Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2011 o 18:48, zolenderek napisał:

Zadzam się z oceną ale strona techniczna nie zasługuje nawet na tyle. Co z tego że fabuła
jest wspaniała jak dla mnie granie w W2 to lizanie cukierka przez szybę. W moim przypadku,
na monitorze 5:4 i 19", jest całkowicie niegrywalna. To co zostaje na ekranie wolnym
od pasów jest przeznaczone dla sokolich oczu. Nie było nigdzie zaznaczone w wymaganiach
że gra jest przeznaczona na monitory panoramiczne lub o dużych przekątnych bo po prostu
gry bym nie kupił. Rozważam alternatywę, czekać na następnego patcha czy grę w ramach
reklamacji zwrócić. Uważam że są pełne podstawy do zwrotu. Na razie duża część graczy
wyszła na frajerów, odwalających robotę betatesterów, w dodatku słono płacąc za tą "przyjemność"

ehem to że gra wymaga monitorów 16:9 było wiadomo na długo przed premierą więc gadka o frajerach pasuje do ciebie bo nie w temacie jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tutaj posiada może plik Patcher_PL z dnia premiery? Chcę wrócić do wersji 1.0, patch tylko pogorszył wydajność na moim kompie, dużo lepiej mi chodziła w wersji 1.0 + exe z GOGa. Mógłby ktoś wrzucić?
A w zamian - program usuwający czarne pasy dla ludzi z 16:10, 4:3 i 5:4.

Instrukcja:
1. włączyć program
2. wybrać swoją wersję Wieśka z menu po prawej.
3. włączyć grę
4. ???
5. profit!

http://www.flawlesswidescreen.org/

Jedno ale: ten mod poszerza tylko zasięg widzenia w trakcie gry i podczas cutscenek/rozmów. Interfejs dalej będzie w 16:9, tj. ekran ekwipunku, handlu i HUD pozostają na swoich miejscach, chyba że zaznaczycie w programie rozciąganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 19:09, Khasim napisał:

Czy ktoś tutaj posiada może plik Patcher_PL z dnia premiery? Chcę wrócić do wersji 1.0,
patch tylko pogorszył wydajność na moim kompie, lepiej mi chodziła w wersji 1.0 + exe
z GOGa. Mógłby ktoś wrzucić?

to nic nie da bo nawet jak przeinstalujesz grę to i tak ci zrobi upgrade do 1.1 z automata i patcher do 1.0 nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, naucz się pisać po polsku.
Po drugie, jeśli nie będę włączał launchera tylko grę przez plik witcher2.exe, to nie będzie mi nic ściągać.
Ponawiam prośbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 19:11, Jammin69 napisał:

Akt II.

Spoiler

Ścieżka Roche''a. Gdzie mogę znaleźć Odrin''a

?

Spoiler

jak jestes w obozie przed bramą główną idziesz w prawo do drugiej bramy na plaże skąd idziesz do jaskini przy wejściu znajdziesz tam tą pijaczynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 19:11, Jammin69 napisał:

Akt II.

Spoiler

Ścieżka Roche''a. Gdzie mogę znaleźć Odrin''a

?

Spoiler

Wyjdź z obozu przez bramę prowadzącą na brzeg jeziora (nie tą przez którą przechodzisz w stronę mgły) i zejdź na dół a tam znajdziesz tego pijaczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 19:11, Jammin69 napisał:

Akt II.

Spoiler

Ścieżka Roche''a. Gdzie mogę znaleźć Odrin''a

?

Spoiler

Leży na plaży za północną bramą ;D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O gustach się a i owszem nie dyskutuje.. z tymi którzy ich nie mają.

A błędy wymieniałem już kilka razy, widać masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Szczęście w nieszczęściu, że gra nie ma jakiegoś krytycznego błędu który by uniemożliwiał zakończenie wątku głównego.

Ale specjalnie dla ciebie, skoro jesteś na tyle leniwy, żeby znaleźć mój post :

- Optymalizacja, nierówna, na złomie 4-5 letnim gra potrafi działać na full, na kompie za 6-8 tysięcy potrafi działać jak crap.
- DRM zaniżający znacznie wydajność, który został usunięty w patchu [a ja w przeciwieństwie do fanobjów z gramu nie oceniam gry po patchowaniu]
- Błedy AI która potrafi się zgubić, zawiesić [np Tris która ma z nami podążać w kilku zadaniach potrafi się zawiesić i jedyny ratunek to reload savea]
- Beznadziejny system zapisu
- Lag imput na komendy wydawane postaci
- Geralt który tez potrafi się zawiesić i nie reaguje np na wyjecie broni, odpalenie znaku itp itd
- Błędy w samych zadaniach [brak nagrody za zadanie, brak przedmiotu do zadanie, niemożność zdobycia przedmiotu do zadania ze względu na architekturę danego aktu etc]
- Wyskakiwanie gry na pulpit [mnie akurat ominęło, ale są tacy którzy nie mogą wyjść poza prolog lub kończą przygodę we Float]
- Problemy z dźwiękiem na niektórych systemach gdzie schemat 5.1 nie chce działać
- Niekontrolowane losowe spadki animacji o 50-70% [nie naprawione w patchu btw..jak i masa innych rzeczy]
- Blednie lub wcale nie doczytujące się tekstury, niezależnie od ustawień grafiki
- Zacinanie się lvl upa [Gerwantowi się potrafi zaciąć exp i nie można normalnie podnosić poziomu]
- Źle zoptymalizowane tekstury standardowej jakości powodujące spadki animacji podczas obracania kamerą
- Źle zoptymalizowana opcja zabrudzeń na modelach powodująca spadki animacji podczas walki z kilkoma przeciwnikami na raz.
- Znikające lub zawieszające się modele przeciwników [często potwory potrafią zacinać się na przeszkodach takich jak kamienie/pagórki/pniaki]
- Przenikanie modeli przeciwników [nie raz jakiś nekker zamiast mnie zranić magicznie przeniknął przez Geralta jak by ten był przezroczysty, ktoś chyba nie odrobił lekcji z kolizji postaci]
- Mimika twarzy wołająca o pomstę do nieba [wszyscy wyglądają jak by narobili w za duże portki]
- Przeciwnicy, którzy potrafią zaatakować postać gracza przez ścianę tudzież inna przeszkodę terenową.
- Brak skrzyni,kretyński system udźwigu
- Beznadziejny system craftingu - zamiast standardowego uczenia się schematu trzeba owe ze sobą tachać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek 2 problem:

Po paru próbach Patch 1.1 zainstalowany - Problem nast. z DLC - DLC co dostałem na e-mail w formie pliku pobierz i masz. Wyskakuje error- wkładałem płytę i przechodziłem na tryb administratora - bez skutku.

W takim razie muszę odinstalować grę -.-? Czy nadal gierka szwankuje / lub zamknęli sprawę z DLC?

Nie posiadam nic z wersji GOG. Nie wiem co tam jest, co jest lepszego itp. Gra działa na Wysokich z full all. Ale Ultra nie wypala coś. Ale gra ładnie idzie nawet na niskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 28.05.2011 o 19:18, Pietro87 napisał:

- Beznadziejny system craftingu - zamiast standardowego uczenia się schematu trzeba owe
ze sobą tachać



Zgadzam sie doslownie ze wszystkim, do tej listy mozna dodac jeszcze kilka rzeczy i podeslac cdpr, niech łatają co się da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba najbardziej irytująca rzecz w tej grze, nie liczą już wyżej wymienionych mniejszych lub większych błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akt II:

Spoiler

misja z Odrinem i tym miejscem gdzie spalono czarownicę.Miałem te dwie misje i poszedłem na miejsce spalenia tej czarownicy i jak tam znalazłem potrzebne rzeczy to misja z Odrinem zakończyła się niepowodzeniem.Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 17:51, Michapod napisał:

Może większości z was się narażę ale chciałem stwierdzić że większość problemów z Wiedźminem
2 zgłaszanych na forach wynika z braku podstawowych umiejętności korzystania z komputera
przez użytkowników
(...)

Bardzo się cieszę, że gra Tobie działa jak należy. Rozumiem też, że swojego posta napisałeś w oparciu o "jakieś tam" obserwacje for. Nie zmienia to jednak faktu, że nerwy mi zaczynają puszczać (nie na Ciebie, chodzi mi o całość sytuacji) gdy udaje się, że problem nie istnieje.

Win7 32bity z realnym 3,5gb RAM, GF460GTX, Intel C2D taktowany 3,2ghz i xonar DX na pokładzie.
Natywne 1280x1024 ultra wszystko (bez uber próbkowania) i gra przed patchem wyciągała około 20fps (początkowy obóz, jak i starcie ze smokiem). Po patchu (czyli zdjęciu tego *%^^@) DRMu) zyskałem jakieś 5-7klatek (te same lokacje), ale gra nadal rzadko dobija do 30fps. Zainstalowałem betę najnowszych sterowników (wcześniej miałem najnowsze oficjalne) i zero poprawy. Odinstalowałem 3d vision i zero poprawy. Ustawiam wszystko na MINIMUM przy 640x480 i wiesz co? Zyskuję może ze 4 klatki!
W systemie mam porządek, wszystko działa cacy, nie ma żadnego crapu w tle, wyłączałem antywirusa i NIC. Także moja skromna prośba do mądrali pt. phi kup se lepszego kompa/posprzątej tego co masz bo mi działa na 8800gt bez zarzutu - wrzućcie na luz bo mierna optymalizacja W2 to fakt a nie mit.
Zamawiałem EK i śledzę na bieżąco to co się wyrabia. Pewne rzeczy można próbować usprawiedliwiać, ale mając grę na połowie ekranu (tak, nie mam panoramy) i wyciągając po patchu średnio jakieś 27fps odechciewa mi się tej gry totalnie.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze listę jakiś pomniejszych bzdur można by zrobić, ja wymieniłem w sumie tylko te większe, bardziej irytujące lub dosłownie karygodne [jak te wyskoki do windy u niektórych np] błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ

Spoiler

miałeś dwie drogi do wyboru. Albo walczyć na arenie, albo odnaleźć Odrina. Dzięki temu zdobywasz kwadratową monetę i adres do burdelu ;) Też tak miałem, wybrałem walki na arenie...


Spoiler

Odrina i tak możesz zaprowadzić do przyjaciół, dojść z nim do każdego pijanego i zaprowadzić do ogniska itp. Przynajmniej w obozie będzie cicho ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
A ja powiem jeszcze raz:
większość z tego co Wymieniłeś to kwestie techniczne a nie wady SAMEJ GRY
myślę że gry powinny mieć dwie oceny:
dla gry
i dla strony technicznej gry
przykładowo: taka gra jak " The Saboteur " - gra leży od strony technicznej ( przynajmniej na kartach graficznych ATI ) ale jako gra jest świetna,dzięki klimatowi rodem z pierwszych odsłon " Medal of Honor " i dzieli dużej grywalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować