Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 26.07.2011 o 21:06, kotfilon napisał:

a możesz trochę jaśniej, bo nie pamiętam dokładnie fabuły


Spoiler

Adda, córka króla Foltesta - która w W1 została znów zamieniona w strzygę - nie została odczarowana przez Geralta, czyli została krótko mówiąc zabita.
Zygfryd, czyli ten zakonnik - zginął również zabity przez Geralta.
No i Yaevinn, czyli elf - chyba nie muszę mówić przez kogo też został zabity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to, że muszę przejść "jedynkę" po swojemu, następnie "dwójkę" po swojemu i zabezpieczyć ten save aż do premiery "trójki" ^^ dzięki za wytłumaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 23:40, kotfilon napisał:

czyli wychodzi na to, że muszę przejść "jedynkę" po swojemu, następnie "dwójkę" po swojemu i zabezpieczyć ten save aż do premiery "trójki" ^^ dzięki za wytłumaczenie

Możesz też ściągnąć z netu gotowe sejwy z zakończenia jedynki ->
http://www.forum.gamewalk.pl/viewtopic.php?f=70&t=831
Podejrzewam że do dwójki też takie będą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm zauważyłem dwa razy pewną dziwną rzecz, której przed instalacją pacha 1.3 nie było. Mianowicie kiedy na ekranie pojawia się bardzo dużo wrogów do ubicia albo mniej wrogów, ale są dużo więksi, np. karczeby, to gra się zacina. Ale nie graficznie. Tzn. jakby gra zapomniała o co chodzi. Geralt biega wokoło i nie może walczyć ani rzucać petard czy znaków. Wrogowie biją dalej, ale.. Geralt nie traci życia ani nawet nie ma animacji trafień. Jest jakby nieśmiertelny. Może stać w otoczeniu atakujących wrogów, sam nie atakując i w ogóle nic nie robiąc, a nikt go nie jest w stanie zabić. Nie reaguje na ruszy myszką, klawisze myszy, klawisze klawiatury odpowiadające za akcje. Jedynie reaguje na WSAD żeby mógł biegać.
Dziwaczna sytuacja. Zdarzyło się to dwa razy. Po raz pierwszy w Vergen podczas ataku Henselta a drugi raz w kanałach pod Loc Muinne w czasie walki z trzeba trupojadami i dwoma karczebami. Ktoś wie o co tu może chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo przy baliście w prologu, dodatkowo zdarzyło mi się, że Geralt zupełnie przestał reagować. Póki co tylko wcześniejszy sejw pomaga.

Plus mam wrażenie, że ścieżki postaci się pokiełbasiły, za pierwszym razem jak grałem wszystko było w porządku, teraz dość często, szczególnie w prologu postacie zacinały się i dostawały drgawek.(szczególnie w tłumie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Zabić Drauga w 10 sekund :(
I to am być trudny przeciwnik ? 4 razy mnie pokonał, a za 5 razem normalnie sobie podszedłem, pobiegłem do upiorów 2 sie zajeły Draugiem a ja w 10 sekund walac w plecy i padł. Czyzbym trafił na jakis bład w grze ? Aż sie nie chce wierzyć ze 10 sekund wystarczy na pokonanie takiego wielkiego, to ten mały przed walką sprawił wiecej problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 10:30, karolekx23x napisał:

Spoiler

Zabić Drauga w 10 sekund :(
I to am być trudny przeciwnik ? 4 razy mnie pokonał, a za 5 razem normalnie sobie podszedłem,
pobiegłem do upiorów 2 sie zajeły Draugiem a ja w 10 sekund walac w plecy i padł.
Czyzbym trafił na jakis bład w grze ? Aż sie nie chce wierzyć ze 10 sekund wystarczy
na pokonanie takiego wielkiego, to ten mały przed walką sprawił wiecej problemu.



Wina balansu. Przed patchem zdjąłem Letho z I aktu w mniej niż 10 sekund po prostu spamując sztyletami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 10:26, darkwind21 napisał:

Póki co tylko wcześniejszy sejw pomaga.


A właśnie, że nie tylko. U mnie pomagało bieganie przez jakiś czas po lokacji. Tylko biegać można było, więc wyboru nie miałem. Niemniej lepsze to niż wczytywanie. Ten bug jest czasowy, po krótszej lub dłuższej chwili znika i gra wraca do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Gdzie znajdę dowód na winę Ele''yasa (zabójcy kochanków sukkuba), wymagany do ukończenia zadania "Z drżącym sercem"? Muszę go oskarżyć przed Iorwethem, ale nie bardzo wiem czego szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 19:53, Renzov napisał:

Spoiler

Gdzie znajdę dowód na winę Ele''yasa (zabójcy kochanków sukkuba), wymagany do ukończenia
zadania "Z drżącym sercem"? Muszę go oskarżyć przed Iorwethem, ale nie bardzo wiem czego
szukać.


Kup u babki na targowisku przed Vergen narzędzia chirurgiczne i leć do krypt/katakumb na północy zbadać zwłoki (są w białym prześcieradle). Zbadaj rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 ukończony po raz drugi, tym razem ścieżką Iorwetha. Nie powiem, grało mi się z przyjemnością. Vergen jest super, to po prostu trzeba zobaczyć. Dokonałem kilku różnych wyborów. Hehe trochę więcej osób straciło życie. CDP RED mimo pewnych niedoróbek w finalnym produkcie stworzyło świetną grę. Rzadko w dzisiejszych czasach zdarza mi się przejść jakąś grę dwa razy. W przypadku Wiedźmina 2 była to czysta przyjemność. Tym bardziej, że są dwie ścieżki, które gwarantują zupełnie inne doznania. Hehe nie mogę się doczekać na Wiedźmina 3 i

Spoiler

odwiedziny w Nilfgardzie

. :D

Po patchu 1.3 ścieżka magii już tak nie wymiata, choć nadal jest potężna. Przydałoby się jeszcze wypróbować jak się gra wybierając głównie ścieżkę zielarza. Ale to już na inny czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie zastanawiam się nad kupnem wiedźmina 2 ale nie wiem czy mój komputer da rade uruchomić grę na minimalnych wymaganiach
mój sprzęt AMD Athlon 64X2 dual core processor 4200 2.21 GHz 2 GB ramu
karta GeForce 8500GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 20:02, Growin napisał:

Kup u babki na targowisku przed Vergen narzędzia chirurgiczne i leć do krypt/katakumb
na północy zbadać zwłoki (są w białym prześcieradle). Zbadaj rękę.

Dzięki za pomoc.
Swoją drogą- całkiem ciekawy quest. Dziwne, że wcześniej uszedł mojej uwadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zapytać, we Floatsam niedaleko krasnoludzkiego kowala stoi dwóch kolesi, proponujących udział w długofalowych badaniach. Czy to jakiś quest czy tylko przerywnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 22:13, darkwind21 napisał:

Czy to jakiś quest czy tylko przerywnik?


Przerywnik. Można z nimi pogadać i zgodzić się na eksperyment, ale i tak nic się nie dzieje. Ale kto wie, może w Wiedźminie 3 znajdziemy kontynuację eksperymentu i poznamy jego skutki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 00:59, SongoX napisał:

A ja mam dość nietypowe pytanie. Otóż może ktoś oglądał trailer Wiedźmina 2 na Steam.
Leci tam taka spokojna nutka, której tytułu chciałbym się dowiedzieć. Znaleźć tytuł będzie
raczej trudno, ale może ktoś zna ;]

Dokładnie, też mnie ciekawie jak sie ta nuta nazywa. SUper. :)


BTW, tutaj jest napisane: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=7480-wusf-3601
że wiedzmina 2 da sie zarejestrować na steam, ale ja nie moge, bo moj klucz nie ma odpowiedniej formy, tzn nie ma na poczatku dwoch znakow i myslnika, reszta sie zgadza. tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:
Coraz bardziej zaczynam się zastanawiać czy nie szkoda mi ponad 100zł na MW3... Jeśli singiel będzie trwał 6h, a multi nie wciągnie tak jak to było w przypadku BO (MW2 multi było ok) to mi po prostu szkoda kasy... Ale nie będę tutaj rozpoczynał wojen fanbojów :) (Tak w ogóle BF3 kupić nie mogę ze względu na sprzęt).
Moje spojrzenie padło na Wiedźmina 2 (edycję standardową, bo na kolekcjonerkę kasy nie mam). Wiem, że to całkowicie inny rodzaj gry i nie da się ocenić co lepsze, ale może mi ktoś opowiedzieć coś więcej o Wiedźminie.
W 1 grałem, ale przelotnie i mi zbytnio do gustu nie przypadła... Kamerka z góry całkowicie mi nie odpowiadała, system walki również. Jak się w tych sprawach ma Wiedźmin 2? Grałem np. w Gothicka (1,2,3)- czy kamera i walka jest na podobnym ustawieniu? Kamera z tyłu, walka myszką- to mi najbardziej odpowiada.
Również długość gry- ile zajmuje przejście całej? Bez i z zadaniami pobocznymi?
I tak czysto obiektywnie czy można wczuć się w fabułę i czy przyjemnie się gra jeśli jestem raczej niedzielnym graczem jak chodzi o taki rodzaj gier. Wspomniane Gothicki tylko chyba...
Samą grę mogę zamówić z nowym AC (mam tam MW3 i wspomnianego Asasyna- pierwsze do ewentualnej zmiany, drugie nie).
I ostatnie bardzo ważne pytanie- wymagania.
Mój sprzęt (nie najnowszy już, to prawda):
Intel Core 2 Duo CPU E7200 2.53GHz, 2046 RAM, NVIDIA GeForce GT 240 1024MB i Windows XP.
Patrząc okiem całkowicie niedoświadczonego w tych sprawach gracza raczej ruszy, ale wolałbym zamienić to "raczej" na "100%".
To tyle. Ogólnie oczekuje jakiś wrażeń z gry (może bez fabularnych ciekawostek) może nawet lepiej od gracza, który mało grał w gry tego typu.
Z góry dziękuję.

PS. Przepraszam za chaotyczność tego posta ;bo pewnie taki jest; no ale tak już pisze i musiałbym siedzieć z godzinę, żeby to ładnie ułożyć. Jak czegoś się nie da zrozumieć to proszę zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 10:42, Harrolfo napisał:

Wiedźmina 2 możesz zarejestrować na Steamie jeśli kupiłeś grę za jego pośrednictwem.

XD

Jeśli kupiłeś wiedźmina za pośrednictwem steam, to nie trzeba go rejestrować, to chyba oczywiste i logiczne dla każdego, kto miał choć trochę doczynienia ze steam. link który podałem jasno potwierdza, że da się zarejestrować na steam wiedzmina 2, kupionego w sklepie, normalna wersje pudelkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować