Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Hmmm... Nie działają mi DLC Kurtka Niebieskich Pasów i Tajemniczy kupiec. A raczej jak wpisuję kod (ten właściwy!)
to wyświetla mi się ''invalid code''. Ktoś wie o jakichś problemach z tym w CDP czy raczej powinno mi działać, a nie działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 09:54, lordrafalf napisał:

Hmmm... Nie działają mi DLC Kurtka Niebieskich Pasów i Tajemniczy kupiec. A raczej jak
wpisuję kod (ten właściwy!)
to wyświetla mi się ''invalid code''. Ktoś wie o jakichś problemach z tym w CDP czy
raczej powinno mi działać, a nie działa?


12 punkt w pierwszym poście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 21:41, Numenpl napisał:

brak wiedzy to tylko wymówka skoro twórcy otwarcie o tym gadali.

Dlaczego jak czytam takie "merytoryczne" odpowiedzi przychodzi mi na myśl tytuł jednego z DLC Wiedźmina 2?Chociaż nie powinno mnie to dziwić, taka jest cecha naszego internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 22:20, Skie napisał:

Czy ktoś pokonał strażnika Vranów? Jest po co z nim walczyc?


Leci z niego kilka składników i Kostur Strażnika który jest chyba najlepszą bronią jakiej można użyć w slocie na stalowy miecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 10:45, sirHAHA napisał:

Mam takie pytanie, gra nie wyświetla mi napisów. Ktoś może pomóc?


W ustawieniach gry mozna to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!! Gra Wiedźmin 2 zabójców królów na pewno nie jest grą idealną lecz ma wspaniałą grafikę i rozbudowaną fabułę. Trzeba będzie czekać jak w pieRszej cześć wyjdzie łatka 1.6.Bo jak wiadomo nawet na starym silniku Geral miał przycinki i bugi. Jeżeli cdprojek red będzie robił takie gafy jak premiera EK czy wydanie patcha to ja nie będę siedział bezczynie i zbiorę ludzi i zacznę pikietować koło cdprojektu. Bo nie obchodzi mnie że tworzą W2;ZK na konsole ja chce mieć działający produkt. Jeżeli ktoś pamięta najbardziej zabugowane gry pt. Obliwion Gotchi 3 S.T.A.L.K.E.R. doczekały się masy modów które usuwał bugi a wiedźminowi nawet nie dali twórcy moderą szanse na tworzenie nowych przygód bo ten silnik ma potencjał w nowych przygodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 10:59, xkarionx napisał:

> Mam takie pytanie, gra nie wyświetla mi napisów. Ktoś może pomóc?

W ustawieniach gry mozna to zmienić.

Gdzie konkretnie?
Nie wyświetlają mi się opcje dialogowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 00:28, lis_23 napisał:

Nie,nie i jeszcze raz,nie - twierdzę tylko że problemy techniczne nie powinny wpływać
na merytoryczną stronę gry ( fabuła,dialogi,oprawa audiowizualna,klimat,itp. ) i że wolałbym
dyskutować o wadach i zaletach samej gry a nie tylko o kwestiach technicznych gry - u
mnie gra też nie działa idealnie,też się tnie,doczytuje grafikę,lokacje,otoczenie,też
potrafi zawiesić kompa,nie mogę zainstalować patcha / choć to może i dobrze / i nie mam
tych nowych DLC - ale nie zwalam tego na sama grę w którą gra mi się bardzo dobrze i
rozumiem że problemy z silnikiem i z optymalizacją to problemy wieku dziecięcego,które
można naprawić za pomocą patchy.


Ostatni raz piszę: to że TY przyjmujesz takie a nie inne kryteria oceny, to TYLKO TWOJA SPRAWA. NIE MASZ PRAWA NARZUCAĆ INNYM NA JAKIEJ PODSTAWIE MAJĄ OCENIAĆ GRĘ, ANI CO MOŻE BYĆ OCENIANE, A CO NIE.

Fakty są takie:
Gra komputerowa jest produktem technicznym , więc ocena strony technicznej jej wykonania jest jedną ze składowych oceny ogólnej. Jej pominięcie sprawia że ocena całości nie będzie rzetelna. Jeśli ktoś nie może odpalić gry, albo co chwilę mu się ona wysypuje do pulpitu, co chwilę ma błędy, to albo nie oceni fabuły czy klimatu w ogóle, bo po prostu nie zagra, albo też będzie miał problemy z wczuciem się w tenże klimat. Ma o tym nie wspominać, bo Tobie to nie pasuje? Kpisz chyba. Czy to nie Ty dałeś na tym forum tę ocenę: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55729&pid=8612 zawierającą ocenę kwestii technicznych?

To czy grę da się uruchomić, czy w miarę płynnie grać może nagle wg Ciebie nie należy do meritum (cóż każdy może zmienić zdanie). Ale inni nie muszą podzielać tego poglądu. Uszanuj to.

Dnia 29.05.2011 o 00:28, lis_23 napisał:

Wolałbym podyskutować o grze,np.dlaczego jest w niej tak mało questów,lokacji i aktów/,i
dlaczego mamy tak okrojony i zamknięty świat?.


Broni Ci ktoś tego? Dlaczego więc nie odnosisz się tylko do problemów z nagrodami w zadaniach, do "zacięć" postaci pobocznych, które uniemożliwiają wykonanie zadania (trzeba się odegrać)?

Czy ktoś Ci napisał że nie możesz ocenić fabuły czy klimatu na 9/10? Nie zauważyłem. Zrób więc innym tę grzeczność i pozwól im oceniać to co chcą. Jeśli masz jakieś obiektywne zastrzeżenia do takich ocen to się nimi podziel. Ale to że Ci się nagle umyśliło nie zaliczać kwestii technicznych do "wad i zalet samej gry" ewidentnie nie jest zastrzeżeniem obiektywnym, tylko subiektywnym. Wyraziłeś je i daj już sobie i innym spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ustawienia graficzne w grze są dla mnie totalną zagadką, różnica wyglądu między ultra a low jest niewielkia - co więcej odznaczając niektóre opcje, które w ultra są zaznaczone - gra wygląda lepiej. Tak samo tajemnicą jest wydajność (framerate), który ma naprawdę niewiele wspólnego z ustawieniami graficznymi ;). Zmieniam te opcję od paru dni, jest to o tyle denerwujące że jak zapewne wiecie W2, nie najkrócej się włącza....

Nowy patch sprawił, że gra szybciej się włącza, ale chyba wyjścia do windowsa bez ostrzeżenia (do launchera) sie nasiliły. Poza tym gra ma problemy z dogrywaniem tekstur (nie ma na to wpływu ustawienie jakości grafiki)- często zdarza się tak, że ma dograne coś co jest za drzwiami, a nie ma postaci lub obiektu, która stoi przede mną.

Jakby tego mało, strasznie rozgrzewa wszystkie układy (szczególnie grafika i procesor), specjalnie dla tej gry musiałem zmieniać smarowanie i dokładnie czyścić wiatraki i radiatory - bo gra naprawdę rozgrzewa te układy jak żaden inny tytuł - nie miałem z innymi grami takiego problemu (grafika dochodzi do 100c, przy innych - też wymagających - tytułach nie wychodzi ponad 75C)

Gra zachowuje się po prostu losowo, i tak jak pisałem nie rozgryzłem tych ustawień. W związku z tym pytanie na koniec, czy ma ktoś podobną konfigurację i dobrał ustawienie graficzne, żeby wycisnąć z tego zestawu maks ? grało ?

Z góry dzięki za pomoc ;)


core2duo 8600 3.00 ghz
geforce 9600gt 512mb
2gb ram 1066

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w II Akcie, ścieżka Iorwetha i mam problem z zadaniem:

Spoiler

Jestem w kanionie i robię zlecenie na harpie, a przy okazji szukam kryształu ze snem oraz poluję na ichnią królową... gdzie mogę kupić przepis lub ogólnie pułapkę na harpie? a co potem, gdzie je ustawiać?


Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kopiuj w całości mojego configa, tylko ustaw te rozdzielczości tekstur/cieni tak jak te pod napisem "low". Sam teraz zauważyłem, że podkręcenie odległości rysowania z 1 na 30 bardzo tłucze w wydajność, ustaw je z powrotem na 1.0 i gra będzie ci chodziła lepiej.
EDIT: @up

Spoiler

Musisz rozstawić 4 pułapki w kamieniołomie, są tam 4 gniazda, które w ten sposób zniszczysz. Ostatnie 3 są wewnątrz leża królowej harpii.
Sam schemat natomiast powinien mieć albo kowal, albo elf na targowisku - ten, który sprzedaje zbroję ze smoczej łuski. O ile pamiętam to raczej ma je elf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewanie grafiki to jest zagadka tego programu.
U siebie miałem docelowo problem z moją maszyną - gtx 260 dobijał 92-95 stopni.
Pogrzebałem i tu jednak problem lezał po stronie mojej karty, lekko wypiął się złącznik zasilania od wiatraka przez co ten sporadycznie zwalniał obroty na 40%.
Poprawiłem i karta nie grzeje się wcale [aczkolwiek i przed wieskiem widziałem lekko dziwną sytuacje, co prawda gry nie wygrzewały go ponad 80 stopni ale idle był dziwny bo siegął 55-60C], pod full obciązeniem 68 stopni w idlu 41.

Ale za to na forum nvidi nieco wrze w tej materi, na kompie mojego kumpla jego gtx 460 ktory ma idle 36-38 stopni i pod obciązeniem furmarkiem w extreme burning mode nie przebija 79 stopni bo siedzi na customowanym chłodzeniu w wiesku dobija magiczne 101 i robi restart =)
Ogółem sporo układów dobija w wieśku 98-102 stopnie i robi zwiechę, bo to są temperatury blikie granicznej układu [standardowo 105 stopni to graniczna gdzie układ się zdławi, 120 to graniczna gdzie układ się spali]

Prawdopodobnie problem lezy w konkretnych modelach kart od konkretnych producentów i niedopracowaniu sterowników pod wieska.

Co do ustawień graficznych mogę ci poradzić dwa punkty z mojego mini faqua [cały masz we wpisie na moim gsie, wkleiłem go tam, żeby nie ginał pod natłokiem postów]

Są dwie mocno skopane opcje graficzne [kiepsko zoptymalizowane] :

#1
Problem : Podczas obracania kamery pojawiają się znaczne spadki animacji
Rozwiązanie : Zmienić w opcji Zmniejszenie tekstur pozycję bez zmniejszenia na małe

#2
Problem : Podczas walki z grupkami wrogów pojawiają się znaczne spadki animacji
Rozwiązanie : Wyłączyć całkowicie zabrudzenia powierzchni modeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2011 o 00:36, Pietro87 napisał:

- Problem z samym monitorem,


W to uwierzę, monitor niby LG ale już trochę starawy.

Dnia 29.05.2011 o 00:36, Pietro87 napisał:

- Problem z zasilaniem


Dwa dni temu wymieniłem zasilacz na 700W, wątpie żeby to było przyczyną.

Dnia 29.05.2011 o 00:36, Pietro87 napisał:

- Problem z kartą graficzną [przegrzewająca się karta potrafi zrobić taką zwiechę]


Mam dwa dodatkowe chłodzenia w komputerze, choć Radeony łatwo się przegrzewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 00:42, Karharot napisał:

> Niby tak, ale zaczynam grać, na domyślnych i komp mi potrafi siąść. Z niczego. Ot
po prostu, ni to zwiecha, ni to blue screen. I monitor pokazuje gustowne: lost connection.

Jeśli zdaża Ci się to tylko przy Wiedźminie to obawiam się że z 3 wymienionych przez
Pietro87 możliwości najbardziej prawdopodobna jest ostatnia... Sprawdź temperaturę swojej
karty graficznej bo w najgorszym wypadku może się to zakończyć jej spaleniem :(


Tylko jak zrobić pomiar, jeśli program pomiarowy (Everest) się wyłączy, bo komp się zwiesza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zasilacz no-name, to nawet i 1000W będzie padał =) [podaj model, markę to się nieco więcej dowiemy]
Podaj tez pełną specyfikację kompa.

Polecam także zainstalować np riva tuner [nie powinien mieć problemów z praca z radeonem raczej] lub msi afterburner, ustawić mu monitoring temperatur, ustawić wyświetlanie na monitorze temperatury rdzenia karty graficznej, szybkości obrotów wiatraka [tej procentowej], fps.
Podczas grania w rogu będziesz widział wszystkie ważne dane, jeśli okaże się ze chwile przed zwisem odczyty były niepokojące będziesz miał rozwiązanie.

Poradnik konfiguracji OSD w riva tunerze :
http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Riva_Tuner_Poradnik_cz.II-1811.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, śledzę ten wątek od samej premiery, także z waszą dyskusją również jestem na bieżąco. Wytłuściłem Ci nawet dosyć istotny fragment Twojej wypowiedzi, a Ty w swojej ostatniej odpowiedzi do Pietro87 dalej twierdzisz, że nigdzie nie napisałeś, iż winna jest czyjaś konfiguracja lub brak zdrowego rozsądku. Także skoro nie potrafisz, bądź rozmyślnie nie chcesz widzieć pewnych rzeczy, a w najgorszym przypadku nie rozumiesz tego, co sam napisałeś, to chyba nie mamy o czym dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest tylko taka, że u mnie wyłączenie WSZYTKIEGO w zasadzie nic nie zmienia. Nie pomaga więc ani zabawa w ustawienia tekstur, ani wyłączanie czegokolwiek. Marne ze trzy klatki to żaden zysk przy rozpiętości ultra-minimum. Cieszy mnie natomiast ew. dym na forach nvidii o którym piszesz. Może następne sterowniki coś w tej sprawie zmienią, bo ostatnia beta też mi nie pomaga. Tyle tylko, że to wina gry a nie niedopracowania driverów, gdyż te były już przed premierą gry. Cieżko więc oczekiwać, że uwzględnią one W2. To raczej producent powienien dopilnować aby gra działała na najnowszym sofcie w dniu premiery, a nie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować