Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Ciesz się że w połowie prac CDP RED zmienili system walki z jedynki na obecny. W gameplau z pre-alpha który wyciekł do sieci pod koniec 2009 roku, widać tam system walki wprost z pierwszej odsłonie serii. Na szczęście zmienili go, choć nie wiem czy z własnej woli, czy po prośbie fanów. Co by nie było, wyszło to im na dobrze, jak i całej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 12:25, Azazell napisał:

Dlaczego w Wieśku 1 nie ma tego samego systemu walki co w drugiej odsłonie :(


Może dlatego, że część pierwsza powstała przed dwójką?;)
Tamten system był trochę dziwny, ale dało się przeżyć. Gra za to nadrabiała fabułą, co w zupełności rekompensuje niezbyt udany system walki. Na Twoim miejscu nie rezygnowałbym z jedynki tylko ze względu na odmienną walkę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No spróbuję może jedynkę :) Pamiętam, że doszedłem gdzieś do misji z kanałami i dalej za bardzo mi haczyła gierka bo miałem słaby komputer. No teraz to już inaczej :)

Co do mojej postaci w Wieśku 2 to skończyłem na 33 Levelu. To dużo? Chyba wwszystkich pobocznych misji nie zrobiłem.

20110614123505

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 12:27, Crew_900 napisał:

Czyli jedynym wyjściem jest zabicie trolla by zdobyć składnik ...

A jak inaczej chciałbyś pozyskać składnik alchemiczny z potwora?
Jeśli nie chcesz zabijać "rozumnych trolli", w II akcie w wąwozach można znaleźć trolla, który nie przejawia chęci koegzystencji i można go z czystym sumieniem ubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2011 o 12:35, Azazell napisał:

Co do mojej postaci w Wieśku 2 to skończyłem na 33 Levelu. To dużo? Chyba wwszystkich
pobocznych misji nie zrobiłem.

Łatwo jest na takich umiejętnościach jechać? Przymierzam się do trzeciego podejścia (jak wyjdzie patch 1.3) i nie wiem w co ładować pkt, żeby sobie życia nie utrudniać (2 razy grałem tylko na szermierce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe. Dwa razy skończyłem grę na 35 poziomie i pomimo że wykonywałem dalej questy (główne) to nie nabijało mi dalej expa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 12:43, Growin napisał:


> Co do mojej postaci w Wieśku 2 to skończyłem na 33 Levelu. To dużo? Chyba wwszystkich

> pobocznych misji nie zrobiłem.
Łatwo jest na takich umiejętnościach jechać? Przymierzam się do trzeciego podejścia (jak
wyjdzie patch 1.3) i nie wiem w co ładować pkt, żeby sobie życia nie utrudniać (2 razy
grałem tylko na szermierce)


Jeśli chcesz mieć łatwo i przyjemnie to inwestuj w szermierkę - zwiększenie obrażeń oraz w magię - w Quen. Mix tych dwóch elementów sprawia, że właściwie od prologu nie ma się problemu z przejściem gry. Oczywiście są momenty walki trudne jak na przykład Smok, czy pierwszy boss ale grałem na normalu i zdarzało mi się ginąć. W prologu najwięcej razy ginąłem :D.

Nie rozwijałem w ogóle drzewka alchemicznego. Wiedzmin 2 to pierwsza gra RPG w której ANI razu nie użyłem Eliksiru leczniczego :D Bo nie było po co. Jak się walka kończyła to za chwilę Wiesiek już miał pełny pasek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, fakt miałem 35ty [a wydawało mi się, że 36 wskoczył, ale patrząc na xmlki gry wystarczy zmienić kilka wartości i dało by się odblokować ten limit]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 19:17, vonArnold napisał:

Spoiler

Czy ta latająca biedronka symbolizuje cokolwiek poza siecią sklepów?
Nie znam zbyt dobrze świata Wieśka, stąd ciekawi mnie, czy kryje się za tym jakaś głębią.



O symbolice biedronki już na forum było Np.: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55729&pid=10694

Dnia 13.06.2011 o 19:17, vonArnold napisał:

Spoiler

BTW:
taki bug przy epilogu (rozegrałem z Letho na 2 sposoby - stąd widzę różnice), gdy Geralt
stoi na wzniesieniu (po napisach), w dole, przy Bramie w kółko biega Roche, a Triss porusza
w linii prostej się prostopadle do mostu. Deczko zabawnie to wyglądało, ot kolejny problem
ze ścieżkami w tej grze, a szkoda.



Z 18 zakończeń

Spoiler

które w grze widziałem (przechodziłem część III aktu i epilogu na wiele sposobów), zawsze ktoś tam w dole przy bramie się plątał. Wg mnie to wspaniały przykład zdolności SI do znajdowania drogi - Geralta przeniosło na klif, a reszta chciała by dołączyć ale nie może, więc chodzą w jednym miejscu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba tylko twórcy widza [aczkolwiek im więcej udanych tym większa szansa, że kolejne się udadzą, w zakładce atrybuty są wyszczególnione poziomy umiejętności wymuszania znakiem axii, zastraszania i perswazji - nabijają się im kolejne poziomy po określonej liczbie udanych akcji]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Być może było już to wałkowane, ale nie chce mi się przeglądać całego forum.
Wie ktoś co się dzieje z tymi koszulkami dla posiadaczy Edycji Kolekcjonerskiej ?
Od bardzo długiego czasu mam, że wysyłka została wstrzymana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Po co komu zbroja Vranów

Spoiler

na pół godziny gry

? W ogóle w trzecim akcie jest cokolwiek do roboty oprócz fabuły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować