Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

A Ty nie czułbyś się oszukany w takiej sytuacji? Co prawda to tylko DLC, które dodają dobrej jakości kurtkę, która przydaje się tylko do pierwszego aktu, ale jednak. Tu chodzi o tą ekskluzywność, którą nam, posiadaczom EK zabrali, a za którą również poniekąd zapłaciliśmy. Zobacz sobie ceny na allegro tych DLC. Założę się że gdybyś sam kupił EK, to też byś w tej chwili poparł mnie i Inquis1t0r. A co do polskiego myślenia to sorry, ale w tej chwili to chyba CDP ma najgorsze myślenie bo robi wszystkich posiadaczy ekskluzywnych DLC (gram.pl, empik, EK) w balona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale taka zagrywka CDP jest nieuczciwa wobec

Dnia 27.05.2011 o 13:08, Kraju napisał:

gracza, a w ramach rekompensaty za oczekiwanie na patcha, powinni wymyśli coś innego,
a nie dawać ekskluzywną zawartość.

No ale nie wymyślili, uznali, że to najlepsze wyjście. Zamiast sobie psuć zdrowie nerwami poczekajmy kilka/kilkanaście dni a zapewne wykombinują coś ekskluzywnego dla kolekcjonerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 13:12, Sadek821 napisał:

Typowo polskie myślenie. Ubędzie Cię jak już dali innym to DLC? Przecież to nie koniec
świata, masz fizyczną część edycji kolekcjonerskiej, więc się uspokój trochę, bo takie
marudzenie nic nie zmieni przecież.



To rozumiem, że jakbyś kupił produkt z czymś wyjątkowym, dostępnym tylko w danej ofercie (w końcu o to chodzi z tego typu dodatkami), a kilka dni później zostałoby to olane i to, co Ty miałeś wliczone w cenę inni dostali za darmo, nie podnosiłbyś głosu, tylko jeszcze się ucieszył? Bo w końcu nie po to robiłeś pre-order w sklepie gram.pl, który okazał się nagle jednym z droższych w Polsce, aby nie kupić gry w dniu premiery i do tego taniej, a następnie otrzymać "wyjątkową" ofertę zamówień przedsprzedaży za darmo?

Już pisałem w tym poście o całej sprawie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55729&pid=9306

Jednym słowem wszyscy, którzy zdecydowali się na zakup w sklepie gramu zostali oszukani. Tak samo, jak posiadacze EK. Ale Ty lubisz, jak Cię oszukują. Za to osoby oszukane charakteryzują się "typowo polskim myśleniem". Mhm.


@guru35

Crack do wersji retail znajduje się na płytach z grą. Tych oryginalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłeś że u nich najlepsze wyjścia są raczej mało "najlepsze"? Raczej posiadacze EK nic nie dostaną w rekompensacie. Po za tym powinni też dać coś ludziom, którzy uczciwie nabyli w empiku miecznika i finishery, bo oni również zostali oszukani i pozbawieni ekskluzywności. Po prostu zrobili słaby system, ustawili bota i dawali każdemu komu chciał, a tak być nie powinno. Każde z tych DLC powinno się dostać mailem po ukazaniu dowody, np, numer zamówienia na gram.pl, lub paragon z empiku. A każdy z graczy powinien dostać jedynie jedno DLC, Zestaw Maga które było można dostać za lubienie CDP na Facebooku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 13:20, Kraju napisał:

Nie zauważyłeś że u nich najlepsze wyjścia są raczej mało "najlepsze"?


Zapomniales w tej liscie poszkodowanych umiescic paredziesiat tysiecy nabywcow CDA, w ktorym byl dlc na szmaty alchemika. A poza tym podoba mi sie twoje podejscie, bo dzieki niemu wszystkie dlc mieliby tylko piraci - to jest zaiste genialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 13:14, guru35 napisał:

da ktos cracka org ? tego 22mb ? bo mam z goga i nie moge spatchowac;/


Może zamiast pisać posty co 5 min to przejrzał byś wcześniejsze strony tego tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, zapomniałem o CDA. Moje myślenie przynajmniej ma jakiś sens, bo z Twojego wynika że skoro piraci mają grę nielegalnie i mają do tego DLC, to czemu uczciwi gracze mają cierpieć i tych DLC nie mieć. Skoro piraci mają nielegalną kopię to mają i nielegalne DLC i to wszystko jest o dziwo nielegalne. Nie przywalajmy piratom na to, chociaż to zadanie jest trudniejsze niż ogarnięcie patcha przez CDP. Po za tym nie zniżajmy się do ich żałosnego poziomu.

PS. Nie udostępnili Tajemniczego Kupca, a więc piraci nadal mają wszystkie DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 14:00, Kraju napisał:

PS. Nie udostępnili Tajemniczego Kupca, a więc piraci nadal mają wszystkie DLC.


No jak nie, jak tak: http://wpc.420c.edgecastcdn.net/00420C/files/InstalDLC/merchant.exe

Pretensje do CDPR o udostępnienie DLC for all to powinni mieć dystrybutorzy tych DLC bo to oni obiecywali ekskluzywność. My to możemy mieć pretensję do gramu, cda czy empiku i rościć do nich żale o rekompensatę.

Ja tam pretensji o udostępnienie nie mam, liczę za to na coś więcej extra. Żal mi tylko tych licytujących na Alle, nawet dziś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 14:00, Kraju napisał:

Moje myślenie przynajmniej ma jakiś sens,


Nie, nie ma sensu. CDP zapowiadalo, ze wszystkie DLC beda za darmo, i akurat tutaj dotrzymali slowa. Jesli czujesz sie oszukany, bo ktos bez EK bedzie mial te same nic nie znaczace dlc-szmatki, to wytocz proces wydawcy.

Dnia 27.05.2011 o 14:00, Kraju napisał:

PS. Nie udostępnili Tajemniczego Kupca, a więc piraci nadal mają wszystkie DLC.


Cale szczescie bedziesz mogl zasnac.

edit: a jednak nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 11:44, Kraju napisał:

Grając na nowym patchu, zaobserwowałem błąd, który przed instalacją łatki 1.1 nie występował.
Mianowicie, niektórzy przeciwnicy gdy rozpoczyna się walka, stoją nieruchomo i czekają
chyba na zbawienie. Dopóki my ich pierwsi nie zaatakujemy, nie odblokują się i będą czekać.


Ja tak miałem ( jak na razie,jeden przypadek ) bez instalacji patcha,którego zainstalować nadal nie mogę.

Czy gdzieś na płytach z grą jest ten oryginalny plik exe?,a może ktoś mógłby go przesłać?
mimo ze przywróciłem skopiowany wcześniej oryginalny plik exe to patch nadal uważa że mam niekompletną lub złą grę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 13:28, guru35 napisał:

jak taki madry jestes to wrzuc sobie z plyty jak tam nie ma !
ani na plycie 1 ani na 2 lol


To się robi kopię pliku przed wrzuceniem innej wersji .exe. I jaki problem przeinstalować grę w takim przypadku? Skoro już płyty włożyłeś, żeby sprawdzić, to równie dobrze mogłeś uruchomić instalator.


@Garett:

Wszystkie DLC i owszem. Ale wydane PO premierze gry. A nie materiały typu "exclusive" przygotowane z myślą o poszczególnych wydaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 12:49, Sandro napisał:

> W I Akcie podobno można w kości

Spoiler

wygrać jakiś miecz?


W kości co prawda nie, ale w siłowanie się na rękę jak najbardziej. Musisz udać się na
popijawę do budynku gdzie stacjonują Niebieskie Pasy, zaraz obok karczmy.


No i tam drugie podejście przegrałem, a nie chciało mi się wczytywać sejwa. Na szczęście musiałbym cofnąć się niezbyt dużo. Warto o ten mieczyk powalczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru wytaczać procesu bo nie jestem poje.., jak co poniektórzy ludzie, którzy by się kłócili i walczyli nawet o jedno głupie DLC. Chodzi mi o to że według Twojego myślenia, że skoro piraci mogą wszystko to i uczciwi posiadacze gry też mogą wszystko. Tylko że piraci mają to nielegalnie i policja gdyby wbiła im na chatę, mogą policzyć również koszta takiej pierdoły jak DLC, oczywiście byłby to absurd ale czemu nie. Otóż tak być nie powinno, bo skoro jest ekskluzywna zawartość to jest i koniec kropka. Nie powinno być czegoś takiego, jak to co wczoraj zrobiło CDP. Oczywiście posiadacze EK tego nie zrozumieją, bo dla nich to na rękę, ale cóż, mogę się założyć że gdybyś stał na moim miejscu, miałbyś podobne zdanie. I tak moje rozumowanie ma sens, za to Twoje ni chu chu. Bo skoro piraci coś mają to legalni użytkownicy też powinni mieć, zatem skoro złodziej ukradnie samochód, my też powinniśmy taki dostać, bo czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podzielić się oryginalnym plikiem exe? Bo zamieniłem na ten z goga i teraz kiedy chcę zainstalować patcha wyskakuję błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem wczoraj chwilę (jakieś 20 minut max) już po patchu i garść spostrzeżeń poniżej:

- na plus oczywiście wywalenie DRMu (widać shitstorm na forach i marudzenie pomogły) - gra uruchamia się teraz jakieś 10 sek., a nie tak jak poprzednio, dzięki "nieszkodliwemu" (copyright Tomasz Gop) DRMowi prawie 1 min. Super :)

- poprawa wydajności również jest zauważalna gołym okiem - nadal framerate potrafi spaść, więc wciąż do ideału sporo brakuje, ale jest zdecydowanie lepiej. Gra rusza się żwawiej, jest więcej "klatek na sekundę" :)

- przestało mnie wywalać w pierwszym akcie do Windy :) No, zobaczymy jak będzie dzisiaj - nie chce chwalić dnia przed zachodem słońca. W każdym razie - wreszcie jest to produkt grywalny i to jest dla mnie największy plus. Bo coś, co mnie wywala co chwilę do Windy to grywalne zdecydowanie nie jest.

- DLC z preorderów za friko też mnie ucieszyły - powiedzmy że winy CDP zostały odkupione w jakichś 75 % ;-)

Acha, pamiętam, że miano też poprawić obsługę pada - bez patcha występował lekki "input lag", w niektórych menusach galki były trochę za czułe, głowne menu obsługiwało się za pomocą krzyżaka...

Po patchu 1.1 obsługę pada zwalono kompletnie :/ Nie wiem kto w CDP jest odpowiedzialny za tą kompromitację, zapewne ktoś kto w życiu nie grał tym kontrolerem, ale zapewniam deweloperów, że z taką obsługą jak jest to obecnie konsolowy port wyjść nie może, bo zostanie objechany za niewygodne sterowanie i przez recenzentów i przez graczy.

Zamiast poprawić czułość gałek analogowych w menusach, to kompletnie je wyłaczono wciskając w to miejsce krzyżak. Teraz wybranie jakiegokolwiek znaku podczas walki trwa wieki i jest maksymalnie niewygodne. Menu, mapa, ekwipunek - wszędzie krzyżak. Zero komfortu. Do tego nie da się przewijać tekstów w dzienniku, co czyni grę padem praktycznie niegrywalną. To musi zostać poprawione - rany Boskie, weźcie na konsultacje i dajcie pograć jakiemuś konsolowcowi, to wam powie szanowni programiści co trzeba zrobić. Ok ?

Do tego czasu "xbox controller" wylądował z powrotem w szufladzie, a ja przeprosiłem się z klawiaturą i mychą, którą akurat w ten tytuł gra się średnio, ale przynajmniej da się grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idąć tokiem rozumowania ''skoro piraci mają wszystkie DLC za darmo, to czemu my nie mieli nyśmy mieć'', pojawia się pytanie skoro piraci mają erg za darmo(bo zpiracili), to czemu my nie możemy mieć jej za darmo?

Pobierając DLC których normalnie byś nie posiadał, postępujesz tak samo jak pirat, bo oficjalnie nie powinieneś mieć dostępu do linków z DLC których nie posiadałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o takie coś chodziło mi w mojej wypowiedzi. Tylko Ty napisałeś w sposób prostszy i klarowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować