Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Chyba opowiem wam moją krótką historię z serii ER W2 ;)

Słynne 10 GB pobrałem tego samego dnia, co zostało udostępnione, ~4h to zajęło, ale to szczegół. Dnia premiery, cóż, jak zawsze (:P). Wszyscy wiedzą. Po pobraniu czego trzeba i podmianie wszystko działało jak należy.
Po instalacji gra działa bezproblemowo jak na razie, choć wydaje się, że ubyło fpsów trochę. Na razie ugrałem prolog w całości i z tego co widziałem, uzupełnia są odpowiednie. Samouczek dobrze wprowadza w grę IMO, może tak sądzę przez to, że wcześniej znałem cała mechanikę sterowniczą :D

Polecam grać powoli i dokładnie, wtedy zabawa trwa dłużej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 19:12, Kakarotto napisał:

Polecam grać powoli i dokładnie, wtedy zabawa trwa dłużej :P


Świeta prawda :D Ja tak właśnie podeszłem do tego tytułu, czyli powoli delektować się rozgrywką i dokładnie zgłębiać fabułę ;] Opisy niektórych rzeczy, które można znaleść w szafach, biórkach są zrobione także ciekawie, wszystko to możma pdkryć "grając dokładnie". Gra to kawał dobrej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, CDP widzę uczy się od najgłośniejszych )co nie znaczy najlepszych) w gatunku, szkoda tylko że od bethesdy i jej legendarnej wręcz jakości technicznej - party pobrałem, jeszcze przed instalacją podmieniłem te uszkodzone na dobre, ale gra i tak nie działa, klikam uruchom, pojawia się głowa wilka i tyle, czekać sobie mogę do usranej śmierci. jakaś rada poza reinstalacją i ponownym pobieraniem tego całego badziewia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 19:19, SongoX napisał:

Świeta prawda :D Ja tak właśnie podeszłem do tego tytułu, czyli powoli delektować się
rozgrywką i dokładnie zgłębiać fabułę ;] Opisy niektórych rzeczy, które można znaleść
w szafach, biórkach są zrobione także ciekawie, wszystko to możma pdkryć "grając dokładnie".
Gra to kawał dobrej roboty.


Pośpiech zabija ducha gry, a gra bez duszy to zwykły szit :D

P.S. Twój post to była prowokacja jakaś czy te błędy to błędy nieświadome? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 19:36, dark_master napisał:

i ponownym pobieraniem tego całego badziewia?


Nie musisz pobierać tych 10 GB na nowo. One nie są w żaden sposób połączone z grą. Ale pomysłów nie mam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 21:52, Kakarotto napisał:

P.S. Twój post to była prowokacja jakaś czy te błędy to błędy nieświadome? ;)


Nawalałem szybko posta, a spieprzyło mi się w Firefoxie poprawianie błędów. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób na szybkie zarobienie większej ilości orenów? Jestem na początku drugiego aktu i widzę, że fajne rzeczy można sobie kupić tu i tam, ale nawet jakbym sprzedał te wszystkie kwiatki, które posiadam to i tak mało będzie :p. Walki na pięści aż uzbieram?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obczaj to http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/26152-problemy-z-latka-21-blad-142-aplikacja-thewitcher2-przestala-dzialac/ możne znajdziesz tutaj rozwiązanie swojego problemu. Mi osobiscie pomogło usunięcie jednego z toolbarów. Te same problemy co występują w ER pojawiały się w łatce 2.1. Jeszcze jak poszperasz na tym forum to możliwe, że dokopiesz się do wiekszej listy problemów i tam będą opisane jak je rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 21:58, Damianuss1 napisał:

Jest jakiś sposób na szybkie zarobienie większej ilości orenów? Jestem na początku drugiego
aktu i widzę, że fajne rzeczy można sobie kupić tu i tam, ale nawet jakbym sprzedał te
wszystkie kwiatki, które posiadam to i tak mało będzie :p. Walki na pięści aż uzbieram?

Ogólnie to od prologu trzeba łazić wszędzie gdzie się da, zbierać wszystko co się da, materiały rzemieślnicze odkładać do schowka a wszystkie rupiecie, pierdoły i bronie sprzedawać.
Na początku drugiego rozdziału miałem 4 tysiące orenów i i tak to mało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 21:58, Damianuss1 napisał:

Jest jakiś sposób na szybkie zarobienie większej ilości orenów? Jestem na początku drugiego
aktu i widzę, że fajne rzeczy można sobie kupić tu i tam, ale nawet jakbym sprzedał te
wszystkie kwiatki, które posiadam to i tak mało będzie :p. Walki na pięści aż uzbieram?


Tylko w większości wypadków te fajne rzeczy nie są zupełnie potrzebne, bo korzystasz z może 3 rodzajów eliksirów, 2 rodzajów petard i 2 rodzajów pułapek. Kasy i tak zostaje, bo naprawdę łatwo ją zarobić - rób wszystkie zadania, sprzedawaj niepotrzebne rzeczy i nie kupuj książek o potworach :) kupuj jedynie schematy broni i ulepszeń - to się może przydać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostro działam i w sumie po dwóch dniach gry zacząłem akt trzeci, w którym już sporo zdziałałem, rzucając się głównie na nowy content. Szacuję, że całość zajmie mi jakieś 26h. A może i nieco dłużej? Piąte podejście do gry, dark mode, idzie niemal tak powolnie jak to dziewicze. :)

Pozwolę sobie na małą złośliwość - Redzi po raz kolejny mają średnie wyczucie czasu. 4h gry, a więc po dwie na stronę, tak? Z przykrością stwierdzam, że nowy questy po stronie Temerczyków zajęły mi może godzinę, i to stawiając na eksploatację (poprzez eksplorację). Bez spoilerów - zadania mamy cztery, a dotyczą one pewnego paskudnego spisku. Najpierw odwiedzamy czarowne ostępy leśne, do których dostajemy się przez przedłużenie obozu zakonników, a potem bawimy się w detektywa i naprzemiennie spędzamy czas na fechtunku, jak i wojaczce piórem. Przy okazji przemierzamy odrestaurowaną strefę Temeryczków. Proszę, proszę, zaniedbane przejścia zostały zastąpione uroczymi komnatami. Swoją drogą, znalazłem na anglojęzycznym forum wątek sprzed roku - jakiś użytkownik odkrył wówczas część dialogów z EE w plikach. Cóż... Nie, żebym potrzebował tego, by wiedzieć, że po prostu Redanii nie wszystko poszło zgodnie z planem. Ale rad jestem, że skończyli dzieło i zaoferowali nam efekt za darmo.

Ciekawe, jak to się prezentuje po stronie Iorwetha? Zdaje się, że wycieczka po głębinach i łamigłówki? Recenzja na gram.pl wspominała coś o tym, że jeden z wątków jest wyraźnie gorszy. Chodziło o ten drugi?

Cóż, za dnia będę kończył i cieszył oczy ostatnim boardem, jak i outrem. Galadh out.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się tu może ktoś jakie dodatki oferują do Wiedźmina 2 do xboxa?
Widziałem dwa rozne avatary w empiku i saturnie. Jestem ciekaw czy sa jeszcze jakies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może pojawiało się to pytanie, mi nie udało się w każdym razie dokopać :)

czy ten 10 GB patch zawiera w sobie wszystkie poprzednie? czy muszę je osobno pobierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 17:41, Kraju napisał:

Chyba musisz, ale automatycznie poprzednie patche Ci się pobiorą gdy uruchomisz launcher
gry.


ehhh czyli jeszcze więcej pobierania... drugi dzień już ściągam party patcha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie patche do Wiedźmina 2 nie są przewidziane na polskie łącza, choć z roku na rok jest coraz lepiej z naszym internetem. Sam posiadam teraz neta 30 mb/s, ale jeszcze rok temu miałem jedynie 1 mb/s i wiem jak to jest. Wystarczy kompa w miarę możliwości zostawić na noc i jakoś się ściągnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować