Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Ja mam taką zasadę że jak mi grę wykryje na średnie to zawsze daje o jedną wartość konfiguracji wyżej, czyli wysokie. Jak w Wiedźminie 2 mam że pójdzie mi na low, dam na średnich i zobaczę jak działa. Będzie płynnie zwiększę, przesadzę grafiką to zmniejszę. Ustawień jest dużo więc można się pobawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 14:44, Karanthir666 napisał:

Czyli z tym DLC zrobiliście ludzi w balona. Nie dość, że tylko w 6 miastach, to jeszcze
warunkiem uzyskania go jest zakupienie w tym dniu EP.

DLC to nie pokemony, że trzeba je zdobyć wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 15:05, Havoc666 napisał:

Poza nie możnością wpisania klucza... jeszcze takie coś mi się dzieje z konfiguratorem:


Czy zgodnie z prośbą Moderatorów zapoznałeś się z FAQ? A co za tym idzie, z rozwiązaniami dla gry Wiedźmin 2?

Z obrazka wynika, że masz ustawione inne DPI niż domyślne dla systemu, co powoduje takie zachowanie programu konfiguracyjnego.
http://www.cdprojekt.pl/support/article/3129/5647/konfigurator_dpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 15:08, RobeN napisał:

Z obrazka wynika, że masz ustawione inne DPI niż domyślne dla systemu, co powoduje takie
zachowanie programu konfiguracyjnego.
http://www.cdprojekt.pl/support/article/3129/5647/konfigurator_dpi


Wielkie dzięki! Tego nie zauważyłem z konfiguratorem, a to pomogło z kluczem także. Więc możecie to dodać do FAQ:
Nie możesz wpisać klucza w pole z cd-key?
http://www.cdprojekt.pl/support/article/3129/5647/konfigurator_dpi
:D
Dzięki raz jeszcze. Teraz tylko czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 14:42, Pietro87 napisał:

Nie, bo jak można przypuszczac ilość kliknięć w przycisk anuluj zamówienie pewnie by
wtedy diametralnie wzrosła.


Jestem ciekawy o ile wzrośnie wnerw na firmę za sprzedaż produktu, który działa na, nie ukrywajmy, nie tak dużej części sprzętu... A po nowy monitor i system jakoś nie chce mi się biec z okazji premiery jednej gry. Czyli nad kupnem mogę się zastanowić dopiero po premierze i patchu, moje 100zł już się cieszy że jeszcze trochę czasu poleży w portfelu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest trochę podkręcana panika, bo może się okazać 16 maja że wszystko będzie ok. Każdy monitor będzie spełniać wymogi, a silnik został tak zoptymalizowany że nawet słabe konfiguracje sprzętowe spokojnie grę pociągną. Pożyjemy, zobaczymy, na szczęście już niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 15:18, Kraju napisał:

Dla mnie to jest trochę podkręcana panika, bo może się okazać 16 maja że wszystko będzie
ok.


Może, ale readme to dla mnie dość wiarygodne źródło - jakby nie patrzeć, pochodzi od twórców. Trudno, czekam do premiery, potem mogę dać parę dni na patcha.

Dnia 14.05.2011 o 15:18, Kraju napisał:

Pożyjemy, zobaczymy

Ano, innej opcji nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że przez to wyższe DPI nie mogłeś też wpisać klucza.
Jeśli tak, to przekażę Twoją uwagę do szefa działu pomocy - uzupełni poradnik o tę informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jakie pojawiło się pytanie.
Gra obsługuje rozdzielczości od 640x480 wzwyż.
Zatem obecnie jedyna niedogodność, to występowanie czarnych pasków u dołu i u góry ekranu przy rozdzielczościach o proporcjach innych niż 16:9.
Przykład podałem w moim poradniku:
Jeśli wybierzemy rozdzielczość 1680x1050 (16:10), to obraz gry zajmować będzie powierzchnię 1680x945 (16:9).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekazał byś żeby tak z łaski swojej na tyle istotne działanie jak brak obsługi wszystkich proporcji [4:3, 16:9 i 16:10] podawano do szerszej informacji publicznej zanim ludzie wydadzą pieniądze, zamiast chować to skrzętnie po niepolonizowanych plikach readme.

I z readme wynika coś zupełnie innego - mianowicie brak wsparcia dla proporcji 16:9 i rozdzielczości 720p dla XP, więc albo piszesz bzdury albo w readme CDP podało bzdury.

Żeby nie było cytat :

-Screen resolutions: various screen resolutions can be selected here. Please note that Windows XP doesn't support 720p resolution as native direct3d resolution, so set it to 4:3 resolution. On Windows Vista and 7, 16:9 resolutions (like 1280x720 or 1920x1080) provide the best gaming experience.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 15:35, Draco-PNC napisał:

Czy ktoś złożył Jaskra? Nie mam pojęcia jak złożyć czerwony element (czapkę?). Może już
ktoś wrzucał zdjęcia?


Ja mam właśnie Jaskra ale nie odważyłem się go jeszcze składać. Po wczorajszych problemach z Geraltem i godzinnym składaniu moje ręce muszą jeszcze odpocząć, tym bardziej że jestem noga w takich manualnych sprawach. Ale jak uda mi się złożyć to wrzucę fotki jak to ma wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 15:45, Kraju napisał:

Ja mam właśnie Jaskra ale nie odważyłem się go jeszcze składać. Po wczorajszych problemach
z Geraltem i godzinnym składaniu moje ręce muszą jeszcze odpocząć, tym bardziej że jestem
noga w takich manualnych sprawach. Ale jak uda mi się złożyć to wrzucę fotki jak to ma
wyglądać.


To wy po godzinie wymiękacie? Ja kiedyś składałem bite 3 godziny bez przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 15:41, Pietro87 napisał:

Przekazał byś żeby tak z łaski swojej na tyle istotne działanie jak brak obsługi wszystkich
proporcji [4:3, 16:9 i 16:10] podawano do szerszej informacji publicznej zanim ludzie
wydadzą pieniądze, zamiast chować to skrzętnie po niepolonizowanych plikach readme.


Informacja ta była podana jawnie na stronie cdprojekt.pl oraz thewitcher.com, a także na wielu innych portalach związanych z grami.
http://www.cdprojekt.pl/news/5610/Wiedzmin_2_Zabojcy_Krolow_wiecej_o_DRM_i_wymaganiach_sprzetowych
ftp://ftp4.cdprojekt.com/pub/pl/wiedzmin2/W2_FAQ_Kwiecien.pdf - strona nr 4

Pozwolę sobie również przypomnieć, iż twórcy gry zapowiedzieli prace na łatką wprowadzającą natywną obsługę proporcji innych niż 16:9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 15:44, heyboy napisał:

I dlaczego w polskiej wersji gry readme jest po angielsku? :P


By zmusić do nauki przyszłościowego języka?

Widzę, że w opcjach graficznych można wyłączyć duuużo rzeczy ;D Obawy maleją..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 15:44, heyboy napisał:

I dlaczego w polskiej wersji gry readme jest po angielsku? :P


Readme w wersji polskiej pojawi się w jednej z aktualizacji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować