Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dobry wieczór . Mam pytanie i prośbę: zauważyłem że nie moge zapisywać gry i nie wiem czemu , a domyślam sie że jest to spowodowane prawdopodobnie tym że w folderze " gamesaves " wykasowałem prawdopodobnie przypadkowo jakis plik umożliwiajacy zapisywanie gry bo chciałem skasować save''y z pierwszego przejscia bo teraz gram na poziomie Nagła Śmierć.
Bardzo proszę o podanie linka albo wrzucenie pliku umożliwiającego zapisywanie gry. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem Wiedźmina 2. O zaletach nie będę się rozpisywał, bo każdy je zna - warto tylko wspomnieć że konstrukcja gry jest fenomenalna, z dwiema drogami co skutkuje zupełnie różnymi przebiegami rozgrywki. Zagrałem po stronie ludzi, ale po przejrzeniu poradnika mam wrażenie że alternatywna ścieżka jest ciekawsza, więc zabiorę się za grę drugi raz gdy wyjdzie jakiś patch poprawiający całą armię bugów i małych niedoróbek, które występują w grze. Szkoda do tego, że system ekonomii i balans ekwipunku jest troszkę przegięty.

Gra działała u mnie super, bez zwiech czy wysypek do samego końca, jedynie spadki animacji tu i tam. Z ciekawości raz włączyłem grę na Ultra detalach (razem z ubersamplingiem) i mimo mojej mid-endowej konfiguracji W2 działał nadal w 30 klatkach, choć przypuszczam że przy jakichś zadymach czy w obszarach gdzie gra działa mniej płynnie (Flotsam, obóz Kaedwen) miałbym pokaz slajdów.

Załączam dwa screeny zrobione tuż przed finałową sceną - moje drzewko talentów i statystyki. Geralt zabijaka, nawet na trudnym poziomie gra się w drugim i trzecim akcie robi łatwiutka (w pierwszym istotnie sprawiała wrażenie wymagającej) -

Spoiler

Draug padł od trzech ciosów a smoczyca wytrzymała jakieś 40 sekund zanim ją zaciachałem

.

20110523000408

20110523000421

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja GOG nie posiada DRMu, co daje lepsze działanie gry.
DRM prawdopodobnie dziala na zasadzie sprawdzania w czasie rzeczywistym czy gra jest oryginalna [prawdopodobnie poprzez ciagle sprawdzanie sumy kontrolnej pliku exe] co skutkuje w BOXowych wersjach gry spadkiem wydajności i wczytywaniem programu w czasie około 45-60 sekund.

Wersja z GOGa jest bez DRMu, wczytuje się w 6-10 sekund i działa o około 15-25 klatek szybciej [zależnie od lokacji i posiadanego sprzętu]

Dalej polecam uderzać na support [lub czekać na patcha 1.1], ja swoją wersję gry za friko już dostałem [klucz na darmowy download z goga + klucze na wykorzystane dlc z EK i bonusowy klucz na alchemika]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 23:47, Archi155 napisał:

DLC z CD-Action to rękawice dla alchemika, mają chyba +1 do pancerza i +1 do znalezionych
mikstur

W sumie nic specjalnego. Jak tak obserwuję, że DLC do Wiedźmina 2 schodzą na eBay''u po 10-20 funtów to chyba sam wystawię jeden na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 20:12, Karharot napisał:

Spoiler

Tak dla jasności - Ty możesz z Zegotą grać tylko że nie oferuje Ci głowy jako wygraną
czy też w ogóle nie chce on się z Tobą zmierzyć?



Ok wszystko już jasne, po prostu musiałem wybrać inną opcję dialogową u Żegoty, że zamiast gotówki chcę pułapki, a tam była opcja o głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2011 o 00:18, maniekk napisał:

Ok wszystko już jasne, po prostu musiałem wybrać inną opcję dialogową u Żegoty, że zamiast
gotówki chcę pułapki, a tam była opcja o głowie.


Z ciekawości - co można potem z nią zrobić? Chyba nie da się tego zawiesić u boku jako trofeum, a podarowanie trollowi obciętej głowy jego żony wydaje się trochę nie na miejscu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2011 o 00:38, mistrzgry napisał:

Jak korzystać z mutagenów??? :/

Mutagenami ulepszasz skille np. wejdz w drzewo skilli. Przy niektórych skillach masz kropki [ takie male po lewo an dole danego skilla] to oznacza,że dany skill możesz zmodyfikowac mutagenem kilkając dwukrotnie prawym, bądź ENTER''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przyszłościowo chciałem zapytać o jedną rzecz :P. Jak z wiedźmina robić można screeny? Zawsze używałem przycisku print screen i w odpowiednim folderze z grą zrzut z ekranu się pojawiał w przypadku Wiedźmina 2 nie ma niestety takiej opcji. Próbowałem ręcznie czyli "print screen" i przez paint''a wklejanie ale przycisk "print screen" w ogólnie działa jak odpalę grę. Chciałem poradzić sobie z tym bez ściągania żadnych dodatkowych programów ale jak nie da rady to oczywiście ściągnę . Najpierw jednak poproszę o poradę :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij darmowy program Fraps. Będzie ci wyświetlać aktualne FPS i robić screeny jak chcesz, a nawet nagrywać filmiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie skończyłem grę. Faktycznie jest tak świetna jak na początku myślałem, więc się nie pomyliłem i nie rozczarowałem. Cała gra zajęła mi jakieś 35 godzin grania, zatem jakieś 25 godzin mniej niż pierwsza część. Za to mamy tutaj większą nieliniowość i więcej akcji. Samo zakończenie też mnie satysfakcjonuje, zostawiając duże pole manewru dla trzeciej części. Nie wiem zatem skąd te oskarżenia dotyczące słabego zakończenia.
Mam nadzieje że wkrótce zobaczymy jakieś fajne DLC, które starczy na kilka ładnych godzin grania.
A dla mnie pozostaje jeszcze przejście gry na całkiem inny sposób niż za pierwszym razem.
Na końcu całkowicie polska lista płac - wcale nie trzeba szukać na zachodzie zdolnych ludzi, u nas jest takich pod dostatkiem, a dowodem na to jest jedna z najlepszych gier RPG w historii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2011 o 00:22, Sandro napisał:

Z ciekawości - co można potem z nią zrobić? Chyba nie da się tego zawiesić u boku jako
trofeum, a podarowanie trollowi obciętej głowy jego żony wydaje się trochę nie na miejscu
:P



Spoiler

Dajemy Trollowi, a on nam daje schemat "zbroi łowcy" czy coś, no i mamy język Trolla przydatny w innym quescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2011 o 00:54, maniekk napisał:

Spoiler

Dajemy Trollowi, a on nam daje schemat "zbroi łowcy" czy coś, no i mamy język Trolla
przydatny w innym quescie.


Ech... Zapamiętam, przyda się przy drugim podejściu do gry. Myślałem, że jedynie bardziej pogrążę trolla w rozpaczy dając mu ten przedmiot więc sobie darowałem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mnie ta gra wkurza ... tnie się jak nie wiem,co dziwne,o wiele gorzej działa we wnętrzach ( karczma,domy wieśniaków ) niż na zewnątrz,choć i tam nie jest dobrze,gra potrafi przycinać nawet podczas wchodzenia lub wychodzenia ze stanu medytacji,do tego wszystkie menusy ( ekwipunek,karta postaci,dziennik,mapa ) długo się załączają - przed chwilą gra zwiesiła się tak,że pozostał mi już tylko restart kompa ...
Jeszcze raz zapytam: gram na sterownikach 10.10 - czy warto jest dla tej gry zainstalować nowe sterowniki AMD + hotfix i czy mogę je nadinstalować na stare bo podczas odinstalowywania starych sterowników mam zazwyczaj problemy?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w misji pobocznej zlecenie na harpie (akt 2 ,ścieżka Iorwetha)

Spoiler

Chciałbym zapytać jak mam się dostać do tych gniazd i o co chodzi z tymi kamieniami,które mają wyryte jakiś znak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Kamienie wskazują drogę do skrzyni z questu Koszmarm Baltimore''a, quest dostępny po zdobyciu Magicznego artefaktu na lek. Co do harpii to nie mam pojęcia, latałem 2 godziny z tymi pułapkami w poszukiwaniu gniazd i nic.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz GOG''a, a jeśli nie masz to GOG + Hotfix 11.5a
Ja tego Hotfixa instalowałem normalnie na stare i jeszcze nowy CCC mi się zainstalował.
A tak z ciekawości masz EK czy Edycję Specjalną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choleria mnie juz trafia z tym questem

Spoiler

W akcie drugim kiedy Roche mnie przeprowadza przez oboz jako wieznia, niewazne gdzie pojde ten dziad zawsze mnie zobacz

y. Ma moze ktos jakas rade, badz mapke pod reka z droga? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować