Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2011 o 20:06, Azazell napisał:

Ale gdzie to jest ja szukałem i chodziłem po jaskiniach pod tym miastem. Znalazłem Golema i nic ciekawszego :(

Spoiler

Szukasz w złych jaskiniach (nie przejmuj się - ja też wystartowałem do tych pod obozem pomimo tego że wcześniej znalazłem właściwe wejście ;). Wejście o które chodzi znajduje się w jednej z odnóg wąwozów w okolicach zrujnowanego domu nad plażą na której były duchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej jaskini nie wchodzi się przy Vergen, tylko tam gdzie się idzie na plażę z domkiem i grobami na skale - jedna droga prowadzi tam, druga do mgły, a trzecia do drzwi w skale. To jest ta kryjówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Rozglądam się za nowym laptopem (jest mi niestety potrzebny przenosny komputer, inaczej kupilbym PC''a)i kłade nacisk na to abym mogł pograc i cieszyc sie w pełni z możliwości gry Wiedźmin 2. W tej chwili znajazłaem coś takiego, niezła cena a i sprzęcik nie najgorszy, do firmy Asus mam duże zaufanie. Czy uważacie ze ten komputer udźwignie wiedźmina 2 ?
http://allegro.pl/quad-asus-k52jt-i7-740qm-4gb-640gb-hd6370-1gb-win7-i1648430295.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ponarzekać na nie do końca przemyślane dialogi, niemożność wypicia mikstury podczas walki, durny system zapisów, i tak dalej... Ale

Spoiler

uratowałem małżeństwo trolli i cała sympatia do tej gry wróciła ze zdwojoną siłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź jeleń - nie kupuj złomu na allegro [poszukaj tego modelu w normalnym sklepie - np icomp]
Na full z ubbersamplingiem - nie ma szans na płynną grę.
Bez ubber, w 720p pociagnie raczej luzem, w 1360/768 też poradzi.
Ewentualnie dojdzie ci wyłączenie aa z zachowaniem filtru ostrości [w razie co instrukcje co i jak masz w mini-faqu na moim gsie lub możesz ten sam mini-faq tu odszukać]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 20:48, karolekx23x napisał:

Spoiler

Skad zdobyć kartacze na zniszczenie gniazd nekkerów ?




Spoiler

Kup u Cedricka schemat na tworzenie lub gotowe kartacze. Bardzije opłaca się oczywiście to pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2011 o 20:52, Pietro87 napisał:

co i jak masz w mini-faqu na moim gsie

Pytanie : Jakie mogły by być ustawienia Wiedźmina 2 adekwatne do jego hipotecznej wersji konsolowej ?
1. Pogrubiony przeze mnie wyraz wali po oczach - polecam korektę.
2. Mógłbyś wyjaśnić, co by mi dało, jakbym te ustawienia skopiował, do wersji PC?

karolekx23x
Dałeś radę kejranowi?

A teraz na temat - ktoś wie, kiedy premiera łatki 1.3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 20:52, Pietro87 napisał:

Nie bądź jeleń - nie kupuj złomu na allegro [poszukaj tego modelu w normalnym sklepie
- np icomp]
Na full z ubbersamplingiem - nie ma szans na płynną grę.
Bez ubber, w 720p pociagnie raczej luzem, w 1360/768 też poradzi.
Ewentualnie dojdzie ci wyłączenie aa z zachowaniem filtru ostrości [w razie co instrukcje
co i jak masz w mini-faqu na moim gsie lub możesz ten sam mini-faq tu odszukać]


Nie no na allegrotylko zlookałem zeby zobaczyc sprzęt, chodzi mi jedynie o to czy dana specyfikacja jest odpowiednia do gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tą "hipotekę" czepiaj się autokorekty przeglądarki :) [swoją drogą nie zauważyłem, ze mi tak elegancko przerobiło hipotetycznej na hipotecznej ]

A te ustawienia są pi razy drzwi, analizując to co oferuje technologicznie konsola, na podstawie znajomości pewnych technikaliów [tzn np takich banałów jak to, że konsole nie obsłuża teselacji, ale to przykąłd i nie do wiedźmina akurat bo ten takowej nie posiada] i obserwacji wizualnej tego jak wygladają gry konsolowe w kwesti rozdzielczości tekstur, jakości cieni, stosowanych efektów itp itd.

A ustawienie tych konfiguracji może zapewnić przyjemne wrażenia wizualne, dobrą wydajność na słabszym sprzecie.
Zrobiłem to nieco za namową znajomego, eksperymentując z jego kompem który łapał się na niewiele ponad minimalne.
Na procku 2 jajowym 2.1 ghz i gfie 8800 wykręciłem tymi ustawieniami obraz podobny do tego co wizualnie oferują w najlepszych grach konsole i fps na poziomie 25-35 [średni, miejscami bywało 45-50, w 2-3 lokacjach zależnie od ustawienia kamery i ilości wrogów na ekranie

Spoiler

[głównie oblężenie vergen, poza tym nigdzie spadków niżej 25 nie obserwowałem]

chrupnęło na 22-23]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Dałem rade Kejranowi.
Jestem po pokonaniu królowych endriagow, tu tak łatwo nie było, troszkę czasu zajęło.

Zastanawiam się po czyjej stronie stanąć czy strona Iorwetha bedzie naciekawsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 21:42, karolekx23x napisał:

Spoiler


Zastanawiam się po czyjej stronie stanąć czy strona Iorwetha bedzie naciekawsza ?


Strona

Spoiler

Iorwetha

jest według mnie ciekawsza, ale i tak Wiesiek 2 nie jest na jedno przejście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 30 czerwca będą przyjmowane zgłoszenia odnośnie uszkodzonych figurek głowy Geralta.Następnie bedą rozsyłane z dodatkowym upominkiem.Jednak w moim wypadku nie tylko figurka jest zniszczona, ale także pudełko kolekcjonerskie.Czy ten element ek również zostanie wymieniony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, ja mam takie pytanie:

Spoiler

gdy w I akcie walczę z Kejranem i już zniszczę mu 3 macki, wtedy zaczyna się taka oskryptowana scenka w której łapie się jednej macki i tam o się miota i zawala na niego most, wtedy on rzuca we mnie kamieniami i nie wiem co dalej robić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 21:42, karolekx23x napisał:

Spoiler

Dałem rade Kejranowi.
Jestem po pokonaniu królowych endriagow, tu tak łatwo nie było, troszkę czasu zajęło.

Zastanawiam się po czyjej stronie stanąć czy strona Iorwetha bedzie naciekawsza ?


Spoiler

Mnie osobiście podoba się wykreowany przez CDPR Zoltan, więc ścieżka elfów wydaje mnie się lepsza. No i miasto Vergen jest fajnie zaprojektowane.
Fajne dialogi można zasłyszeć wśród krasnali, np:Rozmowa o pewnym niecodziennym zjawisku (nie ważne jakie) i odpowiedź: "Niecodzienne zjawisko to by było, gdyś choć raz nienachlany do domu wrócił", albo po nocy słychać, jak elfy śpiewa przerobioną "Szarą Piechotę", krasnale też śpiewają - Hej ho, hej ho. Ogółem Vergen wydaje mi się, że ma dużo elementów, które uprzyjemnią zabawę, a które nie są od razu odkrywane. Chociaż jeśli zamierzasz przejść grę 2 razy to polecam najpierw Roche''a. Ponieważ... nieważne :-)



Antek
Wbiegnij na zawalony most (na sam koniec tych gruzów.) Jest on obok potwora, po lewej stronie monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Zawala się na niego most. Kieruj się na ten most, wejdź na sam szczyt (odpal quen, bo będzie cie nawalał mackami) i gdy dojdziesz na szczyt to odpali się cut scenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 21:50, Antek100100 napisał:

Ekhm, ja mam takie pytanie:

Spoiler

gdy w I akcie walczę z Kejranem i już zniszczę mu 3 macki,
wtedy zaczyna się taka oskryptowana scenka w której łapie się jednej macki i tam o się
miota i zawala na niego most, wtedy on rzuca we mnie kamieniami i nie wiem co dalej robić
:/



Wejdź na most omijając macki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować