Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Pilne:)
Jak odblokować inne ścieżki rozwoju? Mam kilka niewykorzystanych punktów.
Czy jest ograniczona ilość slotów na mutageny, a jak tak to ile? I czy da się jeden zastąpić innym? [ mam już 2, a jestem na starcie 1 aktu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 10:43, Liqid napisał:

Gdy grożę handlarzowi

Spoiler

kadzideł wezwaniem Loredo, co powinno kończyć questa, ten zgadza
się na zamknięcie sklepu,

nagle cały ekran robi się czarny. Dwa razy próbowałem,
zawsze tak samo - dźwięk się niby wydobywa, Geralt może wyciągnąć miecz - ale obrazu
nie ma. Ktoś też tak miał? Coś zaradzić można na to?


Chyba nie, mam to samo. Widocznie tego zadania nie zrobimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie własnie na tym savie jest taki numer, że jak go wczytam mam 18-20 fps, wejdę do karczmy tam mam już 30-35, miejscami nawet 40, a wyjdę z niej i w tym samym miejscu gdzie miałem sekundę temu 18-20 mam 35-45 [gram na wysokich, 1280720, wyączona okluzja i aa, reszta włączona, no oczywiście bez ubberpróbkowania]

I nie wiem za chiny co powoduje takie losowe spadki animacji, raczej stawiam na jakiś błąd gry, bo ten konkretny save mi tak "muli" po wczytaniu na wszystkich ustawieniach [testowąłem już wszystkie możliwe]

Ba sprawdziłem go na 2 innych pc, na jednym wyjątkowo mocnym z i7ka i gtxem 580 też jest ten problem, tyle, że mniej zauwazalny, bo fpsy przed wejściem do karczmy wynoszą 32 po wejściu i wyjściu 50-60.


Nie mniej jak jeszcze ktoś by ten save przetestował był bym zobowiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 10:48, In_The_End napisał:

Pilne:)
Jak odblokować inne ścieżki rozwoju? Mam kilka niewykorzystanych punktów.
Czy jest ograniczona ilość slotów na mutageny, a jak tak to ile? I czy da się jeden zastąpić
innym? [ mam już 2, a jestem na starcie 1 aktu]


Musisz mieć minimum 6 punktów wpakowane w trening.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do zastanawiających się jak używać mutagenów:

Mutageny dodaje się do WYKUPIONYCH zdolności. Przed wykupieniem nie wiadomo czy zdolność ma możliwość użycia mutagenu, czy też nie (taki mały szczególik, który instrukcja pomija). Dopiero po wydaniu talentu na obwódce zdolności pojawia się puste kółko, oraz możliwość użycia mutagenu (dodatkowa opcja z boku ekranu).

Zdolności pozwalające na użycie mutagenu znajdują się (prawdopodobnie - nie zdołałem jeszcze rozwinąć swej postaci by sprawdzić więcej niż jedno drzewko) na końcu drzew rozwoju. Taką zdolnością jest np. Hart Ducha - górna prawa w drzewie treningu.


P.S. Wszyscy którzy twierdzą że w instrukcji jest wszystko o mutagenach mają chyba inne instrukcje niż moja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 10:57, MarcusBrutus napisał:

Zdolności pozwalające na użycie mutagenu znajdują się (prawdopodobnie - nie zdołałem
jeszcze rozwinąć swej postaci by sprawdzić więcej niż jedno drzewko) na końcu drzew rozwoju.
Taką zdolnością jest np. Hart Ducha - górna prawa w drzewie treningu.


W przypadku ścieżki szermierza mutageny można dodać na trzech ostatnich zdolnościach w drzewku. W przypadku treningu - na obu końcowych gałęziach. A reszty nie rozwijałem, więc nie pomogę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 11:03, Deathscythe napisał:

W przypadku ścieżki szermierza mutageny można dodać na trzech ostatnich zdolnościach
w drzewku. W przypadku treningu - na obu końcowych gałęziach. A reszty nie rozwijałem,
więc nie pomogę ;)



Tak właśnie myślałem, że tylko najbardziej zaawansowane zdolności będzie można "mutować". Dzięki za potwierdzenie.

Swoją drogą mogliby w instrukcji dać jakąś gwiazdkę przy zdolnościach, które pozwalają na użycie mutagenu i nie było by tylu pytań w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem. To jedna z najlepszych gier ostatnich lat i musze powiedziec, ze w wiekszosci spelnila moje oczekiwania.

Nie jest to typowy erpeg, ale tez po jedynce tego sie raczej nie spodziewalem. Bylo to takie Action-RPG, przy czym czlon Action jest tutaj kluczowy. O ile w pierwszej czesci na normalnym poziomie trudnosci walka nie stanowila wiekszego wyzwania (tzn. wieksze znaczenie mial dobor eliksirow, wyrobienie sie z klikaniem nie bylo problemem).

Gra zostala tez w pewnym stopniu ukonsolowiona. Gralem padem od Xboksa i to z mysla o nim gra zostala stworzona. Oczywiscie, z pewnoscia grac da sie tez klawa i myszka, ale wskazywanie przeciwnikow do zaatakowania jest jak sadze problematyczne (a przynajmniej trudniejsze niz na padzie). Dziwne jest tez to ze trudniej jest w prologu i pierwszym akcie, niz pozniej.

To byc moze najladniejsza gra w jaka gralem. Gralem w 1920x1080 i maksymalnych ustawieniach (z wyjatkiem ubersamplowania) i osiagalem 35-50 fps (zazwyczaj ok 45). Przez znaczna czesc gry nie moglem wyjsc z podziwu nad strojami postaci. Spojrzcie jak wyglada Foltest w prologu! Jak sexy wyglada Triss. W czasie gry chyba z 10 razy zmienialem zbroje, nawet nie dlatego, zeby ta inna miala lepsze statystyki, po prostu chcialem zobaczyc jak wyglada. Bardzo duzy jest tez zasieg wzroku. Ciekawy efekt zastosowano, widoczny juz w pierwszym akcie. Obiekty oddalone od Geralta, widoczne na horyzoncie, maja taka mgielke za soba. To nie wyglada tak jak np. w Assassin''s Creed, gdzie oddalone obiekty to proste figury geometryczne, ktore zmieniaja sie ("uszczegolawiaja") gdy do nich podbiegasz. To wyglada raczej jakby twoj wzrok nie byl dosc dobry, by zauwazyc wszystkie szczegoly z daleka i widzisz je dopiero po pdobiegnieciu. Wyglada w kazdym razie o niebo lepiej.

Swietnie wygladaja takze wybory - tu rzeczywiscie chce sie przejsc raz jeszcze, by zobaczyc jak wygladala gra ta "druga strona". Wyborow, i to waznych, jest sporo, choc o czesci z nich przekonamy sie dopiero w sequelu. W Akcie II bylem w

Spoiler

obozie wojskowym

teraz bede gral tak by skonczyc w
Spoiler

Vergen

.

Podoba mi sie tez "doroslosc" gry, ta dosadnosc jezykowa dobrze pasuje do swiata Wiedzmina. Jest to duzo bardziej wiarygodne, niz ugrzeczniony jezyk w innych erpegach, gdy szeregowi zolnierze rozmawiaja o chlaniu i "dupach".

A wady? O optymalizacji nie bede sie wypowiadal, bo nie mialem z tym problemow, podobnie z autoryzacja gry, choc wyglada na to, ze taka premiera odrobine CDP przerosla. Problemem dla mnie byla przede wszystkim mozliwosc okradania wszystkich dookola. W tej grze mozna okrasc kupca na jego oczach, a potem sprzedac mu jego wlasne rzeczy. To juz w Morrowindzie z 2002 r. bylo z tym lepiej. Rozumiem, ze wynika to m.in. z braku systemu kradziezy w grze, ale mogli wprowadzic jakis system zastepczy, np. mozliwosc okradania tylko gdy nikogo nie ma w domu, albo gdy wszyscy spia itp.

Jest kilka irytujacych niedorobek w grze. Przykladowo, jesli gramy padem xboksowym to przycisk Back praktycznie nie jest wykorzystywany. A mogl sluzyc do automatycznego otwierania np. ekranu ekwipunku albo dziennika (a jeszcze lepiej zeby byl konfigurowalny). Z kolei w menu glownym gry, przy wychodzeniu, pad nie dziala, a kursor myszki nie jest widoczny. Aby wyjsc trzeba wiec poruszac troche mysza i sprawdzic kiedy podswietli sie opcja "Wyjscie z gry". Slabo wypada tez dopasowanie ruchu ust do wypowiadanych slow. Z drugiej strony, jest to w jez. polskim tak rzadko spotykane, ze zbytnio narzekac nie bede.

Dziennik zadan zawiera spojlery! Opis zadan wyglada niczym opowiadanie Jaskra o przygodach Geralta i czasem, jesli przeczytamy opis jeszcze przed ukonczeniem questa, to czasem dowiadujemy sie co sie dalej stanie. Radze nie czytac, jesli nie jest to konieczne.

Natknalem sie tylko na kilka bledow. Gra 2 razy wyskoczyla do pulpitu przez te 20-25 godzin grania (czasu nie mierzylem). Bylo kilka literowek, widzialem tez jeden blad ortograficzny ("rzadam"), bo gralem z podpisami.

Ogolem gra jest jednak fantastyczna, wszystkim polecam, sam przechodze po raz drugi i czekam na W3. Zobaczymy tez jak bedzie wygladac wersja konsolowa, pierwsza gra konsolowa CDP, ciekawi mnie czy usprawnia sterowanie oraz ile grafiki uda sie zachowac w tamtych wersjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 10:11, Latniak napisał:

Sprawdź czy przypadkiem nie użyłeś języka trolla podczas warzenia eliksirów.

Nawet mi to do głowy nie wpadło :/ Cóż, teraz jestem już w Akcie II więc nic z tym nie zrobię ale będę przynajmniej uważał przy 2 podejściu, dzięki :)

Spoiler

Co do walki to spróbuj przed nią poszukać i aktywować miejsca mocy (najlepiej więcej niż jedno) to Ci powinno ją ułatwić (nie wiem gdzie toczy się ta walka więc żadnych szczegółów podać nie mogę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś zostawić swoje niepotrzebne graty? Z tego co zauważyłem, to karczmarz nie oferuje już takiej usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 10:57, MarcusBrutus napisał:

Do zastanawiających się jak używać mutagenów:

Mutageny dodaje się do WYKUPIONYCH zdolności. Przed wykupieniem nie wiadomo czy zdolność
ma możliwość użycia mutagenu, czy też nie (taki mały szczególik, który instrukcja pomija).
Dopiero po wydaniu talentu na obwódce zdolności pojawia się puste kółko, oraz możliwość
użycia mutagenu (dodatkowa opcja z boku ekranu).

Zdolności pozwalające na użycie mutagenu znajdują się (prawdopodobnie - nie zdołałem
jeszcze rozwinąć swej postaci by sprawdzić więcej niż jedno drzewko) na końcu drzew rozwoju.
Taką zdolnością jest np. Hart Ducha - górna prawa w drzewie treningu.

P.S. Wszyscy którzy twierdzą że w instrukcji jest wszystko o mutagenach mają chyba inne
instrukcje niż moja.


a jak mozna sie dowiedziec czy dana zdolnosc moze miec mutagen ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 01:05, Karharot napisał:

Ten problem można rozwiązać tą samą metodą co powyżej.


No i lipa. Ponowna rejestracja gry nie pomogła. Tajemniczy kupiec w DLC nie pojawił się, a dodatek z kurtką co prawda mogę kliknąć, ale wyświetla się komunikat "trwa pobieranie" i można czekać i czekać bez końca i bez zmian i bez sensu.
Z kolei dalszy ciąg porady, czyli zmiany w rejestrze
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\CD Projekt Red\The Witcher 2
nie są możliwe, ponieważ potrzebnego wpisu nie znalazłem, a przeszukałem kilka razy. Pozostałe wpisy znajdują się tam gdzie powinny. Nie bardzo wiem, jak mogłem potrzebny wpis przegapić, bo do szukania nie było zbyt wiele. Czy to możliwe, że go tam faktycznie nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kolei

Dnia 20.05.2011 o 11:08, Komenty napisał:

w menu glownym gry, przy wychodzeniu, pad nie dziala


Działa - wszystko zaznaczasz "krzyżakiem". Fakt, że lekki fail, bo nawigacja powinna być pod lewą gałką, ale da się to przeżyć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy już ktoś zgłosił REDom że kurtka niebieskich pasów traci wszystkie ulepszenia w prologu przy przechodzeniu z jednej sceny do drugiej? I mówie t o sytuacji przechodzenia chronologicznego a nie przeskokow z konca do poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 11:17, xkarionx napisał:

Bardzo ciekawa opinia, miałes niezłe szczęscie jesli nie dopadla cię nie najlepsza optymalizacja
tego tytułu.


Z instalacja i rejestracja tez zadnych problemow nie mialem. Jesli chodzi o wydajnosc to mierzylem ja FRAPSem w Prologu i Akcie I (potem juz FRAPSa nie wlaczalem, ale spadku fpsow nie doswiadczylem). Moj sprzet to i7 2600K @ 3,4 Ghz, 8 GB RAM, GTX 570, Win 7 64 bit i mialem zazwyczaj ok. 45 fps i wahania miedzy 35 a 50 fps. Jestem raczej przyzwyczajony do 60 i wiecej fps, ale w tej grze mi to nie przeszkadzalo. Gra wyskoczyla 2 razy do pulpitu i mysle ze to wlasnie przez brak pamieci na karcie itp., ale na dwadziescia kilka godzin rozgrywki to jest jednak drobiazg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś udostępnić zapis gry bezpośrednio po sekwencji

Spoiler

ucieczki przed smokiem - tej, z królem na naszym ramieniu

? Nie wyświetlają mi się w jej trakcie żadne instrukcje, a to trochę utrudnia sprawę....

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę, punkty doświadczenia do tego momentu zdobyte do rozdysponowania. Napisz mi na b.kwidzinski@gmail.com, a ja Ci w odpowiedzi wyślę zapis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować