Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2012 o 20:41, Kraju napisał:

Jak nie ma

Wpisywałem w szukajce - wiedźmin 2 i nic nie znajdowało :p lul. Teraz wszystko jasne, dzięki za linka, Tobie też Lfdracon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 20:36, Damianuss1 napisał:

Jako, że premiera Wiedźmina 2 na Xboxa już za rogiem (dłuży się ten czas, a dłuży :(
), jestem bardzo podekscytowany. Mam jedno pytanie, ile czasu zajęło Wam przejście gry?
Na gramie jest fajna opcja sprawdzania tego, ale nie ma tam Wiedźmina 2 więc postanowiłem
spytać tutaj.


JAk widac za dluga to nie jest, ale mam nadzieje, ze te dodatkowe questy sprawia ze bedzie wiecej zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 21:18, Almarcino napisał:

JAk widac za dluga to nie jest, ale mam nadzieje, ze te dodatkowe questy sprawia ze bedzie
wiecej zabawy :)

Widzę też, że Wiedźmin 2 jest grą, którą warto przejść kilka razy. Nieczęsto mi się zdarza abym miał chętkę na ponowne przejście. Co prawda ostatnio coś takiego naszło mnie w Skyrimie, ale przed nim dłuuuugo nie było takiej gry. Co prawda na horyzoncie jest też Risen 2 (tylko jedna gra mi się mieści na dysku :p), ale mam nadzieję, że z Wiedźminem spędzę sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem grę i ma pytanie odnośnie zakończenia pierwszej części i kontynuacji wątku w dwójce.
Pewnie ten temat pojawił się już kilka razy, więc nie bijcie za bardzo.

Spoiler

W filmiku kończącym W1 jest pokazane jak Geralt zabija wiedźmina, który próbował dokonać zamachu na Foltesta.
W drugiej części cały czas jest mowa, że Letho towarzyszyło tylko dwóch wiedźminów - oboje zostali zabici w W2.
To skąd się wziął wiedźmin z outra W1? Co prawda Letho coś wspomina, że na świecie jest jeszcze dwóch wiedźminów ze szkoły żmiji, ale to raczej żaden z nich. Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć? Przecież niemożliwe jest żeby CDPR taki prosty a zarazem rażący błąd w fabule!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W żaden sposób nie da się tego wytłumaczyć. Po prostu outro jest wprowadzeniem do W2. Wątpię aby zostało to wyjaśnione w W3. Zwyczajnie nie ma się czym przejmować i trzeba przyjąć to w takiej formie jakiej jest.

Pietro87
1 kwietnia! Aż trudno się dziwić że ktoś miałby dać się na to nabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 23:59, Kraju napisał:

W żaden sposób nie da się tego wytłumaczyć. Po prostu outro jest wprowadzeniem do W2.
Wątpię aby zostało to wyjaśnione w W3. Zwyczajnie nie ma się czym przejmować i trzeba
przyjąć to w takiej formie jakiej jest.


A jednak czasem trudno przymknąć oko na takie nieścisłości. Gorszy pod względem fabularnym a jednocześnie trudniejszym do zauważenia jest fakt:

Spoiler

Foltest na początku W2 mówi, że musi odbić swoje dzieci ponieważ są jego jedynymi i ostatnimi potomkami. Jednocześnie w dzienniku pojawia się wpis, że Ada jego najstarsza córka wyszła za Radowida króla Redanii. To oznacza, że reszta fabuły dotycząca bezkrólewia w Temerii nie ma sensu.



A szkoda, bo Wiedźmin (seria) jest jedną z najlepszych RPG w jakie grałem.

W kolejnej części przydał by się test dotyczący wyborów podjętych w poprzednich grach. Na wypadek jakby ktoś zgubił sejwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 12:41, Saineic napisał:

Spoiler

Foltest na początku W2 mówi, że musi odbić swoje dzieci ponieważ są jego jedynymi
i ostatnimi potomkami. Jednocześnie w dzienniku pojawia się wpis, że Ada jego najstarsza
córka wyszła za Radowida króla Redanii. To oznacza, że reszta fabuły dotycząca bezkrólewia
w Temerii nie ma sensu.



Bzdury. Szlachta temerska nie uznałaby redańskiego króla, tym bardziej strzygi na tronie, sam Foltest to powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Vesemir w pierwszej części powiedział, że prócz Kaer Morhen są jeszcze dwie.
Ale tutaj bardziej chodzi o fakt, że Letho na końcu gry powiedział jacy wiedźmini razem z nim zawarli układ z Emhyrem- byli to Letho, Serit i Egan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ostrowiak

Dnia 02.04.2012 o 14:42, Ostrowiak napisał:

Bzdury. Szlachta temerska nie uznałaby redańskiego króla, tym bardziej strzygi na tronie,
sam Foltest to powiedział.


Spoiler

Z tym, że gra po stronie Roche''a sprowadza się do tego czy ofiarować Radowidowi Annais (by mógł ją później poślubić i połączyć Temerie z Redanią) czy może oddać Nattalisowi w celu niedopuszczenia do rozpadu Temerii. A skoro Radowid jest już z Adą to po co mu jeszcze Annais jako żona?

O ile dobrze pamiętam to w jedynce sam Foltest chciał aby po jego śmierci zjednoczyć Temerie z Redanią poprzez ślub Ady i Radowida.



@Daronn_Darker
>A wiesz ile jest szkół wiedźmińskich?

Spoiler

O ile wiem to są 4 szkoly - Wilka, Żmiji, Kota i Gryfa. Tylko jaki by był sens żeby w outrze W1 dawać wiedźmina zabójce z innej szkoły i w ogóle o nim nie wspomnieć w W2?.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 17:50, Saineic napisał:

Spoiler

Z tym, że gra po stronie Roche''a sprowadza się do tego czy ofiarować Radowidowi Annais
(by mógł ją później poślubić i połączyć Temerie z Redanią) czy może oddać Nattalisowi
w celu niedopuszczenia do rozpadu Temerii. A skoro Radowid jest już z Adą to po co mu
jeszcze Annais jako żona?

O ile dobrze pamiętam to w jedynce sam Foltest chciał aby po jego śmierci zjednoczyć
Temerie z Redanią poprzez ślub Ady i Radowida.



Spoiler

A po to, że Anais jest córką ani nie z incestu, ani nie strzygą, wartościowszą niż wyklęta przez dwór temerski Adda. A Foltest istotnie, dążył do sojuszu z sąsiadem, nie połączenia państw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

A kto powiedział, że Letho i spółka byli pierwszymi, którym cesarz złożył propozycję? Jak dla mnie to wiedźmin zabity w outrze W1 to właśnie jeden z tych, których Letho od lat nie widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 17:54, Ostrowiak napisał:

Spoiler

A po to, że Anais jest córką ani nie z incestu, ani nie strzygą, wartościowszą niż
wyklęta przez dwór temerski Adda. A Foltest istotnie, dążył do sojuszu z sąsiadem, nie
połączenia państw.



Spoiler


Może masz rację ale to są tylko twoje spekulacje. W grze to wygląda tak, że na początku coś wspominają o Adzie. Następnie wszyscy się zachowują jakby ktoś taki nigdy nie istniał.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 21:03, Saineic napisał:

Spoiler


Może masz rację ale to są tylko twoje spekulacje. W grze to wygląda tak, że na początku
coś wspominają o Adzie. Następnie wszyscy się zachowują jakby ktoś taki nigdy nie istniał.


Poparte cytatami. Pogrzebałby to by znalazł, zwłaszcza epilog jedynki i prolog dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy Wiedźmina 2 trzeba instalować na platformach typu Steam lub Orygin czy wystarczy zwykła instalka ?? Pytam bo niewiem czy kupić nową czy uzywaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 22:27, gumeczka napisał:

Witam czy Wiedźmina 2 trzeba instalować na platformach typu Steam lub Orygin czy wystarczy
zwykła instalka ?? Pytam bo niewiem czy kupić nową czy uzywaną.


Wiedźmin nie jest powiązany z żadną zewnetrzną aplikacją, a jak kto się zaweźmie to i chyba nie musi aktywować online (poprawcie jeżeli się mylę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować