Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Ech.mi narzędzie konfiguracyjne domyślnie ustawiło tak wszystkie opcje ... ale nie chcę mieć tak brzydkiej gry i na samym początku rzucę się na głęboka wodę i zobaczę,jak gra działa na wysokich,ewentualnie wywalę parę rzeczy,np.bloom - zobaczymy czy będę miał pokaz slajdów ;)

20110514143121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co w związku z tym ?
W konfiguratorze są wszystkie dostępne dla twojego monitora rozdiząłki do wyboru, a już to, że gra prawie wszystkich [w przypadku np mojego monitora 16:10] poprawnie nie obsługuje to już inna bajka.

16:10 - oficjalnie potwierdzony brak wsparcia i letterbox [o ile się wyświetli a nie spłaszczy]
16:9 - z pliku readme wynika brak wsparcia dla tych trybów poza win7
4:3 - oficjalnie nie wspierany [nie dziwota to akurat nieco wymarły format obrazu]

Suma summarum, jakiego byś nie miał monitora - jesteś udupiony [bo żeby gra działała poprawnie musisz mieć win7 + monitor 16:9 i rozdziałkę najlepiej 1080p tak na "wszelki wielki" jak by 720p się tez zbuntowało na siódemce].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 14:35, Pietro87 napisał:

16:10 - oficjalnie potwierdzony brak wsparcia i letterbox [o ile się wyświetli a nie
spłaszczy]
16:9 - z pliku readme wynika brak wsparcia dla tych trybów poza win7
4:3 - oficjalnie nie wspierany [nie dziwota to akurat nieco wymarły format obrazu]


Coś chyba nie tak, bo ktoś bez Win7 i monitora 16:9 to w jakim formacie zagra, skoro żaden nie jest wspierany? :D

Ja tam się nie boję, bo mam właśnie W7 i 16:9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No absurd goni absurd bo własnie ktoś bez win 7 i monitora 16:9 sobie nie zagra normalnie.

Bo albo ci wyświetli pasy [tzw letterbox] i to jest pół biedy, albo ci spłaszczy proporcje tudzież wcale nie odpali na danej rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 14:35, Pietro87 napisał:


Czyli jak mam monitor 16:9 full HD 1080p,Windows Vista Ultimate 64 bit to gra też mi się będzie wyświetlać niepoprawnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 14:35, Pietro87 napisał:

Suma summarum, jakiego byś nie miał monitora - jesteś udupiony [bo żeby gra działała
poprawnie musisz mieć win7 + monitor 16:9 i rozdziałkę najlepiej 1080p tak na "wszelki
wielki" jak by 720p się tez zbuntowało na siódemce].


Chcesz powiedzieć, że jak nie mam win7 to Wiedźmin może robić problemy? Oo
A ja się zastanawiałem, czy mimo tych wszystkich reklam i faktu, że pierwsza część średnio mi podeszła, kupić dwójkę... Chyba jednak sobie odpuszczę zamawianie przed premierą. >.<
Btw, jakieś oficjalne info o tym było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 14:39, lis_23 napisał:

>
Czyli jak mam monitor 16:9 full HD 1080p,Windows Vista Ultimate 64 bit to gra też mi
się będzie wyświetlać niepoprawnie?


Nie, czytaj readme zamiast zadawać takie pytania o.0
Pisze tam jak byk, że win7 i vista normalnie obsługują rozdzielczości 720p i 1080p.

Aczkolwiek skoro na XP 720p nie jest obsługiwana, to i na win7 mogą z nią być problemy ale to to już jest tylko moje przypuszczenie a nie cokolwiek pewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 14:39, Adjatha napisał:

Btw, jakieś oficjalne info o tym było?

W tym problem, że nie. To są info z pliku readme gry. Dlatego się taka afera zaczyna robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2011 o 14:39, Adjatha napisał:

Btw, jakieś oficjalne info o tym było?


Nie, bo jak można przypuszczac ilość kliknięć w przycisk anuluj zamówienie pewnie by wtedy diametralnie wzrosła.

A wszystko wyszło już po zainstalowaniu gry i przeczytaniu readme cyt :

-Screen resolutions: various screen resolutions can be selected here. Please note that Windows XP doesn''t support 720p resolution as native direct3d resolution, so set it to 4:3 resolution. On Windows Vista and 7, 16:9 resolutions (like 1280x720 or 1920x1080) provide the best gaming experience.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 09:31, Miliydan napisał:

Tak jak napisałem: DLC "Zestaw Miecznika" dostępny będzie wyłącznie podczas Nocnej Premiery,
dla ludzi którzy podczas tej imprezy zakupią Edycję Premium Wiedźmina 2.

Czyli z tym DLC zrobiliście ludzi w balona. Nie dość, że tylko w 6 miastach, to jeszcze warunkiem uzyskania go jest zakupienie w tym dniu EP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda z tym zestawem miecznika. Był przeze mnie najbardziej oczekiwanym dlc. A teraz nie dość że swoją kopię gry posiadam to i do tych miast zbyt blisko nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 14:44, mateusz111 napisał:

co do visty i siodemki nie jest napisane ze nie wspiera 16;10 tylko ze 16;9 sa najlepsze
..


Było podawane na forach tutaj i na oficjalnym forum cdp red, że 16:10 nie będzie wspierane wcale ani na xp ani na win7, mają wydać po premierze stosowny patch który to poprawi [wszystko masz też w FAQu RobeNa]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie,próbować w ogóle odpalić grę na wysokich lub pozmieniać parę ustawień na wysokie,czy pozostać przy tych średnich zalecanych przez konfigurator?
ewentualnie zjechać z rozdziałki fullHD na inną - na 16:9 w grę wchodzi jeszcze tylko 1280:720 czy jeszcze jakaś inna,wyższa?
boję się że na średnich gra będzie wyglądać b.słabo ... szczegółowość modeli,minimalna,promienie światła,wyłączone ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować