Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Witam. właśnie zakupiłem Wiedźmina 2 i na początek mam pytanie - czy wiedza z książek nt. potworów i/lub roślin ma tu takie samo znaczenie jak w jedynce? Bo tam po przeczytaniu książki o przykładowo kikimorach pojawiał się wpis w bestiariuszu na ich temat z bardzo przydatnymi informacjami z uwzględnieniem mocnych i słabych stron, ponadto można było pozyskać z takiego potwora więcej składników alchemicznych. A w dwójce (dopiero zacząłem grać) wykosztowałem się ponad 500 orenów na różnego rodzaju książki o potworach ale w sumie nic z nich się nie dowiedziałem, jakieś takie ogólne info. A więc opłaca się inwestować w książki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 21:50, Rebal napisał:

Nadal chcesz tego sejva ?

>

Tak poproszę. W linku który podał Evertsen_Dante większość tam podanych linków już nie istnieje a te co istnieją nie działają albo są na chomiku gdzie trzeba zapłacić żeby pobrać. Tylko się zdenerwowałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2013 o 14:04, misioo napisał:

A więc opłaca się inwestować
w książki?

Jeśli wykonujesz zadania dodatkowe typu pozbycia się z okolicy jakichś potworów, to nie wystarczy je pozabijać, ale należy usunąć źródło problemu. Żeby poznać to źródło musisz poczytać o tych stworach w książce, albo pozabijać ich na tyle dużo, że Geralt sam wpadnie na pomysł, co należy zrobić, by się ich pozbyć na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2013 o 14:57, POZDRO-Grizzly napisał:

Tylko się zdenerwowałem :(

Masz mój

Spoiler

Jak chwilę wcześniej napisałem dopiero co zacząłem grę, więc nie wiem która z decyzji z jedynki oddziałuje na dwójkę ale z grubsza w tym sejwie
-masz zbroję Kruka, Mahakański Sihil, D''yabel i Aerocośtam (srebrny miecz)
-odczarowałem Addę i Vincenta Meisa, uratowałem Abigail, oddałem Alvina vel de Aldersberga Triss a w sporze wiewiórki vs zakon byłem neutralny. Nie wiem co jeszcze...


http://www.sendspace.pl/file/7009c2258c6ade58bea17b1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ER po wszystkich patchach działa bez płyty ? Nie grałem jeszcze w Witchera 2 jak dodali Arenę i te dwie nowe przygody, stąd nie wiem, czy coś majstrowali przy zabezpiezczeniu. (bo do neta wciąż trzeba mieć połączenie, eh ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2013 o 00:44, LubieWafle napisał:

Czy ER po wszystkich patchach działa bez płyty ? Nie grałem jeszcze w Witchera 2 jak
dodali Arenę i te dwie nowe przygody, stąd nie wiem, czy coś majstrowali przy zabezpiezczeniu.
(bo do neta wciąż trzeba mieć połączenie, eh ;P)

Eee a od kiedy do wieśka potrzebna była płyta? Bo ja pamiętam jak zacząłem grać odrazu po premierze na patchu boodajże 1.1 i płytki potrzeba nie było xd Ale tak działa bez płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2013 o 00:51, Durzo napisał:

Eee a od kiedy do wieśka potrzebna była płyta? Bo ja pamiętam jak zacząłem grać odrazu
po premierze na patchu boodajże 1.1 i płytki potrzeba nie było xd Ale tak działa bez
płyty.

Też to pamiętam, ale znajomy coś gadał, że jakiś czas po premierze był patch, który coś zmieniał w sprawie zabezpieczeń, stąd pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... chyba się powieszę... jak wyglądała kartka z kluczem aktywacyjnym do Wiedźmina? Mam te składane postacie, kopertę, monetę, ulotkę, mapę, dwa opakowania na płyty, ale nie umiem znaleźć najważniejszego - klucza aktywacyjnego. Jak to wyglądało? Bo mam instrukcje z gier w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2013 o 15:26, Abi_Dalzim napisał:

A na okładce instrukcji (na końcu) nie ma?

Jest... po godzinie szukania znalazłem ją wraz z poradnikiem... dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dwa lata temu grafika działała lepiej... teraz co jakiś czas jest widoczny przeskok framerate na niższy... czy to wina ER? Czy sterowniki do karty graficznej jakoś pomogą? Gram na niskich detalach, a mógłbym na średnich/wysokich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość? U mnie przy formacie 16:9 jest dalej ok, za to 16:10 nie działa płynnie od czasu patcha który wprowadził pełnoekranowe 16:10 bez czarnych pasów na górze i dole ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2013 o 23:19, bVarador napisał:

Rozdzielczość? U mnie przy formacie 16:9 jest dalej ok, za to 16:10 nie działa płynnie
od czasu patcha który wprowadził pełnoekranowe 16:10 bez czarnych pasów na górze i dole
ekranu.

Natywna 22"... :( Czyli co mam zrobić? Miałem o wiele bardziej zawalony komputer rok temu, a gra chodziła płynnie na średnich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2013 o 23:19, bVarador napisał:

Rozdzielczość? U mnie przy formacie 16:9 jest dalej ok, za to 16:10 nie działa płynnie
od czasu patcha który wprowadził pełnoekranowe 16:10 bez czarnych pasów na górze i dole
ekranu.

Dałem detale na najniższe ustawienia, format 16:9. Jest trochę lepiej, ale nadal są skoki, przez co gra się bardzo niekomfortowo. Sterowniki do karty graficznej mam najnowsze. Czy jakieś starsze by załatwiły sprawę? Jak tak, to jakie? :( Jakieś inne pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko.
Mam lapka MSI CX61
CPU: IntelCore i3-3110M - 2,4 x2
RAM: 4GB
Grafika: Geforce GT 640M 2GB

Zainstalowałem Wieśka 2 ER, ściągnąłem wszystkie patche i gra nawet na niskich detalach potwornie haczy. Te 20-25 klatek potrafi zniechęcić zwłaszcza że sama walka przypomina zapasy w kisielu.
Czy W2 na prawdę jest aż tak zasobożerny? W większość nowych produkcji grałem bez najmniejszego problemu w średnich/wysokich detalach.
W dodatku znalazłem filmik gdzie koleś nagrywa W2 (podobno) na takim właśnie lapku i gra w na wysokich ustawieniach. Chyba że to jakaś ściema.
http://www.youtube.com/watch?v=wX9AhjqueVQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. U mnie wystarczyła zmiana z 1680x1050 na 1600x900 i fps odzyskał straconą wartość a lekkie przycięcia bez powodu ustały. Przy czym miałem wyłączone skalowanie obrazu w sterownikach zrobione pod Bulletstorma, bo on też miał podobne problemy z formatem 16:10 i na około obrazu z gry miałem czarny paski przy każdej krawędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować