Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Nie, po prostu Redzi mają własną wizję przejścia między W1 - > W2. Decyzję moralne nie maja kompletnie żadnego znaczenia w następnej części. Zmieniają się tylko dialogi między postaciami i ewentualnie ktoś ze starej paczki się pojawi jak

Spoiler

Zygfryt

na 2 minutki. To samo dotyczy romansów itp itd. A nasze decyzje są zmienione przez twórców i dyskretnie wyjaśnione w dzienniku postaci. Nie mamy na to wpływu, więc gadanie o tym, że to my kształtujemy losy Geralta to bullshit. Tak samo jak było w DA czy ME. Redzi popełniają ten sam błąd. Idą po prostu według książki bodajże i nie ważne, co zrobisz to i tak będzie po ich myśli a nie twojej :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2014 o 22:53, vegost napisał:

Mogę ci podesłać stan gry, ale z wiewiórami :) 3 dni temu przechodziłem pierwszą część
i akurat mam.

Jasne, podeślij na arisovo@wp.pl
Przeszukałem jakąś stronę ale na 20saveów nie istniał już ani jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wysłane :)
Teraz ciężko znaleźć savy z pierwszej części. Kiedyś to i owszem, było tego w bród. Jeszcze tydzień temu miałem save z zakonem płonącej róży, ale przypadkowo wyczyściłem pena ze stanami gry z Wieśka ;/ Teraz robię czystego elfa z pierwszej i drugiej części. Jak będę miał czas i ochotę to przejdę od nowa pierwszą część, ale tym razem z Zygfrydem _^_. Wiem wiem.. to masakra, ale uwielbiam pierwszą część :> To i tak nie ma żadnego znaczenia w następnych częściach i nasze decyzje są symboliczne a w W3, pewnie nie będą mieć w ogóle znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie już zadałem w temacie o jedynce, ale że nikt nie odpowiedział to zapytam Cię tu:

czy masz może jakiegoś sejwa z Wiedźmina, ale nie z samego końca gry? Najlepiej z początku 5 aktu? Bo ja nie mam swoich sejwów, nie mam czasu na przechodzenie od nowa a chciałbym zobaczyć końcówkę pierwszej części, zanim zacznę grać w drugą. A jak sam piszesz, ciężko teraz o sejwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jak chcesz kilkanascie save''ow z koncowki gry. Ciężko mi określić na jakim etapie jest najwczesniejszy zapis(na pewno V akt), bo tytul brzmi tylko "Jaskinia Uchodźców", ale jak widzę to jeszcze sporo gry zostało więc powinno Ci pasic. Neutralna scieżka, wszystkie side questy do tego momentu zrobione(wszystkie trofea itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2014 o 23:37, vegost napisał:

Nie, po prostu Redzi mają własną wizję przejścia między W1 - > W2. Decyzję moralne
nie maja kompletnie żadnego znaczenia w następnej części. Zmieniają się tylko dialogi
między postaciami i ewentualnie ktoś ze starej paczki się pojawi jak

Spoiler

Zygfryt

na
2 minutki. To samo dotyczy romansów itp itd. A nasze decyzje są zmienione przez twórców
i dyskretnie wyjaśnione w dzienniku postaci. Nie mamy na to wpływu, więc gadanie o tym,
że to my kształtujemy losy Geralta to bullshit. Tak samo jak było w DA czy ME. Redzi
popełniają ten sam błąd. Idą po prostu według książki bodajże i nie ważne, co zrobisz
to i tak będzie po ich myśli a nie twojej :>


Bo to niemożliwe? Dla mnie jest oczywiste, że całe to kształtowanie odbywa się tylko w ramach historii przedstawionej w grze, jednej jej cześci, ale mnogość wyborów wymusza ustanowienie kanonu. Twórcy zawsze mają ograniczone możliwości (czas, środki, ich cierpliwość i wyobraźnia, ograniczenia techniczne). Ba, nawet w innych sequelach cRPG też jest kanon, bo inaczej nic by nigdy nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 01:03, Saref napisał:

Ja mam jak chcesz kilkanascie save''ow z koncowki gry. Ciężko mi określić na jakim etapie
jest najwczesniejszy zapis(na pewno V akt), bo tytul brzmi tylko "Jaskinia Uchodźców",
ale jak widzę to jeszcze sporo gry zostało więc powinno Ci pasic. Neutralna scieżka,
wszystkie side questy do tego momentu zrobione(wszystkie trofea itp.)



O, to byłbym bardzo wdzięczny. I tak będę musiał się rozejrzeć i przypomnieć sobie, co tam się w ogóle robi, więc nie ma problemu, który to moment gry, o ile jest w okolicach początku 5 aktu :) Jeśli możesz to wyślij na:

Spoiler

markubik@gmail.com



Dzięki raz jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2014 o 00:01, vegost napisał:

miał czas i ochotę to przejdę od nowa pierwszą część, ale tym razem z Zygfrydem _^_.
Wiem wiem.. to masakra, ale uwielbiam pierwszą część :> To i tak nie ma żadnego znaczenia
w następnych częściach i nasze decyzje są symboliczne a w W3, pewnie nie będą mieć w
ogóle znaczenia.

Też znajduje sobie tylko preteksty, żeby do niej wrócić :)) Jedynka była i jest dla mnie obok G2NK grą do której najczęściej wracam. Czasami bo chcę na wyższym poziomie trudności spróbować, czasami po to, aby zagrać inną klasą, a czasami żeby np. W każdym akcie zabijać dosłownie całą wyspę wrogów i na czysto przechodzić do nast. :) W W1 to samo :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 02:19, McFlash napisał:

Bo to niemożliwe? Dla mnie jest oczywiste, że całe to kształtowanie odbywa się tylko
w ramach historii przedstawionej w grze, jednej jej cześci, ale mnogość wyborów wymusza
ustanowienie kanonu. Twórcy zawsze mają ograniczone możliwości (czas, środki, ich cierpliwość
i wyobraźnia, ograniczenia techniczne). Ba, nawet w innych sequelach cRPG też jest kanon,
bo inaczej nic by nigdy nie wyszło.


Jest możliwe, ale oni idą według książki a nie według swojej wizji gry. Gra może luźno lub całkiem nawiązywać do książki. A danie wyborów w jedynce to był strzał w stopę, bo w dwójce nie ma to żadnego wpływu. Ktoś wybrał Shani a jest znów z tą wiedźmą Triss, której nie lubię i mi się kompletnie nie podoba. I bezczelnie tylko dali wpis do dziennika i napisali, czemu jest tak a nie inaczej ;_; Tak samo z wymienionym wyżej Talarem. Gość padł a nagle w dwójce ożywa i piszę do nas listy :) Przynajmniej w ME jak ktoś padł, to całkiem a nie częściowo :D

Accid - Wiedźmin 1 to tylko na poziomie trudnym, bo normalny to jest nuda i łatwizna. Co prawda pod koniec gry na poziomie trudnym też jest łatwo, ale przynajmniej nie przez całą grę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 14:04, vegost napisał:

Jest możliwe, ale oni idą według książki a nie według swojej wizji gry. Gra może
luźno lub całkiem nawiązywać do książki. A danie wyborów w jedynce to był strzał w stopę,
bo w dwójce nie ma to żadnego wpływu. Ktoś wybrał Shani a jest znów z tą wiedźmą Triss,
której nie lubię i mi się kompletnie nie podoba. I bezczelnie tylko dali wpis do dziennika
i napisali, czemu jest tak a nie inaczej ;_; Tak samo z wymienionym wyżej Talarem. Gość
padł a nagle w dwójce ożywa i piszę do nas listy :) Przynajmniej w ME jak ktoś padł,
to całkiem a nie częściowo :D


Zaczynając z jednego punktu (kanon) i tak mamy masę rozgałęzień po drodze do paru zakończeń. Oczywistym jest, że zaczynając z kilku punktów dalsza droga będzie znacznie bardziej skomplikowana, a wtedy bardzo łatwo o błędy. Dajmy na to jedynkę skończyło się po stronie elfów - jak ma się zachować Roche? Adekwatnie jest z Zakonem i Iorwethem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 14:17, McFlash napisał:

Zaczynając z jednego punktu (kanon) i tak mamy masę rozgałęzień po drodze do paru zakończeń.
Oczywistym jest, że zaczynając z kilku punktów dalsza droga będzie znacznie bardziej
skomplikowana, a wtedy bardzo łatwo o błędy. Dajmy na to jedynkę skończyło się po stronie
elfów - jak ma się zachować Roche? Adekwatnie jest z Zakonem i Iorwethem.


Skończyliśmy po stronie elfów, więc w drugiej części pojawia się Yaevinn gdzieś tam lub nawet jest razem z Iorwethem. Choć to nie Wyzima. Powinna być nawet wzmianka o tym w momencie,

Spoiler

gdzie przebywamy w lochu z Rochem.

A nie ma nic. Iorweth powinien o tym wiedzieć a nie wie nic.
Spoiler

Zakon jest w W2, ale bodajże pod przywództwem Redanii i Zygrfyd jest..

Czujesz rozbieżność, bo ja tak. Według Redów, zawsze kończysz jako zwolennik zakonu u boku triss. To tyle, jeśli chodzi o nasze decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 15:06, vegost napisał:

Skończyliśmy po stronie elfów, więc w drugiej części pojawia się Yaevinn gdzieś tam lub
nawet jest razem z Iorwethem. Choć to nie Wyzima. Powinna być nawet wzmianka o tym w
momencie,

Spoiler

gdzie przebywamy w lochu z Rochem.

A nie ma nic. Iorweth powinien o
tym wiedzieć a nie wie nic.


Nie ma tego, bo kanon wyraźnie stwierdza, że Geralt nie wybrał ani Zakonu ani Wiewiórek i zachował swoją wiedźmińską neutralność.

Dnia 09.06.2014 o 15:06, vegost napisał:

Spoiler

Zakon jest w W2, ale bodajże pod przywództwem Redanii
i Zygrfyd jest..

Czujesz rozbieżność, bo ja tak. Według Redów, zawsze kończysz jako
zwolennik zakonu u boku triss. To tyle, jeśli chodzi o nasze decyzję.


Ech, zagraj raz jeszcze w W2.

Spoiler

Jeżeli nie importowało się save''a, to Zakon nie jest przychylnie nastawiony do Geralta i wielu zakonników najchętniej pokazałoby mu gdzie raki zimują (przynajmniej w ich wyobrażeniu). To oznacza, że wiedźmin nie stał według kanonu po stronie Wielkiego Mistrza

. Tak samo wybór Triss jest bliższy sadze, gdzie Shani nie miała dużego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2014 o 14:04, zerohunter napisał:

Jak przy premierze gdzieś tam na stronie rejestrowałem grę, to teraz będę mógł ją stamtąd
pobrać?


Jeśli chodzi Ci o gog.com - tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć, mam problem w akcie II.

Spoiler

Po wybraniu ścieżki Iorwetha, mam misje gdzie muszę się przekraść przez obóz lub przekonać jedną z kobiet lekkich obyczajów do pokazania mi ścieżki do innego obozu. W pierwszym przypadku (gdy próbuje się przekraść przez obóz) zawsze wykampi mnie kucharz, na którym nie mogę użyć znaku aksi (odbija na końcu castowania (znak jest za słaby?)), a jeśli chodzi o przekupstwo... mam tylko 250 orenów które nie wystarczają. Ktoś może wie jaka kwota jest potrzebna do przekupienia lub w jaki inny sposób mogę się przekraść obok tego kucharza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ona chce

Spoiler

ok. 400 orenów

a druga metoda
Spoiler

kucharz to w solucjach jest tylko -ucisz go znakiem Axii, czego dokonasz poprzez szybkie kliknięcia LPM. lub -czym prędzej użyj znaku axii, aby nie zawołał strażników (musisz szybko wciskać lewy przycisk myszy).


To jest QTE czy zwykle uzycie przycisku?-nie pamietam jak w grze to wyglada-, bo boss 1 aktu tez mial QTE i tez sie bugowal na tym, moze porada typu obnizenie detali, rozdzielczosci, tez pomoze, albo klikaj LPM nim sie pojawi znaczek QTE, lub klikaj jak (nie-)szalony jak przy silowaniu na reke?-jezeli to QTE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować