Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2012 o 19:38, maniekk napisał:

Panowie jaka karta graficzna w laptopie podoła średnim/niskim ustawieniom grafiki? GT555?


I Panie! Nie bądźmy seksistami, kobiety też lubią Wiesia! Mam GT540M i gra działa na dość wysokich ustawieniach (co prawda mam 8GB RAM i i7), chociaż wersja EE działa mi jakby gorzej niż pierwsza, chyba już za dużo gier mam zainstalowane i komputerek nie wyrabia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 19:38, maniekk napisał:

Panowie jaka karta graficzna w laptopie podoła średnim/niskim ustawieniom grafiki? GT555?



Mi działa na tym modelu ale laptopowym na wysokich detalach z i5 i 4GB RAMu więc i u ciebie nie powinno być problemu jeśli procesor nie jest jakiś wiekowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 20:33, Polinka198 napisał:

> Panowie jaka karta graficzna w laptopie podoła średnim/niskim ustawieniom grafiki?
GT555?

I Panie! Nie bądźmy seksistami, kobiety też lubią Wiesia! Mam GT540M i gra działa na
dość wysokich ustawieniach (co prawda mam 8GB RAM i i7), chociaż wersja EE działa mi
jakby gorzej niż pierwsza, chyba już za dużo gier mam zainstalowane i komputerek nie
wyrabia :D


Jedna kobieta wiosny nie czyni hihi ;) Ok dla zapasu wezmę GT650M. Powiedz mi tylko jeszcze jedno, co to znaczy "dość wysokie ustawienia"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2012 o 09:53, maniekk napisał:

Jedna kobieta wiosny nie czyni hihi ;) Ok dla zapasu wezmę GT650M. Powiedz mi tylko jeszcze
jedno, co to znaczy "dość wysokie ustawienia"?


Też mam 540M i działa mi prawie bez zająknięcia (lekko przycina jedynie na granicach miast, kiedy doczytuje inne lokacje) na ustawieniach wysokich, ale nie ultra wysokich, tu już bywa gorzej. No i muszę oczywiście przez ten dalej nie naprawiony bug z kursorem wyłączać V-sync, inaczej poruszanie się po ekwipunku lub siłowanie to mordęga (ale tak samo jest i na stacjonarnym, który działa na ultra).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jeśli pomścisz jego żonę to będzie OK, ale nie spodziewaj się że nagle ci wyrośnie most. ;) Troll po prostu weźmie się powoli za naprawę i przestanie pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adrenalina to pasek który jak się wypełni pozwala na użycie finiszera przy walce mieczem do 3 bodajże przeciwników o ile są humanoidami/ użycia znaku heliotropu który spowalnia wokół Geralta czas lub wejście w tryb berserkera chyba (nie wiem, nie rozwijam drzewka eliksirów). By zdobyć adrenalinę trzeba mieć odpowiedni atut wykupiony które są pod koniec każdego drzewka. By zdobywać adrenalinę trzeba machać mieczem/ używać znaków/ nie wiem jak z eliksirami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako ze zaczynam przygodę z grą, mam pytanie, czy wybór zabicia lub obezwładnienia straży w lochach La Valette''ów w prologu, ma wpływ na ddalsza fabułę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2012 o 18:11, Chaos napisał:

Jako ze zaczynam przygodę z grą, mam pytanie, czy wybór zabicia lub obezwładnienia straży
w lochach La Valette''ów w prologu, ma wpływ na ddalsza fabułę?


nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam małe pytanie. Otóż parę dni temu zakupiłem Wiedźmina 2 Edycję Rozszerzoną, chociaż przeszedłem już wcześniej Wiedźmina 2 w wersji 2.0.
Po pierwsze przy moim "cudownym" internecie mobilnym ściągałbym to 3 dni, po drugie czego się nie robi dla polskiego przemysłu, zwłaszcza gier kompuerowych :).
No i jest mały problem. Wcześniej grę przeszedłem na maksymalnych detalach z wyłączonym antialiasingiem i ubersamplingiem. Żadnych problemów z płynnością, zawsze około 40 - 80 klatek, no miód po prostu.
Teraz musiałem wyłączyć efekt mokrych powierzchni, ubersampling, antialiasing, ustawiłem tylko duży budżet na tekstury, wyłączyłem głębię pola w cutscenkach i ustawiłem normalną odległość rysowania szczegółów ( nawasem mówiąc to trawa na ten przykład pojawia się dopiero 10 cm przed bohaterem, co szczególnie mnie razi ).
Co do liczby klatek - no niby jest płynnie, ale często zwalnia, tu i tam chrupnie, a początek 2 rozdziału,

Spoiler

wiecie, bitwa upiorów

- 20 klatek przez cały czas. A w wersji 2.0 byłem wręcz zdziwiony, że gra wygląda po prostu obłędnie, a w ogóle nie zwalnia.

Wiem, że trochę marudzę, ale po prostu strasznie mnie to razi, mam takiego rodzaju przekleństwo, że potrafię zauważyć różnicę pomiędzy 15, 25, 30 a 60 klatek. I właśnie 40 - 60 to dla mnie granica płynności. I doskonale widzę gdy gra gubi klatki i zwalnia, nawet z 60 na 50 klatek.

Oto mój komputer: Intel Core i5 2500k, kręcony na 3,7 GHz, GeForce GTX 570, 8 GB RAM, Windows 7 64 bitowy.
Sterowniki oczywiście najnowsze, 3D Vision usunięte. Komp czyściutki, naprawdę zero wirusów czy jakichkolwiek śmieci. Procesów mam 28, użycie pamięci 10 % przed grą. Nie przegrzewa się, po paru godzinach gry maksymalna temeratura to 70 stopni dla karty i 50-60 dla każdego z rdzeni. A średnia to odpowiednio 55 i 40.

Jest jakiś sposób żeby to naprawić? Albo czy będzie to naprawione w jakimś patchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiedźmin to jedna z gier zaskakująco łatwo tracących klatki

zaradzić na to nie bardzo jest jak, bo często mediumy chodzą gorzej od high - za granicę płynności przyjmij 30 i wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko 15, 20 klatek ciężko już mi znieść. A wersja 2.0 chodziła bez zarzutu. Szkoda mi tych paru dodatkowych godzin i questów, żeby wrócić do tej wersji.

No nic, może to poprawią, choć wątpię. Faktycznie - silnik jest NIESAMOWITY, czuję się jakbym oglądał baśń. Może w 3 dopracują go pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w Edycji Rozszerzonej (pudełkowej) na PC w poradniku są też opisane questy z właśnie ER czy to jest po prostu ten sam poradnik co był w pierwszej edycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akt 2, Iorweth, poziom Mroczny.

Jeśli na samym początku aktu nie zebrałem pancerza draugira (potrzebnego do pancerza Wiarołomcy), to czy nie będę już mógł wykonać zadania związanego z zebraniem setu Wiarołomcy? Gdy wchodzę we mgłę w zadaniu Wieczna Bitwa (już żeby zmierzyć się z

Spoiler

draugiem

), dziennik aktualizuje się i uznaje zadanie z rynsztunkiem Wiarołomcy za niezaliczone.

EDIT: Nieważne, napisałem zanim pomyślałem. Cofnąłem się kawałek i zdobyłem pancerz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ochotę zagrać, ale nie wiem czy da rade mój sprzęt: Nvidia GeForce Cuda 310M 1GB, 4GB pamięci RAM Intel Core i3 2,13 GHz? Jak myślicie? Jakie detale, rozdzielczość, etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 13:05, bartog123 napisał:

Mam ochotę zagrać, ale nie wiem czy da rade mój sprzęt: Nvidia GeForce Cuda 310M 1GB,
4GB pamięci RAM Intel Core i3 2,13 GHz? Jak myślicie? Jakie detale, rozdzielczość, etc?


Powinien pójść, ja mam bardzo podobnie i gram na lapku. Ustawienia sobie będziesz musiał sam dostosować, ale powinny być mniej więc na średnich z wyłączoną głębią. Muszę przyznać, ze gra nawet na najniższych wygląda fantastycznie :)

@Lfdracon
Mnie zawiodły te zestawy, takie jakieś... No nie wiem, równie dobrze mogłoby ich nie być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować