Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2011 o 13:55, miki00749 napisał:

Objaśni mi ktoś 2 rzeczy?
Granie w kości i śiłowanie się na rękę
Grałem w jedynkę więc coś tam kojarze - ale nie wiem kiedy i jak rzucać

Wtedy kiedy twój ruch - wciskasz LPM i kierujesz myszką w którą stronę chcesz rzucić, byle nie za mocno, bo kości mogą wypaść za stół.

Dnia 04.06.2011 o 13:55, miki00749 napisał:

Ale z siłowaniem na rękę mam największy problem
Nie wiem co naciskać , więc zawsze przegrywam

Nic nie naciskać, tylko tak ruszać myszką by ikona pozostawała na tym ruszającym się pasku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I cóż ma człowiek biedny uczynić? Na starym zapisie patch 1.2 spowodował między innymi framerate rzędu 8 klatek na sekundę w minimalnych detalach, 1024x768.

Od nowa ciorać te kilkanaście-dziesiąt godzin? CDP mad!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja celowo wczoraj dokończyłem akt 3ci mimo, że patch był już wydany =)
Wolałem zakończyć, względnie bo względnie ale w spokoju...

Może wieczorem szarpnę 4ty raz, bo kusi mnie drugie podejście po stronie

Spoiler

Vernona

z odmiennymi kilkoma wyborami, to dam znać jak gra chodzi an czystym podejściu z 1.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 13:18, N_o_s napisał:

tylko ja nie zmieniałłem ustawień graficznych bo zainstalowałrem wieśka znowu.

To w takim razie chyba tylko pisanie do pomocy technicznej ci zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co Wieśka 2 przeszedłem 6 razy. Ma ktoś wyższy wynik ;)?

I za każdym razem czuję ten niedosyt. Za mało. Czegoś brakło.
A zakończenie z biedroneczką mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Już 3 dzień pierdzielę się ze smokiem na wieży w III akcie :/ Może mi ktoś doradzić? Używam Quen (rozwinięty na maksa), uciekam, turlam się, walczę silnym atakiem i kupa... cały czas ginę. Jest jakiś inny sposób niż sztampowa walka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 15:04, Leos8 napisał:

Póki co Wieśka 2 przeszedłem 6 razy. Ma ktoś wyższy wynik ;)?


A przeszedłeś na najtrudniejszym poziomie trudności? Jak nie to do roboty :D Wtedy będziesz kozak.

Dnia 04.06.2011 o 15:04, Leos8 napisał:

A zakończenie z biedroneczką mi się podoba.


Właśnie o co chodzi z tą biedronką? Bo to ma coś symbolizować prawda? Ale nic mi nie przychodzi do głowy odnośnie tego. Może przez nieznajomość Sagi?

plada
Jak masz to używaj petard. Do tego bardzo skuteczne jest Igni. Polecam styl szybki, przynajmniej ja tego używałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 11:20, Pietro87 napisał:

3.) FLOTSAM: SZUBIENICA: elfka na cut-scenie ubrana jest w zielony kubrak, jednak gdy
cut-scena się kończy dynda na stryczku w czerwonym kubraku. Sprawdzone na przestrzeni
dwóch oddzielnych gameplayów.


Hm, nie wiem jak było za pierwszym razem, ale teraz (patch 1.2) wszystko było ok. Jak stała w czerwonym stroju, tak... wisiała, też w czerwonym. Co nie zmienia faktu, że jeśli u jednej osoby jest ok, a u drugiej nie, to jest to co najmniej dziwne. :D

Z bugów, które wkurzają mnie, to chyba ''wyłapywanie'' przedmiotów do użycia - albo jestem za daleko od drzwi, albo jestem już za blisko i nie ma opcji ''otwórz''. Czasem z niektórymi skrzyniami itp jest podobnie i trzeba biegać Geraltem w kółko aż w końcu coś zaskoczy.
Upierdliwe jest też to, że czasem odpalam grę, jest ładny Wilk na ekranie... i gra wraca do launchera. Teraz jest o tyle lepiej, że gra po patchach uruchamia się sporo szybciej.

Edit: zapomniałem jeszcze, dzisiaj musiałem zejść do kanałów (znaczy, przestawić się na walkę z potworami zamiast ludźmi), a Geralt za nic w świecie nie chciał ani schować miecza trzymanego w łapie, ani tym bardziej wyjąć srebrnego. Odblokowało się dopiero jak trafiłem na potworka i dziabnąłem go parę razy. -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest, ale ja swoja EK zamówiłem w srode 1 czerwca czyli 2 tygodnie po premierze. Niedosc że mam tajemniczego kupca, kurtke niebieskich pasów i misje z trollem to jeszcze nie wpisywałem nawet zadnego kodu -.- O co tym chodzi?? To jakis bug czy każdy posiadacz EK ma te 3 DLC???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak bug z blokowaniem mieczy jest wkurzający na maksa, mi się zdarzało niekiedy, ze mimo rozpoczetej walki nie chciał zadnego wyjąć.. i to był dopiero powazny problem =)

Podobne mam odczucie z wyłapywaniem aktywatorów, pamiętam

Spoiler

we Flot płonąca wieża, i bieganie koło drabin

... padaka, a to za blisko a to za daleko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwiększona ataki, zwiększona obrona, szybsza regeneracja wigoru, lepsze działanie znaku Aard. Z innymi się nie spotkałem. Łatwo zgadnąć jaki znak odpowiada jakiej premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzisiaj przeszedłem wiedźmina 2. Ogólnie gra super i strasznie mnie wciągnęła ale jedna rzecz. Kogoś jeszcze zawiodło zakończenie??? Jakieś takie bez hura. Jak sobie porównam z epilogiem z jedynki i tym doskonałym outro to w dwójce koniec gry wygląda blado. Przez cały czas taka akcja, dużo się dzieje a na koniec słabizna. Nie ma już tego rozmachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka swoim outro, otwierała całą fabułę drugiej części. Po rozmowie końcowej z

Spoiler

Letho

, raczej można się domyślić o czym będzie trójka i łatwo można zgadnąć że to będzie trylogia. Zakończenie osobiście mnie się spodobało. Co prawda wolę epicki zakończenia jak przykładowo to z Mass Effect 2, ale ciężko by było cokolwiek w Wiedźminie 2 zrobić, aby trzymało się kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pitolisz, można było mocno przebudować trzeci akt, jak i samo spotkanie z

Spoiler

Letho

, mogło być jak to mówisz "epicko" i jednoczesnie po "sapkowemu", zakończenie jest jednak bez pewnego patosu i brakuje tego, przynajmniej mnie [liczyłem na finisz z przytupem a dostałem lekko wyzuty z emocji finał, ot taki czysto informacyjny co by się człowiek nie pogubił]

Podobnie np wybór między
Spoiler

Filippą a Triss

w ścieżce
Spoiler

Iorwetha

- kompletnie wyprany z jakis większych emocji, taki czysto kosmetyczny, zero jakiejś większej motywacji do podjęcia wagi takiej decyzji [no przynajmniej ja to tak czułem]

Aczkolwiek pewne smaczki są ciekawe, np scena
Spoiler

wyłupienia oczu Filippie

- jedna z bardziej brutalnych i mocnych scen w grach jakie zrobiono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 15:39, Antek100100 napisał:

To jakis bug czy każdy posiadacz EK ma te 3 DLC???

Niestety - piszę jako posiadacz EK - patch 1.2 umożliwił każdemu, bez wyjątku, na posiadanie wszystkich DLC, nawet tych, które były teoretycznie tylko dla osób, które zamówiły EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko...w drugim akcie, nad wejściem do leża królowej harpii (chodzi o to wejście do którego daje nam klucz Cecil) jest kufer, do otworzenia którego potrzeba klucza...nigdzie nie mogę go znaleźć, ktoś go widział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zakończenia. Już jakiś czas temu mówiłem, że wygląda jak wygląda bo najprawdopodobniej to nie jest prawdziwe zakończenie Wiedźmina 2.
REDzi mówili, że jeżeli wydadzą jakiś płatny dodatek to będzie to pełnoprawny dodatek z kolejnym aktem (czy to w formie DLC czy pudełkowej, sami tego nie byli pewni).
Mógłbym się założyć, że bardziej rozbudowane zakończenie (z podsumowaniem i ewentualnie filmikiem) zobaczymy na zakończenie dodatku, który będzie ostatnim przed wyjściem trójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować