Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

W końcu kupiłem Wiedźmina 2! Boli mnie, że nie jest to ładnie zapakowana wersja pudełkowa, ale dwa fakty mnie przekonały. Promocja na steamie, teraz tylko 16 zł Edycja Rozszerzona, i mój brak napędu optycznego, przez co wersja pudełkowa mało by mi pomogła :P.

Mimo to martwię się o spolszczenie. Chciałbym grać z dubbingiem, albo w najgorszym wypadku z polskimi napisami. Więc pojawia się pytanie, jak to spolszczenie zainstalować? Na steam.

Czy wystarczy stąd pobrać paczkę językową i w jakiś prosty sposób zainstalować?
http://thewitcher.com/patch/ee_manual

Jeśli tak, to czy mogę zacząć pobierać ją już teraz, przed dokończeniem pobierania Wiedźmina? Bo to chyba jest jakiś instalator .exe, i czuję, że najpierw muszę zainstalować Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2014 o 10:51, Afro69 napisał:

W końcu kupiłem Wiedźmina 2! Boli mnie, że nie jest to ładnie zapakowana wersja pudełkowa,
ale dwa fakty mnie przekonały. Promocja na steamie, teraz tylko 16 zł Edycja Rozszerzona,
i mój brak napędu optycznego, przez co wersja pudełkowa mało by mi pomogła :P.

Kupujesz wersję pudełkową, rejestrujesz grę na GoGu i ściągasz instalator :P
Ale wersja Steam ma dodatkowy plus. Achievementy ;P

Dnia 24.05.2014 o 10:51, Afro69 napisał:

Mimo to martwię się o spolszczenie. Chciałbym grać z dubbingiem, albo w najgorszym wypadku
z polskimi napisami. Więc pojawia się pytanie, jak to spolszczenie zainstalować? Na steam.

Można ustawić język polski (screen) i jest to jedna z aż pięciu wersji językowych, które mają pełne audio przetłumaczone.

20140524111821

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2014 o 10:51, Afro69 napisał:

Więc pojawia się pytanie, jak to spolszczenie zainstalować? Na steam.

Ustawic jezyk tak jak zwykle na steamie, bo PL napisy i dub jest tam dostepny. ( nie wiem czy przed pobieraniem gry musisz wybrac czy mozesz pozniej) (liste jezykow na steamie mozna rozwinac)

Dnia 24.05.2014 o 10:51, Afro69 napisał:

; Czy wystarczy stąd pobrać paczkę językową i w jakiś prosty sposób zainstalować?
http://thewitcher.com/patch/ee_manual

EE manual to pliki do samodzielnej instalacji edycji rozszerzonej, ale wiedzmin 2 na steamie powinnien ja miec juz w sobie, wiec nie pobieraj. Ewentualnie bedziesz musial pobrac male patche, a nie te ~10gb.

Dodatkowo mozesz miec kopie w2 na gogu http://www.gog.com/witcher/backup musisz podac swoj klucz steamowy i ew. zalozyc konto. (o faktycznie zapomnialem, ze pudelkowe tez to dotyczy)

Dnia 24.05.2014 o 10:51, Afro69 napisał:

Jeśli tak, to czy mogę zacząć pobierać ją już teraz, przed dokończeniem pobierania Wiedźmina?
Bo to chyba jest jakiś instalator .exe, i czuję, że najpierw muszę zainstalować Wiedźmina.

Jezeli gra po uruchomieniu bedzie miala wersje wieksza niz 2.0 czy 3 to nie pobieraj "ee_manual"


Zresza ciezko kupic pudelkowe wydanie PC, ktore ma w sobie patcha EE/ER, i trzeba albo sciagnac patcha albo gre z goga juz spatchowana. A zdarzaly sie problemy z instalacja patcha, ze "lepiej" brac wersje z goga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega potrzebuje save''a zaraz po pokonaniu Kejrana, ma ktoś może? W razie czego proszę o podesłanie linku, bądź przesłać save na maila: kraju92@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos dlaczego Wiedzmin 2 dziala po prostu beznadziejnie na moim laptopie? (i7 2670QM, 16GB ram, GTX 570M 1.5GB) Praktycznie jak ustawiam rozdzielczosc full hd i obojetnie jakie detale to mam 25-28fps... Jak dam nizsza rozdzielczosc, fps mam wiecej, ale gra wyglada ohydnie, ponieważ moja matryca ma natywne FHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 20:47, Kraju napisał:

Kolega potrzebuje save''a zaraz po pokonaniu Kejrana, ma ktoś może? W razie czego proszę
o podesłanie linku, bądź przesłać save na maila: kraju92@gmail.com


Wlaśnie jestem przed walką z nim, mogę podesłać Save''a jak już przejdę ten etap gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 23:59, SplitGrave napisał:

Wie ktos dlaczego Wiedzmin 2 dziala po prostu beznadziejnie na moim laptopie? (i7 2670QM,
16GB ram, GTX 570M 1.5GB) Praktycznie jak ustawiam rozdzielczosc full hd i obojetnie
jakie detale to mam 25-28fps... Jak dam nizsza rozdzielczosc, fps mam wiecej, ale gra
wyglada ohydnie, ponieważ moja matryca ma natywne FHD.

karty laptopowe nie są obsługiwane wył. Ubersampling, głębię pola, motion blurr oraz AA(ale musisz zrobić tweaka w configu by tektury były jak należy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma pomysł jak przejść questa "serce melitele" we Flotsam ? Gram na poziomie mrocznym z importowanym eq z jedynki. (Zbroja kruka bez wzmocnień), sihil i księżycowe ostrze bez wzmocnień i bez rozdanych pkt (12 lvl) ? Dodam, iż dochodzę połowy questa i zawsze jakiś upiór mi kosę w plecy sprzedaje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2014 o 11:08, vegost napisał:

Ktoś ma pomysł jak przejść questa "serce melitele" we Flotsam ? Gram na poziomie mrocznym
z importowanym eq z jedynki. (Zbroja kruka bez wzmocnień), sihil i księżycowe ostrze
bez wzmocnień i bez rozdanych pkt (12 lvl) ? Dodam, iż dochodzę połowy questa i zawsze
jakiś upiór mi kosę w plecy sprzedaje..

Skoro sam sobie utrudniasz w ten sposób, to wątpię, że go skończysz. Pamiętam, że nawet grając normalnie był to strasznie upierdliwy quest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2014 o 12:30, Kazak napisał:

Skoro sam sobie utrudniasz w ten sposób, to wątpię, że go skończysz. Pamiętam, że nawet
grając normalnie był to strasznie upierdliwy quest.


Już przeszedłem tego questa i już nawet jestem w II akcie :) Więc da się, nawet w tak ciężkich warunkach przejść grę. Ciągle nie rozdałem jeszcze pkt, mam już chyba z 20 :) Jest bardzo trudno i ciężko jest kogokolwiek zabić :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2014 o 20:21, zerohunter napisał:

Ale po co?

Żeby jeszcze bardziej zawyżyć poziom trudności. Żeby nie było coś takiego, że przeciwnicy zadają po prostu więcej obrażeń, bo co to jest za trudność ? Gdyby jeszcze byli mądrzejsi i stosowali inne ataki czy taktyki, ale nie ma tutaj czegoś takiego. Więc sam sobie podwyższam poprzeczkę. Wyobraź sobie, że cały czas masz krwawienie, które cię od razu zabija :3 Tym samym musisz się pilnować na każdym kroku, bo jeden hit to praktycznie zgon. No i trzeba wiedzieć kiedy zadać cios, bo też błędne zgranie w czasie i zgon. A, że mam naprawdę ubogi dmg to wiesz :D Co to jest za obrażenia 11-13 stalowym i nie wiele więcej bo chyab 9 -14 srebrnym mieczem ?:) Z letho się męczyłem kupę czasu a co mówić z pełnoprawnym bossem :D

W sumie to jest mój mały protest. Bo zbroja kruka została potraktowana jako śmieć i nic nie warty pancerz. Tak samo jak najlepsze bronie z pierwszej części. Przecież nie minęło sto lad i nagle powstały nowe i lepsze miecze. Minął miesiąc po wydarzeniach z jedynki. A nagle jakieś syfy z meteorytu są lepsze od sihila. No proszę was..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy miałby ktoś save''a z Wiedźmina 1 po ukończeniu gry z:
Drogą zakonu i nie zabitym Talarem? Najlepiej też ze zbroją Kruka i dwoma najlepszymi ostrzami w grze. Odświeżam sobie dwójkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2014 o 21:18, Accid napisał:

Czy miałby ktoś save''a z Wiedźmina 1 po ukończeniu gry z:
Drogą zakonu i nie zabitym Talarem? Najlepiej też ze zbroją Kruka i dwoma najlepszymi
ostrzami w grze. Odświeżam sobie dwójkę :)


Znalazłem coś na Nexusie. Stawiam, że Talar jest żyw, bo bardzo rzadko spotykam w takich save''ach inny stan naszego ulubionego pasera.
http://www.nexusmods.com/witcher2/mods/180/?tab=2&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fwitcher2%2Fajax%2Fmodfiles%2F%3Fid%3D180&pUp=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2014 o 21:18, Accid napisał:

Czy miałby ktoś save''a z Wiedźmina 1 po ukończeniu gry z:
Drogą zakonu i nie zabitym Talarem? Najlepiej też ze zbroją Kruka i dwoma najlepszymi
ostrzami w grze. Odświeżam sobie dwójkę :)


Mogę ci podesłać stan gry, ale z wiewiórami :) 3 dni temu przechodziłem pierwszą część i akurat mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Nie ma znaczenia czy Talar w W1 zginął czy nie :). W W2 zawsze dostajesz od niego list(jest to chyba lekkie niedopatrzenie tworcow:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować