Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Pora się ujawnić :P

Odebrałem dzisiaj swoją EK z FlyConu. Nie obyło się bez drobnego zamieszania z numerami, ale całe szczęście a magazynie był egzemplarz mi przeznaczony :D

Głowa w stanie nienaruszonym, gra właśnie się instaluje :)

P.S. Kto pisał notkę koło Vernona? Nie żeby była zła ... ale dotyczy kobiety :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 10:36, Isildur napisał:

Właśnie słucham soundtracku i jestem zadowolony, ta muzyka jest świetna ;)

Zgadzam się.
Najbardziej podobają mi się "Assassins of Kings", "A Nearly Peaceful Place", "Dwarven Stone upon Dwarven Stone" i "The Wild Hunt".

Przesłuchałem też trochę ost z pierwszego Wieśka i o ile tamta niezbyt przypadła do gustu, to dwójka już ogromnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Bo dane nigdy nie mogą ulec zmianie. A wszystko co napisane jest święte i stałe.
Wolałem spytać czy informacja jest świeża i jeszcze się po prostu nie rozeszła czy też po prostu facet chce narobić szumu.

Trudno zrozumieć. Takie trudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, wysłali mi już mój egzemplarz z Empiku (premium). W poniedziałek będę mógł go odebrać, wyślą mi też DLC na dodatkowe finishery. A już myślałem, że 17-go nie pogram, a tu proszę, będę miał już 16-go. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Mnie AMD Phenom X4 955 jest "wspierany" przez 6 GB RAM DDR3 i GeForce GTX 560 Ti TOP OC. Formalnie powinno iść na ultra, ale z tego co tu napisałeś zaczynam się zastanawiać czy nie zeskoczyć z ultra na wysokie.

Configurator wykrył mi, że pójdzie Ultra, jednak z tego co większość kolegów tutaj pisała, configurator o kant koła sobie rozbić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wale,wczoraj ten temat miał 140 stron,a w jeden dzień 30 stron!? Minuta bez posta na forum "Wiedźmin 2" to minuta stracona xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 09:20, Pietro87 napisał:

Wystarczy wcisnąć plik startowy witcher2.exe znajdujący się w folderze bin w katalogu
gry - wtedy pojawi ci sie komunikat o blokadzie uruchomienia, więc daruj już te jęki
i stęki.


Ale ja nie jęczę. Po prostu po trosze rozumiem irytację Moderatorów, po trosze też rozumiem taki nawał postów użytkowników tego się tyczących (mimo FAQ''a). Zwyczajnie, instalacja Wiedźmina 2 przebiega nieco inaczej, niż prototypowa "standardowa instalacja standardowej gry", stąd nie dziwię się niepokojem niektórych.

Ale nie jęczę przecież, już bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 10:42, Leos8 napisał:

Oczywiście. Bo dane nigdy nie mogą ulec zmianie. A wszystko co napisane jest święte i
stałe.
Wolałem spytać czy informacja jest świeża i jeszcze się po prostu nie rozeszła czy też
po prostu facet chce narobić szumu.

Trudno zrozumieć. Takie trudne...


Skoro gra ma SecuRoma z na stałe przypisaną datą aktywacji tak jak na Steam to czemu dane miały by ulec zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 10:16, Leos8 napisał:

> wiedźmin 2 EK będie jusz działała z 15 na 16 maja

Fake? Może ktoś to potwierdzić? Czy po prostu facet chce narobić szumu?


Ani jedno, ani drugie :) De facto, 16.05, godzina 00:01, to tak na prawdę noc z 15 na 16 maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się?
Największa polska produkcja, co chwila pojawiają się nowe informacje, użytkownicy grzebią w plikach gry i patrzą co ciekawego - normalka :)

EDIT: Właśnie obejrzałem ten trzeci trailer - "Pogarda i Strach". Jak dla mnie jest on najlepszy z tych trzech launchowych. Muzyka, sceny, teksty - wszystko świetne!
Ech, jeszcze 33 godziny i 3 minuty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 10:45, sinir napisał:

Super, wysłali mi już mój egzemplarz z Empiku (premium). W poniedziałek będę mógł go
odebrać, wyślą mi też DLC na dodatkowe finishery. A już myślałem, że 17-go nie pogram,
a tu proszę, będę miał już 16-go. :)


Teraz tylko pytanie czemu gram wcześniej nie mógł wysłać a empik mógł ? A ja myślałem ze to w empiku jak sie zamówi to sie dostanie troche po premierze i widać odwrotnie.

bobobo
Teraz Polska żyje Wiedźminem 2, niczym innym.A na świecie padło by pytanie, zaczepiasz osobę na chodniku i pytasz " Co Ci sie kojarzy z Polską ? a ta osoba odpowiada " Z Polska kojarzy mi sie Wiedźmin "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch mógłby wyjść wcześniej? Redzi wyskoczą z radosną nowiną "jeszcze wcześniej, jeszcze lepiej!" ? Nie wiem. Po prostu wolę z miejsca zapytać o takie "dane."
No i widzicie? Już jest szum ;)
Dobrze, porzućmy temat. Przepraszam za kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie łatwiej przez translatora przejechać...

Dobra high na 1920x1080 pociągnę, ale w teście jest jeden szkopuł co ostatnio w pewnym temacie na tym forum się gada. Ta gadka o grafie niestety nie zrobili skalowania pod kątem zależności ile rdzeni ma procesor bo to trochę dziw bierze że na 9800gt (odpowiednik to HD4830) idzie grać na high w 1680x1050. Natomiast w tym teście sporo mocniejsza grafa czyli hd 4870 ledwo 1280x720 med detale a high już totalnie nie grywalne. No ale jak patrzy się na procek to już wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 10:57, karolekx23x napisał:

Teraz tylko pytanie czemu gram wcześniej nie mógł wysłać a empik mógł ? A ja myślałem
ze to w empiku jak sie zamówi to sie dostanie troche po premierze i widać odwrotnie.


Bo Empik nie wysyłał Edycji Kolekcjonerskiej? Zauważ, że gram.pl wysyłało Wiedźmina 2 EK a Empik tylko Premium ewentualnie swoją edycję specjalną...
Gdyby gram.pl wysyłało też Edycje Premium w tym samym czasie co EK to byłoby więcej zamieszania. EK było priorytetem :)

Przynajmniej ja tak uważam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze i racja bo mogły być przypadki ze niektórzy dostali by premium szybciej niż niektórzy EK i wtedy an pewno było by jakieś oburzenie.
Ale miałem nadzieje ze wrócę z pracy o 22 w poniedziałek i nie będę spać a grać w Wiedźmina 2. Troszeczke jest tym faktem zawiedziony że niektórzy beda grać a ja bede czekał na gre w domu, nie przezyje tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzcie tych testów z niemieckiego Chipa na poważnie, bo były robione na wersji preview, która nie była do końca zoptymalizowana. Jeśli chcecie wiarygodnych informacji to poczekajcie na wrażenia graczy albo na Konfigurator Live! z Wiedźmina 2 od CD-Action, który powinni wrzucić na ich stronę jakiś czas po premierze.
Ja mam E8400 @3Ghz, HD5770 512 i 4GB RAMu i gra powinna mi hulać na co najmniej wysokich w rozdziałce 1680x1050, skoro Crysis 2 mi działa na full detalach ze zmniejszonym do 2x AA.
A te trzy zwiastuny po prostu miód. Niech tylko zniosą szybko te czasowe exclusive''y bo chciałbym je sobie wszystkie ściągnąć na dysk, lecz z IGNu się nie da a GameSpot ma lipną jakość obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ustawienia w konfiguratorze i przyrównując je do tego co obsługują konsole - to jeśli wiesiek wyjdzie na konsole [a lepiej było by chyba napisać kiedy wyjdzie =)] ustawienia wyjściowe średnie + wyłączenie kilku ekstra dodatków, jak zaawansowana fizyka włosów, ubrań itp drobnych obiektów + zjechanie cieni na niskie/średnie i rozdziałka nie wyżej jak 720p da prawdopodobnie nawet na takim sprzęcie jak ten najsłabszy testowy rezultat płynnej gry w 30+ fps z adekwatnymi dla konsoli wizualiami, więc nawet posiadacze starszych pc które obsługują wszystkie dobre porty z konsol nie powinni się o nic martwić.

Wszystko wskazuje na to, że REDzi jednak wbrew mojemu sceptycyzmowi odrobili lekcje techniczną z 1szego wieśka.

A porównując screeny gry z rożnych ustawień, od niskich do ultra, to nawet średnie i najniższe wyglądają imho lepiej niż np taki Dragon Age 2 czy Origins [żeby nie było w obie gry grałem i mimo krytyki DA2 mi podszedł, oceniam na sucho tylko stronę wizualną =)] tragedii nie będzie [bardziej martwic mnie powoli zaczyna czas gry - 24h... trochę mało.]


P.S.
Translator... fuj =)
Korzystałem onegdaj do tłumaczenia hiszpańskiego felietonu, odpuściłem sobie patrząc jak to narzędzie masakrycznie kaleczy logikę zdań =)


@Khasim

No ja zaznaczałem, że cokolwiek nie wyszperałem z testów to tylko z wersji preview, bo pełną to dostało chyba obecnie bardzo niewiele redakcji do testu i zrecenzowania [jak nasze CDA np]

Trailery btw możesz z youtubea zassać np a-tube catcherem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"-Screen resolutions: various screen resolutions can be selected here. Please note that Windows XP doesn''t support 720p resolution as native direct3d resolution, so set it to 4:3 resolution. On Windows Vista and 7, 16:9 resolutions (like 1280x720 or 1920x1080) provide the best gaming experience."

To oznacza, że Wiedźmin 2 pod XP nie ruszy w rozdzielczości 1280×720 czy jeszcze jakieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne rozmowa o ostatnim trailerze z wczoraj zapowiadanych już minęła, ale po prostu muszę to napisać. Trailer który pojawił się a Gamespocie jest po prostu świetny. Reszta zwiastunów również była bardzo dobra, ale ten trailer jest wręcz bosko idealny. Ta muzyka która dodaje klimatu i przyśpiesza tempo akcji, po prostu miodzio. Coś pięknego. Szkoda że takiej reklamówki nie ujrzymy w TV, bo ten filmowy zwiastun nawet po skróceniu do powiedzmy 30 sekund by się naprawdę nadawał. Ledwo co się obudziłem a już jestem w szoku. Miłe zaskoczenie na rozpoczęcie dnia.

lodoss
Oznacza to że XP nie wspiera formatu ekranu 16:9, tylko 4:3. Za to na Viście i 7 z tego co słyszałem na razie nie ustawisz formatu ekranu 16:10, ale mają to poprawić w patchu po premierze gry, zatem może znajdzie się również w nim poprawka dla XP, dzięki której będzie można ustawić rozdzielczość HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować