Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2013 o 01:29, Lykenos napisał:

Jakiś czas temu zacząłem grać w W2, ale było tam takie zadanie z krakenem

Chodzi o Kejrana? Niestety to jest zadanie obowiązkowe i nie przejdziesz dalej jeżeli go nie pokonasz. I nie da się tej walki ominąć.

Wiem, że walka może być frustrująca dla nie znających gry, zwłaszcza na najwyższym poziomie trudności, ale po kilku próbach zorientujesz się gdzie te macki walą i jak ich unikać. A lepiej będzie jak załączysz sobie jakiś film na YT z walką i zobaczysz co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 01:29, Lykenos napisał:

Witam Wiedźminów ;)

Jakiś czas temu zacząłem grać w W2, ale było tam takie zadanie z krakenem, którego trzeba
pokonać i na tyym zakończyłem przygodę...

Nie jest to takie trudne. Zacznie się walka, biegnij na prawą stronę - utnij prawą mackę (całkiem z prawej), potem całkiem z lewej i na na końcu jeszcze jakąś (w ten sposób chyba najłatwiej). Musisz postawić znak w momencie, w którym potwór podnosi mackę. Potem szybki unik i podbiegasz z powrotem. Nie zapominaj też o znaku quen jeśli masz dość wigoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2013 o 13:20, Rusty-Luke napisał:

Nie jest to takie trudne. Zacznie się walka, biegnij na prawą stronę - utnij prawą mackę
(całkiem z prawej), potem całkiem z lewej i na na końcu jeszcze jakąś (w ten sposób chyba
najłatwiej). Musisz postawić znak w momencie, w którym potwór podnosi mackę. Potem szybki
unik i podbiegasz z powrotem. Nie zapominaj też o znaku quen jeśli masz dość wigoru.



hm no to niestety bede dalej musial kombinowac no coz... :/
ogladalem filmy na yt i czytalem o tym opisy ale nawet z tym ciagle bywalo tak, ze wystarczylo zebym sie zamachnal na ktora macke i odbiegl tylko po to zeby trafla mnie inna nieiwadomo skad - brak orientacji w grze chyba to sie nazywa ;)

ps: sa jeszcze jaies inne zadania w scenariuszu glownym tego typu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 02:53, Lykenos napisał:

ps: sa jeszcze jaies inne zadania w scenariuszu glownym tego typu?

Takiego już raczej nie ma, choć pierwsza walka z

Spoiler

Letho

potrafi napsuć krwi ;/
Ale pamiętaj, że turlanie Twoim przyjacielem jest ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie dlc letnie/zimowe przesilenie. Znalazłem te zagadki na stronie Wiedźmina. Wiem, że trzeba znaleźć jakieś kapliczki, ale nie mam pojęcia gdzie one są, ani co z nimi zrobić, a te zagadki w żaden sposób mnie nie naprowadzają. Ponoć jedna z kapliczek jest gdzieś w lesie koło Flotsam? Może mi ktoś naświetlić sprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest najtrudniejsza walka w całym pierwszym akcie. Oczywiście da się ją przejść, ale wymaga to sporo samozaparcia i ćwiczeń (bo wbrew pozorom te macki nie uderzają na ślepo, tylko zawsze według określonego wzorca). Poza tym jest jeszcze w grze kilka pojedynków szermierczych, które mogą strasznie napsuć krwi, chyba że masz znak Quen i całą masę petard, wtedy robią się banalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 13:09, GanD napisał:

Poza tym jest jeszcze w grze kilka pojedynków
szermierczych, które mogą strasznie napsuć krwi, chyba że masz znak Quen i całą masę
petard, wtedy robią się banalne.

Ja w ogóle nie używałem petard i przeszedłem grę na trudnym poziomie. Tylko eliksiry, znaki i turlanie. :) A najgorsza była właśnie pierwsza walka z Letho i z

Spoiler

elfami, które posyła na Wiedźmina Malena po wykonaniu zadania po jej stronie - ze słabym ekwipunkiem naprawdę ciężko pozabijać te elfy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 14:28, Rusty-Luke napisał:

Ja w ogóle nie używałem petard i przeszedłem grę na trudnym poziomie.

Ja za pierwszym podejściem też olałem petardy, bo wydawały mi się nieprzydatne. Ale jak grałem drugi raz, to spróbowałem i okazało się, że mają niesamowitą moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Petardy polubiłem po tym jak spotkałem

Spoiler

Operatora i jego ulubieńców - gargoyle

. Pierwszy raz grałem jako szermierz/mag i wygranie tej walki było drogą przez mękę. Ale kolejny raz, kiedy zainwestowałem w rozwój petard, ta walka była czystą przyjemnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Wiedźmin 2 jest na półce od premiery ale, że poprzedni lapek dławił się niemiłosiernie gra musiała czekać na nowy sprzęt...Laptop kupiony, gra zainstalowana i co ? Aktualizacja !!! 4 godz i 18 min...masakra :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 23:33, Longer napisał:

Cóż, Wiedźmin 2 jest na półce od premiery ale, że poprzedni lapek dławił się niemiłosiernie
gra musiała czekać na nowy sprzęt...Laptop kupiony, gra zainstalowana i co ? Aktualizacja
!!! 4 godz i 18 min...masakra :/

Trzeba było zainwestować w lepszy internet ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 00:01, Durzo napisał:

Trzeba było zainwestować w lepszy internet ^^


Ha ha ha bardzo śmieszne :) Do ściągnięcia było coś koło 15gb, LTE to ja raczej nie mam ale nigdy nie narzekałem na neta ;) Pliki już ściągnięte teraz znowu instalacja z 20 min i nocka z Wiedźminem ..choć powiem szczerze, że od czekania już pomału mam dość tej gry... -2 do oceny końcowej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było wcześniej ściągnąć wersję z goga. Jest ona już spatchowana do Edycji Rozszerzonej, więc pobrałbyś maksymalnie tylko kilkadziesiąt mb kolejnych patchy. W obronie ściągania i instalacji patcha powiem, że warto tak długo czekać. Gra w wersji ER jest dużo lepsza, a dodatkowo zawiera wszystkie wydane wcześniej DLC jak i nowe przygody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem wierny pudełkowym wydaniom więc żaden gog nie wchodził w grę ;)
Grając poprzednio w dwójkę miałem przykry bug w 2 akcie bodajże gdzie

Spoiler

miałem pokonać pewnego demona, ogólnie pojawiała się mgła i po wejściu do niej było widać tylko Geralta i po chwili błąkaniu się jak w Silent Hill byłem w królestwie krasnoludów ale nie było tam żywej duszy

więc dałem sobie z grą spokój..oby po aktualizacji nie było podobnych sytuacji :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 00:37, Longer napisał:

Jestem wierny pudełkowym wydaniom więc żaden gog nie wchodził w grę ;)
Grając poprzednio w dwójkę miałem przykry bug w 2 akcie bodajże gdzie

Spoiler

miałem pokonać
pewnego demona, ogólnie pojawiała się mgła i po wejściu do niej było widać tylko Geralta
i po chwili błąkaniu się jak w Silent Hill byłem w królestwie krasnoludów ale nie było
tam żywej duszy

więc dałem sobie z grą spokój..oby po aktualizacji nie było podobnych
sytuacji :/.

Miałem podobny błąd w Gothicu 2 z Nocą Kruka, gdzie grając Magiem Ognia (dosyć ciężka ścieżka), po dotarciu do 4 aktu okazało się że w Górniczej Dolinie zniknęli wszyscy NPCe...i buum, loadsave z 2. rozdziału ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2013 o 03:58, Sztywny_pl napisał:

Miałem podobny błąd w Gothicu 2 z Nocą Kruka, gdzie grając Magiem Ognia (dosyć ciężka
ścieżka), po dotarciu do 4 aktu okazało się że w Górniczej Dolinie zniknęli wszyscy NPCe...i
buum, loadsave z 2. rozdziału ;)


Tylko, ze w Wiedźminie nie można było "się cofnąć "...jeśli dobrze kojarzę ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można wczytać grę. Są w tej grze chyba 2 lub 3 wybory krytyczne, zapisujesz wtedy grę. Po każdym dużym kawałku gry robisz osobny save. To działa... Chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 10:38, Sigu napisał:

Można wczytać grę. Są w tej grze chyba 2 lub 3 wybory krytyczne, zapisujesz wtedy grę.
Po każdym dużym kawałku gry robisz osobny save. To działa... Chyba...

Ja zwykłem robić save''y co góra 5-10 minut żeby później nie cierpieć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować