Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

witam panowie.
Przez 4 dni nie miałem neta bo router padł i nie na czasie jestem. Patch już wyszedł jak mniemam.
Poprawia wydajność, naprawia cokolwiek? czy jest gorzej? Pytam, bo nie wiem, czy aktualizować - jak knoci wydajność i resztę, to się przemęczę na podstawce a potem zaktualizuje na drugie podejście. ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 17:18, Pariah napisał:

witam panowie.
Przez 4 dni nie miałem neta bo router padł i nie na czasie jestem. Patch już wyszedł
jak mniemam.
Poprawia wydajność, naprawia cokolwiek? czy jest gorzej? Pytam, bo nie wiem, czy aktualizować
- jak knoci wydajność i resztę, to się przemęczę na podstawce a potem zaktualizuje na
drugie podejście. ;)
Pozdrawiam

Ja go zainstalowałem wraz z tymi beta sterami od nvidi i odczułem wzrost wydajności;) Dziś jeszcze jeden z użytkowników podał kilka stron wcześniej ciekawą konfiguracje jednego z plików gry i po zastosowaniu tego jest jeszcze lepiej. Musisz pokombinować, a na pewno gra będzie lepiej chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 16:58, Kraju napisał:

Za pierwszym przejściem gry, w którymś z questów miałem właśnie questid_1. Zdanie wykonałem
i już nigdy więcej coś takiego mi się nie pojawiło.


Wiem, wiem. W pierwszym akcie bodaj był taki motyw. Ale w moim przypadku, gdy odpalam przez witcher2.exe to wszystko jest w ten sposób zapisane, absolutnie wszystko. No nic jutro sobie przeinstaluje i zobaczymy, a jak co to napisze do CDProjektu w tej sprawie, bo to trochę dziwne jest, że gra z dnia na dzień przestaje działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2011 o 16:33, Pietro87 napisał:

Wina tego komunikatu może być też karta graficzna, radeonom często trafiają się zimne
luty, przydało by się sprawdzić lutowanie gniazd.


To znaczy :D?

Dnia 29.05.2011 o 16:33, Pietro87 napisał:

Ustaw też w opcjach blokowanie wyświetlania nieobsługiwanych rozdzielczości : PPM ->właściwości->ustawienia->zaawansowane->monitor->ukryj
tryby których ten monitor nie może wyświetlić.

>

Dnia 29.05.2011 o 16:33, Pietro87 napisał:

Sprawdź też w tej samej zakładce jakie masz ustawione odświeżanie.



Odświeżanie jest ustawione na 60Hz, opcja blokowania była włączona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 17:21, Starter napisał:

Ja go zainstalowałem wraz z tymi beta sterami od nvidi i odczułem wzrost wydajności;)
/ciach/


Dzięki za info, to aktualizuje i poszukam tego posta ;) Niestety nie jestem "uprzywilijajowany" bo mam ATI 4850 i dobrodziejstwo tych nowych sterów Nvidii, które to cuda czynią podobno, mnie nie dotyczy :/
Thx za szybkie wprowadzenie w bieżące wydarzenia
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OJ no to własnie ukonczylem gre - zajelo mi to 27 godzin - wynik jak na rpga XXIw nie jest zly, ale pierwszej częsci nie dorasta pod tym wzgledem.

Spoiler

Drugi akt sciezką rocha to koszmar moim zdaniem - nudą wiało, questów mniej niz w pierwszym akcie i duuuzo biegania.


Wiedzmin 2 ma u mnie 8/10, nie wiecej - Fabuła jest naprawde okej. Nie wiem kto pisal scenariusz, ale jest w tym cholernie dobry - dialogi miodzio. Graficznie gra wyglada też super, wszystko na cacy dopracowane, każdy strój, każda chatka - przyjemnie sie zwiedza swiat, który niestety jest... bardzo mały. Nie wiem czy redzi maja swój silnik tak ograniczony, ze kazda ich mapa jest wielkosciowo podobna i mała? Częsc terenów to tylko sciana i nie mozna przejsc przez krzaczek, przeskoczyc przez kamien.
Questów w grze jest mniej niż w pierwszej częsci(im dalej z aktami tym ich mniej bylo), ale są ciekawsze- nie opierają się tylko na idz, zabij i przynies ;).
Tak jak twórcy obiecywali - wybory mają ogromne znaczenie i co chwile widac konsekwencje naszych czynów! jeszcze nie gralem nigdy w taką gre, gdzie wybory odgrywaja tak ogromne znaczenie.

Co tu wiecej pisac? Moim zdaniem gra jest duzo gorsza od wieśka pierwszego - może mialem zbyt wielkie wymagania? Czuje się troche jak po premierze Gothica 3 na ktorego czekalem latami, a na koniec troszke się zawiodlem. Oczywiscie Gothic był grą duzo bardziej zabugowaną, ale czuje ten sam niedosyt.

Liczyłem na gre długą, z wieloma ciekawymi postaciami takimi jak Talar, Kalksztajn, Wielebny czy Adda, niestety charakterystynych postaci jest tu mniej a ich wątki są zaniedbane. Wydaje się, że twórcy stworzyli zbyt wiele elementów, a pozniej im nie starczylo czasu na dopracowanie i gre ucieli. Gdyby dodali jeszcze jeden dlugi akt to gra moglaby rozwinąć fabularnie skrzydła.

Kolejna sprawa to skakanie, niestety gracz skakac nie moze,a są jedynie miejsca gdzie trzeba kliknac i geralt sam wykonuje skok, tak samo wchodzenie po drabinie - dziala automat a nie gracz.
Spoiler


MOje zakonczenie bylo podobne do tego z mafii - kiedy gracz mysli, ze gra sie dopiero rozkręca to gra się nagle konczy i zostaje 1000 pytan bez odpowiedzi.



Podsumowujac, gra pomimo moich jęków jest rewelacyjna - przejde ją pewnie jeszcze kilka razy by odkryc inne drogi. Zapewne twórcy wydadzą kolejną wersje "rozszerzone" na co baaardzo licze :)
Przepraszam, za chaotyczną wypowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 17:27, Pariah napisał:

Dzięki za info, to aktualizuje i poszukam tego posta ;) Niestety nie jestem "uprzywilijajowany"
bo mam ATI 4850 i dobrodziejstwo tych nowych sterów Nvidii, które to cuda czynią podobno,
Pozdrawiam

To ci współczuję, bo z radeonami w tej grze są podobno niezłe jaja ;/. Z tego co wiem wyszedł jakiś hotfix od ati. Jedni mówią, że coś tam im poprawia drudzy nie widzą różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 17:54, Krzycho napisał:

Gdzie można dostać takie wydanie? http://img600.imageshack.us/img600/9633/wiedzmin.jpg


Z tego co mówił mi kumpel to takie wydanie było/jest w Media Markt. Raczej przychylałbym się tutaj do było, bo to chyba było w dniu premiery, ale nie dam sobie ręki uciąć. W każdym razie o ile dobrze wiem to było to w Media Markt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się zapytać, czemu moje zamówienie zostało wstrzymane? Chodzi mi o koszulkę Wiedźmińską. Z tego co pamiętam, powinienem ją otrzymać w rekompensacie za problemy z pierwszym uruchomieniem EK. Ktoś ma podobną sytuację? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 17:58, JakubG napisał:

> Gdzie można dostać takie wydanie? http://img600.imageshack.us/img600/9633/wiedzmin.jpg


Z tego co mówił mi kumpel to takie wydanie było/jest w Media Markt. Raczej przychylałbym
się tutaj do było, bo to chyba było w dniu premiery, ale nie dam sobie ręki uciąć. W
każdym razie o ile dobrze wiem to było to w Media Markt.


Oprócz tego dało się jeszcze takie dostać w Saturnie. Ale wątpie by teraz dało się taką dorwać - sam brałem przedostatnią w Katowicach, dwa dni po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 17:26, necron1501 napisał:


> Wina tego komunikatu może być też karta graficzna, radeonom często trafiają się
zimne
> luty, przydało by się sprawdzić lutowanie gniazd.

To znaczy :D?



Najprościej np wizualnie [najlepiej z lupką, 10x, 20x] - będzie widać pęknięcia lub zmatowienia.
Druga metoda to mierzyć opór omomierzem, te luty które mają potencjalnie większy opór od reszty można traktować jako podejrzane.
Najlepiej zaopatrzyć się w dobra lupę [10x lub najlepiej 20x] i razem z wizualnym przeglądaniem lutowań omomierzem sprawdzać im opór.
Aczkolwiek jeśli się nie znasz - nie kombinuj, jedyne lekarstwo to jest ponowne przylutowanie takiego uszkodzonego miejsca a to robota raczej dla : 1. Kogoś otrzaskanego w temacie, 2. Profesjonalnego serwisanta.


Jeszcze takie moje pytanie - czy jakikolwiek inny program/gra powoduje takie zachowanie ? Czy to tylko zarezerwowany cyrk dla Wieśka ?

Druga sprawa - możesz sobie pobrać program OCCT i zrobić testy, automatyczne procesora, potem pamięci, karty graficznej i sekcji zasilania.
Każdy test trwa około godzinę, dlatego to zabawa długofalowa, ale to w sumie jedyny stosunkowo miarodajny sposób, żeby sprawdzić jak podzespoły działają [testy wygenerują szczegółowe raporty i wykresy o pracy danego układu w czasie testowania]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszulki będą wysłane dopiero jak się skończy ich produkcja, tj 1 czerwca =)
Czekaj cierpliwie i się nie spinaj, koszulki dojdą cale i zdrowe [mam nadzieję].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 18:26, Pietro87 napisał:

Koszulki będą wysłane dopiero jak się skończy ich produkcja, tj 1 czerwca =)
Czekaj cierpliwie i się nie spinaj, koszulki dojdą cale i zdrowe [mam nadzieję].


Nie spinam się. :) Tylko status zamówienia mnie zdziwił...
Dzięki za szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np [z tym spinaniem to był taki akcent humorystyczny]

Ja jestem ciekaw czy te koszulki będzie można normalnie potem na gramie kupić.
Bo powiem szczerze oprócz mojej zamówionej w gratisie chętnie bym jeszcze łyknął Letho [no chyba, że ceny będą jakieś z kosmosu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem wilka, ale chętnie też drugą bym wziął. Tylko Iorweth i Roche odpadają. Nie podoba mi się ten napis. Zupełnie nie pasuje. Już lepiej to jest stonowane na koszulce z Letho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że w najbliższym tygodniu można spodziewać się patcha 1.2 do Wiedźmina gdyż na pewnym forum toczy się odnośnie tego ostry spór, ale żadna ze stron nie ma nic na podparcie swojej teorii więc jak słyszał ktoś o tym ewentualnie ma namiar na jakąś sensowną informację??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować