Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Może większości z was się narażę ale chciałem stwierdzić że większość problemów z Wiedźminem 2 zgłaszanych na forach wynika z braku podstawowych umiejętności korzystania z komputera przez użytkowników śledząc forum GOG i komentarze na oficjalnej stronie mało jest problemów z kodem czysto technicznych (sam miałem tylko problem z wywalaniem do pulpitu w I akcie a tak to przeszedłem grę na spokojnie bez najmniejszych problemów z questami czy technicznymi bugami

PS Według informacji na oficjalnej stronie to za problemy z serwerami jest odpowiedzialna zewnętrzna firma ktora nawaliła i obecnie ludzie z CP Red sami zabrali się za te serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 17:46, Kamiloos napisał:

> No z tą skrzynią te narzekania trochę przesadzone moim zdaniem bo i tak w W1 była
ona
> zbyteczna no chyba że ktoś lubi zbierać złom.

Nie tyle zlom, co skladniki rzemieslniczo - alchemiczne. W 3 akcie potrzebujesz nagle
krew nekkera-wojownika i jak jej nie masz to dupa blada.

mi tam inventory nie przekracza 250 bo to co mi nie potrzebne to wywalam albo przerabiam a tych fabularnych nie tykam bo po co ma to mi zapychać. Jak już mam zabawiać się w grind festiwal to wolę borderlands goty sobie odpalić

4RileH - wybacz ale ta gra nie przebiła G3,CoD:BO,GTA IV oraz innych gier pod tym względem natomiast gra gniotem nie jest czego o DA2 powiedzieć nie można powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak blokowanie AI, czy błędne nazwy w questach, debilny system zapisu itp problemy techniczne to zapewne wniknęły z nieumiejętności graczy w kwestii obsługi komputera... a tak poważnie myślałeś ostatnio żeby dorosnąć i nie zachowywać się jak dzieciak przed pisaniem takich głupot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 17:50, Pietro87 napisał:

Kończąc akcent humorystyczny - już wiadomo dla kogo była zamówiona kolekcjonerka z numerem
0001 =)


Hahahha! :D Te cytaty zaaranżowane do sytuacji wygrały ;D

Pewnie 0001 nie dostał, bo w punkcie odbioru osobistego wydali inny ;) Swoją drogą, to ciekawe czy uda mu się aktywacja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 17:54, Numenpl napisał:

4RileH - wybacz ale ta gra nie przebiła G3,CoD:BO,GTA IV oraz innych gier pod
tym względem natomiast gra gniotem nie jest czego o DA2 powiedzieć nie można powiedzieć.


Czepiasz się go, że za kilka bugów nazywa grę gniotem, po czym sam robisz to samo. DA2 nie jest idealne, ale nie jest też gniotem. Wiedźmin 2 też nie jest idealny i nie jest gniotem. Trochę konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 10:52, Gromo napisał:

Te 16 zakończeń to pewnie wygląd 3 aktu i to, jakie decyzje podejmiesz w nim.


W III akcie masz jednak trochę więcej do roboty żeby wyszło 16 różnych przebiegów akcji - same zadania poboczne to gwarantują.

Może te zakończenia to jak wygląda epilog. Co prawda po

Spoiler

ścieżce Roche''a

wyszło mi 12 różnych, więc mało zostało opcji na
Spoiler

ścieżkę Iorwetha

, ale najbardziej pasuje.

A jakby ktoś się zastanawiał skąd 12 to wyjaśniam:

Spoiler

- zaraz po ponownym wejściu do miasta pada pytanie o smoka, więc albo żeśmy go oszczędzili albo nie (czyli dwie opcje);
- sytuacja zastana i przeciwnicy jakich napotykamy w drodze na plac, zależą od tego czy uwolniliśmy Triss, czy odbiliśmy Anais i oddaliśmy Radowidowi czy też oddaliśmy dziewczynkę Natalisowi (czyli trzy opcje);
- na koniec możemy walczyć z Letho lub pozwolić mu odejść (znów dwie opcje).

Razem to daje 2x3x2 czyli różnych 12 epilogów ( przy ścieżce Roche''a).
Trochę mnie martwi wstawka o Sheali w dialogu z Letho, ale nie będę sprawdzał czy jak ją oszczędzę to coś innego powie, bo raczej nic innego nie zrobi. Poczekam na skończenie ścieżki Iorwetha - jak mi wyjdą cztery zakończenia to dobrze, jak nie to moje rozważanie nie warte są funta kłaków. ;)



P.S. Dużą recenzję też napisze po ukończeniu gry druga ścieżką. W ten sposób omówię całokształt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 17:45, Numenpl napisał:

No z tą skrzynią te narzekania trochę przesadzone moim zdaniem bo i tak w W1 była ona
zbyteczna no chyba że ktoś lubi zbierać złom.


Następny. To że tobie nie była potrzebna, nie oznacza że ktoś inny jej nie wykorzystywał.
Sparafrazuję swoje wcześniejsze pytanie pytanie: bardzo Ci przeszkadzała ta skrzynka w pierwszym Wiedźminie? Czy gdyby w W2 jednak była to byś narzekał że jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imho DA2 dostało ocenę średnią 7/10 z racji niedoróbek [nie tyle technicznych, bo tu tylko położyli działanie gry pod dx11, ale zawsze można się było na dx9 przestawić i grać], kilku bugów w samej grze, wyraźnego dopinania tejże na szybko [recykling lokacji ftw] i nieco płytkiej fabuły, aczkolwiek dosyć ciekawie prowadzonej.
Taki typowy średniak.

A wiesiek ocenę 7.5/10 dostał [przynajmniej ode mnie i kilku normalnych nie przehypowanych recenzentów] za karygodne błędy techniczne jak i kilka karygodnych bugów w samej grze.

Paradoks polega na tym, że DA2 to jako całokształt średniak ze zmarnowanym potencjałem, a Wiesiek to bardzo solidna [bo imho nie rewelacyjna] warstwa merytoryczna, fabuła, muzyka, dialogi, humor [no ok humor w DA2 tez jest niezgorszy] ale fatalna strona techniczna.
I suma summarum dwie dosyć nierówne gry oceniać należało by w podobnych granicach bo obie nie spełniły oczekiwań i obu do ideału brakuje bardzo wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy już Ciebie pytałem co to za "karygodne błędy techniczne" i "karygodne bugi", ale odpowiedzi nie dostałem i już pewnie nie dostane. Domyślam się że sam nie wiesz, albo nie umiesz ich sprecyzować
"Nie spełniła oczekiwań", ale chyba Twoich, bo moje tak.
Ty oceniasz na 7,5, ja natomiast na 9 - o gustach się nie dyskutuje, a ocena gry jest sprawą osobistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie wnikam w szczegóły każdej z tych produkcji ;) Obie gry przeszedłem, przy obu się dobrze bawiłem (choć przy W2 lepiej) -> to się dla mnie liczy. Nie rozgryzam każdego elementu gry, liczy się dla mnie ogół wrażeń :) Jak dla mnie obie są w porządku (choć W2 lepszy -> bo lubię sagę AS-a ;) )

Przyczepiłem się tylko do tego, że sam robi to, co przed chwilą ganił. Akurat zwróciłem na to uwagę i postanowiłem się tym podzielić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 18:03, MarcusBrutus napisał:

Następny. To że tobie nie była potrzebna, nie oznacza że ktoś inny jej nie wykorzystywał.
Sparafrazuję swoje wcześniejsze pytanie pytanie: bardzo Ci przeszkadzała ta skrzynka
w pierwszym Wiedźminie? Czy gdyby w W2 jednak była to byś narzekał że jest?

dlatego napisałem o zbieraniu złomu mi tam zwisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Ech,nie chce mi się powtarzać:

Odnoszę wrażenie że część osób wrzuca wszystko do jednego wora ...
po kolei:

wpadki z EK
uszkodzone popiersia Geralta
problemy z DRM,błędy DRC i problemy z DLC
nie możność uruchomienia gry pięć minut po północy

to NIE SĄ problemy z grą,to problemy wokół gry

słaba optymalizacja
błędy graficzne
znikające budynki,postacie zawieszone w powietrzu ( potem doczytuje się reszta,budynki ),doczytywanie się gry w czasie rzeczywistym ( u mnie często pojawia się ekran jak podczas wczytywania zapisu gry ),znikające miecze na plecach podczas schodzenia po drabinie,itp.itd.

to są kwestie techniczne,również nie związane z samą grą

samą gę należy oceniać za:

fabułę
dialogi
nieliniowość rozgrywki
mechanikę
oprawę audiowizualną

w tych kwestiach W2 zasługuje na najwyższe noty a wad samej gry należy doszukiwać się w:

krótkim czasie potrzebnym na ukończenie gry,jak na RPG
małej ilości questów - zarówno głównych jak i pobocznych
słabym interfejsie
braku otwartego świata - cała gra składa się z aktów i większych,oddzielnych i zamkniętych lokacji
malej liczbie lokacji ( aż chciałoby się przebywać w tym świecie znacznie dłużej i móc eksplorować nowe,nieznane tereny )

myślę więc,że gry należy oceniać na dwa sposoby:

za samą grę - tutaj W2 zasługuje na 9/10 ( ze względu na wady które wymieniłem )
od strony technicznej - i tutaj W2 zasługuje na 6/10,bo tych problemów i bugów jest jednak sporo.

Co do DA2: dla mnie jest to ciekawsza gra od oryginału,podoba mi się sposób prowadzenia fabuły,nie jest tak sztampowo jak w przypadku jedynki ( przynajmniej na pierwszy rzut oka 0 i nie miałem też żadnych problemów technicznych ani bugów w grze.
Mimo wszystko,trochę trudno porównywać DAII i W2,gdyż pomimo pewnych podobieństw to gry są dosyć odmienne: samotny bohater vs drużyna
gdyby jednak pokusić się o porównanie tych gier to dla mnie W2 przewyższa DA2 ( jak i DA:O ) fabułą,klimatem,dialogami,dorosłością,wyborami moralnymi i oprawą audiowizualną - co nie oznacza że gry spod znaku Dragon Age są złe,nic z tych rzeczy - są po prostu inne i tak powinno być
czyli,podsumowując; lepiej bawię się przy W2 ale i DA zapewnia mi satysfakcjonującą rozrywkę,choć nie tak dobrą jak obie części Wiedźmina.
Osobiście,chętnie zobaczyłbym połączenie sił BioVare i CDPR w postaci gry w stylu Dragon Age lub Neverwinter Nights ale z oprawą graficzną,warstwą fabularną i klimatem z obu części Wiedźmina - mogłaby to być też gra osadzona w uniwersum Dragon Age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy Wiedźmina - słyszałem że Obama dostał dziś w prezencie egzemplarz gry, a także książki A. Sapkowskiego w wersji angielskiej. :))

EDIT:
Aaaa... sorki. Nie zauważyłem, że istnieje już osobny temat o tym wydarzeniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 18:16, lis_23 napisał:

myślę więc,że gry należy oceniać na dwa sposoby:
za samą grę - tutaj W2 zasługuje na 9/10 ( ze względu na wady które wymieniłem )
od strony technicznej - i tutaj W2 zasługuje na 6/10,bo tych problemów i bugów jest jednak
sporo.

Zadzam się z oceną ale strona techniczna nie zasługuje nawet na tyle. Co z tego że fabuła jest wspaniała jak dla mnie granie w W2 to lizanie cukierka przez szybę. W moim przypadku, na monitorze 5:4 i 19", jest całkowicie niegrywalna. To co zostaje na ekranie wolnym od pasów jest przeznaczone dla sokolich oczu. Nie było nigdzie zaznaczone w wymaganiach że gra jest przeznaczona na monitory panoramiczne lub o dużych przekątnych bo po prostu gry bym nie kupił. Rozważam alternatywę, czekać na następnego patcha czy grę w ramach reklamacji zwrócić. Uważam że są pełne podstawy do zwrotu. Na razie duża część graczy wyszła na frajerów, odwalających robotę betatesterów, w dodatku słono płacąc za tą "przyjemność"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie wlaczylem gre i zauwazylem, ze zostalem pozbawiony sejwów z gry. Nie wiem dlaczego, nie wiem jak sie to stalo, ale w folderze z grą sa zapisy tylko, gra ich nie moze odczytac... zapewne dlatego, ze waza zero kb.

Mam wiec prosbe - Moglby mi ktos podrzucić zapis z gry z aktu 3 -

Spoiler

dokladnie jesli jest taka mozliwosc jakos przed tą wielką naradą, gralem sciezka rocha i pomoglem triss - oczywiscie jesli ktos ma inny zapis to tez chetnie przyjme.



Będe BARDZO, ale to bardzo wdzieczny. Nie chce mi się od nowa przechodzic ;)

moj meil: poznanfilm@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem, z którym borykam się od samego początku gry. co około 2-3 minuty restuje się sterownik graficzny - ekran robi się czarny i po chwili pojawia się wszystko na nowo jakby nigdy nic się nie stało. Sterowniki przeinstalowana trzykrotnie, bez 3D Vision, karta graficzna GTX560Ti. Temperatura na karcie w czasie gry nie przekracza 93C, więc tu problemu raczej nie ma. System to Win7. Ktokolwiek się z tym spotkał lub miewał podobne problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 19:01, Numenpl napisał:

sprawdź czy czasem w dokumentach nie utworzył się drugi folder dla gry ponoć to czasem
powoduje takie cyrki. o_O


No własnie nie, juz pol godizny szperam i kombinuje. Jestem koszmarnie wkurzony, bo wlozylem ponad 30 godzin w ta gre i teraz stracilem wszystko. eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować