Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Witam!

Zacząłem questa, i jestem na 2 etapie, czyli iść do trolla i z nim pogadać. Idę w wyznaczone miejsce i nigdzie w promieniu na pewno co najmniej 80m go nie ma. Jeśli wszystko robię dobrze, to wiecie może jak odinstalować DLC, bym mógł zainstalować je jeszcze raz?

p.s.
NIE MA GO NA DOLE

I co, ktoś mi pomoże :}?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 17:51, BartexooN napisał:

Temat w gram.pl "Nowy patch do Wiedźmina 2 za tydzień" - Nadszedł TEN tydzień. Kiedy
pacz?


Znając politykę CDP z ostatnich dni "wkrótce" i "już nadchodzi" tylko zrobimy "jeszcze jedną aktualizację serwera" [bo mają chyba jeden do tego gdzieś na terenie Mozambiku biorąc pod uwagę jego działanie].

Aczkolwiek słyszałem pogłoski, że "pacz" już do nas "zapier***a jak dyliżans" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Cóż,ja gry jeszcze nie ukończyłem,ciągle jeszcze jestem w pierwszym akcie,ale jak na razie oceniłbym ją tak:

Fabuła, dialogi, ogólny storyline - 9/10
Grafika, wizualizacja, design postaci, lokacji - 9/10
Udźwiękowienie, dialogi, muzyka - 9/10
Optymalizacja, warstwa techniczna - 6/10
Stosunek cena jakość - 9/10
Mechanika rozgrywki, system - 7/10

do wad gry zaliczyłbym:

słabą optymalizację
chaotyczny,mało czytelny i mało intuicyjny interfejs
krótki czas gry,mała ilość aktów
mała liczba questów głównych i pobocznych
małe lokacje,brak otwartego świata,ułuda otwartości

mimo wszystko,wady te nie odbierają przyjemności płynącej z samej gry bo nadrabia ona fabułą,klimatem,dialogami i postaciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 17:48, Pietro87 napisał:

Kilka przyczyn - albo doświadczasz doczytywania obszaru [co jet normalne bo wiesiek jest
tak pocięty na obszary, że co krok się coś doczytuje nawet na ubber kompie na ulstrasach]
albo masz ustawioną opcję rozmiar zmniejszenia tekstur na "bez zmniejszenia".
Tekstury normalnego rozmiaru w wieśku są mocno spaprane pod kątem optymalizacji, powodują
spadki FPS podczas obracania kamery [najlepiej sobie to przetestować "bujając" kamerą
rytmicznie na boki], ustaw zmniejszenie na małe i zobacz czy pomogło.


Pietro you are a Boss.
Dzięki wielkie. Sprawdziłem i zrobiłem jak mówiłeś. Teraz nie mam spadków. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 17:56, Pietro87 napisał:

Aczkolwiek słyszałem pogłoski, że "pacz" już do nas "zapier***a jak dyliżans" :)

Taaa jaaasne :) Napisałem do supportu RED-ów w sprawie lepszego działania wersji gog. Odpisali mi, że mają to poprawić w nadchodzącym patchu. Jak się dalej nic nie zmieni, to ich będę dalej dręczył ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np.
W razie co tutaj jest nieco szersza wersja takiego "mini FAQ" technicznego jaki skleiłem na własnych doświadczeniach z grą.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55729&pid=7034

To samo jest we wpisie na moim GSie i w oficjalnym wątku technicznym W2 [no chyba, że modkowie ten watek zamkną, ja go zrobiłem tylko po to żeby nie było w pomocy technicznej stu postów w pytaniami o problem techniczny z Wiedźminem 2 =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem: zacinają mi się

Spoiler

sny w projektorze snów. Pierwszy, Letho, działał jak trzeba, ale jak wkładam własne kryształy, to strasznie zacina się dźwięk i obraz, we wszystkich snach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie do aktu III, prosze o szybki odzew

Spoiler

w chwili rozstania z iorwethem (dowiedzialem sie ze fillipa jest w lochach) poszedlem na prawo. znalazlem tam pokoj z golemem. w tym pokoju jest skrzynka i 4 albo 5 znakow na scianach ktore najprawdopodobniej mam gasic w odpowiedniej kolejnosci. ...jakiej? nie amm zadnego questa z tym, a kartka ktora znajduje sie w pokoju nie daje nam zadnej podpowiedzi...przynajmniej tak to odbieram. powiedz ktos co i jak bo chce juz ruszyc naprzod a skrzynki zostawic niechce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zarejestrowaniem gry na stronie cdp poprzez launcher - co za tym idzie nie mogę pobrać żadnych dodatków DLC. Objawem problemu, jest brak możliwości wpisania loginu i hasła. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 18:10, Feallan napisał:

Mam dziwny problem: zacinają mi się

Spoiler

sny w projektorze snów. Pierwszy, Letho, działał
jak trzeba, ale jak wkładam własne kryształy, to strasznie zacina się dźwięk i obraz,
we wszystkich snach.



Zapomniałem dodać, moje problem dotyczy 2 aktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 17:56, lis_23 napisał:

krótki czas gry,mała ilość aktów
mała liczba questów głównych i pobocznych

Jak możesz oceniać te elementy, skoro jesteś w pierwszym akcie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum gog.com, a konkretniej tu: http://www.gog.com/en/forum/the_witcher_2/full_list_of_mods/page1 można znaleźć kilka modów do gry. Ja szczególnie polecam Remove All Intros Except CDProjekt, który wywala reklamy przed uruchomieniem gry i zostaje tylko logo CDPR. Nie trzeba przeklikiwać tego wszystkiego. Z równie przydatnych rzeczy jest Tooltip Mod, który powiększa okna z opisem przedmiotów i przyspiesza przewijanie opisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 11:28, Karharot napisał:

Jeśli idzie o ten pierwszy kod to sprawdź czy wbiłeś go poprawnie (np. czy nie pomyliłeś
"v" z "u" albo "l" z "1")


To akurat nie wchodzi w grę bo po prostu skopiowałem kod z pliku. No chyba, że przy kopiowaniu coś się samo zmieniło, ale w to nie wierzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka błędów już napotkałem, ale przy tym mi kopara opadła. Po zakończeniu rozmowy z NPC grafika się przycięła na moment, zniknęło tło, a jak się pojawiło to byłem na środku... jeziora. Brakuje tylko Ciri i jednorożca ;)

http://www.youtube.com/watch?v=QgjdtNLc5cs

Niestety nagrane komórką, ale i tak nie było tam nic do podziwiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 16:15, Karharot napisał:

Nawet nie zwróciłem uwagi :/ Tym bardziej wkurzające że DLC Kłopoty z Trollem jest ewidentnie
zawartością wyciętą z samej gry po czym łaskawie udostępnioną jako "bonus" :/


"Łaskawie udostępnioną", z mojego punktu widzenia zabrzmiało zdecydowanie zbyt optymistycznie. Ciągle czekam na odpowiedź na mail do pomocy technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować