Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Ktoś wie gdzie i kiedy zaczyna się zadanie "Sprzed stuleci"? Chodzi mi o informację, który to akt, kto rozpoczyna itd...

@ W pierwszym akcie TK jest w dzielnicy portowej, bardzo niedaleko miejsca w którym pierwszy raz przybyłeś do Flotsam. Idąc ulicą zaraz na początku będziesz miał takie dwa barakopodobne cosie, w jednym z nich jest Kupiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 21:26, Revenger napisał:

Ktoś wie gdzie i kiedy zaczyna się zadanie "Sprzed stuleci"? Chodzi mi o informację,
który to akt, kto rozpoczyna itd...

@ W pierwszym akcie TK jest w dzielnicy portowej, bardzo niedaleko miejsca w którym pierwszy
raz przybyłeś do Flotsam. Idąc ulicą zaraz na początku będziesz miał takie dwa barakopodobne
cosie, w jednym z nich jest Kupiec.


Spoiler

Drugi akt, przy zadaniu "Siostrzyczki", po wejściu do piwnicy domu i odnalezieniu starego pisma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 20:32, Numenpl napisał:

>
ehem

Spoiler

dla mnie walka z letho na normal to jedna z najłatwiejszych walk w całej grze


jaki masz obecnie lvl??

Obecnie mam 12 poziom,zainwestowałem w szermierkę i jeden talent w magię / znaki /
walka była prosta gdy przestałem miotać się pomiędzy różnymi znakami i petardami a zacząłem używać jednego znaku / quem / i bloku,wtedy pokonałem go dosyć łatwo i szybko ale po walce Geralt przez ok.dwie minuty nie mógł się ruszać,nie działał mi WSAD ... dopiero po jakimś czasie możliwość ruchu się odblokowała
wkurza mnie też to,że często gdy chodzę po lesie,nawet w obrębie jednej lokacji to często gra mi się ładuje,jakby się wczytywała - ba!,często wskakuje mi obrazek który pokazuje się w czasie wczytywania gry,i to nie raz
problemem jest też wyjście z gry / alt - tab /,komp bardzo zwalnia,system długo myśli/kółeczko/,czasem skype nie chce działać - jednym słowem,masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2011 o 21:33, lis_23 napisał:

problemem jest też wyjście z gry / alt - tab /,komp bardzo zwalnia,system długo myśli/kółeczko/,czasem
skype nie chce działać - jednym słowem,masakra.


Zaleca się wyłączyć wszystkie programy pracujące w tle, aby zwolnić pamięć podręczną (procesy).
Jeżeli ty podczas grania w Wieśka drugiego, chcesz używać skype, to gratuluję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś, czy da się jakoś edytować ustawienia gry tak, żeby hotkeye od Znaków automatycznie ich nie rzucały, a jedynie wybierały? Spamuję te przyciski czasami z przyzwyczajenia z W1 i zdarzają mi się zablokowania myszy wtedy.
A tak BTW - do wszystkich, którzy mają problem z grupami przeciwników w I akcie, zwłaszcza bandą nekkerów w jaskini do questa Malena - petarda podpalająca (zapomniałem nazwy) i kartacze działają prawdziwe cuda, 3 petardy i nie ma kilkunastu nekkerów, nawet mieczem machać nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 27.05.2011 o 21:41, Wahgaroth napisał:

Zaleca się wyłączyć wszystkie programy pracujące w tle, aby zwolnić pamięć podręczną
(procesy).
Jeżeli ty podczas grania w Wieśka drugiego, chcesz używać skype, to gratuluję...


Nie chcę używać skype podczas gry - wyszedłem na pulpit i akurat ktoś do mnie napisał,niestety,nie dało się odebrać
używam ciekawego programiku AapBooster,który wyłącza część aplikacji zwalniając dodatkową moc do grania,skype sobie zostawiłem,zawsze mam też uruchomionego firefoxa z zakładkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 22:00, Ichibanboshi-kun napisał:

Czy ma ktoś jakieś fajne tapety z drugiego Wieśka? Szukałem, ale nic ciekawego nie znalazłem.


http://wallbase.cc/search
Tutaj również szukałeś? Bo jeśli tutaj nie znajdziesz nic ciekawego to nie znajdziesz nigdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 22:07, lis_23 napisał:

Nie chcę używać skype podczas gry - wyszedłem na pulpit i akurat ktoś do mnie
napisał,niestety,nie dało się odebrać

Źle zrozumiałeś. Samo działanie w tle może mieć wpływ na poprawność działania W2.

Dnia 27.05.2011 o 22:07, lis_23 napisał:

używam ciekawego programiku AapBooster,który wyłącza część aplikacji zwalniając dodatkową
moc do grania,skype sobie zostawiłem,zawsze mam też uruchomionego firefoxa z zakładkami.

Który dodatkowo lubi "zjeść" sporo pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczytywałem do dziada save 3 razy [grając na trudnym, nie wiem czy poziom trudności ma wpływ na poziom trudności mini-gierek]
Kombinuj do skutku, w końcu się uda =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, przed chwilą skończyłem grę. Gra jest dobra, choć twórcy nie ustrzegli się sporej ilości błędów. Pomijając już pasy na ekranie, to zauważyłem kilka błędów utrudniających grę jak misja ze Sklepikiem czy nie otrzymywanie nagród.

Za to czasami humor zawarty w grze rekompensował wszystkie niedoróbki (wizja Geralta z kurą czy misja z Odrinem). Podobały mi się też nawiązania do twórczości Jacka Kaczmarskiego i Kazika (obu panów, żyjącego i nie żyjącego, uwielbiam). Pewnie takich smaczków jest o wiele więcej, ale przechodząc grę po raz pierwszy wszystkiego się nie wyłapie.

Nie dobiłem też do 35 lvl, bo nie wykonałem pewnie kilku zadań pobocznych. Do poradnika nie zaglądałem więc nawet nie wiem co ominąłem. Zrtobię to niedługo, gdy zacznę przechodzić grę po raz drugi aby wycisnąć wszystko z gry na maksa.

A swoją drogą to podziwiam tych, którzy nie czytali sagi i nie pogubi się w zawiłościach akcji i intryg.

Teraz pościągam sobie te DLC, zainstaluję patcha nowego, a jutro może zacznę grę miecznikiem (teraz był mag - bardzo przyjemnie się grało).

P.S. Potrzebuję save z W1 z wybraną Shani i przejściu gry po stronie Wiewiórek (dobrze by było też gdyby Adda nie żyła, ale nie koniecznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 22:32, Pietro87 napisał:

Wczytywałem do dziada save 3 razy [grając na trudnym, nie wiem czy poziom trudności ma
wpływ na poziom trudności mini-gierek]
Kombinuj do skutku, w końcu się uda =)

W takim razie tylko ja chyba jestem dziwny, poza pierwszym siłowaniem się na rękę (prolog, obóz Foltesta) nie przegrałem żadnej gry i nie musiałem nic wczytywać, a jestem w II akcie (i tu już też siłowanie zakończone). Za to poker to jedna wielka porażka, nigdy nie wygrałem za pierwszym razem, wczytuje po kilkanaście razy grę, żeby nie stracić tych cennych ~30 orenów;p Gram na trudnym ofc.

P.S. Czy zadanie "Sprzed stuleci" jest dostępne

Spoiler

tylko po stronie Rocha

? Chciałbym je zrobić, kręci mnie mieczyk, który był wspominany w poprzednich postach i nie wiem czy szukać czy po prostu za drugim razem się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem, otóż:
Podczas gry tak średnio co 10-15 minut albo wywala do windowsa(do czego sie już przyzwyczaiłem), albo wywala mi blue screena i.. nie działa mi komp :) Po pierwszy razie stwierdziłem ''no trudno, zdarza sie'', ale teraz znowu to samo.. po 15 minutach gry, blue screen i windows nie działa.
Wie ktoś od czego tak moze być? bo nigdy wcześniej przy żadnej grze tego nie miałem ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować