Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Co jak co ale mag + alchemik to przegięte DLC.
Mag - drugie najlepsze spodnie w grze
Alchemik - trzecie najlepsze rękawice

Btw trochę polemizowałem o grafice wieska, bo mimo tego, że to bez wątpienia jeden z najwyższych standardów graficznych na pctach na dziś dzień [co do tego nie było wątpliwości] to jakiejś mega rewolucji graficznej tu nie było.

Nie mniej po dłuższym obcowaniu z gra dochodzę do wniosku, że silą "graficznego aspektu" leży gdzie indziej - mianowicie w rewelacyjnych detalach modeli.
Co jak co, ale modele wszelakiego ekwipunku geralta to majstersztyk, klamry, paski, rzemyki, sznurki, cuda na kiju... aż miło się zatrzymać i pogapić na bogactwo detali [podobnie z resztą z kluczowymi NPC jak Triss, Vernon czy Iorweth i Letho... ba sam Letho to zajebista postać, jego design powala, automatycznie jeszcze przed premiera skoczył u mnie na jednego z top-bad-ass skurczybyków w grach komputerowych =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znów kłanai sie czytanie newsów od REDów.
Zakładka Dodatki do Pobrania nie działa =.=

Instalujesz DLC, pojawia się komunikat gra zaktualizowana i grasz.. dlc pojawią się w ekwipunku, troll będzie gdzie ma być [troll jest w patchu 1.1], zakładki Dodtaki do Pobrania nie tykasz bo jest uszkodzona i REDzi ją wyłączyli do odwołania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka pytań natury technicznej, bo z zadaniami jakoś daję sobie radę i fun czerpię z tego ogromny. Ale do rzeczy:
1. Jak można rozwiązać problem z wkurzającym doczytywaniem tekstur? Pojawia się jakaś scenka/rozmowa, i parę sekund patrzę na gładkie fragmenty, na których dopiero za chwilę pojawiają się detale.
2. Po przejściu do II aktu (

Spoiler

razem z Wiewiórkami

) gra polubiła sobie poprzycinać. Najgorzej jest chyba w gospodzie, w której w sumie jest sporo pochodni - kombinować z ustawieniami dot. światła, czy po prostu ''ten typ tak ma''? : >
Patcha nie ściągałem, jak poczytałem jakie ludzie mają po nim jazdy to stwierdziłem, że dam sobie spokój i przejdę pierwszy raz albo bez patcha, albo z takim, po którym problemy faktycznie będą znikać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, byłem w

Spoiler

Ruinach Szpitala i zebrałem Akta Szpitala I-IV + Akta Szpitala (bez numeru) + kilka Kart Pacjentów. Następnie kiedy idę do Vernona Roche nie ma z nim żadnej nowej wzmianki, jest tylko jedna o Dolinie Pontaru. Co zrobić aby pójść dalej z zadaniem: Powracające wspomnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 15:31, Pietro87 napisał:

Co jak co ale mag + alchemik to przegięte DLC.
Mag - drugie najlepsze spodnie w grze
Alchemik - trzecie najlepsze rękawice

Btw trochę polemizowałem o grafice wieska, bo mimo tego, że to bez wątpienia jeden z
najwyższych standardów graficznych na pctach na dziś dzień [co do tego nie było wątpliwości]
to jakiejś mega rewolucji graficznej tu nie było.

Nie mniej po dłuższym obcowaniu z gra dochodzę do wniosku, że silą "graficznego aspektu"
leży gdzie indziej - mianowicie w rewelacyjnych detalach modeli.
Co jak co, ale modele wszelakiego ekwipunku geralta to majstersztyk, klamry, paski, rzemyki,
sznurki, cuda na kiju... aż miło się zatrzymać i pogapić na bogactwo detali [podobnie
z resztą z kluczowymi NPC jak Triss, Vernon czy Iorweth i Letho... ba sam Letho to zajebista
postać, jego design powala, automatycznie jeszcze przed premiera skoczył u mnie na jednego
z top-bad-ass skurczybyków w grach komputerowych =)]


Tła/lokacje też nienajgorsze
http://i.imgur.com/z9JmX.jpg

Niestety, imgur skompresował plik, i jakość jest dużo gorsza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 15:36, Almarcino napisał:

Spoiler

Jakie nowe miejscówki mozemy zobaczyc po stronie elfa? Duże są róznice wzgledem drogi
Rocha?


Spoiler

nie grałem po stronie Vernona, ale w ścieżce Iorwetha są inne misje poboczne i główne, inne postaci do poznania oraz nowe miasto. Także różnic jest sporo



BTW Balin na jakim poziomie trudności grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 15:36, Almarcino napisał:

Spoiler

Jakie nowe miejscówki mozemy zobaczyc po stronie elfa? Duże są róznice wzgledem drogi
Rocha?



Spoiler

Caly drugi akt jest kompletnie inny, bo odbywa sie po drugiej stronie mgly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam monitor 1280x1024 czyli w proporcji 5:4 i po patchu albo instalacji dlc dostalem 2 wredne czarne pasy u gory i u dolu w grze !!! jak sie tego pozbyc ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 15:49, Teokrata napisał:

Hej mam monitor 1280x1024 czyli w proporcji 5:4 i po patchu albo instalacji dlc dostalem
2 wredne czarne pasy u gory i u dolu w grze !!! jak sie tego pozbyc ???


Przed patchem było to samo, to jest niedopracowanie które ma być niebawem zlikwidowane. Może ktoś pomóc: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55729&pid=9637 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2011 o 15:50, daemonaray napisał:

Przed patchem było to samo, to jest niedopracowanie które ma być niebawem zlikwidowane.


no oby... bo chcialbym podziwiac gre na calym monitorze a nie na jego polowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 15:41, daemonaray napisał:

A ja mam takie pytanie, byłem w

Spoiler

Ruinach Szpitala i zebrałem Akta Szpitala I-IV + Akta
Szpitala (bez numeru) + kilka Kart Pacjentów. Następnie kiedy idę do Vernona Roche nie
ma z nim żadnej nowej wzmianki, jest tylko jedna o Dolinie Pontaru. Co zrobić aby pójść
dalej z zadaniem: Powracające wspomnienia.



Spoiler

Powracajace wspomnienia to quest ciagnacy sie cala gre. Szpital w lesie nie ma z tym qiestem chyba nic wspolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki Teo ale niestety ta gra obsługuje proporcje 16:9 jak masz jakąś inną to czekają cie pasy. Choć z tym 16:9 to różnie bywa bo na 1776x1000 mam grę obramowaną (rozdziałka o właściwej proporcji). jedynie 1280x720 i 1920x1080 działają poprawnie >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 16:09, Almarcino napisał:

Wlasnie przegladam allegro i ludzie kupują EK Wiedzmina 2 za...300zł! Ale to trzeba miec
nawalone we łbie za przeproszeniem.


A juz szczegolnie, ze sklepie gram.pl caly czas mozna kupic za 230 PLN. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 16:13, Wojman napisał:

A juz szczegolnie, ze sklepie gram.pl caly czas mozna kupic za 230 PLN. :)


No własnie! Dlatego się smieje, bo normalnie za 230 mozna dostac, a ludzie wywalaja w bloto tyle kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się z kurierem UPS i poradnikiem w promo cenie zamknąłem bodajże 267 zł na gramie =)

Największy poziom wkur..zenia to mają te osły co kupowały DLC typu miecznik czy finishery po 50-100zł na allegro xP [to juz imho zakrawa na uwstecznienie umysłowe, żeby za sto zeta kupić słownie dwie dodatkowe animacje do gry... gdzie za ta cenę można śmiało jakąś ciekawą grę w bogatej edycji platynowej dostać o.0]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 15:30, The_Naturat napisał:

Czy tylko u mnie pojawia się problem z tymi darmowo udostępnionymi dlc - mianowicie,
gdy któryś uruchamiam szybko wyskakuje komunikat "Gra Została Zaktualizowana!" a w launcherze
nie mogę nic z taką zawartością zrobić...

Mam ten sam problem. Ktoś może coś poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy po zainstalowaniu patcha ma ktoś problem z tym, że nie można korzystać w menu, dzienniku, itp. z gałek na padzie tylko trzeba użyć D-Pada ? Przed patchem było wszystko w porządku, a teraz żeby przewinąć sobie cos w dzienniku to muszę wstawać z wyra i używać myszki :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować