Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2011 o 23:02, Budo napisał:

No to peszek. Zobacz tajemniczego kupca, wszystkich rzemieślników jakich spotkasz itd.
W końcu coś znajdziesz.


A schemat nie jest czasem do znalezienia

Spoiler

podczas przekradania się u Loredo? Gdzieś w zarekwirowanych przez niego skrzyniach

? Ale wcześniej i tak kupiłem u
Spoiler

krasnoludzkiego kowala

, chociaż faktycznie, dopiero jak któryś raz poszedłem to był/zauważyłem go.
Może są i inne opcje, ale tych dwóch jestem na 95% pewny. ;P

@Madoc

Dnia 03.06.2011 o 23:02, Budo napisał:

Ciekawe kto to wymyślił. Jak mam walczyć bez bloku, przepraszam?

Używając Quen? :D Poza tym, uniki ftw, szczególnie z umiejętnością, która zwiększa zasięg - właściwie szybciej się przeturlasz niż dobiegniesz ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem sobie teraz grać z tym nowym patchem i wreszcie jest import Sihila

Spoiler

(choć w pierwszym akcie i tak go zmienię na Zębate Ostrze, bo Sihil jest badziewiasty)

. I pierwszy poważniejszy bug na jaki trafiłem. Szturm zamku la Valetów - zblokowali mi się żołnierze na wieży i za nic nie mogłem ich wyminąć. Biegli sobie w miejscu. Dopiero wczytanie sejwa i odejście na dłuższą odległość pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, ta tak zwana "łatka" drastycznie obniżyła mi FPS-y, na oko o jakieś 10! Także teraz praktycznie nie mogę grać w Wieśka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W II Akcie:

Spoiler

Gdy walczę z żołnierzami i Detmoldem on wchodzi za jakąś barierę. Później nic nie mogę zrobić. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2011 o 22:35, Jagged napisał:

Jak bardzo krótko ?



Hmmm, całe jedno podejście zajmowało mi średnio około 30-32 godziny.
Ostatnie nieco mniej [jakieś 26-28] bo jedno zadanie mi się skaszaniło [w drugim akcie mi umknęło, zabrałem się do niego za późno] no i nie czytałem już "kodeksu" [czyli charakterystyk, książek, itp dodatków], do tego byłem już bardziej "ograny" więc wiedziałem co, gdzie komu za co i dlaczego =)

Giera jest naprawdę fajna od strony fabularnej, swobody wyborów moralnych, wpływu tych wyborów [aczkolwiek momentami ten wpływ jest zbyt imho znikomy, ale to tylko moje zdanie]

Nie mniej końcówka jest jakaś ucięta w pół drogi, takie sprawia wrażenie.
Do tego finał jest nieco... rozczarowujący, po naprawdę twardym prologu, czy nawet niezłym i klimatycznym starcie samego Epilogu [czy jak kto woli Aktu 3ciego.. choć tego nie można za bardzo aktem nazwać] to finisz jest jakiś taki... bez polotu...
Nie chcę spoilerować, dlatego rzucam tylko ogólniki.


Aczkolwiek dla tych co też ukończyli...

Spoiler

Jedna z ciekawszych ścieżek imho w sekcji Iorwetha - pójście za Triss i olanie Filippy, dla mnie to wszystko skończyło się jakoś tak ... zwyczajnie słabo... i ta ostatnia potyczka z Letho, ot pogadanka dwóch starych weteranów i decyzja czy się siepiemy czy liżemy po fujarkach i rozstajemy jak dzieci kwiaty... imho jest tu podobna analogia jak w DA2 zmarnowany potencjał świetnej wstępnie fabuły i pomysłów.
Po cześci pierwszej spodziewałem się tu jednak większego rozmachu... nie żebym chciał na finiszu jakiejś epickiej bujdy i happy endów, ale zabrakło mi trochę większego rozmachu tego aktu.
Albo sam motyw Iorwetha... raptem go na finiszu złapały jakieś wsiowe żołdaki.. no ja sie pytam o co biega.. czy tez motyw Saskii, chyba najlepszy, najbardziej dramatyczny w tym wszystkim, ale tez jakoś bez szału, ot samotny "duel ze smokiem", nawet bez motywu, bo zaatakowała w sumie dlaczego ? Żeby bronic Sheali ? Żeby zemścić się za Filippę ? Jak Sheala zyskała nad nią kontrolę ? Czy tylko mi się finisz tak kupy nie trzymał ?
No i gdzie jest Vernon w finiszu ścieżki Iorwetha ? Rozumiem, że tutaj nasze drogi się rozeszły niejako, ale mimo wszystko jakoś brakowało tego skurczybyka na finiszu historii....


Pozostaje czekać na cześć trzecią, licząc, że CDP nie spartoli jej technologicznie tak jak dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 23:30, Jcl napisał:

W II Akcie:

Spoiler

Gdy walczę z żołnierzami i Detmoldem on wchodzi za jakąś barierę. Później nic nie
mogę zrobić. Co robić?


A masz zainstalowanego patcha 1.2? Miał to poprawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 23:30, Jcl napisał:

W II Akcie:

Spoiler

Gdy walczę z żołnierzami i Detmoldem on wchodzi za jakąś barierę. Później nic nie
mogę zrobić. Co robić?



Ponoc w patchu 1.2 jest to poprawione. Pozostaje niestety wczytac gre i zaczac walke od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 23:08, Gosu napisał:

Jak narazie mnie razi najbardziej mapa w tej grze, jest tak bezuzyteczna i meczaca ze
az sie odechciewa mi grac. Mogli by chociaz nazwac wyjscia w tym krasnoludzkim miescie,
z kad i gdzie moge sie udac, musze wrocic do katakumb i za cholere nie pamietam ktoredy
z miasta sie tam szlo.


Zdaje się przedmieścia Vergen, chyba w prawo od bramy, takie rudery i przejścia po deskach CHYBA. Jakoś nie zwróciłam większej uwagi, ale też miałam problem z pierwszym znalezieniem tego miejsca. Ogólnie mapa w grze jaka jest taka jest, ale porażką jest mapa, a właściwie jej kompletny brak w tym dodatkowym poradniku! Księga wielkości A4, aż się prosi o całostronicowe mapy z zaznaczonymi miejscami (no w sumie to poradnik nie?) tak, że jak ktoś już byłby zmuszony do skorzystania z pomocy to żeby byłaby ona treściwa, ale nieee po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Saskia zaatakowała żeby bronić Sheali, która zyskała władzę nad smokiem z rozkazu Filippy. Przynajmniej tak to wyglądało jak Filippę uratowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie mam o zdolności (czy jak tam te umiejętności w drzewku rozwoju postaci nazwano). Mam lvl 5 postaci, początek aktu I, koło paska z życiem miga mi niebieski plusik (btw - co on oznacza? - domyślam się, że idzie o lvl up) i stąd pytanie, jak często można wykupywać nowe zdolności? Wydawało mi się, że co poziom, ale ja zwyczajnie nie mam takiej opcji, poza skillem kupionym gdzieś na początku prologu przy wejściu na lvl 2. Proszę, tylko nie mówcie, że to jakiś bug.

I poza tym, jak grę zarejestrować? Przed patchem 1,2 występowała taka opcja w launcherze, acz i tak nieustannie otrzymywałem komunikat o błędnym kodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 23:12, Starter napisał:

ja w tej grze użyłem bloku chyba dwa razy.. bezużyteczna rzecz. Używaj turlania i przy
najbliższej okazji ulepsz je (drzewko szermierki 1 punkt na dole)

Tyle użyteczna, że blokuje ciosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 23:10, Madoc napisał:

> Blok zużywa wigor, który również jest potrzebny do rzucania znaków.
>
Ciekawe kto to wymyślił. Jak mam walczyć bez bloku, przepraszam?


Ja tam w ogóle bloku nie używam, Quen aż nadto wystarcza, tylko trzeba chociaż trochę rozwinąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 23:41, vonArnold napisał:

Zapytanie mam o zdolności (czy jak tam te umiejętności w drzewku rozwoju postaci nazwano).
Mam lvl 5 postaci, początek aktu I, koło paska z życiem miga mi niebieski plusik (btw
- co on oznacza? - domyślam się, że idzie o lvl up) i stąd pytanie, jak często można
wykupywać nowe zdolności? Wydawało mi się, że co poziom, ale ja zwyczajnie nie mam takiej
opcji, poza skillem kupionym gdzieś na początku prologu przy wejściu na lvl 2. Proszę,
tylko nie mówcie, że to jakiś bug.

Niebieski plusik oznacza, że masz do wykorzystania talenty. Zdolności wykupujesz jak masz do wykorzystania talenty. Przybywa 1 talent na poziom. Jeśli grasz na poziomie łatwym bądź trudnym, to wciskasz ''C'' (domyślnie) i rozdajesz talenty. Jak grasz na trudnym, to wchodzisz w tryb medytacji i dopiero możesz rozdać talenty.

Dnia 03.06.2011 o 23:41, vonArnold napisał:

I poza tym, jak grę zarejestrować? Przed patchem 1,2 występowała taka opcja w launcherze,
acz i tak nieustannie otrzymywałem komunikat o błędnym kodzie.

Kłopotów z serwerami ciąg dalszy. Odpuść na razie. Jak ruszy forum, to pewnie będzie można spokojnie zarejestrować. EDIT: I pewnie dodadzą opcję rejestracji. Choć po zniesieniu drmu nie widzę sensu rejestracji. Chyba, że będą jakieś bonusy tak jak do W1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę aby znać całość fabuły i wszystkiego jego zawiłości, należy przejść grę przynajmniej dwa razy. Raz po ścieżce Iorwetha i raz po ścieżce Roche''a. Wtedy się wszystko wyjaśnia. Co prawda przebieg i wydarzenia są inne, przez co sama akcja inaczej się prezentuje. Fabuła jest dosyć skomplikowana i zawiła. Na pierwszy rzut oka, to bardzo mocna, porządna historia, ale gdy wejdziemy w nią głębiej widzimy wszystkie smaczki i niedoskonałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 23:46, heyboy napisał:

Niebieski plusik oznacza, że masz do wykorzystania talenty. Zdolności wykupujesz jak
masz do wykorzystania talenty. Przybywa 1 talent na poziom. Jeśli grasz na poziomie łatwym
bądź trudnym, to wciskasz ''C'' (domyślnie) i rozdajesz talenty. Jak grasz na trudnym,
to wchodzisz w tryb medytacji i dopiero możesz rozdać talenty.


Ach, to o poziom trudności idzie. Dopóty nie nauczyłem się jak walczyć (uniki, uniki - szkoda, że ta walka mocno zręcznościowa jest) grałem na normalu i tam pewnie przydzieliłem punkt zdolności w menu pod "c", po zmianie na "trudny" już okazało się to nie być możliwe. Ot, takie udziwnienie. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholerka nie wiem co jest grane, pogram sobie jakieś 20 do 30 minut, a później dupa blada i wyskakuje "blue screen" i tylko pozostaje restart kompa :( Czy to może być wina przegrzewania się karty graficznej, bo w czaise gry wzrasta jej temperatura o jakieś 12 stopni ? Mój sprzęt to Intel Core 2 Duo E8400 3 GHz, GeForce 9800 GTX, 4 GB RAM - więc niby spełnia wymagania gry i chodzi bardzo płynnie na minimalnych (tak mi wykryło automatycznie w opcjach) Z góry dzięki za info !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest ten ból, bo ja skończyłem aż 3

Spoiler

[2x Iorweth, raz Vernon]

, dlatego widze pewne... hmm jak by to nazwać, cięcia i braki :)

Aczkolwiek już wyjaśnienie historii
Spoiler

Gonu i przeszłości Geralta

było bardzo fajne i ciekawie skomponowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 23:58, Pietro87 napisał:

I to jest ten ból, bo ja skończyłem aż 3

Spoiler

[2x Iorweth, raz Vernon]

, dlatego widze
pewne... hmm jak by to nazwać, cięcia i braki :)


Obawiam się że Wiedźmin 3 będzie jeszcze krótszą grą, gdyż będą zmuszeni przystosować grę do dwóch różnych ścieżek z poprzedniczki i dopasować fabułę do wydarzeń z drugiej części. Chyba że decyzje z drugiej części zostaną tak samo potraktowane, jak zostały z Wiedźmina pierwszego, czyli niemal że znikomo. Mam nadzieję że postarają się i zrobią grę długą, a do tego bezpośrednią kontynuację gry, która nie będzie się opierała jedynie na

Spoiler

poszukiwaniu Yennefer.


Dnia 03.06.2011 o 23:58, Pietro87 napisał:

Aczkolwiek już wyjaśnienie historii

Spoiler

Gonu i przeszłości Geralta

było bardzo fajne
i ciekawie skomponowane.


Fajne były głównie komiksowe stawki. Miało to klimat. Wiedźmin 3 na pewno będzie się opierał na

Spoiler

Dzikim Gonie i poszukiwaniu Yennefer, a także wojnie północy z południem

. Mam nadzieję że będzie iście epicki rozmach, z zachowaniem wiedźmińskiego klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał, żeby Geralt w końcu ochłonął, odstawił politykę i sprawy ludzi, przestał być super bohaterem.
Fajnie by było odszukać pozostałych wiedźminów i reaktywować szkołę, zająć się potworami i bardziej lokalnymi sprawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować