Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2011 o 00:07, Psycho_RIP napisał:

Czy istnieje możliwość pozbycia się kaptura?


Tak, zmienić zbroje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zbrojach które mają kaptur niestety nie. Jedyną opcją jest noszenie zbroi które nie posiadają kaptura, ale wtedy wiąże się z tym że będziesz miał gorszy pancerz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, po podmiance Wiesiek włącza się u mnie w 15 sekund a nie minutę i jest przyrost w granicach 10 - 12 Fps''ów, na wszelki wypadek oryginalnego exe''ca zostawiłem gdyby miał wystąpić jakiś problem z nadchodzącym patchem.
Dzięki raz jeszcze.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2011 o 00:05, Kraju napisał:

Gra na normalnym poziomie trudności jest dosyć prosta, a trzy utopce to żadne wyzwanie.

Spoiler

Chociaż z takim Kejranem czy Letho miałem drobne problemy.



osobiscie tez mialem duzo problemow na poczatku, ale juz pod koniec 1 aktu oswoilem sie z mechanika walki + lepszy sprzet. teraz nie ma wiekszych problemow. co prawda ginie sie czasem ale nie jest zle, ogolnie polubilem walki.

Spoiler

osobiscie letho mi wiekszych problemow nie sprawil zginelem z 6-8 razy ale tylko przez swoj brak zrecznosci i nieodpowiednia technike. kejrana zabilem prawie za pierwszym razem. tez nie bylo wiekszych problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już w 3 akcie i ogłaszam co następuje:
1. Fabuła im dalej tym coraz lepsza, jest naprawdę genialna.
2. Po męczarniach i ogromnym poziomie trudności w akcie I, od aktu II zaczyna się taki banał, że przez cały II akt giniesz może ze 3 razy, podczas gdy od prologu do końca I aktu zginąłem ze 150 razy. Tak jakbym z normalnego w I akcie przestawił na łatwy w II, z tym, że nic nie przestawiałem. A szkoda, bo teraz gra jest aż za łatwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 22:24, Kraju napisał:

Zapewne nie zagłębiałeś się dogłębnie w świat gry, nie wykonałeś wszystkich pobocznych
questów, nie eksplorowałeś lokacji, nie czytałeś dziennika i glosariusza.

Wszystko to robiłem. Obóz Kaedwen czy Flotsam wraz z otaczającym go lasem znałem jak własną kieszeń, spędziłem tam sporo czasu

Dnia 21.05.2011 o 22:24, Kraju napisał:

Ogólnie przeleciałeś
tą grę, zamiast ją poznać, główny wątek znasz, ale świat gry już nie.

raczej wydaje mi się że znam, chociaż i tak przejdę drugi raz. W kazdym razie, W2 jest napewno grą słabszą od poprzednika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam problem z serwerem CDP w tej chwili? Robiłem format kompa i teraz instalowałem Wieśka 2 raz po formacie, bo mi się DLC nie chciały ściągać (przed formatem wszystkie za pierwszym razem bez problemu się ściągnęły...) i teraz nie mogę aktywować, wypisuje mi "Sprawdzanie dostępnych aktualizacji..." po czym po prostu się wyłącza, jak przed włączeniem serwerów.
No ile można :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 00:09, Kraju napisał:

W zbrojach które mają kaptur niestety nie. Jedyną opcją jest noszenie zbroi które nie
posiadają kaptura, ale wtedy wiąże się z tym że będziesz miał gorszy pancerz.

Co za poroniony pomysł żeby gracza zmuszać do noszenia kaptura... Czy tak ciężko byłoby dodać opcje ukrywania go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 23:59, Kraju napisał:

Tieru

Grę podczas deinstalacji można dezaktywować, ale nie trzeba. Co do kilku komputerów,

Dnia 21.05.2011 o 23:59, Kraju napisał:

to nie działa to tak że może być gra zainstalowana tylko na pięciu komputerach. Na pięciu
kompach gra może być uruchomiona jednocześnie, a zainstalować i aktywować można na niezliczonej
liczbie komputerów.

Aha czyli podczas deinstalacji wyskoczy mi komunikat czy chcę dezaktywować grę i nie muszę się martwić że jak mi dysk padnie to będę mógł aktywować grę ile razy chcę bo nie ma limitu aktywacji na zasadzie że zainstalowałem i aktywowałem na pieciu kompach i np. na dwóch zrobiono formata to dalej mogę aktywować na pięciu a nie tylko na tych 3 które mi zostały, tak ? Przepraszam z góry ale muszę się upewnić i proszę byście nie zignorowali tego pytania.
Mam nadzieje iż nie będziecie mi tego mieli za złe.

PS. Nie dostałem odpowiedzi na pytanie czy można powiazać Wiedźmina z Facebookiem jak było obiecane i jak to zrobić jeśli da się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2011 o 00:05, Kraju napisał:

Siupson
Jeden z gramowiczów napisał dzisiaj na forum, że CDP odpisało mu że mają zrezygnować
z DRM-u w którymś z patchy (nie wiadomo czy chodzi o ten w przyszłym tygodniu). Co prawda
nie wiadomo czy to na 100% prawda, bo jako takiego oświadczenia CDP o tym nie było. Ale
warto plik podmienić i zobaczyć jak działa. Zawsze można powrócić do dawnego .exe, choć
nie wiem jakie będą tego konsekwencje jeżeli chodzi o save''y, bo po ponownej zmianie
na stary plik, mogą nie działać. Przynajmniej tak CDP straszyło, ale ile w tym prawdy
to nie wiem, jakoś nikt na razie na problemy nie napotkał po zmianie .exe.


Dzięki za odpowiedź. Chyba spróbuję ^^. Mam pytanko z innej beczki :P. Może zostanę przez Was zjechany ale kompletnie nie mogę nigdzie znaleźć dokładnego opisu używania mutagenów. Czytałem, że dodaje je się do odpowiednich zdolności jednak nie wiem czy to prawda ponieważ nie znalazłem nic takiego w swoim drzewku umiejętności (a jestem już w II akcie). Jeśli to nie problem to poproszę o małą instrukcję :P. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma limitu aktywacji i instalacji. Grę możesz zainstalować i aktywować na dowolnej liczbie komputerów, żadnych ograniczeń. Jest tylko jedno. Grę można uruchomić/mieć włączoną tylko na pięciu komputerach. Czyli jeżeli masz załóżmy sześć komputerów, możesz mieć grę zainstalowaną i aktywowaną na tych sześciu komputerach, ale jednocześnie zagrasz tylko na pięciu, gdyż to jedyne ograniczenie. Ale kto normalny będzie odpalał na jednej aktywacji grę na pięciu kompach na raz, zatem to dla zwykłych graczy żadne ograniczenie. Mam nadzieję że teraz rozumiesz jak to działa i jakie są ograniczenia, a raczej ich praktyczny brak.

Dnia 22.05.2011 o 00:22, Tieru napisał:

PS. Nie dostałem odpowiedzi na pytanie czy można powiazać Wiedźmina z Facebookiem jak
było obiecane i jak to zrobić jeśli da się ;)


Jak na razie nie można i z tego co wiem w najbliższym patchu taka obsługa nie zostanie zaimplementowana.

Psycho_RIP
Niby nie, ale w Dragon Age: Początek też tego brakowało. Po za tym te z kapturem to kurtki, a zawsze można nosić zbroje bez kaptura. Wybór gracza, mi to tam specjalnie nie przeszkadzało.

Siupson
Już chyba dziesiąty raz tłumaczę na tym forum jak to działa. :D Otóż, na drzewku rozwoju bohatera, do danej zdolności można przypisać jeden mutagen. Na drzewku treningu, do dwóch górnych umiejętności można przypisać jeden z mutagenów. Umiejętności do których można przypisać mutagen mają przy sobie puste, małe kółka na górnej lewej stronie. Mało widoczne na pierwszy rzut oka. Mutagenów nie można łączyć, a do jednej zdolności można przypisać tylko jeden mutagen którego już nie można cofnąć/usunąć lub zamienić. Zatem lepiej się dwa razy zastanowić zanim się na jakiś zdecydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 00:29, Kraju napisał:

> PS. Nie dostałem odpowiedzi na pytanie czy można powiazać Wiedźmina z Facebookiem
jak
> było obiecane i jak to zrobić jeśli da się ;)

Jak na razie nie można i z tego co wiem w najbliższym patchu taka obsługa nie zostanie
zaimplementowana.

Dzięki ;) Bóg zapłać . Przed chwilą skończyłem WIeśka i powiem że na zakończenie ludzie za bardzo psioczą ale to moje, subiektywne zdanie jakby co : ) Z niecierpliwościa czekam na DLC albo duuuuży dodatek do gry , choćby w wersji pudełkowej :D
spokojnej nocy i udanej reszty weekendu. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaptur na Wiesku jest beznadziejny... Wogole nie widac jego fryzury ani uczesania! Nic! Moze jakis modzik, ktory by dodal taka mozliwosc? A jeszcze te najlepsze kurtki maja kaptury... Bezeseneseue...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kiedykolwiek narzędzia moderskie zostaną udostępnione, to zapewne pierwszy mod będzie dotyczył wyłączenia kapturów z kurtek. Na razie CDP RED nie chwali się że udostępnią edytor, więc możemy trochę poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nigdy mi się to nie zdarzyło a tu proszę, wolałem nocną partyjkę z Geraltem niż spotkanie z dziewczyną;D
No ale cóż, od lipca będziemy mieszkać razem więc trzeba grać póki można;p Później będzie tylko gotuj, pierz i sprzątaj xD
A co do samej gry, to zaczynam drugi akt i jak na razie jest bardzo dobrze. Choć jak dla mnie to akt 1 pokazał co w Wiedźminie jest najlepsze...walka z potworami, wykonywanie zleceń od mieszkańców itp. Jeśli ukazał by się jakiś dodatek to chętnie zobaczyłbym coś na wzór tego aktu, oczywiście pogłębione fabularnie, bo ja podobnie jak Geralt od polityki trzymałbym się z daleka...jakoś nie pociągają mnie te sprawy z królobójcami i całą tą szlachecką dynastią ale cóż, A. Sapkowski też umieszczał Wiedźmina zawsze w centrum uwagi...Szkoda, że wyszły tylko dwa tomy opowiadań..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś porady nt. załatwienia sprawy ze strażnikiem w zadaniu "Sprzed stuleci"? Jestem bliski zmiany poziomu trudności na tę niemal niemożliwą walkę, nie lubię, kiedy gra przekłamuje własny system po to by gracz miał trudniej, a poziom jest specjalnie zrobiony tak, by Geralt klinował się co przewrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Kaptur na Wiesku jest beznadziejny... Wogole nie widac jego fryzury ani uczesania! Nic!
No a jak mając kaptur na głowie mogłaby być widoczna fryzura?... Jak dla mnie Wiesiek dobrze wygląda w kapturze, włosy i tak zachowują się często nienaturalnie. No ale jak na razie jedyny pancerz z kapturem jaki miałem to ten z

Spoiler

kejrana

, a to wywaliłem już dawno temu. Gdzie est jeszcze jakiś dobry (oprócz tej Kurtki Niebieskich Pasów bo w ściąganie DLC nie chce mi się bawić do czasu aż nie naprawią tego)?

Ja walę jak ta gra czasami się zacina, a przejście do menu to katorga. Nak*rwiać mi tego patcha bo nie wyrobie.

Wgl w III akcie ile jest misji pobocznych? Bo ja znalazłem tylko
Spoiler

pokerową twarz, nie ma mocnych, zlecenie na gargulce i to wszystko chyba

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś pomóc?

Spoiler

W drugim Akcie gdy Detmold odprawić ma rytuał to ja mam w tym czasie wypić eliksir Krakwa, lecz nigdzie nie mogę znaleźć składnika: Sol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 00:11, 0wner napisał:

2. Po męczarniach i ogromnym poziomie trudności w akcie I, od aktu II zaczyna się taki
banał, że przez cały II akt giniesz może ze 3 razy, podczas gdy od prologu do końca I
aktu zginąłem ze 150 razy. Tak jakbym z normalnego w I akcie przestawił na łatwy w II,
z tym, że nic nie przestawiałem. A szkoda, bo teraz gra jest aż za łatwa.


Co do poziomu trudności, to po pierwsze chyba sensowne, że wiedźmin się szkoli i potem jest mastah mastah. A po drugie, to rzecz w tym, że w drugim akcie już jesteś zapoznany i przyzwyczajony do systemu walki, dlatego nie sprawia żadnych problemów. Osobiście jak przechodziłem grę pierwszy raz (na trudnym) to w pierwszym akcie zginąłem z 10-15 razy, a potem już w ogóle. Jednak teraz przechodząc drugi raz grę, nie zginąłem ani razu do tej pory (koniec pierwszego aktu), więc uważam, że to jest po prostu kwestia przyzwyczajenia. Walki nie są ani trochę trudne, jedyne kiedy da się zginąć to jak się nie poruszasz, tylko stoisz przy przeciwniku.

Btw. jak ktoś chce trudniejszej gry to radzę nie używać znaku Quen, bo jest on nieskończenie razy mocniejszy od wszystkich innych znaków. Daje nieśmiertelność, a przy okazji zadaje sporo dmgu. Imo ten znak jest czymś rodzaju Igni w pierwszej części. Psuje totalnie balans w walce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować