Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Kup. Domyślam się, że potrzebujesz Krakwy do zadania w obozie Kaedwen - w takim razie zagadaj do aptekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem w jaskini u spoiler: [krasonludów] nie mogę zapisać gry nawet jak zdobęde spoiler:[nieśmioertelnik] gra nie chce się zapisać ani f5 ani w menu w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w "jedynce" mnie wywalało przy zapisie gry, to zmniejszałem dystans widzenia do minimum i zmieniałem rozdzielczość do 800x600, o dziwo działało :P
Spróbuj ustawić wszystko na low, włącznie z rozdzielczością, może coś to da :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 21:15, Khasim napisał:

Kup. Domyślam się, że potrzebujesz Krakwy do zadania w obozie Kaedwen - w takim razie
zagadaj do aptekarza.



Gdzie on jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawianie spoilerów:
1) Zaznaczasz tekst do ospoilowania i klikasz na "Spoiler" pod edytorem tekstu.
2) [ s ] spoiler [ / s ] (bez spacji)

Co do problemu - gra tak ma, w trakcie walk nie można zapisać gry. Może więc dopiero co miałeś walkę i masz czerwoną obwódkę wokół ekranu? Poczekaj trochę po bitwie i spróbuj zapisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZy Ty nie rozumiesz że w 2 akcie podczas wykonywania zadania głóownego nie mogę dalej zapisać Gry.Czy to takie trudne przeczytanie p.p. ze zrozumienie.Gra Wiedźmin działa mi na średnich 1680x1050.Wiec nie może to być wina sprzetu, albo wpadłem na takiego buga którego nikt nie miał albo muszę zacząć odnowa a mi się juz niechce bo chce przejść drogą elfów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce Ci pomóc, to może trochę grzeczniej pisz, co?

Masz zainstalowanego patcha 1.1?

I fajnie by było, jakbyś korzystał z opcji "ODPOWIEDZ" w prawym górnym rogu posta, na który odpowiadasz. Ułatwi to znalezienie odpowiedniego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 21:26, miki00749 napisał:


Niedawno kupiłem Wieśka i mam problem z zaimportowaniem save''a
Jedynke odinstalowałem , ale save mam
Gdzie go trzeba przenieść?


Moje dokumenty -> The Witcher -> saves (tak jak oryginalnie się zapisywały) gra sama sobie znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 21:41, Harrolfo napisał:

Jak ktoś chce Ci pomóc, to może trochę grzeczniej pisz, co?

Masz zainstalowanego patcha 1.1?

I fajnie by było, jakbyś korzystał z opcji "ODPOWIEDZ" w prawym górnym rogu posta, na
który odpowiadasz. Ułatwi to znalezienie odpowiedniego posta.

Trudzę się z tym od tygodnia.Mam patcha 1.1 i żaden ze starych sejwów nie działa pisze że zasejwował a gdy chcę go znaleź w sejwach to są tylko z dnia 23 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze - co z Djinni? Dostniemy go ponownie, tak jak to było w przypadku jedynki, czy modercy muszą obejść się smakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 21:35, N_o_s napisał:

CZy Ty nie rozumiesz że w 2 akcie podczas wykonywania zadania głóownego nie mogę dalej
zapisać Gry.Czy to takie trudne przeczytanie p.p. ze zrozumienie.Gra Wiedźmin działa
mi na średnich 1680x1050.Wiec nie może to być wina sprzetu, albo wpadłem na takiego buga
którego nikt nie miał albo muszę zacząć odnowa a mi się juz niechce bo chce przejść
drogą elfów.



Ja też mam ten problem.. w II akcie w ogóle nie mogę zapisywać gry :/ wyświetla mi się, że gra została zapisana, ale fizycznie savy nie powstają i zawsze muszę zaczynać od tego samego miejsca.. czyli od wejścia do obozu. Czy da się jakoś to naprawić? średnio gram 1h dziennie przy pomyślnych wiatrach, więc na pewno nie dam rady przejść całej gry na raz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic z Djinni. Nie dostaniemy go bo jak? Wiedźmin 2 to nie Aurora Engine, a RED Engine, więc jak coś dostaniemy jakiś edytor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gog.com/en/forum/the_witcher_2/how_to_unpack_the_pack0_dzip_for_modders/page1
Masz tutaj tutorial jak rozpakować plik pack0, pod "update 2" masz poradnik, jak podmieniać tekstury/modele. Póki co tylko tak się można bawić - po rozpakowaniu można edytować pliki .xml między innymi ze statystykami przedmiotów.
Tutaj pełna lista dotąd wydanych modów
http://www.gog.com/en/forum/the_witcher_2/full_list_of_mods/page1
A tutaj niedawno utworzona strona z modami do W2 i W1.
http://witchernexus.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 21:35, N_o_s napisał:

CZy Ty nie rozumiesz że w 2 akcie podczas wykonywania zadania głóownego nie mogę dalej
zapisać Gry.Czy to takie trudne przeczytanie p.p. ze zrozumienie.Gra Wiedźmin działa
mi na średnich 1680x1050.Wiec nie może to być wina sprzetu, albo wpadłem na takiego buga
którego nikt nie miał albo muszę zacząć odnowa a mi się juz niechce bo chce przejść
drogą elfów.

Raz miałem taki problem jak ty, gdy rozpocząłem misje w drugim akcie

Spoiler

ścieżką Rocha, gdy przechodziłem przez mgłę z Zoltanem

, przeszedłem spory kawałek i nie mogłem zapisać. Wyłączyłem grę, akurat pojawił się patch 1.1, wczytałem zapis
Spoiler

przed wejściem w mgłę

(bo później się nie zapisało) i jak kontynuowałem to już się dało zapisać. Może spróbuj wczytać trochę wcześniejszego save.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, czy dostaniemy tego konkretnego Djinniego. Świetny edytor. Jak na razie nie szukam modów, a jeśli coś do jedynki, to tylko od Ifrit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wiekszosc pancerzy w grze a reszte dodałem sobie z XML......ale brakuje jednego podstawowego pancerza.....jest to pancerz w ktorym gra byla na samym poczatku reklamowana


....wyglada jak pancerz z lusek smoka ale ma klasyczne barwy........jezeli ktos zna nazwe xml tej zbroi albo wie gdzie ja znalezdz prosil bym o odpowiedz........w artbooku jest podpisana jako solidna skórzana kurtka...w grze jest taka nazwa ale jest to zupełnie inny pancerz......

20110530230540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę w tej chwili odpalić gry ale nie jest to przypadkiem Zbroja Kruka z którą zaczyna się grę jeśli importowało się ją w sejwie z W1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu Wiedżmina 2 mam odrobinę mieszane uczucia - niedosyt, wręcz wrażenie "niedorobienia, przede wszystkim dlatego że: (uwaga stado spojlerów)

Spoiler

1) prolog jest po prostu świetny, boski, nic mnie tak dotąd na samym wstępie pozytywnie nie zaskoczyło, pierwszy akt trzyma poziom, drugi... tu już chwilami widać lekki pośpiech w robieniu gry - ale wciąż jest świetnie a tylko chwilami średnio (zastrzegam że szedłem ścieżką Roshe-a więc dopiero będę miał okazję się przekonać jak to wygląda po drugiej stronie. Ale trzeci rozdział to jest jakaś straszna kpina, ok, z jednej strony mamy ochotę poznać wreszcie zakończenie - ale to zniszczone miasto ma tak ogromny potencjał - że to aż przykre jak go zmarnowano (w porównaniu nawet z Aktem 2 - to jest po prostu kpina).
2) Zielarstwo... jakby stało się mniej przydatne/ważne (grałem na trudnym) - w dodatku uproszczenie sprawia że używanie ziółek jest mniej ciekawe a nie prostsze.
3) wybory trochę "na siłę" -> kiedy zostajemy na koniec aktu 2 z Roshem i Henseltem w jednym pomieszczeniu i jesteśmy w stanie odwieść Roshea od swoich zamiarów jednym prostym "daj spokój"... to jakoś było strasznie mało realistyczne. Tak samo wybór - Triss albo królestwo... jak dla mnie strasznie naciągane ;) - kto by tam wybrał stabilność polityczną regionu zamiast kobiety za którą tyle gonimy?
4) ostatnia walka lub jej brak... ok - to jest fajne rozwiązanie, tak samo jak motyw pt. "więcej pytań niż odpowiedzi" - ale TOTALNY BRAK PORZĄDNEGO OUTRO to skandal!!!! - to już nie jest lekka niedoróbka.
5) problemy z grą - osobiście nie miałem ich zbyt wiele ale - irytujące było gdy po wyjściu z lochów minimapa "pozostawała" na poziomie lochów. Łańcuchy Henselta lubiły sobie czasem powirować po całym ekranie a język trolla dziwnym trafem próbował się automatycznie dodać do pierwszej mikstury jaką zrobiłem po wygraniu głowy trollicy - oczywiście zauważyłem to dopiero gdy zgromadziłem resztę składników do rytuału.... i 3h gry w plecy.


Gdyby nie powyższe powiedziałbym że jest to gra wybitna, a tak... TYLKO dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować