Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2011 o 22:18, RakuPL napisał:

Mam do Was pytanie a propos cieni rzucanych przez drzewa na przykład. Czy u Was też wyglądają
jak taka bardzo drobna siateczka?

U mnie też to występuje, ale w ogóle nie przeszkadza mi w graniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 22:25, Sandro napisał:

U mnie też to występuje, ale w ogóle nie przeszkadza mi w graniu :)

Niby nie, ale gdy są zbliżenia na twarz postaci w jakimś przerywniku czy dialogu, to dosyć brzydko to wygląda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta sprawa była już poruszana, bo szukajka nie bardzo chce mi działać ale mam problem z dźwiękiem. Mianowicie czasami podczas gry albo zaraz po uruchomieniu brakuje konkretnych podkładów, np raz nie ma muzyki do walki w tle, innym razem jest ale znowuż nie słychać kwestii wypowiadanych przez postacie. Spotkał się ktoś z takim problemem? I czy ma ktoś na takie coś rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 22:19, calwert napisał:

> Na prawdę tylko mnie wywala co 10 minut do pulpitu? a jak odpale ultra to już nie
mówię
> nie zdąży się chyba nawet wczytać...
Farciarz z ciebie,u mnie 5 minut i pulpit.


Cóż, ja jak dotąd poza questem Róża pamięci nie miałem żadnej przykrej historii. Gra jest stabilna jak plecy Atlasa. Gram od środy i ani jednego wywalenia do pulpitu czy też problemów z rejestracją. Nie mam ścinek animacji (poza oczywistymi w momencie doczytywania tekstur). Gram na cztero-rdzeniowym ośmio-wątkowym xeonie, gtx 470 i 4 GB ramu, wszystko ustawione na maksa z wyjątkiem ubersamplingu, sterowniki mam najnowsze od nVidii (beta) i gra nie schodzi poniżej 40 fps. Zatem nie nazwałbym Wiedźmina grą źle zoptymalizowaną. Oczywiście, na pewno są składaki, na których jakiś problem występuje, oczywistym też że gracze tym dotknięci są sfrustrowani a przez to najgłośniejsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem literówkę w grze: W obu poradnikach (tym z twardą oprawą jak i tym podstawowym) pisze że na nekkery mam kupić lub zrobić pułapkę kartacze i można je kupić u Cedrika. W tym rzecz że Cedrik nie ma kartaczy na sprzedaż za to ma pułapkę o nazwę szarpacze. Czy to jest to samo?

Ma też na sprzedaż recepturę na kartacze, którą kupiłem ale przy próbie utworzenia ich i tak pisze szarpacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta dziwne żeby się ktoś ze sprzętem i7 + gtx 570 + 8gb ram nie irytował jak gra zacina fest.
Weź się z deka ogarnij anim kolejne bzdury zaczniesz pisać [albo sie pofatyguj an forum nVidii tudzież nieoficjalne forum w2 i racz obczaić forum pomocy technicznej celem zasięgnięcia wiedzy na temat o którym na ta chwile nie masz bladego pojęcia]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cedrik ma petardy - kartacze, którymi wysadza się gniazda nekkerów, ma też schemat do zrobienia tychże własnoręcznie [lepiej opłaca się kupić schemat i nazbierać na kartacze składników - taniej wyjdzie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z tymi figurkami "papercraft", a mianowicie nie wiem gdzie umocować część 24 na wiedźmińskich plecach, czyli pochwę na miecz :D (przecież tam nie ma żadnych mocowań) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użyłem kartacza na wodospadzie i nadal mam 0/4. W poradniku pisze "w jaskini za wodospadem". W którym miejscu mam tego użyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 22:50, Lazil napisał:

Ja mam problem z tymi figurkami "papercraft", a mianowicie nie wiem gdzie umocować część
24 na wiedźmińskich plecach, czyli pochwę na miecz :D

W śmietniku. A miecz wepchnij pod kątem w najwyższe nacięcie na plecach wiedźmina. Przynajmniej mojego Geralta dopadł taki los ;) Swoją drogą czy tylko ja miałem źle ponumerowane elementy Geralta (szczególnie kitka)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 22:50, Lazil napisał:

Ja mam problem z tymi figurkami "papercraft", a mianowicie nie wiem gdzie umocować część
24 na wiedźmińskich plecach, czyli pochwę na miecz :D (przecież tam nie ma żadnych mocowań)
?

ja zamocowałem ją pod tym paskiem od głowy (musisz go przewlec przez trzy nacięcia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 22:52, Endriu napisał:

Użyłem kartacza na wodospadzie i nadal mam 0/4. W poradniku pisze "w jaskini za wodospadem".
W którym miejscu mam tego użyć?


W poradniku jest blad. Kartaczy trzeba uzywac na takich wystajacych z ziemi kupach kosci. Poznasz je po tym, ze w okolicy jest sporo nekkerow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy z pewnym problemem z teksturami, a mianowicie z czymś takim : http://screenshot.xfire.com/s/114147615-4.jpg

Problem wystąpił wcześniej, ale aktualizacja sterowników ( albo reinstall gry, który wyniknął z pewnych głupich posunięć ) naprawił ten problem. Teraz niestety powrócił. Jest ktoś w stanie pomóc ?

Co oznaczają małe kółeczka obok przedmiotów, które Geralt aktualnie nosi ? Strzelam, że jest to ilość slotów na ulepszenia broni czy pancerza. Trafiłem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 22:59, Peres00 napisał:

Co oznaczają małe kółeczka obok przedmiotów, które Geralt aktualnie nosi ? Strzelam,
że jest to ilość slotów na ulepszenia broni czy pancerza. Trafiłem ?


Trafiles. Mozna w nie wsadzac ulepszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 22:53, Sandro napisał:

Swoją drogą czy tylko ja miałem źle ponumerowane elementy
Geralta (szczególnie kitka)?


Dzięki za wspaniałą propozycję odnośnie pozycji drugiego miecza :P A propos kitki, to ja mam identycznie źle dopasowane elementy - musiałem lekko improwizować by Geralt wyglądał godnie (choć niektórzy twierdzą, że właśnie bez niej wygląda jak prawdziwy wiedźmin ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro już w tym temacie jesteśmy - dlaczego na spisie misji niektóre z nich mają na początku szarą tarczę, a inne nie? Dokładnie w tym miejscu gdzie pojawia się status misji (wykonana, spierdzielona albo w toku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, kartaczem nie rzucamy tylko podchodzimy do kupy kości i lewym klikamy jak się pojawi zniszcz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry mam już dość szukania jak pobrać tajemniczego kupca i zestaw alchemika? mam dwa kody ale w zawartości do pobrania ani nie mam nazw tych dlc a wpisanie kodu powoduje Invalid key ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować