Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Przeszukanie forum nie boli, tym bardziej że jest to wałkowane codziennie po kilka razy.

Na drzewku umiejętności wybierasz zdolność która ma takie jakby puste kółko obok, jest to widoczne, ale na pierwszy rzut oka można nie zauważyć. Do takich zdolności przypisujesz mutageny. Żeby daleko nie szukać, na drzewku treningowym, do dwóch górnych umiejętności można dopisać mutagen. Gdy już raz użyjesz do danej zdolności dany mutagen, nie będziesz mógł tego cofnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 14:24, KERMIy napisał:


Niestety w tym patchu czarne pasy nie zostaną zlikwidowane. Michał Kciński na stronie
społeczności W2 powiedział, że patcha likwidującego czarne pasy możemy się najwcześniej
spodziewać pod koniec czerwca 2011 r.


Aż tyle czekania na tego typu likwidowanie ? Ja chyba bym wolał juz czekac do września i mieć pól roku opóźniona premierę i nie miec błędów niz zeby w maju wyszedł. Ale pytanie czy jak by była taka sytuacja to czy we wrzesniu mogli by tego sie nie spodziewać i tez było by to i inne błedy.

Widac ze testerzy grali na sprzęcie najlepszym dla Wiedźmina i dobrym monitorze z e tego nie widzieli. Testerzy powinni grac, każdy na innym sprzęcie, gorszym, lepszym, innym systemie wtedy może tego by nie było. Wtedy by było widać jak gra się zachowuje.

Dzieki za info, mam nadzieje ze to nie oficjalne stanowisko, wiec już dalej dziś gram, a czekać do końca czerwca to ja z 2-3 razy bym przeszedł grę, nie wiem czy 2 raz na takim ekranie z pasami będzie mi się chciało grac.

Pietruszex
Ja z DCL z CD-Action problemu nie miałem,z gram także nie z kłopoty z trollem tez nie, zadziwiająco dobrze instalacja jak i pobieranie DCL przebiegło i za to dziękuje ze chociaż ja nerwów nie miałem, i to pobierając na radiówce nie mieć problemu to jest dobrze.

Kraju


I to mnie denerwuje, tak sie wypuszcza gre niedopracowana i jeszcze na to czekać do końca czerwca.
A teraz pomyślałem sobie ze jak an początku uruchomienia gry tego nie było tylko po pierwszym filmiku to moze to wymusił inny błąd i jak wyjdzie patch likwidujący błędy, samo sie zlikwiduje, to chyba bym był w szoku, marzyc mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 35 minut męczyłem się z

Spoiler

Kejranem. Sam byłem w stanie dotrzeć do momentu, w którym obrzucał mnie kamieniami, ale dalej ginąłem zanim znalazłem sposób na dalszą walkę. Jako, że moja cierpliwość właśnie się skończyła postanowiłem poszukać rozwiązania na YT. Pomogło i udało się za pierwszym podejściem. Po śmierci pojawiło się ciało jakiegoś śmiałka ze sztuczną owcą. Jest możliwość zbadania, ale u mnie nie da się tego zrobić. Klikanie LPM nic nie daje. U was tak samo? Bo ciekawi mnie co powie Geralt po zbadaniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, 16:9 staje się dominującym formatem, zarówno w TV jak i w grach. To że priorytetem było wydać grę właśnie w tym formacie wcale mnie nie dziwi.

A skoro obraz został już dostosowany do wymogów standardu 16:9, to gdyby go teraz ucięli do 4:3, mogłoby się okazać że część obiektów ucieka poza ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z DLC. Po ściągnięciu tego DLC''ka nastąpiła weryfikacja i launcher mi się zawiesił. Zamknąłem go, znów próbuje i znów to samo. Czy ktoś wie w czym może tkwić problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ciekawy problem. Mianowicie przeszedłem około połowę gry. Wiedźmin 2 chodzi płynnie na około 40fpsach. Po pewnym czasie, nie wiem co się stało, po prostu normalnie włączyłem grę i od samego początku wczytania savea, FPSy zaczęły stopniowo spadać, aż po około 3 minutach utrzymywały się na poziomie 3 klatek na sekundę. Próbowałem wczytać inne savey, włączyć grę od nowa, wszystko. Przeinstalowałem nawet. Nic. Cały czas to samo. Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić z tym fantem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 14:45, Michal256 napisał:

Cóż, 16:9 staje się dominującym formatem, zarówno w TV jak i w grach. To że priorytetem
było wydać grę właśnie w tym formacie wcale mnie nie dziwi.

A skoro obraz został już dostosowany do wymogów standardu 16:9, to gdyby go teraz ucięli
do 4:3, mogłoby się okazać że część obiektów ucieka poza ekran.


Powinni tez wiedziec ze dużo graczy ma monitory które tego standardu nie obsługuja. A po pierwsze rozdzielczosci są rozne do ustawienia, wiec to andal bład jest ze tak sie odpala.

Ile monitor, dobry kosztuje aby zlikwidował te czarne pasy, obsługiwał standard 16:9.
Moze bym sobie zakupił, bo ten juz prawie ma 4 lata i miał ten standard czekac do koncza czerwca nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak w tej grze zrobić pieprzone screeny? Mam windows 7, przeszukalem caly internet, wciskam printscreena z altami, controlami i niewiadomo czym jeszcze, ściągalem różne programy i nic nie działa :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 14:57, matariffe napisał:

Witam, mam ciekawy problem. Mianowicie przeszedłem około połowę gry. Wiedźmin 2 chodzi
płynnie na około 40fpsach. Po pewnym czasie, nie wiem co się stało, po prostu normalnie
włączyłem grę i od samego początku wczytania savea, FPSy zaczęły stopniowo spadać, aż
po około 3 minutach utrzymywały się na poziomie 3 klatek na sekundę. Próbowałem wczytać
inne savey, włączyć grę od nowa, wszystko. Przeinstalowałem nawet. Nic. Cały czas to
samo. Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić z tym fantem?


Moze karta sie przegrzala? Moze wylacz kompa na kilka godzin i sprobuj ponownie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś inny sposób na zdobycie Żelaznej Ramy oprócz

Spoiler

zdobycia go przekradając się na tyły rezydencji Lorredo

? Jakiś bug mi się pojawił, i jej w ogóle tam nie ma,a nei mogłem jej wcześniej zdobyć,bo jak mówiłem
Spoiler

przyłapali mnie na przekradaniu się

. Po prostu w tej skrzyni nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja,oprócz słabej optymalizacji nie uświadczyłem jeszcze żadnych błędów graficznych w W2 - oprócz tego co już kilkukrotnie wymieniałem ale znikanie obiektów,cieni,oświetlenia,itp.zwalam raczej na brak optymalizacji i szlifu silnika,niż błędów samej gry
w DAII jak do tej pory nie uświadczyłem żadnych błędów,bugów czy problemów z płynnością gry - wszystko działa bez zarzutu
walka w AC wcale nie jest taka genialna; w jedynce przeciwnicy czekali na swoja kolej ;),teraz jest chyba trochę lepiej ale też jak zaczną trafiać to nie sposób jest się uwolnić ( tyle że można pić lekarstwo ),ostatnio przez dosyć długi czas zwiewał mi ten cały kapitan Borgi ( czy jak mu tam ),zostawała kupa wojaków + konni - na szczęście,ciężkozbrojnych można łatwo " zakopać '' przy użyciu spacji ;)

Graficznie Wiedźmin 2 jest jednym z najładniejszych,o ile nie najładniejszym RPGiem - jaka ma konkurencję? - Arcanię i Two Worlds II
do Arcanii widzę trochę podobieństw,nie tylko graficznych,Arcania ma moim zdaniem bardziej naturalną kolorystykę,jednak Wiesiek 2 kładzie ją oświetleniem i cieniami
Two Worlds II jest ładny ale nie dorasta do Wieśka ani nawet do Arcanii - na razie jestem na '' Afrykańskim '' lądzie i jest tam trochę za jednostajnie kolorystycznie i za pustawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2011 o 15:08, Komenty napisał:

Moze karta sie przegrzala? Moze wylacz kompa na kilka godzin i sprobuj ponownie?

Wątpię, cały czas było wszystko ok, tylko teraz zaczęło nawalać i tylko w wiedźminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe jest to, że na moim lapku acer aspire 7552G, gra chodzi z wymaksowanymi wszystkimi ustawieniami, z uberpróbkowaniem już cięzko się gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może co zrobić, gdy czasami nie chce działać dźwięk (wyłącza się muzyka, albo dialogi)? Mam najnowsze sterowniki, wszystko wszędzie działa okej, tylko z Wiedźminem są problemy :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi dlaczego do wczoraj wszystko dobrze chodziło - nie miałem pasków u góry i na dole? A dzisiaj już mam takowe paski?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z instalacją. Za każdym razem przy instalacji pack0.dzip, gdzieś mniej więcej w 1/3 paska wyskakuje jeden z błędów: brak danych, coś z transferem, bądź że nie działa urządzenie We/Wy. Wiecie jak to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 14:58, karolekx23x napisał:

Powinni tez wiedziec ze dużo graczy ma monitory które tego standardu nie obsługuja. A
po pierwsze rozdzielczosci są rozne do ustawienia, wiec to andal bład jest ze tak sie
odpala.


I zrobili - letterbox. To jest najłatwiejsze, a ponadto chyba najlepsze rozwiązanie - bo dzięki temu pozostaje pełny obraz gry, bez konieczności ucinania połowy obrazu. Na pewno lepsze to niż np. rozciąganie obrazu.
Poza tym nie miej złudzeń - nawet jak gra zostanie dostosowana do formatu 4:3, scenki i dialogi najprawdopodobniej zostaną w letterboxie. Tak było w pierwszym wiedźminie, tak jest w dragon age''u i tak pewnie będzie już w większości (jeśli nie wszystkich) grach wydanych w przyszłości.

Błędy to ta gra ma, ale letterbox to nie jest błąd, tylko rozwiązanie problemu. Poważniejszym błędzie jest konieczność aktywacji gry wielokrotnie na JEDNYM komputerze, w każdym z profilu użytkownika Windows. Naprawdę nie jestem w stanie pojąć co za dureń w ten sposób zaimplementował DRM. Teraz podejrzewam że gra ściągnęła już dwa tokeny na JEDEN komputer, a przy odinstalowywaniu odda tylko jeden. Nic tylko pogratulować programistom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 01:05, Karharot napisał:

Ten problem można rozwiązać tą samą metodą co powyżej.


Musiałem na chwilę pojechać do domu i oczywiście sprawdziłem jeszcze raz sprawę z problemem dotyczącym DLC. No i znalazłem coś takiego:
Zamiast
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\CD Projekt Red\The Witcher 2
muszę otworzyć
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\wow6432Node i dopiero tam CD Projekt Red\The Witcher 2

Nie zdążyłem sprawdzić czy opisany sposób zadziała, ale przynajmniej już wiem, jak spróbować. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować