Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Jestem na początku gry więc jeśli ktoś mi zechce odpowiedzieć to proszę bez zdradzania fabuły.
1. Czy warto kupować schematy? Są strasznie drogie a mam wrażenie że te najbardziej potrzebne i tak można zdobyć prawie za darmo , tzn w nagrodę za wykonanie zadania, albo po prostu w miarę potrzeb tak jak np.

Spoiler

schemat srebrnego miecza na początku I rozdziału


2. Mutageny. Czekać na lepsze, czy mutować od razu? Jest w czym wybierać? Czy może jest ich tylko kilka o różnej mocy? W instrukcji stoi że mutacji nie można cofnąć. A czy da się ją ulepszyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.

Spoiler

Szczerze, w ogóle nie warto kupować schematów na zbroje. Jedynym wartym kupna schematem jest schemat na miecz srebrny z meteorytowej stali w 2 akcie (taki trochę lepszy i najlepiej na samym początku aktu, bo się przyda) i na zębate ostrze w 1 akcie. Potem wykonując sumiennie zadania zdobywa się o wiele lepsze rzeczy niż to co w sklepie.


2. Opłaca się pakować tylko to co ma w nazwie ''większy''. Resztę można sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 18:56, Lucek napisał:

1. Czy warto kupować schematy? Są strasznie drogie a mam wrażenie że te najbardziej
potrzebne i tak można zdobyć prawie za darmo , tzn w nagrodę za wykonanie zadania, albo
po prostu w miarę potrzeb tak jak np.

Spoiler

schemat srebrnego miecza na początku I rozdziału



Spoiler

Nie warto, ogólnie się dostaje nowe za zadania, albo można znaleźć przy eksploracji danych lokacji sprzęt gotowy. Sprawdzaj dokładnie co po zadaniach wpada ci do torby, można przeoczyć co nie co :)


Dnia 02.06.2011 o 18:56, Lucek napisał:

2. Mutageny. Czekać na lepsze, czy mutować od razu? Jest w czym wybierać? Czy
może jest ich tylko kilka o różnej mocy? W instrukcji stoi że mutacji nie można cofnąć.
A czy da się ją ulepszyć?


Jak już zmutujesz to nie da się tego cofnąć (instrukcja nie kłamie ;)). Ogólnie warto mutować tylko większymi mutagenami, tak więc wystarczy nosić przy sobie góra 3-4 najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 18:56, Lucek napisał:

1. Czy warto kupować schematy? Są strasznie drogie a mam wrażenie że te najbardziej potrzebne i tak można zdobyć prawie za darmo , tzn w nagrodę za wykonanie zadania, albo po prostu w miarę potrzeb tak jak np.

Spoiler

schemat srebrnego miecza na początku I rozdziału


Stara zasada RPG mówi: "Najlepsze fanty i tak zdobywa się na wrogu".
Generalnie wg mnie opłaca kupowanie się jedynie schematów miecza srebrnego i zbroi z pozostałości z bossów.
Choć i tak na sam koniec gry znajdujemy dobra srebrną kose oraz przy dobrych wiatrach schematy na super miecz stalowy oraz zbroję.
Elementy typu wzmocniona skóra, lepsze sukno można nabyć u kupców, nawet jak nie posiadają odpowiedniej ilości od razu można wyjść ze sklepu poczekać dobę i handlarz już powinien uzupełnić zapasy. Zatem nabywanie takich schematów nie zawsze jest opłacalne. Chyba że Ci się spieszy wtedy kupujesz komponenty i sam je tworzysz do następnego przedmiotu.
Wyjątkiem od schematowej reguły są przepisy na kamienie runiczne, te są bardzo przydatne w ulepszeniach naszego miecza.

Dnia 02.06.2011 o 18:56, Lucek napisał:

2. Mutageny. Czekać na lepsze, czy mutować od razu? Jest w czym wybierać? Czy może jest ich tylko kilka o różnej mocy? W instrukcji stoi że mutacji nie można cofnąć. A czy da się ją ulepszyć?

Opłaca się czekać na lepsze mutageny, zważywszy na to że mamy ograniczoną ilość slotów na ich wykorzystanie.
Ja grając ścieżką miecza miałem możliwość mutacji tylko 3 ostaniach umiejętności z tej gałązki rozwoju plus 2 z tej pierwszej rozwijanej na samym początku, czyli w sumie 5 mutagenów. Zatem dobrze jest poczekać z mutowaniem na te najmocniejsze. Zwykłe a zwłaszcza mniejsze mutageny można spokojnie sprzedawać.
Oczywiście pojawił się mod zdejmujący ograniczenia mutacji i daje nam on możliwość mutowanie każdej jednej umiejętności a nie tylko tych najlepszych z danego drzewka rozwoju.

Link do większej liczby modyfikacji:
http://www.gog.com/en/forum/the_witcher_2/full_list_of_mods/page1

ten o którym wspominałem nazywa się "Mutagens for All Abilities"
http://www.witchernexus.com/downloads/file.php?id=9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale gdy np. u mnie wszystko działa jak należy, to jak to wytłumaczysz? :)

Rozumiem, że jakaś partia może być wadliwa, ale nie cały nakład ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 19:54, RakuPL napisał:

No ale gdy np. u mnie wszystko działa jak należy, to jak to wytłumaczysz? :)

W domu mam trzy komputery, na dwóch z nich nie dało się płyty odtworzyć zaś trzeci (najstarszy żeby było śmieszniej) nie wiedzieć czemu przegryzł się przez nią bez problemu. Nie wiem jaki czynnik decyduje o tym czy płyta wywali błąd crc czy przejdzie normalnie ale jest to uzależnione od sprzętu - premierowa edycja W2 zawiera jakiś błąd który sprawia że niektóre czytniki nie są jej w stanie poprawnie odtworzyć pomimo tego że powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:
1.III akt

Spoiler

i zlecenie na gargulce.Dlaczego po rozmowie z tym bardem i zapytaniu go o gargulce to on coś mówi i kończy się dialog, i żadnych postępów w zadaniu?


2.Da się w Loc Munine gdzieś walczyć z kimś na pięści lub siłować się na rękę, ale tak żeby można było walczyć wiele razy, a nie raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 17:53, BelialDW napisał:

Czytamy, czytamy...

Komunikat w stylu ''oczekuje na realizację'' byłby mniej niepokojący niż ''wstrzymane'',
zwłaszcza przy ograniczeniach czasowych odnośnie wysłania gry.

JA też mam komunikat : " wysyłka Twojego zamówienia została wstrzymana "
Przy okazji chciałem sie zapytać czy trzeba było to potwierdzać , tak jak to ma miejsce przy normalnym zamówieniu? Bo ja dopiero dzisiaj tutaj z forum się dowiedziałem że to widnieje w moich zamówieniach ;p Wszyscy mają taki status?
PS. Żeby nie było , wiem Pietro że dopiero wczoraj skończyły sie zapisy na koszulki więc szybko nie bedą ale jak zaznaczył kolega BelialDW komunikat wstrzymane jest bardziej niepokojący niż " wysyłka Twojego zamówienia została wstrzymana " .
Przy okazji przeszedłem Wieska drugi raz na trudnym bezproblemowo i gra jest genialna , raz przejsć to za mało, ale grałem też na Nagłej Śmierci po raz trzeci i zginąłem pod koniec drugiego aktu xD. Nastepne podejscie za miesiąc :D
Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 20:27, matis9988 napisał:

Dwa pytania:
1.III akt

Spoiler

i zlecenie na gargulce.Dlaczego po rozmowie z tym bardem i zapytaniu go
o gargulce to on coś mówi i kończy się dialog, i żadnych postępów w zadaniu?


Spoiler

Bo pewnie ma zbyt małą wiedzę i nie jest ci w stanie pomóc. Ja po prostu kupiłem książkę o gargulcach żeby pchnąć to zadanie. Chociaż nawet to jest niepotrzebne.

Dnia 02.06.2011 o 20:27, matis9988 napisał:

2.Da się w Loc Munine gdzieś walczyć z kimś na pięści lub siłować się na rękę, ale tak
żeby można było walczyć wiele razy, a nie raz?

O ile mi wiadomo - nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czego mi na razie zabrakło w Wiedźminie? Jakiegoś fajnego QTE podczas spotkania z Triss przy różach pamięci w pierwszym akcie. Panowie moderzy do roboty! A może by tak jakieś DLC? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Fahrenheicie już coś takiego by i powiem że nie specjalnie mnie takie coś kręci. Wolę delektować się na spokojnie scenką, niż uważać aby nie wcisnąć coś źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 20:44, HumanGhost napisał:

Wiecie czego mi na razie zabrakło w Wiedźminie? Jakiegoś fajnego QTE podczas spotkania
z Triss przy różach pamięci w pierwszym akcie. Panowie moderzy do roboty! A może by tak
jakieś DLC? ;D

Wiesz, że jak się cutscenka odpaliła to myślałem że będzie i pada nie odłożyłem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niespodzianka! Konferencja opóźniona na razie 16 minut, a oglądających przybywa, zaraz dobije do 12,5k.
Czy oni potrzebują roku, żeby się uczyć na błędach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 21:19, Khasim napisał:

Niespodzianka! Konferencja opóźniona na razie 16 minut, a oglądających przybywa, zaraz
dobije do 12,5k.
Czy oni potrzebują roku, żeby się uczyć na błędach?


Zaczęło się. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili:
Jutro pojawi się duży patch (1.2), który nie tylko wprowadzi ok. 50 poprawek, ale również "wszczepi" w naszą grę 6 DLC z pre-orderów.

Pojawi się też DLC, które wprowadzi m.in. nowe fryzury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować