Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2011 o 21:54, Leos8 napisał:

A nadejście światła i koniec ciemności u Sapka? Niee...Prędzej nadejście szarości i koniec
gówna...


U Sapkowskiego to rzeczywiście było by dziwne, ale może oznaczać że CDP RED chce dać Wiedźminowi 3 pozytywne zakończenie ... oczywiście to tylko spekulacja, ale kto wie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 01:53, Wojman napisał:

Tak. Jesli dobrze pamietam DLCki sa w "Moje Dokumenty".


DLCki pobierały się do folderu moje dokumenty, tylko po to żeby potem zostały zainstalowane w folderze z grą.
Zauważ że jak DLC instaluje się z patchem, to nic nie zostaje w folderze z dokumentami, a nowe pliki DLC powstają w folderze z grą (zdaje się Wiedźmin 2\Cooked PC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu w tym patchu nie usunęli błędu jak Geralt nie chce wyciągnąć miecza, ma wyjęty a nie chce bić ?
Czasami nie da się grać, trzeba wczytać poprzedni sejf ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 09:56, karolekx23x napisał:

Czemu w tym patchu nie usunęli błędu jak Geralt nie chce wyciągnąć miecza, ma wyjęty
a nie chce bić ?

Chyba usunęli, bo mi tak się ani razu nie zdarzyło.

Dnia 06.06.2011 o 09:56, karolekx23x napisał:

Czasami nie da się grać, trzeba wczytać poprzedni sejf ?

Chyba save (polski odpowiednik to "zapis")?
W sejfie, to możesz trzymać kosztowności ;)

EDIT: Ajne literówken.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo jaki będzie numerek patcha (może 1.3, może 1.4), ale patch dostosowujący formaty ekranu ma pojawić się pod koniec czerwca. Ile w tym prawdy zobaczymy, plany się mogły zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 11:52, Pietro87 napisał:

Z braku zajęcia i jednak wysokiej chęci przejścia gry po raz czwarty i zapewne ostatni
[bo to podejście da mi pełny obraz tego jak można W2 skończyć =)] zaczynając grę od nowa
dotarłem sobie wczoraj wieczorkiem na spokojnie do połowy Aktu 1szego.


Zazdroszczę Ci wolnego czasu. Ja o przejściu wieśka po raz pierwszy mogę sobię narazie tylko pomarzyć (praca, żona, obowiązki domowe - brak czasu). Mam EK z pre-ordera a dopiero wczoraj zakończyłem akt 1 i jestem na samym początku drugiego

Spoiler

(zaraz po rozmowie z królem)

. Podobają mi się Twoje opinie i konkretne uwagi odnośnie rozgrywki w W2 i inne poboczne w tym temacie. Chętnie podzielę się z Tobą swoimi przemyśleniami jak tylko skończę grę.

I teraz mam taki apel do wszystkich. O ile jeszcze ktoś pyta o element fabuły czy pisze o wrażeniach z zakończenia gry to umieszcza to jako "SPOILER" to osoby, które na taki post odpowiadają już nie zawsze. Jest to bardzo irytujące ponieważ mimo moich wielkich starań dotyczących unikania postów zawierających spoilery o tyle dzięki takiemu postępowaniu dowiedziałem się przed samą rozgrywką, że:

Spoiler

- na pierwszą walkę z Letho należy zaopatrzyć się w wiele noży/sztyletów do rzucania, bo inaczej jest on b. trudny do pokojnania;
- podczas zakończenia gry jest jakis symbol biedronki - a bardzo staram się unikać wszelakich postów traktujących o zakończeniu;
- nastawiłem się już, że zakończenie najpewniej mnie rozczaruje jak i pozostałych - chociaż to akurat nie jest najgorsze;
- a najgorsze są właśnie dywagacje na temat przebiegu fabuły w 3 części wiedzmina - powiązana z zakończeniem drugiej. Tutaj na szczęście udało mi się jeszcze nic nie przeczytać.
- wiele innych drobniejszych smaczków, które straciłem przez unikanie spoilerów a których już dokładnie nie pamiętam.


Dlatego APELUJĘ do was drodzy forumowicze, odpowiadając na post zawierający spoiler - też stosujcie spoilery, a zwłaszcza cytując inny spoiler - bo często takie cytowanie nie jest zamazane. Nie chciałbym rezygnować z czytania tego forum na czas zakończenia rozgrywki.

PS: Pietro87- to dotyczące spoilerów nie dotyczy Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 11:05, Madoc napisał:

Wam też się czasem wyłącza gra albo restartuje komputer? (to pierwsze zazwyczaj przy
interakcji)


Ja tak często miałem, ale po ostatniej awari odpuściłem sobie Wieśka 2. Chociaż dobrze mi teraz na minimalnych działa, to jest tak strasznie wymagający że mało co mi dysk przez niego nie poszedł. Więc odpuszczam sobie wieska 2 do czasu aż będę miał nowy sprzęt, nie zamierzam przez wieska spalić mojego 4 letniego złoma, zwłaszcza że jeszcze niewiadomo ile musi mi posłużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od instalacji patcha 1.2 pojawił się u mnie problem z całkowitym wyłączeniem się gry i przejściem do pulpitu. Nie wyskakuje żaden błąd, po prostu nagle widzę jedynie pulpit. W FAQ przeczytałem, że takie crashe mogą wynikać ze zbyt wysokich ustawień grafiki, ale jak dotąd (przed patchem)tego błędu nie miałem, a ustawienia graficzne mam ustawione przez ustawienia automatyczne. Jakaś rada co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 11:13, Meketh napisał:

Ja tak często miałem, ale po ostatniej awari odpuściłem sobie Wieśka 2. Chociaż dobrze
mi teraz na minimalnych działa, to jest tak strasznie wymagający że mało co mi dysk przez
niego nie poszedł. Więc odpuszczam sobie wieska 2 do czasu aż będę miał nowy sprzęt,
nie zamierzam przez wieska spalić mojego 4 letniego złoma, zwłaszcza że jeszcze niewiadomo
ile musi mi posłużyć.

Ale mi chodzi dobrze, tylko się wyłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 06.06.2011 o 11:40, Madoc napisał:

Ale mi chodzi dobrze, tylko się wyłącza.


Mi też dobrze chodzi, jak na minimalne, nie wiem jaki masz sprzęt, ale jeśli problem leży po stronie programu to ja ci nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogółem mój fart polega an tym, że mam 28 dni urlopu do odebrania [z czego 14 dni to z zeszłego roku], dyrektor się wycwanił i nie chciał za urlop w tym roku wypłacać ekwiwalentu, więc ci co maja go ponad planowo zostali wysłani na przymusowy =)
Tym samym siedzę w domu jeszcze 18 dni, czasu mi nie zbraknie [chociaż jak dokończę teraz wieska po raz czwarty ostatni - komp najpewniej poleci w odstawkę bo od kilku dni pogoda dopisuje, o ile wcześniej w deszcze czy burze nie specjalnie mnie rwało o tyle niedługo się zacznie sezon na grzybki a i trzeba by wyjść trochę ze słońca po korzystać]

Ale gdybym był udupiony bez wolnego, to po zawodach, pewnie bym teraz siedział gdzieś w w 1/3 pierwszego podejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 11:05, Madoc napisał:

Wam też się czasem wyłącza gra albo restartuje komputer? (to pierwsze zazwyczaj przy
interakcji)


Wczoraj wyłączyła mi się gra podczas

Spoiler

przechodzenia przez mgłę

, ale to i w sumie dobrze, bo mi się zapomniało o
Spoiler

burej chorągwi

no i bym musiała wracać więc wsio jedno. Mam całkiem całkiem sprzęt i zainstalowanego patcha 1.2. Przy okazji dziękujemy CD RED za strzałkę na mapce podczas
Spoiler

przechodzenia przez mgłę

, przecież tam nie można w żadnym przypadku się zgubić no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze..im dalej w tej grze tym bardziej jestem poirotowany, czy wogole ktos testowal ta gre? Masa rzeczy jest kompletnie nie przemyslana..

Jezeli ktos wybral droge Szermierki to jest tam cos takiego jak Adrenalina dzieki ktorej mozna zrobic wykonczenia kiedy pasek naladuje sie do konca, szkoda tylko ze przez teoretycznie najsilniejsza umiejetnosc tego drzewka mozna zginac, bo bardzo czesto kiedy to stosuje, wiedzmin po swoim ''tancu'' ma schowany miecz i wrogowie ktorzy byli przede mna lub nawet w oddali, nagle po cut scence sa wokol mnie i tluka niemilosiernie Geralta zanim on wyjmie miecz. Postac bowinna byc w takiej samej pozycji, z bronia w reku i odleglosci od przeciwnikow jak w momencie zastosowania Adrenaliny..

Wczoraj natomiast pozostaly mi juz tylko 4 questy w dzienniku, z czego jeden byl ''zabojcy krolow'' ktory ciagnie sie przez wszystkie akty, nastepny zeby oczyscic mgle, a pozostale dwa opisane byly jako : ''poczekaj na rozwoj wydarzen'', no to ja biorac to na chlopski rozum zabralem sie za ten z mgla, skoro innych zrobic nie moglem. No i oczywiscie po wykonaniu go te dwa qesty w ktorych rzekomo mialem czekac na rozwoj wypadkow nagle oznaczyly sie jako nie udane z nie wiadomych mi nawet przyczyn. Wczesniej natomiast w akcie 2 zdarzylo mi sie nawet ze po oddaniu

Spoiler

Szmatki Triss

inne 3 questy nagle zakonczyly sie nie powodzeniem, bo owa szmatka zapoczatkowala wymarsz elfow (!?!?) i przez to nie moglem sie udac do katakumb, z kad ja mam niby o tym wiedziec? Co ma piernik do wiatraka? Oddaje kawalek materialu a tu nagle 3 qesty nie udane, ktora nie maja nic wspolnego z tym przedmiotem...no i oczywiscie load.

A teraz doslownie 10 minut temu, w 3 akcie,
Spoiler

dalem sie zlapac do lochu i doszlo tam do sceny ze mieli mnie zabic, byla jednak mozliwosc przepalenia zwiazanych rak znakiem Igni

, szkoda tylko ze po 10 probach (Load Game) ani razu nie moglem zmienic znaku z Ard na Igni...no i teraz musze robic loada z przed 30 minut albo i wiecej, zanim mnie zlapali i probowac
Spoiler

dojsc tam bez aresztowania.



Naprawde..jestem fanem ksiazki, gra generalnie mi sie podoba, ale za razem dawno nie gralem w cos bardziej irytujacego. Takich roznych bledow bylo tyle, ze ja juz nawet nie pamietam ich wszystkich. Watpie w to ze bedzie mi sie chcialo grac w te gre drugi raz bo zaczyna mnie juz meczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.06.2011 o 12:29, Gosu napisał:

Jezeli ktos wybral droge Szermierki to jest tam cos takiego jak Adrenalina dzieki ktorej
mozna zrobic wykonczenia kiedy pasek naladuje sie do konca, szkoda tylko ze przez teoretycznie
najsilniejsza umiejetnosc tego drzewka mozna zginac, bo bardzo czesto kiedy to stosuje,
wiedzmin po swoim ''tancu'' ma schowany miecz i wrogowie ktorzy byli przede mna lub nawet
w oddali, nagle po cut scence sa wokol mnie i tluka niemilosiernie Geralta zanim on wyjmie
miecz. Postac bowinna byc w takiej samej pozycji, z bronia w reku i odleglosci od przeciwnikow
jak w momencie zastosowania Adrenaliny..


Nigdy tak nie miałem, może twój Geralt jakiś niemrawy jest.
Co do questów - wydaje mi się, że czegoś nie zrozumiałeś w zadaniu. Szmatka Triss? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam, to masz poważne problemy z grą które mnie się o dziwo nie przytrafiły. Grę przeszedłem już dwa razy i żaden z tych, dosyć poważnych błędów nie napotkałem. Po napełnieniu paska adrenaliny i wykorzystaniu go, Geralt trzymał u mnie normalnie wyciągnięty miecz. Co prawda przeciwnicy stali trochę bliżej niż wcześniej, ale nie przy samym Geralcie. Co do questów to również to musi być jakiś bug. Wszystkie zadania u mnie wykonywały się poprawnie, oprócz tych które rzeczywiście skopałem. Zwyczajnie musisz mieć pecha.
Chociaż to nic w porównaniu z moim bratem. On w prologu, już po rozegraniu wszystkich scenek przypominających wydarzenia, obojętnie która opcje wybrał i tak ginął z rąk Roche''a. Sam natrafiłem, że gdy wybierze się ze opcje dialogowe to można zginąć, ale gdy ma się tylko dwie do wyboru to któraś powinna pociągnąć fabułę dalej. U mojego brata niestety zawsze kończyło się śmiercią Geralta.

Leos8

Spoiler

Szmatka Triss występowała w zadaniu z trollami, gdy dowiedzieliśmy się gdzie Triss wylądowała z Letho po transportacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować