Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Wiem, że to pytanie pojawiło się już wiele razy, ale wyszukiwarka mi nie działa:

Gdzie wrzucić save z pierwszej części Wiedźmina, aby można było z nim zacząć grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 19:16, sinir napisał:

Jest gdzieś spis nowych misji, czy coś takiego? Bo do tej pory skończyłem grę po obu
stronach, chciałem teraz znowu z Iorwethem, ale na Tvgry coś tam przebąknęli, że droga
Roche''a dostała więcej questów.


Z tymi nowymi misjami to jest ciekawa rzecz ...
niby mają być w II Akcie ale w poradniku do pobrania na GoGu stoi tak:

Nowe zadania poboczne w wersji
XBox 360 oraz Edycji Rozszerzonej PC

AKT II: Ścieżka Roche’a.

Lilie i żmije.
Świadek koronny.
Pacta Sunt Servanta.
Posłaniec.

AKT II: Ścieżka Iorwetha.

Tajemnice Loc Muinne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 20:26, Renzov napisał:

Wiem, że to pytanie pojawiło się już wiele razy, ale wyszukiwarka mi nie działa:

Gdzie wrzucić save z pierwszej części Wiedźmina, aby można było z nim zacząć grę?


W Moich dokumentach utwórz:
The Witcher > saves > tutaj wrzucaj i powinno grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 20:00, donard napisał:

Hai! Takie pytanko mam, warto przechodzić W2 na mrocznym poziomie trudności? Słyszałem,
że to jedynie dodaje ok. 20 dodatkowych przedmiotów i jak się wyciągnie mroczny miecz
to ekran traci barwy i ma jakieś tam efekty. Coś jeszcze daje ten tryb?


Fajnie się gra, ale te efekty sąirytujące o ile się nie ma super sprzętu, mnie spadają fpsy, a do tego wkurza mnie ten efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 20:54, sinir napisał:


To drugi akt. A trzeci?


O trzecim akcie nic nie pisze w poradniku, i w tym tkwi problem ...
może się pomylili?, sprawdziłem dalej już w samym porasniku ( to co wkleiłem jest ze spisi treści ) ale i tam te questy są w drugim akcie, nie w trzecim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 20:38, Ichibanboshi-kun napisał:

W Moich dokumentach utwórz:
The Witcher > saves > tutaj wrzucaj i powinno grać.

Niestety nic to nie dało... Gra dalej save''a nie widzi...

Jakieś pomysły co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 21:02, Renzov napisał:

Jakieś pomysły co zrobić?


Jaki system masz? Jak vista/7 to spróbuj odpalić grę z prawami admina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kontrolne: Czy zapis gry jest dobry? Dobry w takim sensie, że W2 akceptuje tylko zapisy z Lodowych pustkowi (może być nawet przed ostatnią walką) i z Zakonu Płonącej Róży (przed ostatnią rozmową z Jaskrem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 23:00, Jeggred napisał:

Zakładam, że jak kończe prolog i Jaskier zaczyna swoje gadanie to powinienem mieć jakieś
obrazy a nie tylko czarny ekran i dźwięk ?


Tak powinieneś mieć obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał podsumować grę po jej drugim ukończeniu, tym razem na nowym patchu to
1. Błędy poprawiono choć dalej są irytujące babole np jesli chodzi o przechodzenie przez drzwi. Świetnie to wygląda gdy cały Zakon przechodzi pojedynczo, gęsiego przez 60sek przez drzwi. Czy dużo poprawono nie wiem na pewno nie zacinamy się już różnych miejscach (no dobra ze 3 razy podczas walki się zdarzyło), Geralt wyciąga dobre miecze, znaki działają jak trzeba, składniki są dobrze podpisane, gra w pokera niestety to ciągle oszustwo. NPC jak były głupie tak są i nie potrafią biegać za nami, rozmowy dalej kończą się w ogniskach choć już nie tak często. Poziom trudny jest trudny i cięzko jest w pierwszym akcie, trzeba robić dużo eliksirów więc plus. Minus za zbyt dużą ilośc pierdół typu puapki, petardy, noże do rzucania omg co to ninja czy Wiedźmin? Duża ilość ekwipinku to i plus i minus. Chyba jednak wolałbym 1-2 miecze w całej grze a zwiększanie poziomu trudności oponentów.
2. Plus za zrobienie schowka
3. Pozorna wolność, dalej są ścieżki wyznaczające wielkość lokacji, wciąż nie można przeskoczyć głupiego płotka.
4. Ciekawe lokacje ale w pierwszym Wiedźminie były znacznie lepsze, szczególnie akt IV. Tutaj ładna jest Binduga ale tylko dzięki wstawieniu ogromnych drzew, które rosły tylko w Brokilionie.
5. Brak jakiegokolwiek intro i outro do gry.
6. 16 zakończeń to lipa jest 1 może 2.
Głupie błędy typu- zrobilismy tatuaż w zadaniu na kacu i zanim o jego istnieniu powie nam Ves już pytamy Triss czy umie to usunąć, po czym znowu ze zdziwieniem reagujemy na rewelacje Ves.
7. Brak możliwości rozwiązywań zadań na różne sposoby tak jak bylo to w jedynce.
8. Ładna grafika i świetna mimika i gestykulacja npc
9. Tryb skradanie i zadanie w rezydencji Loredo totalna porażka. Strażnicy są ślepi jak kury.
10. Generalnie to gra sprowadza się do quenowania i unikania przynajmniej w moim przypadku.
11. Za mało questów pobocznych
12. Warstwa fabularna dla mnie jako fana Sagi rewelacyjna i wciągająca jak cholera. Animowane przerywniki też są świetnym pomysłem.
13. Brutalność, seks, jucha, flaki, bluzgi. Gra jest zdecydowanie dla dorosłych, nie ma tu kompromisów i dobrze bo taki był świat w Sadze.
14. Za mało smaczków typowych dla powieści, a których W1 miał więcej. Chodzi mi tutaj głównie o dialogi przy wódce:) Może Geralt nie ma czasu na to:)
Mimo wszystko gra wydaje się lepsza niż pierwsza część, która miała masę błędów i bez patchy była niegrywalna. W2 ma ciekawszą fabułę i choć boli że jest krótki to dzięki temu akcja nie stoi w miejscu. Do nowego systemu walki się przekonałem i jest mimo wszystko lepszy. lokacje, humor to zdecydowana przewaga W1. Dubbing wydaje się równie dobry w obu produkcjach. Tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2012 o 00:05, Witcher1990 napisał:

5. Brak jakiegokolwiek intro i outro do gry.


Teraz już są, zaktualizuj sobie grę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 00:05, Witcher1990 napisał:

1. Błędy poprawiono choć dalej są irytujące babole np jesli chodzi o przechodzenie przez
drzwi.

babole są ale co do ilości ekwipunku się nie zgadzam bo to zależy od stylu gry ja na przykład moje pierwsze przejście jechałem tylko na alchemi na hardzie więc olewałem quen ile się da.

Dnia 18.04.2012 o 00:05, Witcher1990 napisał:

2. Plus za zrobienie schowka

schowek to już dawno był

Dnia 18.04.2012 o 00:05, Witcher1990 napisał:

3. Pozorna wolność, dalej są ścieżki wyznaczające wielkość lokacji, wciąż nie można przeskoczyć
głupiego płotka.

fakt ale w wielu grach też tak jest

Dnia 18.04.2012 o 00:05, Witcher1990 napisał:

4. Ciekawe lokacje ale w pierwszym Wiedźminie były znacznie lepsze, szczególnie akt IV.
Tutaj ładna jest Binduga ale tylko dzięki wstawieniu ogromnych drzew, które rosły tylko
w Brokilionie.

Jedyna ciekawa lokacja w W1 to był chyba cmentarz w Wyzimie. W w2 dla mnie kurhamy z aktu 2, binduga, ruiny szpitala, lochy , ogólnie cały akt 2 zwłaszcza Vergen

Dnia 18.04.2012 o 00:05, Witcher1990 napisał:

5. Brak jakiegokolwiek intro i outro do gry.

Albo grasz na wersji 2.1 albo raczej na piracie bo intro to jest chyba z 4 filmiki i outro też jest

Dnia 18.04.2012 o 00:05, Witcher1990 napisał:

6. 16 zakończeń to lipa jest 1 może 2.

tu chodzi o decyzje jakie podjeliśmy w czasie gry a nie jedynie sam wątek główny.

Dnia 18.04.2012 o 00:05, Witcher1990 napisał:

7. Brak możliwości rozwiązywań zadań na różne sposoby tak jak bylo to w jedynce.

argument nie trafiony bo jest wiele rozwiązań a w jedynce bez przesady były zazwyczaj tylko 2 opcje na quest pomijając oczywiste olanie go.

Dnia 18.04.2012 o 00:05, Witcher1990 napisał:

8. Ładna grafika i świetna mimika i gestykulacja npc

no to poprawili i to sporo XD

Dnia 18.04.2012 o 00:05, Witcher1990 napisał:

9. Tryb skradanie i zadanie w rezydencji Loredo totalna porażka. Strażnicy są ślepi jak
kury.

fakt nie najlepiej zrobione to ale przynajmniej jest różnorodność mimo że to najsłabszy element gry.

Dnia 18.04.2012 o 00:05, Witcher1990 napisał:

10. Generalnie to gra sprowadza się do quenowania i unikania przynajmniej w moim przypadku.

tak jak w punkcie pierwszym styl gry

Dnia 18.04.2012 o 00:05, Witcher1990 napisał:

11. Za mało questów pobocznych

To dyskusyjna sprawa. Fakt mało ich w porównaniu z W1 ale z tym że w przeciwieństwie do jedynki jest więcej ciekawszych niż standardowo wybij x razy potwora y np. misja z Trollem najlepszym przykładem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 23:52, Archi155 napisał:

Mam ten sam problem co Jeggred. Nie mam obrazu po zakończeniu prologu jak Jaskier zaczyna
gadać. Ktoś wie jak rozwiązać ten problem ?


Sam jeszcze nie testowałem ale na innym forum znalazłem, że pomaga na to zmiana formaty na 16:9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 08:57, karolekx23x napisał:

Dzis w nocy poprałem ER i podmieniłem te 2 pliki, zainstalowałem, trwało to troche.
Raczej 3 raz bede musiał skonczyć gre, jest okazja. A jas savami gry przed ER?


Działają na wersji ER :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna mi pomoc przy jedny queście :)

Spoiler

Chodzi o zadanie "W pogoni za magią"- muszę się dostać do ruin wieży poza miastem, ale nie wiem którędy wiedzie droga. W poradniku pisze, że przez tunel wydrążony w skale, tylko gdzie on jest? Są jedne drzwi koło posążku jakiegoś bóstwa poza miastem, ale nie mam do nich klucza. Help please!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować