Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2011 o 21:48, MarcusBrutus napisał:

/ciach/

Dokładnie to biedronka jest symbolem bogini Swątlnicy, córki Dażboga i Rodżany. Była
ona owocem związku nagłego i krótkotrwałego, symbolizuje nadejście światła i koniec ciemności.

O złapaniu, zabiciu już napisałem ;) Zapomniałem właśnie o Dażbożym i Rodżanie. Chociaż analogia do Geralta i Yen byłaby raczej niepewna ;)
Dziękuję.
A nadejście światła i koniec ciemności u Sapka? Niee...Prędzej nadejście szarości i koniec gówna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

REDzi chcieli się pochwalić, ze wiedzą jak lata biedronka - wiedzą, że odchyla czerwone pokrywy i pod nimi ma skrzydełka. Animacja bardzo ładnie zrobione. Akurat ta scenka mnie się najbardziej podobała. Chociaż brakuje mi tu jednej rzeczy - grając wiedźminem, który zabijał co się da (we wszystkich wyborach -->atak), chciałbym, aby ten owadzik w końcowym filmiku został zgnieciony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 21:48, MarcusBrutus napisał:

/ciach/

Dokładnie to biedronka jest symbolem bogini Swątlnicy, córki Dażboga i Rodżany. Była
ona owocem związku nagłego i krótkotrwałego, symbolizuje nadejście światła i koniec ciemności.

O złapaniu, zabiciu już napisałem ;) Zapomniałem właśnie o Dażbożym i Rodżanie. Chociaż analogia do Geralta i Yen byłaby raczej niepewna ;)
Dziękuję.
A nadejście światła i koniec ciemności u Sapka? Niee...Prędzej nadejście szarości i koniec gówna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 21:54, Pietro87 napisał:

/ciach/

FPSy takie same (czyli jakieś 40 - 55) jak przed spier... popsuciem. Ustawienia identyczne, czyli ultra (bez ultrapróbkowania).

Poza tym mój stary LCD ma 75Hz, i nigdy nie gram z włączonym V-sync.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2011 o 22:02, Jeggred napisał:

Poza tym mój stary LCD ma 75Hz, i nigdy nie gram z włączonym V-sync.

A co to jest to V-sync? Jam mam CRT i mam to coś włączone w grze. Do czego to służy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do eliminacji screen-tearingu [rozjeżdżania się animacji], blokuje limit klatek na sekundę na wartości równej aktualnie ustawionej wartości odświeżania monitora.
Opcja owiana mitami i bajkami mówiącymi o tym, że zaniża wydajność [co jest bzdura totalną, może na jakimś antycznym szrocie z przed 6-9 lat coś by zaniżała... choć też szczerze wątpię, a sam mit narósł na podstawie realnych problemów synchronizacji pionowej w grach opartych na open gl, nie mniej było to dawno i problem jest od lat rozwiązany].
Aczkolwiek w niektórych programach może spowodować brzydki stuttering jeśli nie ma dodatkowo włączonego potrójnego buforowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 22:25, Crew_900 napisał:

Jak zdobyć narzędzia chirurgiczne ?

Wydaje mi się że można je kupić u jednego z handlarzy w III Akcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 20:55, ChrisBgnr napisał:

/ciach/

Ustawienia grafiki jak na obrazku poniżej.

Intel Core i3 540,
Gigabyte GTX460 1GB OC,
4GB RAM 1333MHz,
Windows 7 x64.

Najnowsze sterowniki karty graficznej, odinstalowane sterowniki do 3D Vision i 3D Vision Control Panel.
41 fps w tym samym miejscu co ty (drugi obrazek poniżej). Ogólnie, bardzo rzadko fpsy spadają mi poniżej 40.

20110605222915

20110605222955

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 22:25, Crew_900 napisał:

Jak zdobyć narzędzia chirurgiczne ?

Zakładam, że grasz po stronie

Spoiler

Iorwetha

?
Jak wychodzisz z karczmy,
Spoiler

idziesz po schodach na górę, zaraz po lewej masz bramę (na początku aktu jest zamknięta, otwierają ją dopiero po zebraniu). Stoi tam kilku kupców, w tym kobieta, uczennica maga. On ma narzędzia i książkę o sekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 22:30, Jeggred napisał:

> /ciach/

Ciekawe - karta identyczna. Procek, jeżeli nie kręcony wychodzi ciut gorzej (ja mam C2D E6400 zakręcone do 3.2ghz). Masz za to szybszy RAM i ciut go więcej - 32bity widzą mi 3,5gb i mam ddr2 800mhz. No ale tak czy siak nie powinno być aż takiej różnicy - 20 do 40fps?!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor to on am sporo wydajniejszy niż twój... nawet mój E8400 na fabrycznym takcie wypada lepiej, już o i3 nie wspominając, taktowane to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 22:47, ChrisBgnr napisał:

Ciekawe - karta identyczna. Procek, jeżeli nie kręcony wychodzi ciut gorzej (ja mam C2D
E6400 zakręcone do 3.2ghz). Masz za to szybszy RAM i ciut go więcej - 32bity widzą mi
3,5gb i mam ddr2 800mhz. No ale tak czy siak nie powinno być aż takiej różnicy - 20 do
40fps?!:(

Sprawdzałeś czy na pewno masz odinstalowane 3D Vision ? Teoretycznie z nową łatką i nowymi sterownikami grafiki nie powinno mieć to znaczenia, ano ale nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 22:54, Pietro87 napisał:

Procesor to on am sporo wydajniejszy niż twój... nawet mój E8400 na fabrycznym takcie
wypada lepiej, już o i3 nie wspominając, taktowane to nie wszystko.

Ok, pewnie masz rację. Trochę się zapędziłem. Co jednak nie zmienia faktu, że technicznie rzecz biorąc taki rozrzut w fps nie powienien mieć miejsca.

Jeggred

Dnia 05.06.2011 o 22:54, Pietro87 napisał:

Sprawdzałeś czy na pewno masz odinstalowane 3D Vision ? Teoretycznie z nową łatką i nowymi
sterownikami grafiki nie powinno mieć to znaczenia, ano ale nigdy nic nie wiadomo.

Odinstalowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Letterbox - program tak wyświetla grafikę w formacie 4:3 i 16:10, obiecywano skorygowanie tych trybów, do dziś dnia dupa blada.
Poprawne wsparcie jest tylko dla formatu 16:9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 23:18, Pietro87 napisał:

Letterbox - program tak wyświetla grafikę w formacie 4:3 i 16:10, obiecywano skorygowanie
tych trybów, do dziś dnia dupa blada.
Poprawne wsparcie jest tylko dla formatu 16:9.


A to u każdego tak jest, bo ja mimo że mam monitor w 4:3 problemu z paskami nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz rozdzielczość ?
Problem nie dotyczy tyle samych proporcji ekranu co rozdzielczości, te z 4:3 i 16:10 są nie wspierane i wyskakują w pasach.
Ale jeśli na monitorze 4:3 ustawisz 720p albo 1080p to wyświetli się prawidłowo [bez pasów tylko przeskalowana, w przypadku 4:3 przeskalowana wyjątkowo paskudnie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 23:26, Pietro87 napisał:

A jaką masz rozdzielczość ?
Problem nie dotyczy tyle samych proporcji ekranu co rozdzielczości, te z 4:3 i 16:10
są nie wspierane i wyskakują w pasach.
Ale jeśli na monitorze 4:3 ustawisz 720p albo 1080p to wyświetli się prawidłowo [bez
pasów tylko przeskalowana, w przypadku 4:3 przeskalowana wyjątkowo paskudnie]


Ja mam przedpotopowy monitor, czyli bez HD nawet. Rozdzielczość to 1280x1024.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować