Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Mam problem. Muszę w akcie drugim pomóc w rytuale nekromancji i do tego potrzebne jest wypicie eliksiru krakwa. Niestety nie mam takiego. W poradniku piszą że można recepturę kupić u któregoś z handlarzy. Żaden z nich nie ma takiej receptury. Czekam dobę, dwie, ale im się nie zmieniają towary. Czy to jakiś babol jest? Najgorsze, że bez tego questa fabuła nie pójdzie.... co robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2012 o 22:36, Kakarotto napisał:

Kup przepis na krakwę u mistrza Myrona, zielarza, siedzi na ławce przed namiotem :D


ojej dzięki ! Kurcze, na mapie wcale nie jest oznaczony jako handlarz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przed chwila ukonczylem W2 : ER na xboxa 360 :D i jestem nieziemsko zaskoczony ta gra :) Grajac w jedynke na PC wylaczylem po 15 minutach. Oprawa audio-wizualna powala :) do tego swietne dialogi i dubbing ,ktory zasluguje na gruba pochwale. Kupujac gre w dniu premiery nastawialem sie na to,zeby czas szybciej zlecial do premiery Diablo III :D i nie dosć ,ze zlecial to jeszcze się milo zaskoczylem:) pewnie kiedyś tytuł odkurzę a tymczasem zostalo 15 dni do DIII i piekna poogoda za oknem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może dlaczego po stronie Iorwetha gdy przejdziemy przez mgłę i chcemy wejść do piwnicy obok chaty na klifie to drzwi są cały czas zamknięte ? Spróbowałem odrazu po przejściu przez mgłę i gdy miałem wracać z powrotem to także były zamkniete. Mówię o wersji na x''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące wersji Wiedźmina na Xboxa. Jak ustawić mroczny poziom trudności ? Do wyboru mam tylko trzy : łatwy, normalny i trudny . Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na x-sie. Gra fajna, troszkę błędy techniczne niszczą klimat. Jeden babol mnie szczególnie wkurzył.

Spoiler

W drugim akcie grając po stronie Roche''a gdy pod koniec w mieście krasnoludów mamy spotkanie z królem Henseltem poleca on swoim żołnierzom zabić wieśka. Ja szybko zabiłem dwóch, potem wyminąłem dwóch kolejnych i rach ciach zaciukałem króla. Potem jakby nigdy nic odpalił się filmik z... zmartwychstałym królem Henseltem... ale nie dałem mendzie drugiej szansy i poleciłem Roche''owi go zaciukać.... w kolejnym filmiku Roche mówi, że już zapomniał o incydencie... w następnym mówi, że nigdy nie zapomni.... coś z główką ma...

także takie babolki się trafiają, plus ołowiana woda (wchodzimy na metr do niej, a potem gęstnieje na beton) i brak skoków... reszta super... to naprawdę jedna z ładniejszych gier na x-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 15:35, BluesBoy napisał:

/cut/


Polecam przypiętego posta i fragment o używaniu opcji "spoiler".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 15:39, drblase napisał:

> /cut/

Polecam przypiętego posta i fragment o używaniu opcji "spoiler".



Co prawda to prawda... przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jak zrobią wersję na PS3 (bez ochyby to nastąpi), nazwaną tym razem Super Enhanced Turbo, usuną korek z butelki, coby bohaterowie mogli rzeczywiście coś wypić ;)

Czy nowa wersja ma w jakiś sposób poprawioną optymalizację, czy znowu szykować się na zwiechy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2012 o 16:19, Liqid napisał:

Czy nowa wersja ma w jakiś sposób poprawioną optymalizację, czy znowu szykować się na
zwiechy?



Ni w ząb.
Na 4 kompach miałem okazję ją sprawdzić, jak były w niej niewyjaśnione [i od premiery nie poprawione] losowe wyskoki do windy czy np losowe spadki animacji o średnio 50% tak zostały.
W tej materii nie zmieniło się absolutnie NIC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Letho sprytny. Wylewał za kołnierz.

Mogą sobie wydawać Edycje Skończone (aka Rozszerzone) ile tylko chcą. Wiedźmin 2 może pierwszej części buty czyścić. I jeszcze te faile -- najpierw z aktywacją, później z patchowaniem do Edycji Rozszerzonej. Słabo, słabiutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 16:24, Pietro87 napisał:

Ni w ząb.
Na 4 kompach miałem okazję ją sprawdzić, jak były w niej niewyjaśnione [i od premiery
nie poprawione] losowe wyskoki do windy czy np losowe spadki animacji o średnio 50% tak
zostały.
W tej materii nie zmieniło się absolutnie NIC.

Cześć Pietro ;) Dzięki za różne poradniki optymalizacyjne do gier :)

Jeśli chodzi o W2. to jednak w dużej mierze zależy od kompa (chociaż przy innych grach pewnie też ;)), bo np. u mnie spadek animacji i wysypanie do Windy miało miejsce w obu przypadkach po 1 razie na przejście całej gry. Cóż, lucky me... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na 4 rożnych komputerach [już nawet nie liczę faktu, że na różnych forach min CDPu, GOG czy rożnych nieoficjalnych naszych i zagranicznych] występuje dokładnie taki sam problem to daleki jestem od stwierdzenia, że wina leży w owych kompach.

Ogólnie W2 od premiery był lipnie zoptymalizowany i imho niewiele się tu zmieniło.
Ja do jako takiego frame rateu nie mam w sumie nic, bo jeśli gra chodzi dobrze [a zdarza jej sie np 4-5h chodzić bez problemu] to nawet na moim 4 letnim kompie nie spada niżej 35-40 klatek na wysokich ustawieniach graficznych.
Nie mniej co mnie boli to losowe różnorakie zwisy animacji, nagle wydajność spada np o 50% [tak jak by w tle np chodzić zaczął skaner antywirusowy albo coś zabrało 50% mocy obliczeniowej kompa] i gra zaczyna się wlec. Ten problem całe tabuny ludzi zgłaszają od premiery a CDP nic z tym nie zrobiło - imho równie nieudolna banda co panowie z R* i ich GTA4 swego czasu, tam tez ludzie zgłaszali podobne błędy i do dziś tego nie naprawiono.

Swoja droga mam dosyć tego całego "srania" jakie się uprawia nad developerami, to ich usilne bronienie [tu żebyś mnie źle nie zrozumiał nie pije do ciebie], to pieprzenie, że jak coś nie działa to na 300% nie wina softu... wielki bullshit.
Devów się powinno besztać i to sromotnie [tu ocena 1/10, tam ocena 1/10] może wtedy przestali by wyrzucać na rynek buble które wymagają 20 gigowych patchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma problem z osiągnięciem Poker! to może spróbować metodą jak na tym filmiku. To osiągnięcie i tak w głównej mierze polega na szczęściu ale da nam to małą kontrolę nad kośćmi. Mi udało się to za 60 razem :)
Do calaczka brakuje mi tylko dwóch osiagnieć:

Spoiler

zabić smoka oraz pomóc Roche''owi uratować Anais

i jestem bardzo zadowolony że te z pokerem mam już za sobą :)

http://www.youtube.com/watch?v=sXz5sufYeeA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować