Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2011 o 19:19, Wojman napisał:

Akurat przy okazji premiery Wiedzmina 2 rozne sklepy robia promocje cenowe na te gre.
Z jednej strony wiedza, ze dobrze sie sprzeda, z drugiej maja nadzieje, ze jak klienci
raz zobacza niska cene to znow przyjda i nastepnym razem zaplaca pelna.


Możliwe. :) Zobaczę, po ile będzie stał za jakiś czas. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra wyszła ledwie dwa dni temu, na razie sami nie wiedzą jaka jest dokładna sprzedaż. Wczoraj pochwalili się że osiągnęli 150 tysięcy pre-orderów. Na sprzedaż liczoną od premiery na razie nie ma co liczyć, może za tydzień jak już będzie coś wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam dwa problemy z wieśkiem.Pierwszy to że dlc nie chcą się pobrać.Drugi jeżeli już raz włączyłem wieśka i go wyłaczyłem to nie mogę ponownie go włączyć trzeba restartować kompa. Gdzie jest kod dlc na tajemniczego kupca bo go nie widze a kupiłem przed premierą!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 15:01, Mjarosz napisał:

W dalszym ciągu będę się upierał, że innowacyjność i przełomowość nie jest potrzebna
do zbawienia - nawet tylko biorąc dobre i sprawdzone rozwiązania (które niekoniecznie
wcześniej występowały w takich kombinacjach) można stworzyć coś świetnego.


Ale w tym aspekcie się w pełni zgadzamy :) Jedyne, co mnie nieco irytuje, to jak niektórzy nazywają Wiedźmina 2 "nowatorskim", "przełomowym" czy "odkrywczym". Bo taki po prostu, IMHO, nie jest. Jest solidną porcją cRPG, mającą sporo zalet, ale i wad. Z jednej strony, moim zdaniem, jak najbardziej jest w czołówce cRPG, jednak nie uważam, by od tej czołówki jakoś znacznie odstawał. Po prostu - dobra, solidna gra (już mniej solidne wykonanie), która ma szansę wejść do kanonu gier cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry,że się wtrącam,ale co Wiedźmin 2 ma wspólnego z nowatorskością? Bardzo dobrze wykonany RPG,ale innowacyjnym to bym go nei nazwał,i bardzo dobrze,bo ja wole grać w stare dobre RPG niż w nowe co się same przechodzą (vide DA 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używacie mutagenów bo ja nie wiem jak je wykorzystać, czytałem w instrukcji ze w karcie postaci ale gdzie?? Czy one są tylko powiązane z Wiedźminem alchemikiem bo ja idę w szermierkę ale niema w instrukcji o tym wzmianki, jakieś porady ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 15:47, bobobo napisał:

Sorry,że się wtrącam,ale co Wiedźmin 2 ma wspólnego z nowatorskością?


No ja właśnie mówię, że kompletnie nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 15:58, Tenebrael napisał:

> Sorry,że się wtrącam,ale co Wiedźmin 2 ma wspólnego z nowatorskością?

No ja właśnie mówię, że kompletnie nic :)

A tu już bym się nie zgodził - nowatorskość wieśka polega głównie na rozbudowaniu scenariusza. Znajdźcie mi inną grę, w której każda głupia decyzja ma swoje konsekwencje w przyszłości! To już nawet po wyściu z namiotu w rozdziale "W imę króla" mamy wpływ na przyszłość gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 15:57, Revan napisał:

Używacie mutagenów bo ja nie wiem jak je wykorzystać, czytałem w instrukcji ze w karcie
postaci ale gdzie?? Czy one są tylko powiązane z Wiedźminem alchemikiem bo ja idę w szermierkę
ale niema w instrukcji o tym wzmianki, jakieś porady ??


Niektóre umiejętności można zmutagenować(?), aby to zrobić musisz kliknąć na nabytą umiejętność i pojawi Ci się opcja, dzięki której będziesz mógł dać mutagen za pomocą enteru. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 15:47, bobobo napisał:

Sorry,że się wtrącam,ale co Wiedźmin 2 ma wspólnego z nowatorskością? Bardzo dobrze wykonany
RPG,ale innowacyjnym to bym go nei nazwał,i bardzo dobrze,bo ja wole grać w stare dobre
RPG niż w nowe co się same przechodzą (vide DA 2)


Właśnie nic nie ma, i to cały czas pisze Tenebrael. Śledź rozmowę od początku;/

BTW. Spotkaliście już w 1 akcie

Spoiler

gościa, który przekazuje nam wiadomość od Talara?

Niby takie drobiazg, a banan na twarzy jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mutageny dodajesz do poszczególnych umiejętności. Naciskasz C i jak masz drzewko umiejętności, to np. w treningu, to do dwóch górnych zdolności możesz przypisać któryś z mutagenów.

kotfilon
Cienie, oświetlenie, bloom, antyalising, wszelkie rozmycia, i przede wszystkim uberpróbkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam też gra długo reaguje podczas włączania,wyłączania interfejsu ( C,M,J,I )?
u mnie trzeba chwilę odczekać aż gra zareaguje i wyświetli żądane menu,lub nawet w ogóle nie zareaguje na wciśnięty klawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 16:06, lis_23 napisał:

Czy Wam też gra długo reaguje podczas włączania,wyłączania interfejsu ( C,M,J,I )?
u mnie trzeba chwilę odczekać aż gra zareaguje i wyświetli żądane menu,lub nawet w ogóle
nie zareaguje na wciśnięty klawisz.


U mnie też trzeba chwilę poczekać, ale klawisze reagują, jedynym wyjątkiem jest blok, który czasem nie wchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 16:01, Kwazis napisał:

A tu już bym się nie zgodził - nowatorskość wieśka polega głównie na rozbudowaniu scenariusza.
Znajdźcie mi inną grę, w której każda głupia decyzja ma swoje konsekwencje w przyszłości!
To już nawet po wyściu z namiotu w rozdziale "W imę króla" mamy wpływ na przyszłość gry!


Choćby pierwszy Wiesiek, by daleko nie szukać. W1 owszem, był w tym względzie nowatorski. W2 nieco rozwija ten pomysł, ale nie jakoś drastycznie, na tyle, by nazwać i jego "nowatorskim".

Choć, z drugiej strony, wybory wpływające na grę były, i to już dawno. Choćby w Baldur''s Gate 2, gdzie, zależnie, którą frakcję poparłeś, zmieniało to jakąś połowę gry (inne questy, inne otwarte dla Ciebie lokacje, inne reakcje drużyny, a nawet konsekwencje z tym związane). Tyle, że tam proporcjonalnie do wielkości gry nie było tego aż tak wiele. W Wiedźminie (i 1, i 2) jest tego sporo, ale i gra jest sporo krótsza od dawnych klasyków. Tak więc o wiele prościej było tu upchnąć aż tyle rozgałęzień, niż np w sytuacji, gdyby chciało się to zrobić w np BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 16:06, lis_23 napisał:

Czy Wam też gra długo reaguje podczas włączania,wyłączania interfejsu ( C,M,J,I )?
u mnie trzeba chwilę odczekać aż gra zareaguje i wyświetli żądane menu,lub nawet w ogóle
nie zareaguje na wciśnięty klawisz.


W sumie u mnie nie ma czegoś takiego, bardziej denerwuje uruchamianie Wiedźmina, z 2-3 minuty to trwa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 16:08, Alkohochlik napisał:

U mnie też trzeba chwilę poczekać, ale klawisze reagują, jedynym wyjątkiem jest blok,
który czasem nie wchodzi.


Blok podobno wchodzi zawsze o ile masz wigor, ale czasem nie ma jego animacji - tylko wizualny bug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 15:00, Selv napisał:

Spróbuj zainstalować grę w katalogu bez polskich znaków.
Nazwij go np: "Wiedzmin 2"zamiast "Wiedźmin 2"


Dzieki, sprobowalem i odrazu zadzialalo. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować