świat i dalszą rozgrywkę. Faktycznie przez takie ''nogawki'' gra w ogólnym rozrachunku będzie krótsza (chyba żeby dać kilka dodatkowych lat na produkcję), ale będzie się chciało ją przejść ponownie (co na pewno zrobię, żeby zobaczyć jak się gra postacią korzystającą ze znaków jako głównej umiejętności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 14:53, magnetyzer napisał:

Gra jest koszmarnie krucha, czasem boje się wejść do dziennika zadań czy mapy, bo zaraz
może się wysypać do windy. Jest mocno niedopracowana pod tym względem, wyszła trochę
za szybko.

mi jeszcze ani razu gra nie wywaliła do windy no tylko że ja mam Vista 64 wszystko oki działa na niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 15:01, Mjarosz napisał:



Cóż,ja tam na ME2 ani na DAII nie narzekam,w ME2 gra się bardziej jak w film,DA to już inny typ rozgrywki
ogólnie,bardzo doceniam " Wiedźmina 2 " za dialogi,ich " brudność ",bezkompromisowość i wybory ale czy nie uważacie że gdyby wszystkie gry RPG miały podobny system dialogowy ( nie chodzi mi o skrótowe odpowiedzi a o sam styl dialogów i ważność,dorosłość decyzji podejmowanych przez gracza ) to szybko by nam się takie rozwiązanie znudziło?
myślę ze to dobrze że " Wiedźmin '' jako seria różni się w ten sposób od większości gier RPG bo gdyby inne gry były doń w tym aspekcie podobne to " Wiedźmin " wiele by stracił na swojej unikalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 23:00, Kraju napisał:

Sprzęt trochę jest za słaby.


Gram na bardzo podobnym sprzęcie AMD Phenom X2 550 BE, 2GB ramu, karta Radeon 4850 system XP i wiedźmin śmiga na wysokich w rozdzielczości 1920x1080 przy wyłączonym antiliazingu. Nawet gra chodzi dość dobrze z wszystkim na max (wczoraj sprawdzałem) ale są momenty że mocno ścina więc gram bez AA i średnia widoczność i wszystko chodzi bez zająknięcia

Wydaje mi się że niektóre karty mają problem z tą grą, proponuję poszukać nowszych sterowników czy coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2011 o 20:22, Khasim napisał:


P.S. To chyba mój najdłuższy post w życiu O.o Jeśli doczytałeś dotąd - szacun.


Ups, przy cytowaniu przeczytałem chyba jedno zasłonięte imię, ale to nic. :P
Sensownie i wyczerpująco napisane, nie mogę się doczekać, by zweryfikować wypisane przez Ciebie zalety i niedoskonałości gry. A informacją o sprzęcie - podnosisz na duchu. :)

Mógłbyś sprecyzować, ile faktycznie zajęło Ci przechodzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ocenach zagranicznych mediów piszą ale nie chwali sie CDP RED jaka już osiągnęli sprzedaż gry.
Czyżby była słaba i nie ma sie czym chwalić a może niedługo pyknie duza liczba i czekając aby to ogłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować