Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2011 o 16:26, Kraju napisał:

Gra się uruchomi ale nie wiadomo jak będzie obrazem, bo mogą być paski ale równie dobrze
będzie obraz rozciągnięty. Na szczęście win7 nie ma takich problemów.


Jak by ktoś partacko i na odwal się nie robił pewnych elementów technicznych to żaden system nie miał by takich problemów [jakoś twórcom gier się udaje te rozdzielczości 720p, 1080p, czy 1440/900 dopasować do swoich produkcji, tu CDP został prekursorem absurdu w przypadku wydania gry nowej w 21 wieku na obecne PCty]

A jak to będzie wyglądać, nie wie nikt, albo pasy, albo spłaszczenie, albo źle wysunięty obraz [np przesunięty w bok] albo rozmyty... niedługo się dowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie może być trochę rozciągnięte, byle by nie było jaj tkj. z RE5 gdzie gra przez monitor w ogóle nie działa i btw twórcy do tej pory nie wypuścili do niej żadnego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 16:27, hakatu napisał:

Panikę siejecie. Zawsze można kupić nowy monitor z rozdzielczością FullHD :P

W jakiej wersji językowej będziecie grać? PL? ANG? Można grać z ANG dialogami i polskimi
napisami?


Haka rozdzielosc fullhd... ja przebijam to o kilka pikseli :P wiec prosze 24cale 1920x1200 to jest wiecej niz fullhd jak ktos by sie chcial spierac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 16:27, hakatu napisał:

Panikę siejecie. Zawsze można kupić nowy monitor z rozdzielczością FullHD :P


Jasne :) Jak mi zrobisz przelew na kwotę, którą musiałbym za niego wydać, to chętnie sobie kupię. To co, podawać już dane do przelewu? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 16:27, hakatu napisał:

W jakiej wersji językowej będziecie grać? PL? ANG? Można grać z ANG dialogami i polskimi
napisami?


Kto normalny będzie grał w Wiedźmina 2 w Polsce po angielsku? :D Chyba tylko masochiści xD i tak,będzie można grać z ANG dialogami i z POL napisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trochę za dużo histeryzujesz i wymagasz od Robena informacji której on sam nie posiada i obecnie nie ma jak posiąść. Gra zacznie działać już za niecałe 1.5 dnia i wszystko się okażę. Może nie taki diabeł straszny jak go malują. A kto wie czy reakcja CDP nie będzie szybka i w razie jakiś problemów wydadzą patcha wraz z DLC lub zaledwie kilka dni pop premierze gry. Ja liczę jednak że RED-zi nie spaprali roboty z niczym i wszystko będzie jak najbardziej ok.

hakatu
Nie wyobrażam sobie grać w tą grę bez polskiego dubbingu i napisów. Wersja angielska nie pasuje do tej gry przynajmniej u nas, w Polsce. Co do wyboru wersji językowej, to wiem że można zainstalować pakiet języka angielskiego, więc chyba powinno dać radę zrobić miks językowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że w systemie XP gra działa również w proporcjach 16:9.
Sprawa związana jest z ograniczeniem systemu - D3D nie wspiera natywnie rozdzielczości 1280x720 pod XP.

Na naszym stanowisku z Windows XP (monitor 16:9 1920x1080) uruchomiliśmy grę zarówno w 1280x720 jaki i 1920x1080.

Postaram się, aby ten punkt został uściślony, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 16:33, Kraju napisał:

Myślę że trochę za dużo histeryzujesz i wymagasz od Robena informacji której on sam nie
posiada i obecnie nie ma jak posiąść. Gra zacznie działać już za niecałe 1.5 dnia i wszystko
się okażę. Może nie taki diabeł straszny jak go malują. A kto wie czy reakcja CDP nie
będzie szybka i w razie jakiś problemów wydadzą patcha wraz z DLC lub zaledwie kilka
dni pop premierze gry. Ja liczę jednak że RED-zi nie spaprali roboty z niczym i wszystko
będzie jak najbardziej ok.


Wiesz, zgodziłbym się z Tobą, gdyby chodziło o jakąś mało istotną pierdółkę, typu brak obsługi jakichś udziwnionych lub totalnie przestarzałych rozdzielczości (jak np 4:3). Ale pełna obsługa (mam na myśli obsługę natywną) tylko proporcji 16:9, w dodatku tylko na Win Vista i Win 7, w dzisiejszych czasach jest naprawdę DUŻYM problemem.

Na tyle dużym, że nie można tego tak ot sobie ominąć i czekać na luzie, cierpliwie do premiery, licząc na to, że "może będzie dobrze".

A już brak wcześniejszej informacji o tym, że na Win XP trzeba ustawiać proporcje 4:3 (co oznacza horrendalne rozciągnięcie ekranu/czarne pasy dla każdego, kto ma panoramiczny ekran) jest niedoinformowaniem naprawdę potężnego kalibru.

Tak więc myślę, że to nie kwestia siania paniki, ale nazwania rzeczy po imieniu i domagania się, by producent COŚ z tym zrobił, i to nie kiedyś, a natychmiast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 16:40, RobeN napisał:

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że w systemie XP gra działa również w proporcjach
16:9.
Sprawa związana jest z ograniczeniem systemu - D3D nie wspiera natywnie rozdzielczości
1280x720 pod XP.

Na naszym stanowisku z Windows XP (monitor 16:9 1920x1080) uruchomiliśmy grę zarówno
w 1280x720 jaki i 1920x1080.

Postaram się, aby ten punkt został uściślony, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Brawo Roben :D wkoncu jakas tresciwa odpowiedz dziala i o to chodzilo <hug> :D
Teraz ja chce 16:10 w natywnej i bede happy jak bobas z lizakiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 16:40, RobeN napisał:

Na naszym stanowisku z Windows XP (monitor 16:9 1920x1080) uruchomiliśmy grę zarówno
w 1280x720 jaki i 1920x1080.


A co oznacza stwierdzenie "uruchomiliśmy"? Bo wiesz, jeśli były czarne pasy, oznacza to, że zajmowały one 1/4 ekranu (sumarycznie).

Nie muszę chyba mówić, że przy takich pasach, na mniejszym monitorze (bo 4:3 to raczej 17-19 cali) granie byłoby katorgą, prawda?

A jeśli obraz był rozciągnięty, to też nie lepiej (a nawet i gorzej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne problem to jest dla określonej grupy użytkowników korzystających z XP. Nikt Wam nie broni domagać się o swoje, co już pisałem w poprzednich postach, tylko że trochę za bardzo z tym przesadzacie, bo jednak sam Roben robi co może w tej sprawie i jak napisał w poście wyżej gra działa, a ograniczenie wynika z technologii D3D. Po za tym kłopoty są związane jedynie z jedną rozdzielczością, a nie całym formatem ekranu. Co prawda 1280x720 jest popularną rozdzielczością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i to jest odpowiedź na jaką czekałem, czyli konkretna i jasna.
A irytacja - mam nadzieję że jest zrozumiała, bo jak by na to nie patrzeć, to dosyć istotny jest fakt, jaka rozdzielczość w grze jest wspierana jaka nie bo każdy w domu ma konkretny sprzęt i pod takowy kupuje gry =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było pasów ani przy 1280x720 ani przy 1920x1080.

Jak powiedziałem, postaram się dowiedzieć co dokładnie ten zapis oznacza.
Być może chodzi o głębsze sprawy technologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie RobeN za informację. :) Jednak spokojnie mogę tego 16 maja udać się na "opener" i kupić swoją wersję gry, która uruchomi się w 1920x1080 na Win XP. Thanks a lot. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż,ja w pierwszego " Assassins Creed " grałem tak jak na zdjęciach i jakoś mi to w rozgrywce nie przeszkadzało ( ciekawe jakby poszedł na obecnym kompie? ),choć słyszałem ze i starsze tytuły można odpalić na cały ekran,np.DiabloII - swoją drogą,chętnie poznałbym jakieś patenty na to,żeby móc grać w wyższej rozdziałce ( na cały ekran na 16:9 ) w takie tytuły,jak " SpellForce 2 " i " Age of Empires III ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymac i przczytałem tylko pierwszą stronę z poradnika aby zobaczyc jak gra się zacznie

Spoiler

Będzie fajnie, prolog będzie przedstawiony tak: zaczyna się przesłuchaniem, potem "zeznając" przechodzimy cały akt (jak wiecie o co mi chodzi (taka retrospekcja)), potem po skończeniu "skladania zeznań" ucieczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ale polska wersja gry wyciekłą właśnie do sieci. A jednak ktoś kto kupił EK zdecydował się ułatwić życie piratom. Smutne. Przynajmniej nadal nie mają cracka, więc nie ma opcji aby zagrali przed 16 maja.

1096
Lepiej gdzieś szybko odłóż ten poradnik i o nim zapomnij, bo jak raz Cie skusiło to może i drugi, i trzeci. Chociaż początek gry każdy mógł zobaczyć na prezentacji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 16:57, Kraju napisał:

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ale polska wersja gry wyciekłą właśnie do sieci. A
jednak ktoś kto kupił EK zdecydował się ułatwić życie piratom. Smutne. Przynajmniej nadal
nie mają cracka, więc nie ma opcji aby zagrali przed 16 maja.


ale to nie ma sensu, przeciez po premierze ktos sciagnie gre z gog''a i wrzuci ja do neta (wersja ta nie ma zabezpieczen)

Ps. Nie ma mowy, żebym przeczytał więcej, nawet mnie nie kusi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować