Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2012 o 20:40, marekl1975 napisał:

Jak wejść w tryb medytacji?

Na klawiaturze: przytrzymaj Ctrl i kliknij środkowy symbol.
Na padzie: przytrzymaj lewy trigger (spust) i wciśnij A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 15:35, BluesBoy napisał:

Gram na x-sie. Gra fajna, troszkę błędy techniczne niszczą klimat. Jeden babol mnie szczególnie
wkurzył.

Spoiler

W drugim akcie grając po stronie Roche''a gdy pod koniec w mieście krasnoludów
mamy spotkanie z królem Henseltem poleca on swoim żołnierzom zabić wieśka. Ja szybko
zabiłem dwóch, potem wyminąłem dwóch kolejnych i rach ciach zaciukałem króla. Potem jakby
nigdy nic odpalił się filmik z... zmartwychstałym królem Henseltem... ale nie dałem mendzie
drugiej szansy i poleciłem Roche''owi go zaciukać.... w kolejnym filmiku Roche mówi,
że już zapomniał o incydencie... w następnym mówi, że nigdy nie zapomni.... coś z główką
ma...

także takie babolki się trafiają, plus ołowiana woda (wchodzimy na metr do
niej, a potem gęstnieje na beton) i brak skoków... reszta super... to naprawdę jedna
z ładniejszych gier na x-a.


Spoiler

Ale to nie jest żaden błąd. Podczas walki nie zabijasz Henselta a tylko go pokonujesz - w przerywniku filmowym widać nawet, że król jest ranny. Tak przynajmniej było na PC. Przecież podobna sytuacja miała miejsce np. podczas walk na arenie - przeciwnik został pokonany ale nie ginął.



P.S Was też dobija ta nachalna reklama na forum, która włącza się praktycznie co kliknięcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 18:17, Pietro87 napisał:

Jeśli na 4 rożnych komputerach [już nawet nie liczę faktu, że na różnych forach min CDPu,
GOG czy rożnych nieoficjalnych naszych i zagranicznych] występuje dokładnie taki sam
problem to daleki jestem od stwierdzenia, że wina leży w owych kompach.

Mhm, tylko najwyraźniej na niektórych częściej na innych rzadziej :)

Dnia 03.05.2012 o 18:17, Pietro87 napisał:

Ogólnie W2 od premiery był lipnie zoptymalizowany i imho niewiele się tu zmieniło.
Ja do jako takiego frame rateu nie mam w sumie nic, bo jeśli gra chodzi dobrze [a zdarza
jej sie np 4-5h chodzić bez problemu] to nawet na moim 4 letnim kompie nie spada niżej
35-40 klatek na wysokich ustawieniach graficznych.
Nie mniej co mnie boli to losowe różnorakie zwisy animacji, nagle wydajność spada np
o 50% [tak jak by w tle np chodzić zaczął skaner antywirusowy albo coś zabrało 50% mocy
obliczeniowej kompa] i gra zaczyna się wlec. Ten problem całe tabuny ludzi zgłaszają
od premiery a CDP nic z tym nie zrobiło - imho równie nieudolna banda co panowie z R*
i ich GTA4 swego czasu, tam tez ludzie zgłaszali podobne błędy i do dziś tego nie naprawiono.

No cóż, tu faktycznie dali ciała, aczkolwiek jak już wspomniałem u mnie wystąpiło to raz na całą kampanię ;)

Dnia 03.05.2012 o 18:17, Pietro87 napisał:

Swoja droga mam dosyć tego całego "srania" jakie się uprawia nad developerami, to ich
usilne bronienie [tu żebyś mnie źle nie zrozumiał nie pije do ciebie], to pieprzenie,
że jak coś nie działa to na 300% nie wina softu... wielki bullshit.
Devów się powinno besztać i to sromotnie [tu ocena 1/10, tam ocena 1/10] może wtedy przestali
by wyrzucać na rynek buble które wymagają 20 gigowych patchy.

Popieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:
1. Gdzie jest Binduga? Mam znaleźć Cedrika w celu wykonania kartaczy.
2. Jak ulepszać miecze? Mam różne runy, meteoryty i idę z tym do kowala, ale nie wiem co dalej z tym robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 13:07, marekl1975 napisał:

1. Gdzie jest Binduga? Mam znaleźć Cedrika w celu wykonania kartaczy.

Wioseczka na wschód od Flotsam.

Dnia 04.05.2012 o 13:07, marekl1975 napisał:

2. Jak ulepszać miecze?

Run i innych ulepszeń nie używasz u kowala, tylko w ekranie ekwipunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 13:32, marekl1975 napisał:

Znalazłem Cedrika. Zrobiłem trzy kartacze. Jak ich użyć?


Aby nimi rzucać, należy je umieścić w specjalnym miejscu, w ekwipunku. Jeśli dobrze pamiętam, to mają one zastosowanie w misji z wysadzeniem gniazd w lesie. Jeśli chodzi natomiast o misje, to musisz odnaleźć gniazda i nacisnąć myszką na gniazdo i wyskoczy opcja z podłożeniem kartaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 13:20, Lfdracon napisał:

> 2. Jak ulepszać miecze?
Run i innych ulepszeń nie używasz u kowala, tylko w ekranie ekwipunku.


Wszedłem w ekwipunek. Próbowałem ulepszyć miecz przeciągając runę lub meteoryt na miecz, ale pojawił się komunikat, że nie mogę użyć tego przedmiotu. Co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co przychodzi mi do głowy nie dysponując zrzutem ekranu, to to, że miecz, który próbujesz ulepszyć, nie ma slotów na ulepszenia, lub już je wykorzystałeś. Wolny slot na ulepszenie to mały biały okrąg obok ikony miecza. Sprawdź też, czy przedmiot, którego chcesz użyć, zalicza się do kategorii ulepszeń i z czym można go użyć. Runami Ziemii, Ognia, Ysgith etc. można ulepszać zarówno stalowe, jak i srebrne ostrza, a kawałki meteorytu wykorzystywane są chyba tylko w procesie produkcji (craftingu) miecza u kowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2012 o 14:19, Lfdracon napisał:

a kawałki meteorytu
wykorzystywane są chyba tylko w procesie produkcji (craftingu) miecza u kowala.



Względnie w alchemii, jeśli zawierają jakąś substancję alchemiczną [np Aether itp, coś mi się kołacze, ze chyba zawierają podobnie jak rudy metali].
Swoją drogą w ER trzeba uważać na alchemię, bo gra debilnie przypisuje składniki, przed ER zawsze wstawiała z automatu składniki pospolite, teraz na siłę zawsze wstawia z automatu składniki rzadkie, vide Język Trolla, który jest potrzebny do dosyć istotnego zadania [bodajże Serce Melitele, a co jak co amulet z +1 do regeneracji żywotności to imho nie w kij dmuchał gadżet, to tak jak ciągle aktywna Jaskółka, regeneracji nigdy za wiele :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do tego debilne inventory w wersji na x360. Na forach już się nabijają z tego jak leci (ogólnie do tego się jedynie czepiają) , bo to kolejny dowód wyższości wersji PC(wersja gry lepiej dostosowana do gamepada niż wersja konsolowa ROTFL). A o co biega proste jak grasz na PC na padzie to nie musisz tak jak na konsoli przeglądać działania danego eliksiru, runy itd. przez opcję obejrzyj tylko pokazuje gdzieś obok po najechaniu na dany przedmiot. Kolejna sprawa to używanie ulepszeń mieczy. Tu też trzeba się zastanowić co za kretyn wpadł na ten pomysł by ulepszanie mieczy też szło przez okno wyboru. Na PC to jest tak że w inventory przyciski pada "X" oraz "A" są przypisane do każdego miecza(nawet ikonki przycisków są wyświetlywane). Co więcej jeśli pamięć mnie nie myli to w dodatku w wersji PC podświetlony jest miecz z którym można dany olej lub ulepszenie. Co do białego kółka to też nie najlepiej na xpudle z tym jest bo okna wyboru miecza i potwierdzenia ściemniają tło przez co czasem nie widać czy idzie tego w ogóle użyć na danym mieczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W trakcie aktualizowania wieśka do edycji rozszerzonej zaciął mi się komputeri musiałem go restartować.
Gdy komputer się włączył downloader nie chce rozpocząć pobierania ponieważ zaznaczony jest tylko główny wątek bez żadnego dubbingu, którego ja nie mogę wybrać, poprostu taka opcja jest wyłączona i gdy chcę rozpocząć pobieranie występuje błąd który mnie skierowuje z powrotem to opcji pobierania, wybierania elementów aktualizacji itp. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 14:26, Pietro87 napisał:

Swoją drogą w ER trzeba uważać na alchemię, bo gra debilnie przypisuje składniki, przed
ER zawsze wstawiała z automatu składniki pospolite, teraz na siłę zawsze wstawia z automatu
składniki rzadkie


Wstawia składniki jak popadnie i to już od 1.0. W ER nic się nie zmieniło w tym aspekcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam jedno pytanko i zadaję kolejne :P.

1. Jak ustawić w edycji konsolowej poziom mroczny ? (nie ma tego w opcjach a jest za to osiągnięcie)

2. Czy ktoś z Was też ma problem z osiągnięciem polegającym na zabiciu przeciwnika odbitą strzałą ? Udało mi się to raz i zdobyłem osiągnięcie - niestety grałem byłem offline i gdy potem pobrałem profil to osiągnięcie się skasowało. Więc postanowiłem je wbić ponownie z tym że teraz nie chce ono wejść - zabiłem już trzech przeciwników odbijając w ich stronę ich własne strzały i nic...

Jeśli macie jakieś porady to proszę poradźcie coś... z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2012 o 21:43, Vojtas napisał:

Wstawia składniki jak popadnie i to już od 1.0. W ER nic się nie zmieniło w tym aspekcie.


Polemizował bym, wcześniej nawet po bodajże patchu 1.3 wstawiał składniki pospolite ponad te rzadkie posiadane w małej ilości, teraz wali jak z uporem maniaka te najrzadsze z automatu [co się może przez gapiostwo skończyć niewykonaniem questa np]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 22:11, Siupson napisał:

1. Jak ustawić w edycji konsolowej poziom mroczny ? (nie ma tego w opcjach a jest za
to osiągnięcie)


W mojej wersji edycjo konsolowej, jest poziom mroczny najzwyczajniej w świecie na samym dole listy poziomów trudności :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wykonać zadanie "Na kacu"? W opisie mam napisane, że w siedzibie oddziałów specjalnych jest impreza i mogę się na nią załapać. Gdzie jest owa siedziba i o której godzinie najlepiej tam iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zachodzie słońca, najlepiej tak około 21. Kwatera Niebieskich Pasów jest na lewo od karczmy (patrząc ofc od strony rynku) - wchodzi się po schodach, za dnia przy tych schodach stoi posłaniec

Spoiler

Talara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 21:29, Caridin napisał:

W trakcie aktualizowania wieśka do edycji rozszerzonej zaciął mi się komputeri musiałem
go restartować.
Gdy komputer się włączył downloader nie chce rozpocząć pobierania ponieważ zaznaczony
jest tylko główny wątek bez żadnego dubbingu, którego ja nie mogę wybrać, poprostu taka
opcja jest wyłączona i gdy chcę rozpocząć pobieranie występuje błąd który mnie skierowuje
z powrotem to opcji pobierania, wybierania elementów aktualizacji itp. Wie ktoś jak rozwiązać
ten problem?


To dziwne bo ja też tak miałem. U mnie wyglądało to tak, że downloader wznowił pobieranie od momentu w którym nastąpiła przerwa. Potem bezproblemowa instalacja i już miałem Edycję Rozszerzoną. Przypatrz się czy u ciebie tak nie jest. Jeśli tak nie jest, to zostało Ci tylko od poczatku instalowanie całej gierki i patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:
1. Wykonując zadanie z trollem znalazłem u Dymitra klucz do schowka bandytów. Gdzie jest schowek?
2. Nikt nie chce się ze mną siłować na ręce. Czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować