Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

help2start@thewitcher.com

Po wcześniejszej rozmowie w komentarzach jednego z newsów [odnośnie dyskusji o grze] z pracownikiem supportu CDP i przedstawieniem mu sytuacji z plikiem exe z goga jak i wersją z goga [znajomy pisał mi zanim tutaj na gramie podano link do downloadu z plikiem exe z goga, że jego W2 na tych ustawieniach jakie mam ja na jego słabszym sprzęcie działał lepiej, już wtedy wydawało mi się, że coś z tymi wersjami jest nie teges...] dostałem propozycję wysłania danych do weryfikacji celem rozwiązania mojego problemu - a rozwiązaniem był darmowy kod promo na W2 z goga =)

[Przedstawiłem tam też sytuacje BioWare i ME2, czyli to, że udostępnienie wersji z GOGa to w sumie było by to samo co z ME2 udostępnienie cyfrowej wersji posiadaczom legalnego cd-keya z wersji box]

Nie gwarantuje tez, że komus wersja z GOG będzie działac znacznie szybciej niż wersja z EK, u mnie zwyczajnie tak się dzieje [na obu kompach co ciekawe, podobnie u mojego kumpla gogowska działa szybciej] - ale wiesz ile konfigów tyle zawiłości, więc gromy, że nie działa szybciej nie na mnie =) [ja moge nawet filmik nagrac, żeby nie było, że tu cos ściemniam]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania -
1. Skąd w 3 rozdziale brać kasę? W 2 można było się cały czas siłować, tutaj takiej opcji raczej nie widzę, może coś przeoczyłem?
2.

Spoiler

quest z deaktywacją Gargulców. W jakiej kolejności wygaszać te ''glify''? Bo za cholerę sobie z tym poradzić nie mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 09:45, Alran napisał:

Widział już ktoś może jakieś reklamy Wieśka w TV?


Widziałem wczoraj wieczorem na polsacie sport extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 09:48, 1096 napisał:

> Widział już ktoś może jakieś reklamy Wieśka w TV?

Widziałem wczoraj wieczorem na polsacie sport extra

Wszedzie ich pelno, za każdym razem kiedy leci toto w TV, uśmiecham się z myślą "HA! Ja już to mam!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 09:47, Pernia napisał:

Mam dwa pytania -
1. Skąd w 3 rozdziale brać kasę? W 2 można było się cały czas siłować, tutaj takiej opcji
raczej nie widzę, może coś przeoczyłem?
2.

Spoiler

quest z deaktywacją Gargulców. W jakiej kolejności wygaszać te ''glify''? Bo za
cholerę sobie z tym poradzić nie mogę...



1. Kościany poker, siłowanie się też jest, ale to hardcore :P
2. Polecam poradnik, tam są wszystkie możliwe kombinacje, dla każdej lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin mnie powoli wkurza, bo już w pierwszym akcie sa dwa problemy:
-Nie mogłem dostać

Spoiler

języka trolla

bez zabijania milusińskiego :/ oraz nie mogłem wygrać
Spoiler

głowy trollicy

, bo zrobiłem quest, który to umożliwia prędzej
-W "W paszczy szaleństwa" Geralt zamiast dawać
Spoiler

świńskie narządy

daje
Spoiler

wnętrzności nekkera

i nie ma opcji wyboru, przez
Spoiler

co duch Nilfgaardczyka mnie atakuje


Ktoś wie, jak można sobie poradzić z tym drugim problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 10:07, UJack napisał:

-Nie mogłem dostać...

Mam to samo, ale zrzucam na karb projektu questów.

Dnia 21.05.2011 o 10:07, UJack napisał:

Ktoś wie, jak można sobie poradzić z tym drugim problemem?

IMO bug, bo też to miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba jakiś błąd, albo nie wiem co robić w akcie drugim wg ścieżki

Spoiler

Roche''a

, zadanie
Spoiler

"Atak na Vergen"

.
Spoiler

Lecę jak szalony przez tajne przejście tunelami do Vergen, aż napotykam Detmolda i Pangratta z cała ekipą. W walce co Detmold dostanie baty (czyli 3 ciosy), to chował się za swoją barierę i wracał. Pokonałem wszystkich, a Detmold stoi za swoja barierą jak słup i koniec. On stoi, ja nie mogę przejść, nie mogę wrócić, bo jest zawalone, nie wiem o co chodzi, żadnych opcji, żadnych poleceń kontekstowych.


Jakieś porady? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, a próbowałeś może zagadać do

Spoiler

leżącego Pangratta

? Ewentualnie wgraj save, czasem gra tak się przycina w pół questa (u mnie po
Spoiler

zdobyciu zbroi Seltkirka

)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczytuj od nowa aż się uda, u mnie szanowny pan Detmold raczył do mnie zagadać zza bariery za 4 podejściem. :)
edit

Spoiler

tylko spróbuj go 'zabić' jako ostatniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że temat z importami save nie jest odwiedzany. Prośba do was mógłby mi ktoś wysłać na pocztę save z miarę neutralnym zakończeniem z pierwszej części w którym ma miecz "Diabeł"? matik3789@gmail.com
Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 09:45, Lucas01 napisał:

Ale mnie wkurza walka z bossem

Spoiler

kejranem

. Jak dla mnie panowie z cdp dali ciała
na całego


To że jesteś słaby, nie znaczy że CDP coś schrzaniło.
Ja pokonałem go na trudnym za 10 - 15 razem, ale pokonałem.

Taktyka (pierwszy boss 1. aktu):

Spoiler

najpierw quen, unikasz dwóch środkowych macek, lecisz na dwie lewe. Patrzysz gdzie uderza macka druga od lewej i stawiasz yrden, prowokujesz kejrana żeby cię uderzył w to miejsce, kiedy się namierza robisz unik w prawo. Macka się przykleja i ją bijesz. stawiasz quen i unikasz środkowych macek. Później to samo z macką pierwszą od lewej, a później drugą od prawej (prawej Geralta)

P.S unikaj macki pierwszej od prawej, uderza ona poziomo, czyli nie da się jej ominąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, można sobie przeskoczyć na poziom niski i nie ma zgrzytów.
Nie mniej w jednym musisz oddać sprawiedliwość narzekającym - reakcje geralta na komendy i brak jakiegoś roll backa z pozycji lezącej są karygodnym błędem zręcznościowego systemu walki.
Bo nie tyle gra jest jakoś wybitnie trudna, co pewne braki i błędy powodują frustracje [polecam zaczepić jakiegoś halabardnika, dać mu się obalić, co w sumie zdarza się w grze dosyć często i patrzeć na efekty spamu ciosów gdy nie ma się jak podnieść]

A sam kejran - ma jeden irytujący manewr, mianowicie

Spoiler

te jego cholerne rzuty kamieniami [mi napsuły trochę nerwów a gram sobie na luzie na normalnym], nie dość że są imho zbyt szybkie spamuje jak wyrzutnia rakiet] to jeszcze wszystkie w 100% celne [w zasadzie tylko skitranie się za przeszkoda pozwala na pewien cheat, można tam stać aż się całe HP zregeneruje, bezkarnie bo kamulce się rozbijają o ten kawał zwalonego mostu]
Nie mniej tu znów bolesny jest brak rolla po upadku, bo jak cię trafi jeden kamulec na drodze do podbiegu, można dostawać spam tychże bez możliwości podniesienia się.


Sam do tego bossa podchodziłem 3 razy, 2 pierwsze nie wiedziałem gdzie biec w finalnym etapie walki xD
I padałem pod głazami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się jakoś po znajomości udało w końcu zdobyć ten exek (bo w międzyczasie temat na Gol''u usunęli) i u mnie po "liftingu" działa tak jak podałem, w którymś z poprzednich postów (45-80+ fps). Wcześniej miejscami widać było, że jest na granicy tych 24fps. No cóż napisałem maila, zobaczymy co mi odpowiedzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę drodzy forumowicze.

Wczoraj rozpocząłem swoją przygodę z grą wiedźmin 2. (Grę - edycję kolekcjonerską, mam już od zeszłego piątku, jednak do tej pory czasu starczało mi tylko na testowanie różnych ustawień grafiki, tak aby wiedźmin chodził mi w miarę płynnie, co i tak nic nie dało :/).

W każdym razie, jak na wstępie, grę rozpocząłem od początku i przeszedłem prolog. Zacząłem grać używając pliku .exe z kopii W2 dostępnej za pośrednictwem serwisu GOG.COM. Dzisiaj czytam na tym forum, że ktoś z CD Projektu ostrzegł graczy przed używaniem pliku exe z GOG, ponieważ będzie to skutkować błędami w niektórych questach i niemożliwością ukończenia niektórych zadań. Napisał, że należy z powrotem przywrócić plik oryginalny z securomem i rozpocząc gre od save''a sprzed podmiany pliku.

I teraz proszę o poradę. Czy mając na uwadze powyższe uważacie, że powinienem zacząć grę od nowa, nie używając już pliku z GOG.com? Trochę szkoda mi tych paru wczorajszych godzin gry, jednak jeżeli faktycznie później mam mieć problemy.

Zastanawiam się, czy faktycznie ta podmiana może powodować błędy. Co o tym myślicie? Czy to realne czy "siakaś ściemka"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować