Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Ekhemmmm
Nie ma czegoś takiego jak wersja angielska =)
Jest wersja z GOGa, bez DRMu [i ta jest domyślnie angielska po instalacji], która posiadam i jak pisałem która chodzi o 15-25 szybciej zależnie od lokacji.

Nie mniej dociągnąłem na nią polskie głosy i napisy i nic one nie zmieniają [tzn nawet z nimi chodzi o 15-25 klatek lepiej jak moja boxowa EK]

A sam problem wersji BOX też poniekąd opisałem.
Prawdopodobnie wbudowany w nią DRM sprawdza w trybie czasu rzeczywistego czy soft jest oryginalny, co skutkuje obciążaniem procesu i min ładowaniem gry w około 45 - 75 sekund jak i niższa wydajnością podczas gdy wersja GOG bez DRMu ładuje się w 6-10 sekund i działa o te 15-25 klatek lepiej zależnie od lokacji.


P.S.
A jak się zachowują boxowe wersje angielskie o ile już zostały takowe wysłane i przygotowane, nie mam pojęcia, jeśli mają taki DRM jak nasze EK i Premium to pewnie i chodzą równie badziewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiaj swoje pytanie , ponieważ nadal nie dostałem na nie odpowiedzi :\.

Jestem w misji pobocznej zlecenie na harpie (akt 2 ,ścieżka Iorwetha)

Spoiler

Chciałbym zapytać jak mam się dostać do tych gniazd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Typkowi raczej chodziło o to aby zainstalować angielski pakiet językowy gry i na nim grać. Ale zapewne słyszał o tej wersji z goga i myślał że to tak działa. Co by nie było, trochę już paranoja z walką o każdego FPS-a. Każdy chce grać komfortowo to wiadomo, bo RED-zi skopali swój autorski silnik, ale dla mnie wystarczy ten .exe z goga, czekam na patcha i sterowniki do karty i powinno być ok. I tak się cieszę że gra chodzi u mnie tak dobrze na średnich/wysokich ustawieniach graficznych, bo nie spełnia nawet minimalnych wymagań gry (procek za słaby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie dla tych co mają problemy z QTE

wiec tak : lajtowo sobie zaczolem gre od nowa ;D tam gdzie schodzi sie do balisty trzeba 3 razy wykonywać QTE ... wiec ja sobie specjalnie trzymałem caly czas pasek na srodkua a geralt przeciągał korbe po chwili naciągnął a ja miałem pasek przy połowie ... z tego wynika to że na QTE mamy okresloną ilość czasu żeby zapełnić pasek więc ci co mają problem z kejranem rada wciskać jak najszybciej ;d bo przecież kejran nie bedzie robił macką 20 okrążen bo ty nie zakonczysz paska :D enjoy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2011 o 14:19, Avixis napisał:

Jestem w misji pobocznej zlecenie na harpie (akt 2 ,ścieżka Iorwetha)

Spoiler

Chciałbym zapytać jak mam się dostać do tych gniazd ?


Spoiler

Jak harpia podleci, stawiasz pułapkę na harpie. Ona podnosi, leci z tym do gniazda i zalicza Ci zadanie. W kanionie są chyba 4 gniazda, pozostałe znajdziesz w czasie poszukiwania magicznego przedmiotu dla Filippy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas na wciśnięcie odpowiedniego klawisza, gdy uaktywnia się QTE jest na tyle duży, że nie wyobrażam sobie aby ktoś nie zdążył. Co najwyżej przez omyłkę może nacisnąć coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 23.05.2011 o 14:18, Siriondel napisał:

W każdym razie, w Prologu

Spoiler

zabiłem La LeValetta w honorowym starciu 1 on 1

. Myślisz
że ma to związek?
Może ktoś z forumowiczów coś wie? :P


Kolega kilkanaście postów wyżej potwierdził, że dostał tę zdolność po

Spoiler

uratowaniu Arjena z lochów

, tak jak i ja.


Swoją drogą ten brak schowka to wg mnie największa pomyłka gry. Nie mówię babol, bo ponoć zostało to zrobione z rozmysłem. Tak sobie starałem się przypomnieć w jakiej grze cRPG wydanej dotąd na PC-ta (w która grałem) nie było żadnego schowka na przedmioty / składniki i nie mogę ...

Czy ktoś wie jakie wytłumaczenie dano dla decyzji nie dania schowka w Wiedźminie 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2011 o 14:25, MarcusBrutus napisał:

Czy ktoś wie jakie wytłumaczenie dano dla decyzji nie dania schowka w Wiedźminie 2?


Nie dano żadnego. RED-zi nigdy nie mówili że takowy schowek się znajdzie w grze. Również nie podali powodu usunięcia go w stosunku do pierwszej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem niedawno jak wykonać zadanie Serce Melitiel w I Akcie:

Spoiler

2 główne problemy to:
- płody endragi
- oraz oczy krabopająka

Płody endragi to nic innego jak te zielone embriony i to wiem na pewno. Gra nieco wprowadza w błąd pisząc "płód"
oczy krabopająka mogą być problemem bo zaraz po zabiciu krabopająka włącza się cutscenka a po niej jego resztki potrafią zniknąć. Tu trzeba być sprytnym i zaraz po pokonaniu minibossa trzeba użyć medalionu i szubko postarać się zebrać szczątki zanim włączy się cutscenka (jeśli się nie zdąży to pozostaje wczytanie gry sprzed walki).

Jeśli ma się wszystkie składniki trzeba iść do Aneżki (wiedźmy) i zapytać ją o rytuał. UWAGA: Nie ma osobnej opcji typu "Mam wszystkie składniki" co może wprowadzać w błąd. Także pytamy o rytuał a później jakich składników potrzeba - Aneżka sama odpowie że mamy wszystko i żeby iść z nią pod posąg by odprawić rytuał.

UWAGA: Podczas rytuał - ma znaczenie ile upiorów zabijemy a nie czas (sprawdzałem - zabić trzeba chyba coś ok 10 upiorów i rytuał skończy się powodzeniem).

Sam amulet jest trochę lichy jak na cały trud przy jego zdobyciu - nosi się go zamiast trofeum i dodaje +1 do regeneracji żywotności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim 3.5 letnim PC :

E8400 [oc 4.0] GTX 260 EVGA Superclocked 65nm, 4 GB Ram DDR2 800, Asus P5K-E, gram w 1280/720 [bo mojej natywnej gra nie obsługuje bez pasów, natywną mam 1440/900] na ustawieniach wysokich z wyłączonym ubbersamplingiem i zmniejszonymi na małe teksturami [bo tekstury bez zmniejszenia są koślawe i powodują spadki animacji przy obracaniu kamery, ale gdyby nie ten bug i na tych bez zmniejszenia bym grał bez zmian w wydajności bo testowałem jak gra z nimi działa]

Osiągam średnio 45-60 klatek, czasem w karczmie spadnę na 30-35 bo jednak karczmy w wieśku 2 są mocno zaludnione zwłaszcza wieczorami i najmniej 2-3 piętrowe.

Więc ja na optymalizację wersji z GOGa narzekać nie mogę [za to na wersji Boxowej mojej EK chodziłem an 20-25 klatkach miejscami i to już był lekki dramat wydajnościowy jak na mój może nie młody ale ciągle dosyć mocny sprzęt]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2011 o 14:25, MarcusBrutus napisał:

Kolega kilkanaście postów wyżej potwierdził, że dostał tę zdolność po

Spoiler

uratowaniu Arjena
z lochów

, tak jak i ja.

Faktycznie, nie zauważyłem, bo było wzięte w spoiler. Hmm... ciekawe, jaki związek ma nadanie tej zdolności z

Spoiler

uratowaniem księcia z lochów

. Ja rozumiem - używam Axii, dostaję iluzjonista. Logicznie. A tam?
Co prawda zdawałem sobie sprawę, że niektóre problemy lepiej rozwiązywać inaczej niż przemocą, ale w tym wypadku
Spoiler

pyskata gęba księciunia tak mnie wkurzała aż uznałem że pocięcie jej będzie najlepszą opcją

.

Dnia 23.05.2011 o 14:25, MarcusBrutus napisał:

Czy ktoś wie jakie wytłumaczenie dano dla decyzji nie dania schowka w Wiedźminie 2?

Hmm... może to ma związek z koncepcją deweloperską Geralta podróżnika, który nie dźwiga ze sobą ton złomu, nie zatrzymuje się nigdzie na dłużej, nie wiąże się z miejscami? I wiesz - dla mnie na przykład ma to sens całkowicie.
Ale z drugiej strony kiedy w grze implementowany jest złożony system craftingu, gdzie komponenty do fajnych zabawek ważą swoje... tak, brak schowka jest karygodnym posunięciem. Może jakiś mod, jakaś łatka, jakaś Edycja Rozszerzona coś zmienią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę gorszy sprzęt: Athlon 64 X2 4400+, 3 GB ram, Radeon HD 4870 512 mb, Windows 7 64 bit. Gra działa w rozdzielczości 1680x1050 (przeklęte paski!), z teksturami na małe, cieniami i oświetleniem na średnich, z dalekim renderowaniem szczegółów, ze średnimi zabrudzeniami powierzchni modeli i ze wszystkim włączonym oprócz: rozmycie przy ruchu kamery i uberpróbkowaniem ze średnią ilością klatek 20-30. Mi tyle wystarcza bo gra się dosyć komfortowo, oczywiście chciało by się więcej, ale zawsze można sprawić sobie nowego kompa.

A takie jeszcze jedno pytanie. Znalazł ktoś sposób na to że tekstury nie raz się bardzo wolno doczytują? Rozumiem że na dobrych PC nie ma takiego problemu, ale na słabszym trochę to przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam do was pytanie, gdzie znajdę kod DLC do Wiedźmina 2 w Edycji Kolekcjonerskiej?
Zamówiłem go w Cz, 19.05.2011 o godz. 08:36 i dostałem w piątek.
Jednak nie wiem gdzie znajduje się kartka z DLC...
Nie mam nic na poczcie, pudło z grą przeszukałem około 5 razy i nie mam nic związanego z dodatkową zawartością do gry.
Napiszcie mi, czy to może wina sklepu, czy pieniądze muszą dojść żeby kod pojawił się na stronie gram.pl /lub na e-mailu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2011 o 14:36, Siriondel napisał:

Hmm... może to ma związek z koncepcją deweloperską Geralta podróżnika, który nie dźwiga
ze sobą ton złomu, nie zatrzymuje się nigdzie na dłużej, nie wiąże się z miejscami? I
wiesz - dla mnie na przykład ma to sens całkowicie.


Ale pamiętasz że w literaturze Geralt konia jucznego zwykle miał? ;)

Dnia 23.05.2011 o 14:36, Siriondel napisał:

Ale z drugiej strony kiedy w grze implementowany jest złożony system craftingu, gdzie
komponenty do fajnych zabawek ważą swoje... tak, brak schowka jest karygodnym posunięciem.
Może jakiś mod, jakaś łatka, jakaś Edycja Rozszerzona coś zmienią :)


Także mam taką nadzieję.

Uważam że brak schowka to może być taki bodziec by grę przechodzić kilka razy tylko po to by tym razem ten konkretny pancerz, czy zbroję sobie wykonać. Część osób zapewne nie będzie poświęcać długich godzin na zbieranie na nowo kupy składników, tylko załatwi to "za n-tym razem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2011 o 07:23, Jammin69 napisał:

Nie wiem czy masz GOG''a, a jeśli nie masz to GOG + Hotfix 11.5a
Ja tego Hotfixa instalowałem normalnie na stare i jeszcze nowy CCC mi się zainstalował.

A tak z ciekawości masz EK czy Edycję Specjalną ?


Mam EK
gdzie można pobrać owego GOGa,gdzie trzeba go wrzucić,skopiować,zainstalować?,czy na pewno nie roni on żadnego problemu w grze? ( ponoć nie można ukończyć części questów )
czyli,jeśli zainstaluję tego hotfixa to od razu zainstalują mi się nowe sterowniki i nowy CCC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do twojego spoilera:

Spoiler


Po walce z krabopająkiem jest rozmowa z Iorwethem , po rozmowie pyta czy idziemy do Letho od razu lub czy musimy się przygotwać i cały haczyk polega na tym ,żeby użyć tej drugiej opcji i można na luzaka "wyciąć" oczy martwemu krabopająkowi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2011 o 14:53, Avixis napisał:

Nawiązując do twojego spoilera:

Spoiler


Po walce z krabopająkiem jest rozmowa z Iorwethem , po rozmowie pyta czy idziemy do Letho
od razu lub czy musimy się przygotwać i cały haczyk polega na tym ,żeby
użyć tej drugiej opcji i można na luzaka "wyciąć" oczy martwemu krabopająkowi ;).



Tak ale zdarza się że nawet po wybraniu drugiej opcji szczątki "magicznie znikają" i pomimo tego że możesz eksplorować nie masz czego przeszukiwać - także o to mi chodziło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2011 o 14:36, Siriondel napisał:


nadanie tej zdolności z

Spoiler

uratowaniem księcia z lochów

. Ja rozumiem - używam Axii,
dostaję iluzjonista. Logicznie. A tam?


Spoiler

nie chodzi o ratowanie księcia z lochów a o sam fakt że go wynosisz w sumie prawie na plecach. Stąd mocne plecy

ale to i tak tylko + 5 do udźwigu
>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować