Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2013 o 19:52, bVarador napisał:

Ciężko powiedzieć. U mnie wystarczyła zmiana z 1680x1050 na 1600x900 i fps odzyskał straconą
wartość a lekkie przycięcia bez powodu ustały. Przy czym miałem wyłączone skalowanie
obrazu w sterownikach zrobione pod Bulletstorma, bo on też miał podobne problemy z formatem
16:10 i na około obrazu z gry miałem czarny paski przy każdej krawędzi.

Nie pomogło... sterowniki najnowsze, Java najnowsza, minimalne ustawienia, rozdzielczość taka jaka podałeś - gra wygląda brzydziej, ale tnie się tak samo. Chyba kaczek93 ma podobny problem.
Mi spadek klatek najbardziej dokucza przy chodzeniu. Sam obrót kamery, nawet szybki, nie daje uczucia "skakania w przestrzeni" bohatera przy chodzie. :(( Czyżby twórcy ER delikatnie mówiąc

Spoiler

spieprzyli

grę... ?

Mój komputer do 4gb RAM, Vista 32bti, 4x2.5ghz procesor i GTX 260. Krótko po premierze gra działała płynnie na tym samym sprzęcie na ustawieniach średnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Defragmentacja dysku C, odinstalowanie 3D Vision od nvidii, najnowsze sterowniki i nadal to samo... gra podobnie działa na medium. Tnie się. Swobodna gra to może parę sekund, tak to jest około 15-20 klatek, głównie przy chodzeniu. Chyba jednak drugi raz nie będzie mi dane przejść tej gry... :| Twórcom gratuluję "profesjonalizmu", bo z tego co czytałem, a czytałem już dużo na ten temat, to wielu ludzi także ma taki problem co ja. Zamiast możliwości pójścia do fryzjera i darmowych przedmiocików wolałbym optymalizację na normalnym poziomie. Zabawne, że gra po premierze hulała świetnie, a po wyjściu kilku patchy stała się niemalże niegrywalna. ;) Tryb Arena nawet fajny jest, szkoda tylko, że walka w takim framerate czy to na minimalnych, niskich czy średnich to jak cieknięcie krwi z nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. jak tak czytam wasze wpisy to się zastanawiam czy kiepska wydajność u mnie nie leży również stronie gry a nie tylko samego sprzętu.
Wprawdzie gigantem mój lapek nie jest - Intel i5 2,4GHz, Radeon 6850M (1GB), 4GB RAM DDR3, a sama gra jest zainstalowana na dysku typu SSD
Ale na tym lapku Skyrim na średnio-niskich* śmiga jak odrzutowiec bez choćby chrupnięcia.
*minimalne cieniowanie i bez antyaslingu, ale np. z teksturami na max i bardzo przyzwoitej widoczności - czyli na ustawieniach przy których gra wygląda już wystarczająco bajerancko by zrobić brązowy szlaczek na pewnej części garderoby.

Dlatego zdziwiłem się gdy odpaliłem Wieśka 2 (grę z tego samego roku co Skyrim) na najniższych możliwych ustawieniach (przy których gra wygląda jak rzadka kupa - widnokrąg ograniczony do 5 metrów, brak tekstur itp.) i zobaczyłem pokaz slajdów, na granicy grywalności. Wprawdzie do tej pory się nad tym nie zastanawiałem bo uznałem że mam zwyczajnie za słaby komputer. Ale po waszych wpisach przypomniałem sobie o Skyrimie czy choćby Mafii 2 (która również wyglądała bardzo dobrze i takoż działała).
Nie pomaga niestety fakt że wszelkie wymagania podawane są dla kart nielaptopowych, a nie wiem jak przyrównać ich wydajność do tych z ''m'' na końcu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edit bez edita - zainspirowany ostatnimi wpisami postanowiłem pobawić się ustawieniami gry. Jak już pisałem wszystko było na najminimalnieszych z możliwych, co ustawiła mi sama gra zaraz po zainstalowaniu. Prawie wszystko, poza włączonym bloomem i vsynciem (to drugie sam włączyłem). Wyłączyłem bloom (szczerze nie wiem za co odpowiada), zmniejszenie tekstur dałem z najmniejszego na mały, budżet pamięci z bardzo małego na średni i zasięg renderowania szczegółów z minimalnego na bardzo bliski i... gra nie dość że wygląda znacznie lepiej to jeszcze przyspieszyła... :o Nie wiem o co chodzi, może ten bloom zamulał, albo ta opcja z budżetem pamięci niepotrzebnie została ustawiona tak nisko... cholera wie. Ja w każdym razie wracam do gry bo teraz jest grywalność + 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

90% że wydajnosc leży po stronie gry! Mam troche inny procesor od ciebie, a gra mi chodzi bardzo płynnie z wszystkim na max, no oprócz Uberpróbkowania! Wystarczy że zmniejszysz jedną opcje graficzną która u ciebie strasznie zwalnia, a reszte na full! U mnie to było zabrudzenie powierzchni które dałem na medium ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaką grasz wersję? Najnowszy build installera z GOG może, czy wersja Steam, a może pudełko Edycji Rozzerzonej? Dzięki. :)

P.S. Wkleiłbyś może print-screen launchera ze swoimi ustawieniami? Jeszcze raz dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 18:23, Janek_Izdebski napisał:

W jaką grasz wersję? Najnowszy build installera z GOG może, czy wersja Steam, a może
pudełko Edycji Rozzerzonej? Dzięki. :)

P.S. Wkleiłbyś może print-screen launchera ze swoimi ustawieniami? Jeszcze raz dzięki.
:)


Mam wersję z cdp.pl, najnowszą (świeżo kupioną).
Jeszcze raz pomajstrowałem przy ustawieniach zwiększając budżet pamięci przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu samych tekstur i gra zarówno działa jak i wygląda lepiej. Po raz pierwszy przeszedłem przez Flotsam z normalną płynnością, a nie z efektem pływania ;o

20130826184426

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem, że ta gra to istny terror dla kompa - jednym po ER zaczęły się podobne problemy, co mi, a niektórych ze słabym sprzętem, słabszym niż Twój czy mój, hulało pięknie na średnich bez ścinek. Ja z kolei miałem tak, że jak wielu ludzi jęczało na optymalizację po premierze, to ja sobie grałem na medium/high bez stresu. Teraz jak gra ściągnęła najnowsze patche z ER, to jest katastrofa. Niby da się grać, jeśli lubi się przeskakiwanie obrazu. .__. Czy Twoja największa rozdzielczość to 1600x1050?

@Karol44
Ja mam wszystko na najniższych i gra nadal sprawia problem.

@Janek_Izdebski
Dzięki za prośbę o wstawienie screena z ustawieniami, popróbuję coś z tym. Ja osobiście mam wersję pudełkową kupioną dwa dni po premierze w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 21:00, Rusty-Luke napisał:

Eh, to był jeden z powodów, dla którego kupiłem xboxa. Miałem już dość nieprzewidywalnych
problemów z grami na kompie. :)

U mnie jedynie problem jest z Wiedźminem 2 (z powodu skopania tej gry przez twórców od strony technicznej), był z Gothikami z trzeciej serii i z Shogunem 2 (też wina gry). ;D Ale chyba zaczynam rozumieć ludzi, co na komputerze mają inne zajęcia, bo grają na konsolach. Wygoda i brak zamartwień o to, czy gra w ogóle ruszy jednak brzmi kusząco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wysłać maila ze skanem dowodu zakupu pudełka na free_backup@cdprojektred.com (support "Wiedźmina 2"), a dostaniesz kluczyk do wersji GOG. Stamtąd pobierzesz najnowszy build installera absolutnie bez żadnych śladów SecuROM-u czy innego DRM-u. Ta wersja powinna być najbardziej stabilna i być może doświadczysz znaczący skok ilości fpsów. Powodzenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 22:00, Janek_Izdebski napisał:

Proponuję wysłać maila ze skanem dowodu zakupu pudełka na free_backup@cdprojektred.com
(support "Wiedźmina 2"), a dostaniesz kluczyk do wersji GOG. Stamtąd pobierzesz najnowszy
build installera absolutnie bez żadnych śladów SecuROM-u czy innego DRM-u. Ta wersja
powinna być najbardziej stabilna i być może doświadczysz znaczący skok ilości fpsów.
Powodzenia. :)

Hmm... a ten dowód zakupu to gdzie jest? Mam zeskanować CD-Key? Dzięki też za maila, z pewnością napiszę. Również słyszałem, że wersja GoG jest najlepsza, bo jest pozbawiona wszelkich rzeczy, co mogą zmniejszać wydajność, całkiem nawet mocno, a nie należą bezpośrednio do gry.
Co do optymalizacji... podwyższyłem pewne ustawienia i nadal były ścinki w więzieniu... ale we Flotsam,

Spoiler

kiedy widzimy dopakowaną cutscenkę, potem na rynku, gdzie jest Zoltan, Jaskier, a z nimi dużo efektów świetlnych, ludzi, tekstur i innego szajsu,

gra działa zadziwiająco prawie płynnie.]Tak, że da się grać. Mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma, ale nadal to skandal, że takie rzeczy się wyprawiają w Wiedźminie 2... oby nie okazało się, że w Akcie 2 znowu będę miał trochę przyspieszony slideshow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 23:05, LubieWafle napisał:

Hmm... a ten dowód zakupu to gdzie jest? Mam zeskanować CD-Key? Dzięki
też za maila, z pewnością napiszę. Również słyszałem, że wersja GoG jest najlepsza,
bo jest pozbawiona wszelkich rzeczy, co mogą zmniejszać wydajność, całkiem nawet
mocno, a nie należą bezpośrednio do gry.

Dowód zakupu znajdzesz u siebie lub tam gdzie kupowaleś grę. Steam, Gamersgate, cdp.pl przesyłają fakturę mailem. Możesz sforwardować tego maila na adres, który podałem. Jeśli nie masz faktury, na ten sam adres możesz sforwardować skan CD-keya. Powinni Ci dać kluczyk do wersji GOG. :)

Dnia 26.08.2013 o 23:05, LubieWafle napisał:

Co do optymalizacji... podwyższyłem pewne ustawienia i nadal były ścinki w więzieniu...
ale we Flotsam,

Spoiler

kiedy widzimy dopakowaną cutscenkę, potem na rynku, gdzie jest Zoltan,
Jaskier, a z nimi dużo efektów świetlnych, ludzi, tekstur i innego szajsu,

gra działa
zadziwiająco prawie płynnie.]Tak, że da się grać. Mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma,
ale nadal to skandal, że takie rzeczy się wyprawiają w Wiedźminie 2... oby nie okazało
się, że w Akcie 2 znowu będę miał trochę przyspieszony slideshow.

Przerażają mnie te Wasze doniesienia o optymalizacji tej gry, naprawdę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 23:19, Janek_Izdebski napisał:

Dowód zakupu znajdzesz u siebie lub tam gdzie kupowaleś grę. Steam, Gamersgate, cdp.pl
przesyłają fakturę mailem. Możesz sforwardować tego maila na adres, który podałem. Jeśli
nie masz faktury, na ten sam adres możesz sforwardować skan CD-keya. Powinni Ci dać kluczyk
do wersji GOG. :)

Będę musiał CD-Key zeskanować czy coś, bo paragon dawno wyrzuciłem. :P Chociaż na razie chodzi poprawnie, a o to mi chodziło. Wersji GOG nie potrzebuję póki co. Obym w ogóle nie musiał potrzebować, chociaż patrząc na tę grę to pewnie na rynku pełnym ludzi będzie płynnie, ale w chacie, gdzie jest kilka szklanek i krzesło będzie się cięło jak cholera...

Dnia 26.08.2013 o 23:19, Janek_Izdebski napisał:

Przerażają mnie te Wasze doniesienia o optymalizacji tej gry, naprawdę. :(

Przeraź się jeszcze bardziej. Patrz na zdjęcie. Potem przeczytaj raz jeszcze posty. :DD

20130826232858

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 23:30, LubieWafle napisał:

Będę musiał CD-Key zeskanować czy coś, bo paragon
dawno wyrzuciłem. :P

To zeskanuj i wyślij im na podany przeze mnie adres. Kluczyk powinieneś chyba dostac od ręki. :)

Dnia 26.08.2013 o 23:30, LubieWafle napisał:

Przeraź się jeszcze bardziej. Patrz na zdjęcie. Potem przeczytaj raz jeszcze posty. :DD

Rzeczywiście, przerażające są te ustawienia. :( Jaką masz dokładnie konfigurację kompa? To deskotp? Laptop? Dzięki za info.

P.S. Na GOG aktualny build installera ma numer 3.4.0.25, jakby ktoś pytał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 23:48, Janek_Izdebski napisał:

Rzeczywiście, przerażające są te ustawienia. :( Jaką masz dokładnie konfigurację kompa?
To deskotp? Laptop? Dzięki za info.

Mógłbym podwyższyć, ale jeśli mam eksperymentować z ustawieniami w grze, kiedy jest znośna to wiesz.. za stary na to jestem. :D Co do sprzętu, to mam PC: 4gb RAM, Vista 32bti, 4x2.5ghz procesor i GTX 260.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 00:12, LubieWafle napisał:

Mógłbym podwyższyć, ale jeśli mam eksperymentować z ustawieniami w grze,
kiedy jest znośna to wiesz.. za stary na to jestem. :D Co do sprzętu, to mam PC: 4gb RAM,
Vista 32bti, 4x2.5ghz procesor i GTX 260.

Procesor to i5 czy i7? Rozumiem, że to desktop, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować