Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2013 o 13:38, Sigu napisał:

Chyba nie ma aż takiej potrzeby. Co to za zabawa bez odrobiny ryzyka? :)

Nie lubię przegrywać. ;)
Brakuje mi ochoty na robienie tego samego przez pół godziny, żeby tylko wrócić tam gdzie byłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj konsoli! Niektóre osiągnięcia powodują chęć rzucenia kontrolerem o ścianę. Np. Wiedźmin 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 14:25, Sigu napisał:

Nie kupuj konsoli! Niektóre osiągnięcia powodują chęć rzucenia kontrolerem o ścianę.
Np. Wiedźmin 2...

A broń Panie Boże, jestem zatwardziałym pecetowcem :]
Klawiaturą to przynajmniej nie rzucę, na kablu jest ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 15:24, Sigu napisał:

Pady też są na kablu, zdarza się je łamać :)

Kupiłem sobie do piecka używanego pada od xboxa, ale w Wiedźmina wolę grać na klawiaturze i myszce, pad jest do ścigałek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w RPG dużo wygodniej gra się padem. W ogóle dużo wygodniej gra się padem (tak, w FPS''y też). Wiedźmin 2 jest natomiast stworzony do pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 16:31, Sigu napisał:

Moim zdaniem w RPG dużo wygodniej gra się padem.

Widać jak ten gatunek został spłycony :/ Torment, Wrota czy Fallout nie było mowy o graniu padem nawet nikt sobie tym głowy nie zawracał a teraz ?:p

Dnia 02.06.2013 o 16:31, Sigu napisał:

W ogóle dużo wygodniej gra się padem
(tak, w FPS''y też). Wiedźmin 2 jest natomiast stworzony do pada.

Wiedźmin padem ?Co do tego jestem na 100% tak jak Ty, aczkolwiek odnośnie FPS''ów już mógłbym się spierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie w Falloucie jest tak proste, że nie byłoby problemu ze sterowaniem padem. A poza tym, dlaczego sterowanie padem to "spłycanie"? Bo potrzebujesz kursora...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 16:31, Sigu napisał:

Moim zdaniem w RPG dużo wygodniej gra się padem.


To już naprawdę zależy od gry. W Risen 2 gra się fajnie padem o tyle, o ile nie grasz bronią palną. Strzelanie w trakcie walki padem jest koszmarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 17:05, Sigu napisał:

Sterowanie w Falloucie jest tak proste, że nie byłoby problemu ze sterowaniem padem.
A poza tym, dlaczego sterowanie padem to "spłycanie"? Bo potrzebujesz kursora...?


Nie o to mi chodzi..Sam gram większość czasu na PS3 i uważam, że pad do gier to pasuje jak papier toaletowy do tyłka tylko nie wyobrażam sobie grania w Tormenta za pomocą pada, wszystkie ikonki, zarządzanie ekwipunkiem i ta mobilność myszką podczas walki.. wiem powiesz, ze jest aktywna pauza mimo wszystko nie mogłbym tego pojąć grając w stare erpegi padem..dla mnie mija się to z celem. Spłycenie gatunku nastąpiło może nie koniecznie od pada tylko od przystępności dla szerszej ilości graczy. A podając swój przykład to grałem w Dragon Age na PC i później na PS3 i dla mnie o wiele lepiej grało się myszką i klawiaturą z kolei w DA2 sprawa była całkowicie odwrotna :)
Wiedźmin 2 to z kolei idealny przykład, że grając padem i na konsoli tytuł wcale nie musi zostać pozbawiony swoich najlepszych cech patrząc na pierwszą część mówiąc więcej to walka w W2 nabrała dynamiki i wygląda lepiej. Zdanie prywatne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo masz PS...

@Essau
Nie zgodzę się. Risen 2 to w ogóle idiotyczna gra. Bardzo Gothicowa, a to źle. Walka bronią białą polega na mashowaniu przycisków, więc też wielkiej filozofii w niej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z QTE podczas walki z Kayranem, chyba to już znana sprawa. Co więc zrobić żeby przejść dalej ? poziom hard wyłączony, edycja rozszerzona, zaktualizowana na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy " Wiedźmin Upgrade " zawiera wszystkie wydane wcześniej patche i czy są jeszcze jakieś nowsze?
sorki, to miał być temat jedynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2013 o 18:20, Revar napisał:

Mam problem z QTE podczas walki z Kayranem, chyba to już znana sprawa.


Albo przekazac komus sejwa by przeszedl za Ciebie ten fragment albo
zmniejszyc ustawienia graficzne na niskie lub mocno niskie[zalezy jakie masz obecne-nizsza rozdzielcznosc, brak jakich efektow, granie w oknie pomoze ale o co w jakim stopniu nie wiem]
klikac przyciskiem myszy jak Geralt wejdzie na macke [nim pojawi sie pasek ladowania QTE bo wg. mnie gra jakby nie wyrabia i pokazuje pasek za pozno.]
moze czulosc myszki w grze zmienic?

QTE w W2 "slabo" wykonane, a gorzej jest jak gra ktos z uszkodzona myszka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2013 o 18:20, Revar napisał:

Mam problem z QTE podczas walki z Kayranem, chyba to już znana sprawa. Co więc zrobić
żeby przejść dalej ? poziom hard wyłączony, edycja rozszerzona, zaktualizowana na maksa.



No to wyłącz QTE na czas walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2013 o 16:42, Kraju napisał:

Tu masz wszystkie patche jakie powinieneś zainstalować: http://pl.thewitcher.com/support/w2/


Na kompie mam od kilku lat coś takiego:

TWEE_adventure_side_effects
TWEE_adventure_the_Price_of_Neutrality
TWEE_Polish_language_pack
TWEE_Upgrade

to nie wystarczy?
w ogóle mam to instalować?

mam premierową wersję gry a chcę ją zainstalować siostrze na laptopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować