Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Wszyscy którzy maja problemy po patchu 1.2 powinni niestety zacząć grę od nowa [pytanie czy takie jaja będą po każdym patchu..]

Z braku zajęcia i jednak wysokiej chęci przejścia gry po raz czwarty i zapewne ostatni [bo to podejście da mi pełny obraz tego jak można W2 skończyć =)] zaczynając grę od nowa dotarłem sobie wczoraj wieczorkiem na spokojnie do połowy Aktu 1szego.
Jak na razie zero problemów [co aż mnie dziwi bo tychże miałem z grą niemało] technicznych, tzn ani jednego losowego [odpukać] zjazdu animacji, ani jednego crasha [choć tych miałem i na wersji czystej 1.0 chyba tylko 2-3], do tej pory nie zaobserwowałem błędów w nazwach czy zadaniach [np npcname zamiast imienia npca itp itd], wydaje mi sie też, że program chodzi nieco szybciej [miejscami tam gdzie miałem przeważnie 35-38 fps teraz mam około 40-43 więc lekki skok jest].

Co prawda kilka irytujących bugów pozostało, jak np blokowanie sie mieczy [gdzie geralt a to nie chce ich wyjąć a to nie chce zmienić jednego na drugi itp], pozostał tez juz znacznie jednak zmniejszony imput lag, Gerwant dalej reaguje na komendy jak lekko niedorozwinięty z pewnym opóźnieniem.
Ciągle brakuje jakiegoś tech-rolla z ziemi [ach ci kochani halabardnicy...] ale dzięki mniejszemu imput-lagowi łatwiej się podnieść i zrobić zwyczajny unik albo odpalić blok.

Tekstury dalej wczytują się szpetnie [zarówno na ultra jak i na minimum], potrafią się wczytywać w trakcie scenek, tudzież po wejściu do karczmy potrafi nam się wczytywać tekstura podłogi, więc streaming tekstur dalej nie jest naprawiony.
Podobnie zasięg widoku, nawet najwyższy wygląda dosyć szpetnie, trawa pojawia nam się niekiedy przed nosem jak by magicznie rosła nam przed stopami, podobnie inne drobne detale, ale to widać już urok tego silnika [szkoda że nie ma tu takiego dobrego configa ini jak ma UE który tez w kilku grach cierpiał na gówniany streaming tekstur, ale tam można to było w pliku konfiguracyjnym na maksa modyfikować, np w Last Remnant odpowiedni tweaking i tekstury już nie doczytywały się w locie.. a tu... dupa zbita bo niby jest plik rendering.ini ale zmiany w nim nic nie wnoszą, więc albo jest nie wykorzystywany, albo redzi musza nam ujawnić jak sprawić aby zaczął być wykorzystywany =)]

Aczkolwiek na 1.2 miałem pewien dziwny błąd - co prawda pomogło wczytanie auto-saveu i błąd sie nie powtórzył, ale jednak to istotny burak, na początku gry po wyjściu z

Spoiler

lochów AI Triss nie zaskoczyło, nie odezwała się do mnie, nie ruszyła scenka z wejściem na barkę Vernona i tym samym byłem zablokowany w porcie, mogłem sobie biegać, podejść do barki, zagadać ze strażnikami Rochea... ale aktywator scenki nie zatrybił i kapota, trzeba było wczytać poprzedni auto-save.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 16:36, Kraju napisał:

Jedynka swoim outro, otwierała całą fabułę drugiej części. Po rozmowie końcowej z

Spoiler

Letho

,
raczej można się domyślić o czym będzie trójka i łatwo można zgadnąć że to będzie trylogia.
Zakończenie osobiście mnie się spodobało. Co prawda wolę epicki zakończenia jak przykładowo
to z Mass Effect 2, ale ciężko by było cokolwiek w Wiedźminie 2 zrobić, aby trzymało
się kupy.



Z jednej stony fakt. Już nie mogę się doczekać jak będzie wyglądał

Spoiler

Nilfgard

w trzeciej części. W każdym razie brakowało mi outro i takiego mocnego przytupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 12:40, Sipso2008 napisał:

Takiego "O jejku jej...", co? Mi także... Mam nadzieję, że trójka wyjdzie szybko, bo
niedosyt jest ogromny...

A ja mam nadzieję, że nie wyjdzie zbyt szybko.
Zgadzam się z autorem tego artykułu (dzięki Growin za linka):
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,94700,9650048,Niby_recenzja__czyli_dlaczego_Wiedzmin_2_jest_jak.html?bo=1
że im dalej w las tym bardziej czuć, że twórcom pod koniec zaczęło brakować czasu i pieniędzy.

Ja i tak zamierzam trzymać się myśli, że wyjdzie co najmniej jedno rozszerzenie dodające kolejny akt zanim wyjdzie Wiedźmin 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, jakby wyglądał Wiedźmin 2, gdyby CDP nie połasiło się na Metropolis?
Coś mi się wydaje, że kasę by jakąś tam zaoszczędzili, ale pewnie RED Engine by był klapą totalną. Jakby nie patrzeć Metro speców od silników graficznych miało całkiem zdolnych (They - screeny sprzed 3 lat nadal kopią tyłek).
Gra może i byłaby bardziej rozbudowana, ale i jeszcze bardziej niedopracowana. Ehh... Takie tam gdybanie.
Edit. No i jeszcze strata kasy na Powrót białego wilka oraz 2 projekty + Zmiana They, który i tak został zawieszony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej norma że projekty które nie mają racji zarobienia na siebie, są zwyczajnie kasowane. Zapewne CDP RED ma co najmniej trzy projekty, z tego pracują aktualnie nad jednym lub przymierzają się do zaczęcia prac. W zeszłym roku Ubisoft skasował dwadzieścia parę niezapowiedzianych nigdy projektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 11:03, nov_pl napisał:

Bleee... no właśnie, to by wręcz zakrawało na kazirodztwo ;p
Jako opcja romansowa mogłaby wtedy zostać Triss.


A mogę się zapytać co wam nie odpowiada w Yennefer? Ja zawsze wolałam Geralta + Yen, ten romans z Triss, w szczególności w Wiesiu 1 to zakrawał na jakieś pranie mózgu. Triss dostała dość wyraźnego kosza od Geralta w sadze, a tu jakże wygodnie stracił pamięć! Czyli co można to wykorzystać? Jeszcze nie skończył się prolog a już zołza pcha się do łóżka nawet nie zająkując się o Yennefer. Ile to było? 3 dni od powrotu Geralta? Nie wspominając już o wielkiej miłości do Shani, to już w ogóle był pomysł z księżyca. Ja jestem w 110% za odnalezieniem Yen i daniem kopa Triss na pożegnanie, wnerwia mnie ta zdradziecka sucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 15:08, daemonaray napisał:

Największą zdradziecką suczą to jest Yen, w książce Sapkowskiego

Spoiler

zdradziła go że hej

...


Tak jakby on jej nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 15:08, daemonaray napisał:

Największą zdradziecką suczą to jest Yen, w książce Sapkowskiego

Spoiler

zdradziła go że hej

...


No to już jest szowinizm w najczystszej postaci! On może zdradzać ją, a ona to nie? Mieli "otwarty" związek :-) Chciałabym przypomnieć, że romans z Triss zdarzył się jeszcze za czasów "pierwszego" związku Geralta z Yen. W sumie to on był zwykłym ch**em zostawiając Yennefer bez pożegnania, tylko z bukiecikiem fiołków.

Dnia 05.06.2011 o 15:08, daemonaray napisał:

>

Spoiler

Co miala symbolizowac ta biedronka na koncu?



Spoiler

To, że Geralt jest wrażliwy ;p



No, to że zaszlachtuje każdego bez zmrużenia okiem, ale biedronki mu szkoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy doczekam się rozwiązania problemów czarnych pasów na ekranie 4:3.Programik flawlessws z sieci raz że zniekształca obraz.to po patchu 1.2 nie działa.Ikony poradnika sątak małe,że nie do rozszyfrowania.Dajccie żyć i zróbccie coś(to do RED) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiedział bym jeszcze bardziej przewrotnie, na pohybel im obu...
O ile dadzą mi takie rozwiązanie w W3 to obie panie pożegnam beznamiętnie [bo i jedna i druga robi z Gerwanta mówiąc kolokwialnie "wała", uratowałem w moim głównym zapisie

Spoiler

Triss

, bo liczę, że taki wybór w W3 bedzie miał dosyć duże znaczenie fabularne, ale
Spoiler

nie zaufałem żmii do końca

co dałem jej wyraźnie do zrozumienia =)]

Mój Geralt zostanie zapewne starym kawalerem [chędożącym dla sportu po zamtuzach =P]


==================================================

A tak z innej beczki, to cholernie mało wiedźmiński ten wiedźmin 2... bycie tu neutralnym to sztuka nad sztukami [bo praktycznie do końca się nie da].
Nie żeby sama gra mi nie leżała, fabuła jest git, wybory moralne z grubsza też git.. aczkolwiek odnosząc się do książkowego pierwowzoru bycie tu tym neutralnym olewającym Białym wilkiem jest cholernie trudne do zrobienia.
A i samych wyborów niekiedy nieco za mało [ile to zadań chciał bym rozwiązać metoda o której nawet nie pomyślano...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Flawless posiada już update do v1.2
A pozbędziesz się czarnych pasów jak zmienisz monitor z wymarłej technologi na jakąś bardziej teraźniejszą ... *

Brak 16:10 poczytuję jako dużo większy problem, bo o ile mogę zrozumieć olanie 4:3, formatu który oficjalnie nie żyje [bo w domach wielu graczy to co innego], o tyle brak proporcji 16:10 był od początku abstrakcyjnym partactwem/lenistwem.


* Radził bym zakup czegoś nowego, bo i w kolejne gry sobie nie pograsz, tendencja twórców idzie z reguły w jednym kierunku, nie zdziwił bym się jak od 2012 większość gier odejdzie od wsparcia starych formatów obrazu i kilku starszych układów graficznych [jak np stare serie 7XXX, 8XXX i 9XXX od GFa]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 15:52, Pietro87 napisał:

Mój Geralt zostanie zapewne starym kawalerem [chędożącym dla sportu po zamtuzach =P]

Nie no z tym to raczej problemu nie będzie miał. Jak to było w 1? Wiedźmini mają "specjalny" dotyk. Na brak zainteresowania to Gerwant nigdy chyba nie będzie cierpiał. A propos mój Geralt właśnie przeżył wizję po eliksirze Nawiedzonego, może to tylko ja, ale te "grzyby" to kojarzyły się z czymś zupełnie innym :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie instaluje wiedzmina patch 1.1 wgram napewno ale o patchy 1.2 czytałem różne żeczy, zalety i wady co radzicie? Instalwoac go równeiż jeszcze przed rozpoczeciem gry? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 16:03, gendi-88 napisał:

Własnie instaluje wiedzmina patch 1.1 wgram napewno ale o patchy 1.2 czytałem różne żeczy,
zalety i wady co radzicie? Instalwoac go równeiż jeszcze przed rozpoczeciem gry? :)


Zdarzają się problemy z kompatybilnością savów sprzed patcha 1.2 i po, więc lepiej zacząć grę na kompletnie spaczowanej grze. I radzę kupić słownik: "żeczy"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 16:08, Polinka198 napisał:

> Własnie instaluje wiedzmina patch 1.1 wgram napewno ale o patchy 1.2 czytałem różne
żeczy,
> zalety i wady co radzicie? Instalwoac go równeiż jeszcze przed rozpoczeciem gry?
:)

Zdarzają się problemy z kompatybilnością savów sprzed patcha 1.2 i po, więc lepiej zacząć
grę na kompletnie spaczowanej grze. I radzę kupić słownik: "żeczy"???


Jak od czasu do czasu również popełnisz błąd, to tez natychmiast lecisz do księgarni po słownik? Raczej nie wiec daj sobie odrobinę na wstrzymanie? :) Dziekuje za podpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować